Skocz do zawartości

Od 2 dni nie pobiera mi transakcji

Polecane posty

Bieżące transakcje pobierają się bez problemu na bieżąco.

 

A stare kilka razy klikałem pobierz na podstawie dziennika i nic. Dopiero udało się pobrać dzięki pełnemu pobieraniu i to też musiałem powtórzyć 3x zanim wszystko się pobrało. Tak tylko piszę, żeby planowana w Sello likwidacja pełnego pobierania nie wyszła nam bokiem ;)

 

No chyba, że komuś udało się pobrać zaległe dane na podstawie dziennika? Jak komuś udało się pobrać zaległe transakcje bez pełnego pobierania to niech napisze tutaj.

 

Dla mniej doświadczonych - żeby nie pominąć żadnej transakcji to:

-pobierzcie sobie pełne dane kilka razy dzisiaj,

-w wiadomościach mailowych zaznaczcie sobie wszystkie wiadomości od wczoraj i kliknijcie spod ppm "podepnij zbiorczo" żeby mieć pewność że wszystkie się podpięły prawidłowo,

-sprawdźcie sobie wszystkie wiadomości po kolei na spokojnie żeby nie posłać czegoś klientom po 2x (zwłaszcza jeśli już utworzyliście transakcje ręcznie) lub żeby nie pominąć jakiejś transakcji.

 

EDIT:

No i jeszcze możecie się upewnić czy pobraliście wszystkie transakcje zapytaniem Alwina - lista porad pkt 4.4.

Link to postu

Bieżące transakcje pobierają się bez problemu na bieżąco.

 

A stare kilka razy klikałem pobierz na podstawie dziennika i nic. Dopiero udało się pobrać dzięki pełnemu pobieraniu i to też musiałem powtórzyć 3x zanim wszystko się pobrało. Tak tylko piszę, żeby planowana w Sello likwidacja pełnego pobierania nie wyszła nam bokiem ;)

 

No chyba, że komuś udało się pobrać zaległe dane na podstawie dziennika? Jak komuś udało się pobrać zaległe transakcje bez pełnego pobierania to niech napisze tutaj.

 

Dla mniej doświadczonych - żeby nie pominąć żadnej transakcji to:

-pobierzcie sobie pełne dane kilka razy dzisiaj,

-w wiadomościach mailowych zaznaczcie sobie wszystkie wiadomości od wczoraj i kliknijcie spod ppm "podepnij zbiorczo" żeby mieć pewność że wszystkie się podpięły prawidłowo,

-sprawdźcie sobie wszystkie wiadomości po kolei na spokojnie żeby nie posłać czegoś klientom po 2x (zwłaszcza jeśli już utworzyliście transakcje ręcznie) lub żeby nie pominąć jakiejś transakcji.

 

EDIT:

No i jeszcze możecie się upewnić czy pobraliście wszystkie transakcje zapytaniem Alwina - lista porad pkt 4.4.

 

Pełne pobieranie było potrzebne.

 

Może warto by wydać betę bez pełnego pobierania, ale taką, żeby działała "obok" wersji 1.20 (może skorzystać z bazy 1.20 przez skopiowanie, żeby można było bez "nerw" potestować. Potem betę odinstalować lub przejść na wersję stabilną z 1.20 (ja byłbym gotów równolegle to testować). Tylko nie wiem, czy to jest możliwe?

Link to postu

Tak tylko piszę, żeby planowana w Sello likwidacja pełnego pobierania nie wyszła nam bokiem

 

wydaje mi się, że to nie samo usunięcie tylko kompleksowa przebudowa mechanizmu pobierania.

 

Dlaczego o tym piszę ? ostatnio przeglądałem forum konkurencyjnego oprogramowania i tam nie znalazłem wpisów "nie pobiera mi transakcji" ;)

 

 

 

Link to postu

Tak tylko piszę, żeby planowana w Sello likwidacja pełnego pobierania nie wyszła nam bokiem

 

wydaje mi się, że to nie samo usunięcie tylko kompleksowa przebudowa mechanizmu pobierania.

 

Dlaczego o tym piszę ? ostatnio przeglądałem forum konkurencyjnego oprogramowania i tam nie znalazłem wpisów "nie pobiera mi transakcji" ;)

 

Chyba to oprogramowanie czasem używam do Allegro Inpostów i tam schodzi na bieżąco, chociaż niedawno usunęli tzw. "pełne pobieranie" (jest jako opcja).

 

DRODZY FORUMOWICZE!

Proszę nie pytać Bartka kiedy coś zrobią nowego, aż do czasu gdy przepiszą pobieranie na nowo

 

PS

ja mogę się zobowiązać, że na współpracę z Nexo mogę jakiś czas nie narzekać :))

Link to postu

wydaje mi się, że to nie samo usunięcie tylko kompleksowa przebudowa mechanizmu pobierania.

 

Dlaczego o tym piszę ? ostatnio przeglądałem forum konkurencyjnego oprogramowania i tam nie znalazłem wpisów "nie pobiera mi transakcji" ;)

Jeśli z Sello korzysta nas garstka to pytanie ilu użytkowników ma tamten program ;)

Tak czy siak to dobrze mobilizować ST - oni umieli to zrobić, a Wy nie ;)  ;)  ;)

 

Pobieranie pełnych danych w obecnej formie nie może współistnieć z pobieraniem danych tylko według dziennika zdarzeń. Te dwa sposoby nie są ze sobą kompatybilne i nie mogą działać zamiennie. Jeśli to będzie możliwe to spróbujemy pozostawić tą opcję, ale gwarancji dać nie mogę.

