Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

byleby można było odróżnić sprzedających po miniaturkach :).

 

Właśnie w tym będzie sztuka teraz, jak to zrobić, żeby wszystkie oferty nie wyglądały prawie tak samo. Do tej pory mieliśmy profesjonalne miniaturki, które moim zdaniem zarabiały, teraz? No cóż, dalej mamy Sello, więc poszukamy innych przewag nad konkurencją, skoro miniaturkami już nie można.

Link to postu

A czy wiecie jak obecnie wygląda sprawa robienia zdjęć przedmiotów w opakowaniach?

 

Bo na FB Allegro przewijały się różne opcje - najpierw że nie wolno, a potem że można pokazać przedmiot wyjęty z opakowania i obok opakowanie. Było tego kilka wersji i Allegro samo mieszało z nimi. Jak to wygląda obecnie?

 

Bo myślałem nad własnymi "opakowaniami" - blistrami z moją zawieszką ;)

Link to postu

Obecnie pozwalają na produkt + opakowanie na jednym zdjęciu. Na samym opakowaniu da się zatem dyskretnie przemycić np. logo - jeśli pozwalają pudełko to powinno ono wyglądać jako element pudełka, ale nie będzie wówczas aż tak jak większość by chciała widoczne.

Opcje metek, zawieszek, przywieszek - ktoś pytał o biżuterię z przywieszką, na której jest próba i nazwa firmy - pozwolili na przywieszkę ale tylko z próbą.

 

Zatem jeśli loga czy nazwy firm - to lepiej, żeby wyglądały jak element opakowania.

Link to postu

... ktoś pytał o biżuterię z przywieszką, na której jest próba i nazwa firmy - pozwolili na przywieszkę ale tylko z próbą..

Ten kto to pisał to chyba nie był w temacie albo napisał aby napisać "nie wolno".

 

Jeżeli jesteśmy jubilerem i tym samym tworzymy biżuterię to nikt mi nie zabroni umieszczać swoich znaków firmowych w formie przywieszki. (zobaczcie sobie w salonach Kruka, Yes'a czy Apartu)

 

Poza tym przywieszka także pełni w jakimś stopniu ozdobę, tutaj macie przykład http://allegro.pl/bransoletka-modulowa-honey-bunny-6-kolorow-2017-i6629152411.html

 

 

Link to postu

 

 

Poza tym przywieszka także pełni w jakimś stopniu ozdobę, tutaj macie przykład http://allegro.pl/bransoletka-modulowa-honey-bunny-6-kolorow-2017-i6629152411.html

 

 

 

 

No, czyli trzeba na przywieszce dać "Made in Poland" i już jest "oficjalna" przywieszka  ;D

 

Ja mam zagraniczne produkty, więc dam przywieszkę "Sold in Poland"  :D

 

Link to postu

... ktoś pytał o biżuterię z przywieszką, na której jest próba i nazwa firmy - pozwolili na przywieszkę ale tylko z próbą..

Ten kto to pisał to chyba nie był w temacie albo napisał aby napisać "nie wolno".

 

Jeżeli jesteśmy jubilerem i tym samym tworzymy biżuterię to nikt mi nie zabroni umieszczać swoich znaków firmowych w formie przywieszki. (zobaczcie sobie w salonach Kruka, Yes'a czy Apartu)

 

Poza tym przywieszka także pełni w jakimś stopniu ozdobę, tutaj macie przykład http://allegro.pl/bransoletka-modulowa-honey-bunny-6-kolorow-2017-i6629152411.html

Alwin zgadzam się z Tobą ale w takim razie to czy wolno czy nie wolno umieszczać na Allegro taką przywieszkę? Sam bym chętnie pokombinował u siebie z czymś takim - przecież do każdego produktu sprzedawca ma obowiązek dać etykietę z wszystkimi wymaganymi w danej branży przepisami.

 

Ale tak czy siak - to już jest rozróżnienie sprzedawcy, a na to Allegro chyba nie pozwoli - mamy być jedną masą niczym mrówki...

