Skocz do zawartości

nowe miniatury - a rozwiązanie w sello

Polecane posty

...więc nie wiem czy uda się to tak szybko wdrożyć.

 

Bartek rozumiem ale zdajesz sobie sprawę, że nie można tego odkładać na później, już teraz zmiana cenników w Sello jest ograniczona z tego właśnie powodu teraz do tego dojdą zdjęcia.

 

Ja prawdopodobnie nie znajdę czasu na uzupełnianie parametrów, więc zwyczajnie zakończę aukcje i wystawie je ponownie z szablonu bo tak będzie znacznie szybciej, niestety utracę przy tym popularność.

Link to postu

Wiem, ale to się wiąże z obsunięciem wersji, lub z wypuszczeniem wersji ze zdjęciami i kolejnej ze specyficznymi.

 

Ponad 47% moich aukcji (kilkaset aukcji) nie ma wypełnionych obowiązkowych parametrów specyficznych, więc tak czy inaczej nie zmienię tych zdjęć bez uzupełnienia parametrów.

 

Jak uda Wam się wypuścić wersja ze zdjęciami w tym roku, a kolejną ze specyficznymi pod koniec stycznia to byłoby super.

Link to postu

Może ja się i nie znam, ale dla mnie jak na razie najprostsze w obecnych uwarunkowaniach (powtarzam: dla mnie) rozwiązanie to:

 

1. Zaznaczam towar lub kilka towarów i prawym przyciskiem myszy wybieram opcję „Zamień zdjęcie nr 1”.

2. Otwiera się okno eksploratora, które zapamiętuje poprzedni wybór do tego samego folderu.

3. Wybieram plik ze zdjęciem.

4. Dobrze by było, żeby tego nie potwierdzać, bo to kolejne kliknięcie; skoro ktoś wybiera, to zakładam, że wie, co robi, jak się pomyli, operację może powtórzyć.

5. W ten sposób mamy załatwione miniaturki w towarach obecnie i na przyszłość.

6. Zaznaczam aukcje trwające, które są przecież powiązane z towarami i prawym przyciskiem myszy wybieram opcję „Aktualizuj zdjęcie nr 1 z towaru”.

7. Używam istniejącego polecenia „Serwisy aukcyjne – wyślij”.

8. W ten sposób mamy załatwione miniaturki w aukcjach trwających.

9. Idę spać, albo co kto lubi.

 

Wychodzi, że to są 2 kliknięcia na każdy towar, czy grupę towarów, i 2 kliknięcia na aktualizację wszystkiego.

 

A tak nawiasem mówiąc, przy wstawianiu zdjęć do towarów, zamiast przeciągania i upuszczania albo obok, przydałaby się opcja „Kopiuj” i „Wklej”.

 

Link to postu

pramiz Twoje rozwiązanie jest dobre, jednak wolę rozwiązanie Alwina.

 

Różnica jest taka, że dzięki rozwiązaniu Alwina mogę sobie przygotować na spokojnie wszystkie obrazki, a następnie jednym ruchem zaktualizować wszystkie towary.

 

Widzę to tak:

-obrabiam sobie zdjęcie dla danego towaru w folderze gdzie trzymam wszystkie zdjęcia tego towaru. Dzięki temu nie ma obawy, że zdjęcia pomieszają się, towary dostaną inne, nie swoje zdjęcia. Następnie zmieniam nazwę tego zdjęcia na symbol_towaru.jpg i wrzucam do jednego, tymczasowego katalogu.

 

-Gdy już obrobię wszystkie towary, zapuszczam Sello i aktualizuję wszystkie towary.

 

Przy Twoim rozwiązaniu każdy towar musiałbym aktualizować w Sello ręcznie, szukać zdjęć po różnych folderach, sprawdzać czy aby na pewno jest to zdjęcie tego produktu (pewnie wybór w widoku miniatury, co dodatkowo utrudnia nawigację pomiędzy folderami), wydaje mi się to większym nakładem pracy.