Rozumiem i wcale się nie upieram żeby zostało ;) ale obecne pobieranie na podstawie dziennika nie poradziło sobie z pobraniem zaległych transakcji. Może po awariach Allegro kasuje/blokuje dzienniki i nie da się pobrać nic zaległego? W każdym razie jakiś sposób na pobranie transakcji po awariach musi być. Na bieżące pobieranie ogólnie nie narzekam bo mam zorganizowaną pracę z Sello i nie mam jeszcze tyle transakcji żeby bieżące metody (w tym pełne pobieranie) nie wystarczyły ale sprzedaż powolutku rośnie... ;)

 

Chyba to oprogramowanie czasem używam do Allegro Inpostów i tam schodzi na bieżąco, chociaż niedawno usunęli tzw. "pełne pobieranie" (jest jako opcja).

Ale czy na tamtym oprogramowaniu schodzą też zaległe transakcje po takich awariach jaka dzisiaj miała miejsce? Czy tamten program w ogóle nie zauważył awarii i wszystko schodziło na bieżąco? Trzeba by mieć to samo konto podpięte do dwóch różnych programów i porównać. Jeśli tak to wystarczy zakupić i podpatrzyć jak konkurencja to rozwiązała ;)

 

Proszę nie pytać Bartka kiedy coś zrobią nowego, aż do czasu gdy przepiszą pobieranie na nowo

A ja prosiłem w liście porad (która została wyświetlona ponad 14tyś razy ;) ) żeby przy wszelkich problemach z Sello pisać aktualną wersję Sello i Windowsa ;) Ty nawet kiedyś proponowałeś żeby wpisać to sobie w stopki. I nic z tego nie wyszło ;) Ludzie tu za rzadko zaglądają żeby ich o cokolwiek prosić - dziś pamiętają, a przy następnej awarii za kilka miesięcy zapomną ;)

Link to postu

Ale czy na tamtym oprogramowaniu schodzą też zaległe transakcje po takich awariach jaka dzisiaj miała miejsce? Czy tamten program w ogóle nie zauważył awarii i wszystko schodziło na bieżąco? Trzeba by mieć to samo konto podpięte do dwóch różnych programów i porównać. Jeśli tak to wystarczy zakupić i podpatrzyć jak konkurencja to rozwiązała ;)

 

To samo konto allegro. Schodziło jak by nie było awarii (sprawdzałem rano i "tam" od razu był komplet danych). W Sello po 5 godzinach.

Link to postu
Tak czy siak to dobrze mobilizować ST - oni umieli to zrobić, a Wy nie Mrugnięcie  Mrugnięcie  Mrugnięcie

My też umiemy, ale..  ;)

 

To samo konto allegro. Schodziło jak by nie było awarii (sprawdzałem rano i "tam" od razu był komplet danych). W Sello po 5 godzinach.

To może wynikać ze sposobu pobierania tych danych, który w Sello opiera się mimo wszystko na pełnym pobieraniu. Dlatego usunięcie go powinno wnieść więcej dobrego niż złego - przynajmniej w sytuacjach gdy dziennik zdarzeń po stronie webapi działa bez problemu.

Link to postu

Dzisiejsze wpadają na bieżąco, cały czas nie ma z wczoraj z przedzaiłu 21:30 do północy. Pobieranie pełnych danych też nie pomaga.

U innych działa więc i u Ciebie musi zacząć działać. Zrestartuj serwer z Sello i pobierz pełne dane. Możesz jeszcze napisać do Allegro że nie masz transakcji i z prośbą o odświeżenie jakiejś aukcji, to może ruszą wtedy wszystkie aukcje u Ciebie i transakcje się pobiorą.

Link to postu

To może wynikać ze sposobu pobierania tych danych, który w Sello opiera się mimo wszystko na pełnym pobieraniu. Dlatego usunięcie go powinno wnieść więcej dobrego niż złego - przynajmniej w sytuacjach gdy dziennik zdarzeń po stronie webapi działa bez problemu.

I tak będzie najpierw jakaś BETA więc co odważniejsi będą testować. Ja zdearchiwizuję sobie Sello do nowej bazy na drugim kompie to też potestuję.

 

Błędy i tak wyjdą "w praniu" przy okazji kolejnych awarii Allegro ;)

Link to postu

 

To może wynikać ze sposobu pobierania tych danych, który w Sello opiera się mimo wszystko na pełnym pobieraniu. Dlatego usunięcie go powinno wnieść więcej dobrego niż złego - przynajmniej w sytuacjach gdy dziennik zdarzeń po stronie webapi działa bez problemu.

 

To daje jakieś nadzieje.

Jednakże przychylam się do pomysłu poprzedników, że taką funkcjonalność fajnie byłoby zrobić najpierw w formie Bety, i to nie na tydzień czy dwa, ale tak na 3 miesiące.

 

To pozwoli przetestować  jak się będzie takie coś sprawdzać przy różnych transakcjach, różnych awariach Allegro.

 

Aby jednak nie blokować nowych funkcjonalności, chyba najlepiej będzie zrobić 2 wersje Sello - jedna z nowościami i starym pobieraniem, ta mogłaby być w Becie tydzień,

a druga z tymi samymi nowościami, ale z nowym pobieraniem. I ta byłaby 3 miesiące w Becie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...