Link to postu

A, to i od razu zapytam czy ktoś orientuje się w tanich sposobach pakowania:

-takie przywieszki jak do biżuterii - trochę większe i w pełnym kolorze,

-jakieś woreczki z własnym logo,

-jakaś tania maszyna do pakowania w blistry z zawieszkami?

 

Szukałem już kiedyś nawet taki urządzeń ale ceny powyżej 10 tysięcy i raczej całe linie pakowalnicze, a ciężko znaleźć coś żeby było to bardzo tanie w użytkowaniu i do małego wolumenu.

 

Sam próbowałem już pakować towar zgrzewając worki strunowe zwykłą zgrzewarką do żywności i nawet to fajnie wychodzi (tzn. lepiej niż bez tego woreczka) ale widać że jest to amatorka ;)

 

Myślałem też o pakowaniu w nowe szare pudełka i naklejaniu na nie tylko naklejki ze zdjęciem produktu - mam jednego producenta co tak pakuje swój towar i ma własną drukarkę do tego, ale u mnie na małą skalę to za duży koszt wychodzi.  

Link to postu

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że takie metkowanie może mieć rykoszet w innym miejscu.

 

Jeżeli ktoś oznacza towar swoją marką staje się jego wprowadzającym, a tu już wkraczają przepisy środowiskowe, GIOŚ, opakowania, odpady, recycling.

 

Trzeba przemyśleć czy to się opłaca.

 

 

Chyba, że metkujemy tylko na potrzeby zdjęć, a potem zdejmujemy i jest produkt oryginalny :D

 

Wtedy jednak mogą pojawić się niezadowoleni klienci:

-kupiłem mixer firmy Krzak, a dostałem Bosch w tej samej cenie !! Oszust !

Link to postu

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że takie metkowanie może mieć rykoszet w innym miejscu.

 

Jeżeli ktoś oznacza towar swoją marką staje się jego wprowadzającym, a tu już wkraczają przepisy środowiskowe, GIOŚ, opakowania, odpady, recycling.

 

Trzeba przemyśleć czy to się opłaca.

 

 

Chyba, że metkujemy tylko na potrzeby zdjęć, a potem zdejmujemy i jest produkt oryginalny :D

 

Niekoniecznie. Spójrz na sieci. Na jednej stronie marka własna, na drugiej producent który to ulepił.

Link to postu

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że takie metkowanie może mieć rykoszet w innym miejscu.

 

Jeżeli ktoś oznacza towar swoją marką staje się jego wprowadzającym, a tu już wkraczają przepisy środowiskowe, GIOŚ, opakowania, odpady, recycling.

 

Trzeba przemyśleć czy to się opłaca.

 

 

Chyba, że metkujemy tylko na potrzeby zdjęć, a potem zdejmujemy i jest produkt oryginalny :D

 

Niekoniecznie. Spójrz na sieci. Na jednej stronie marka własna, na drugiej producent który to ulepił.

 

 

Moim zdaniem ketchup sprzedawany pod marką Biedronka, a produkowany przez Kotlin jest zgodnie z przepisami wprowadzany przez Biedronkę i to ona odpowiada za jego wszelkie walory jakościowe, bezpieczeństwa, recyclingu i co tam jeszcze wymyślili.

Link to postu

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że takie metkowanie może mieć rykoszet w innym miejscu.

 

Jeżeli ktoś oznacza towar swoją marką staje się jego wprowadzającym, a tu już wkraczają przepisy środowiskowe, GIOŚ, opakowania, odpady, recycling.

 

Trzeba przemyśleć czy to się opłaca.

 

 

Chyba, że metkujemy tylko na potrzeby zdjęć, a potem zdejmujemy i jest produkt oryginalny :D

 

Niekoniecznie. Spójrz na sieci. Na jednej stronie marka własna, na drugiej producent który to ulepił.