Link to postu

Z całym szacunkiem dla Alwina, tak czy tak nieunikniona jest ręczna dłubanina (nawet się zrymowało), bo przecież w rozwiązaniu Alwina pliki zdjęć trzeba przystosować. Ja do tej pory nie wpadłem na to, że zdjęcie nr 1 należy nazywać kodem produktu, przy kilku zdjęciach naturalne było nazywanie w ten sposób folderu, w którym one są. Zdjęcia są numerowane od 0, przy czym 0 jest tylko wtedy, kiedy miniaturka ma być inna niż zdjęcie nr 1. Więc trzeba znaleźć folder, otworzyć go, wybrać plik, zmienić nazwę. Kliknięć więcej plus jeszcze wpisywanie, które może rodzić błędy, lub kopiowanie i wklejanie nazwy, czyli następne kliknięcia. W rozwiązaniu tym załatwiamy tylko obecne aukcje, w moim oprócz tego, że tak powiem, wybieramy przyszłość.

Link to postu

Więc trzeba znaleźć folder, otworzyć go, wybrać plik, zmienić nazwę.

 

Czy w Twoim rozwiązaniu nie trzeba tego robić ?

 

Jedynie nie trzeba zmieniać nazwy pliku, ale za to trzeba go ręcznie wskazać dla każdego jednego produktu, co jest o wiele bardziej czasochłonne niż zmiana nazwy pliku.

 

Zwłaszcza, że rozwiązanie Alwina pozwala na duża automatyzację.

Jeżeli masz foldery ze zdjęciami ponazywane symbolami towaru, a tak ma spora ilość użytkowników, wówczas możesz napisać sobie skrypt, myślę, że nawet w formie .bat dałoby radę, a w PHP na pewno, który

-pobiera nazwę folderu

-kopiuje do innego folderu zbiorczego najnowszy plik .jpg zmieniając jego nazwę na nazwę folderu.

 

I już mamy gotowe dane dla tysięcy produktów, które możemy zaktualizować w Sello wszystkie za jednym razem.

Link to postu

Ja do tej pory nie wpadłem na to, że zdjęcie nr 1 należy nazywać kodem produktu, przy kilku zdjęciach naturalne było nazywanie w ten sposób folderu, w którym one są.

 

Są gotowe programy, które zrobią z tym porządek w 1min np. program ReNamer

 

Poniżej przykład dwa foldery (KREDKA_01A i OLOWEK_01A) a w nich pliki (1,2,3 .jpg)

 

ReNamer.png.8f35fa0c14e4b8689c849421e884f44d.png

 

Kolejnym programem wyszukujesz i kopiujesz pliki "*_1.jpg" i "*_0.jpg" do wybranego folderu następnie pozbywasz się z nazwy _1 a później _0 i już masz gotowe pliki bez "ręcznej roboty".

 

Ale nie martw się, Bartek napisał  :P , że jak już to będą dwie wersje dla tych co mają powiązane towary z subiektem (automat załatwiający wiele aukcji) i dla tych co nie mają powiązania (2 kliknięcia zamiast 8 )

Link to postu

OK

 

Moja najszybsza w działaniu propozycja to:

 

tak jak dodano teraz opcje dodawania zdjęć przeciągnij i upuść  ( nie wiem czy tak było ale teraz to dopiero zauważyłem)

 

 

Dodawanie zdjęć do towarów/aukcji trwających za pomocą przeciągnij i upuść na konkretny towar/aukcje

powoduje dodanie lub aktualizuje miniaturę

 

a jeśli w towarze jest więcej niż jedno zdjęcie - do ustawienia w ustawieniach czy ma dodawać jako pierwsze ( być miniaturą/podmieniać pierwsze)- czy dodawać jako ostatnie czy inne - do ustawienia w ustawieniach - każdy może mieć inne foto wykorzystywaną jako miniaturę) - zadowoli to każdego.

