Skocz do zawartości

nowe miniatury - a rozwiązanie w sello

Polecane posty

A wiecie że allemazon ma w du... nasze prawa i zdjęcia skopiowane print screen nie będą w żaden sposób zabezpieczone co potwierdziło w korespondencji.

Wiemy i sami rozważamy możliwość ich kradzieży od innych ;)

I tak wszystkie będą wyglądać tak samo więc nawet nie będzie wiadomo kto od kogo ukradł ;)

Link to postu

A wiecie że allemazon ma w du... nasze prawa i zdjęcia skopiowane print screen nie będą w żaden sposób zabezpieczone co potwierdziło w korespondencji.

Wiemy i sami rozważamy możliwość ich kradzieży od innych ;)

I tak wszystkie będą wyglądać tak samo więc nawet nie będzie wiadomo kto od kogo ukradł ;)

 

I na to liczy Allegro.

Ludzie będą się kłócić kto komu ukradł, więc ponad podziałami, dobrodusznie wprowadzą Karty produktów jak w Amazonie z których każdy będzie mógł, tzn. musiał korzystać.

Link to postu

Na ebay jest tak od ponad pół roku. I tak większość ludzi ma swoje znaki wodne. Myślicie ze teraz wszyscy nagle będą wycinać tło ? Nie widzę tego. Gdzie czasy kiedy ten portal organizował spotaknia sprzedawców. Teraz tylko kopanie po kostkach. Cel allemazona widać na stronie portalu de. Czyste zdjęcia i wybrani sprzedawcy. Mam nadzieję że ten ich sklep padnie.

Link to postu

Na ebay jest tak od ponad pół roku. I tak większość ludzi ma swoje znaki wodne. Myślicie ze teraz wszyscy nagle będą wycinać tło ? Nie widzę tego. Gdzie czasy kiedy ten portal organizował spotaknia sprzedawców. Teraz tylko kopanie po kostkach. Cel allemazona widać na stronie portalu de. Czyste zdjęcia i wybrani sprzedawcy. Mam nadzieję że ten ich sklep padnie.

Jak się rozkręca działalność to robi się wszystko co tylko się da żeby przyciągnąć klientów, (czyli nas sprzedawców), a jak się jest monopolistą to ma się wszystkich w d. Każdy z nas zrobiłby to samo na ich miejscu ;)

 

Jak tylko ogłosili zmiany odnośnie miniaturek to od razu wysłałem do nich maila z jednym pytaniem: "Czy w lutym 2017r ktoś w Allegro będzie miał jaja żeby zamknąć miliony aukcji nie spełniających nowych wymogów?"

 

Odpowiedzi oczywiście nie dostałem :)

Link to postu

Wiemy i sami rozważamy możliwość ich kradzieży od innych ;)

 

Allegro musiało dostać trochę wiadomości odnoście praw autorskich, tak że postanowiło uświadamiać sprzedawców https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia-nowe-zasady-i-porady/artykul/prawa-autorskie-do-zdjec-23 , że tak powiem za przeproszeniem ale to qrwa jest żałosne.

Link to postu

Wiemy i sami rozważamy możliwość ich kradzieży od innych ;)

 

Allegro musiało dostać trochę wiadomości odnoście praw autorskich, tak że postanowiło uświadamiać sprzedawców https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia-nowe-zasady-i-porady/artykul/prawa-autorskie-do-zdjec-23 , że tak powiem za przeproszeniem ale to qrwa jest żałosne.

 

Piękny artykuł.

 

Teraz już jestem spokojny, że nikt mi moich zdjęć nie ukradnie, bo po co ?

Przecież "Po co ryzykować, skoro jest tyle innych możliwości?"  ;D ;D ;D ;D

 

A jak mi ukradnie to co zrobię ? Pójdę do sądu ?

Sąd wyceni moje zdjęcie po cenie rynkowej, czyli z ... oferii.

Po 50 gr za sztukę.

 

Oczywiście minus amortyzacja, bo to, że ktoś ukradł mi zdjęcie wcale nie oznacza, że ja nie mogłem z niego korzystać, więc moje odszkodowanie wyniesie ... no 1% wydaje się uczciwą kwotą.

 

Czyli 0,5 grosza.

Link to postu

Wiemy i sami rozważamy możliwość ich kradzieży od innych ;)

 

Allegro musiało dostać trochę wiadomości odnoście praw autorskich, tak że postanowiło uświadamiać sprzedawców https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia-nowe-zasady-i-porady/artykul/prawa-autorskie-do-zdjec-23 , że tak powiem za przeproszeniem ale to qrwa jest żałosne.

 

Piękny artykuł.

 

Teraz już jestem spokojny, że nikt mi moich zdjęć nie ukradnie, bo po co ?