 

 

Moim zdaniem ketchup sprzedawany pod marką Biedronka, a produkowany przez Kotlin jest zgodnie z przepisami wprowadzany przez Biedronkę i to ona odpowiada za jego wszelkie walory jakościowe, bezpieczeństwa, recyclingu i co tam jeszcze wymyślili.

 

Nie wiem jak ze spożywką. Ale szeroko pojęta "przemysłówka" to dla sieci tylko branding marki własnej a wszelakie "konsekwencje" techniczno/gwarancyjno/roszczeniowe ponosi producent.

Link to postu

Z ustawy o opakowaniach:

 

Wprowadzającym produkty w opakowaniach jest przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie wprowadzania produktów w opakowaniach do obrotu, w szczególności:

 

*    wprowadzający do obrotu produkty w opakowaniach pod własnym oznaczeniem, rozumianym jako znak towarowy (ustawa prawo własności przemysłowej Dz.U. 2013, poz. 1410 oraz 2015, poz. 1266, 1505 i 1615) lub pod własnym imieniem, nazwiskiem lub nazwą, których wytworzenie zlecil innemu przedsiębiorcy,

*    pakujący produkty wytworzone przez innego przedsiębiorcę oraz wprowadzający je do obrotu,

*    prowadzący jednostkę lub jednostki handlu detalicznego o powierzchni handlowej powyżej 500 m2, w których są sprzedawane produkty pakowane w tych jednostkach,

*    prowadzący więcej niż jedną jednostkę handlu detalicznego o łącznej powierzchni handlowej powyżej 5000 m2, w których sprzedawane są produkty pakowane w tych jednostkach.

 

W innych ustawach definicja jest taka sama.

 

Co do przerzucania odpowiedzialności przez markety na prawdziwych producentów, to inna sprawa. To już są umowy pomiędzy nimi.

 

Z przepisów odpowiada market.

 

Link to postu

 

 

... ktoś pytał o biżuterię z przywieszką, na której jest próba i nazwa firmy - pozwolili na przywieszkę ale tylko z próbą..

 

Jeżeli jesteśmy jubilerem i tym samym tworzymy biżuterię to nikt mi nie zabroni umieszczać swoich znaków firmowych w formie przywieszki

Niestety jak to się mówi "Żebyś się nie zdziwił" - zrobi to Allegro - to ich serwis i mogą ustalać zasady jak chcą. Widzimisię pracownika będzie takie a nie inne, nawet jak Ci pousuwają aukcje bez powodu to jedyne na co możesz liczyć to anonimowe "przykro nam".

 

Link to postu

Jest multum sytuacji, gdzie przedmiot bez kolorowego tła, kontekstu, aranżacji, itd. będzie wyglądał głupio ale Allegro ma podejście polegające na ich nieomylności - mogą sobie sprzedawcy skomleć i wypłakiwać się do woli, bo i tak nic nie osiągną.

To, że w 99% przypadków da się zrobić ładne zdjęcie nawet białego przedmiotu na białym tle to się zgadza, problem czasem będzie z rachunkiem ekonomicznym. Na początku przebąkiwali, że przedmioty używane mogą mieć tło, ostatecznie muszą mieć (na pewno w przypadku firm jako sprzedawców) - teraz wyobraźcie sobie np. sprzedawców części używanych do aut - do tej pory kładli taki wydarty z auta alternator pod ścianą, pstryk fota i na aukcje. Wycinanie tła będzie dla nich czasowo nieopłacalne (albo doliczą kilkanaście złotych za zabawę w obróbkę zdjęć). Dodatkowo nieumiejętne wycinanie tła z takich zdjęć części potrafi dać przeokropne efekty.

Link to postu

Bo to nie chodzi o ładne zdjęcia czy o to żebyśmy my jako sprzedawcy sprzedawali, tylko o to żeby Allegro zarabiało coraz więcej. A żeby to osiągnąć zmieniają się w Amazona, tylko robią to powolutku.