 

 

Kliknięć 0szt  aby podmienić miniaturę.

 

Ważniejsza kwestia jak będą przechowywane zdjęcia ... informacyjnie chociaż podajcie aby można było się już przygotować "mentalnie"

 

Wielkość zdjęć - główny cel wielkości - lepsza trafność - testowane i już ma wpływ na trafność i zwiększenie sprzedaży  (jeśli wszyscy zmienią to się wyrówna - a teraz kto pierwszy ten lepszy)

 

 

Link to postu

Będzie podobnie aczkolwiek nieco inaczej ;) - przynajmniej według obecnego planu.

 

Różnica będzie taka, że podmianę miniaturek będzie się wykonywało z okna zmian zbiorczych, gdzie wczytana będzie lista wybranych aukcji. W pierwszej wersji będzie do podmiany miniatura, kolejne zdjęcia dodamy jeśli będzie taka potrzeba w późniejszym terminie - wszystko zależy ile czasu nam zejdzie na tym.

 

Przeciąganie będzie działało zarówno z zewnątrz programu jak i myśleliśmy również o możliwości przeciągania zdjęć z towaru podpiętego do aukcji.

 

Do tego opcja automatycznego wczytywania zdjęć np. po nazwie na podstawie szablonu obsługującego tagi.

 

Przy czym pamiętajcie, że to jest plan jak ta funkcja miała by wyglądać. Zawsze może się okazać, że z jakichś przyczyn trzeba będzie coś rozwiązać inaczej.

 

 

Zdjęcia będą przechowywane tak jak są przechowywane obecnie. Nie możemy obiecywać zbyt wiele teraz, bo nie wyrobimy się do końca roku.

Link to postu

 

Różnica będzie taka, że podmianę miniaturek będzie się wykonywało z okna zmian zbiorczych, gdzie wczytana będzie lista wybranych aukcji. W pierwszej wersji będzie do podmiany miniatura, kolejne zdjęcia dodamy jeśli będzie taka potrzeba w późniejszym terminie - wszystko zależy ile czasu nam zejdzie na tym.

 

 

Bartek, jeśli dobrze rozumiem, zmieniać będzie można tylko miniaturki na aukcjach, bez zmiany zdjęcia w towarach ? ???

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Niedługo funkcja powinna być gotowa, ale są inne problemy. Allegro wcale nie udostępniło jeszcze możliwości zmiany miniaturek przez API po zakupie, wbrew temu co pisał jeden z ich pracowników. Więc obecnie możemy zaimplementować jedynie zmianę na aukcjach bez zakupu. Tzn, moglibyśmy, gdyby Allegro wreszcie doprowadziło sandbox do używalności. Od ponad miesiąca środowisko testowe leży i nie można na nim nic zrobić.

 

I teraz są dwie drogi. Jeśli Allegro udostępni możliwość zmiany miniaturek na starym API, wszyscy będą zadowoleni i funkcja zmiany miniaturek będzie działać. Jeśli udostępnią na nowym REST API, to niestety będziemy musieli jeszcze dodatkowo zająć się implementacją współpracy z nowym serwerem więc termin się przedłuży.

Jak widzicie mając tyle niewiadomych nie sposób określić terminu wypuszczenia bo w dużej mierze nie zależy to od nas.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

W międzyczasie zainteresowanym polecam rozwiązanie, które zostało przetestowane u kilku moich stałych klientów.  Opisane w dziale dodatków.

 

Używając 'zwykłego api' miniatury były podmieniane także w aukcjach ze sprzedażą.

Jedynie dość upierdliwe bywają sytuacje, gdy aukcje są wystawione bardzo długo - a w międzyczasie dochodzą nowe parametry przedmiotu. Wtedy Api nie puści zmiany miniaturki domagając się uprzedniego wypełnienia parametrów wymaganych.

 

pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...