 

Teraz miniaturki, a za kilka miesięcy uznają, że przecież skoro wszystkie przedmioty i tak mają taki same zdjęcie to żeby ułatwić kupującym wybór i "zwiększyć" sprzedaż sprzedającym o 12% ;) to oni będą sami grupować takie aukcje w jedną ofertę, dokładnie tak jak to ma miejsce na Amazonie.

 

Czyli klient wpisze ajfona 7 i wyskoczy mu tylko jedna aukcja - Oficjalnego Sklepu Allegro. A jak wpisze chińska podstawka do ajfona 7 za 1zł to mu pokaże się cała reszta sprzedawców, żeby klient miał wybór ;) A my od tego 1zł jeszcze będziemy musieli zapłacić 30% prowizji... ;)

 

Śmieszne ale prawdziwe... :(

Link to postu

Bo to nie chodzi o ładne zdjęcia czy o to żebyśmy my jako sprzedawcy sprzedawali, tylko o to żeby Allegro zarabiało coraz więcej. A żeby to osiągnąć zmieniają się w Amazona, tylko robią to powolutku.

 

Teraz miniaturki, a za kilka miesięcy uznają, że przecież skoro wszystkie przedmioty i tak mają taki same zdjęcie to żeby ułatwić kupującym wybór i "zwiększyć" sprzedaż sprzedającym o 12% ;) to oni będą sami grupować takie aukcje w jedną ofertę, dokładnie tak jak to ma miejsce na Amazonie.

 

Czyli klient wpisze ajfona 7 i wyskoczy mu tylko jedna aukcja - Oficjalnego Sklepu Allegro. A jak wpisze chińska podstawka do ajfona 7 za 1zł to mu pokaże się cała reszta sprzedawców, żeby klient miał wybór ;) A my od tego 1zł jeszcze będziemy musieli zapłacić 30% prowizji... ;)

 

Śmieszne ale prawdziwe... :(

 

 

Właśnie dlatego Sello powinno trochę nadrobić zaległości związane z ebayem, abyśmy mieli gdzie uciekać.

Link to postu

skoro tak skrupulatnie [prawie] wszyscy pracują nad miniaturkami to czy zauważyliście, aby Wam ktoś już gwizdnął zdjęcie?  :P

 

 

Allegro zarzekało się, że będą jakoś zabezpieczone cyfrowo. Ciekawe jak to będzie działać. Ja zauważyłem, że jak się pobiera miniaturkę z mojego sklepu to się zapisuje JPG którego nie da się otworzyć. Przynajmniej w teorii, bo już nauczyłem się je otwierać :D :D :D

Link to postu

Zabrałem sie dziś za zdjęcia - w końcu znalazłem na to czas. Przy okazji prześledziłem trochę różne aukcje i rózne kategorie i zachowania sprzedawców.

 

1. część sprzedających tylko podmienia miniaturki (w aukcji nadal jest możliwość wyboru koloru)

2. zdarzają się tacy co rozbijają aukcje na kolory i je grupują

3. cała masa NIE ROBI NIC

 

Które rozwiązanie jest prawidłowe? 1 czy 2?

 

Nawiązujac do artykułu

https://faq.allegro.pl/artykul/27747/wybor-towaru-z-listy

 

Zabroniony jest w szczególności wybór rozmiaru, modelu, marki, kształtu przedmiotu, a także tytułów książek, filmów itp.

 

W transakcjach, gdzie oferowana jest większa liczba przedmiotów niż 1 (tzw. wieloprzedmiotowych), sprzedający może oferować wybór koloru/wzoru graficznego pod warunkiem, że poinformuje kupujących o aktualnej ilości dostępnych kolorów lub wzorów graficznych w opisie transakcji.

Przykład: Sprzedajesz w jednej transakcji wieloprzedmiotowej 4 koszulki: 3 żółte i jedną niebieską. W momencie zakupu niebieskiej konieczne będzie poinformowanie o jej braku.

 

Można to zrozumieć że umożliwienie wyboru koloru w aukcji jest jak najbardziej prawidłowy.   - jest to najczęściej stosowana praktyka przez sprzedających.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...