Przecież "Po co ryzykować, skoro jest tyle innych możliwości?"  ;D ;D ;D ;D

 

A jak mi ukradnie to co zrobię ? Pójdę do sądu ?

Sąd wyceni moje zdjęcie po cenie rynkowej, czyli z ... oferii.

Po 50 gr za sztukę.

 

Oczywiście minus amortyzacja, bo to, że ktoś ukradł mi zdjęcie wcale nie oznacza, że ja nie mogłem z niego korzystać, więc moje odszkodowanie wyniesie ... no 1% wydaje się uczciwą kwotą.

 

Czyli 0,5 grosza.

 

Od pewnego czasu dochodzą do mnie maile z pytaniami od klientów z innej branży. Dziś otrzymałem pierwszy mail, który zawierał link do aukcji. Okazuje się, że ktoś skopiował - kupiony kiedyś - szablon (ukradł mój kod html?), poprzerabiał pod siebie i teraz używa (w zasadzie skopiowana część wygląda inaczej niż u mnie, choć wyrażenia są takie same lub b. podobne). Jedynie w mailto: nie zmienił adresu na swój. Na stronie wyświetla się jego adres ale maile idą do mnie. Właśnie myślę jaką reklamę wysyłać w zamian za pytania nie do mnie :)

 

Czy któryś sąd by ukarał takiego kogoś? Nie sądzę...

Link to postu

 

Od pewnego czasu dochodzą do mnie maile z pytaniami od klientów z innej branży. Dziś otrzymałem pierwszy mail, który zawierał link do aukcji. Okazuje się, że ktoś skopiował - kupiony kiedyś - szablon (ukradł mój kod html?), poprzerabiał pod siebie i teraz używa (w zasadzie skopiowana część wygląda inaczej niż u mnie, choć wyrażenia są takie same lub b. podobne). Jedynie w mailto: nie zmienił adresu na swój. Na stronie wyświetla się jego adres ale maile idą do mnie. Właśnie myślę jaką reklamę wysyłać w zamian za pytania nie do mnie :)

 

Czy któryś sąd by ukarał takiego kogoś? Nie sądzę...

 

Niezłe :)

 

To właśnie pokazuje jak działają kopiowacze.

Oni nawet nie będą próbowali zmienić czegokolwiek w naszych miniaturkach, aby wyglądały jak ich.

Po prostu wezmą i wsadzą do siebie.

 

A klientów tego dziada bym dla złośliwości traktował wyjątkowo ostro.

Wyżyj się :)

Link to postu

Swego czasu ukradziono artykuł z mojej prywatnej strony i opublikowano jako "swój" na znanym i średniolubianym portalu dla elektroników ;). Na szczęście człowiek okazał skruchę, a moderacja stanęła na wysokości zadania i artykuł usunęła ;). Takie kradzieże bolą, zwłaszcza jeśli ktoś przywłaszcza sobie Twoją pracę i wiedzę.

Link to postu

Jeszcze bardziej bolą gdy wiesz, że coś jest niezbędne do prowadzenia sprzedaży, robisz to, tracisz kilka godzin, a potem ktoś to sobie bierze w 25 sekund i zarabia zamiast Ciebie. :-X

 

W przypadku artykułu można sobie to tłumaczyć, że ukradł bo artykuł był dobry.

To prawie złoty medal za zasługi w wieku 25 lat.

 

A w przypadku zdjęć kradnący nie kradnie ich dlatego że są najlepsze tylko dlatego że są jedyne,a jemu potrzebne.

Link to postu

A ja dopytam :)

 

Skoro na głównym zdjęciu może być tylko jeden produkt/ jeden wariant to co w sytuacji kiedy kolor wysyłany jest losowo?

 

U nas takich produktów jest bardzo dużo gdzie producent dostarcza je losowo.

 

Tego Allegro nie przewidziało.

Albo...ależ przecież możesz wystawić wszystkie kolory osobno i połączyć w grupę ;D ;D

 

Żartuję.

Allegro ma nieco ograniczoną wiedzę o tym jak wyglądają oferty w ich serwisie... ::)

 

Przykład - sprowadziłeś 1000 szklanek, w 30 wzorkach ustawionych w paczkach losowo. Każda szklanka jest we własnym pudełku. Pudełka są jednakowe, szklanki nieco inne.

To teraz wystarczy, że przez tydzień będziesz rozpakowywał te szklanki, katalogował ile masz jakich wzorków i wystawisz odpowiednią ich ilość.

 

Brawo Allegro.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu. Od dzisiaj podobno można zmieniać miniaturki przez webAPI. Czy Sello team robi coś w tym kierunku ?

 

Z tego co Bartek mówił następna wersja ma już ustalony zakres działań i będzie to głównie integracja z nexo.

 

Raczej nie spodziewałbym się tej funkcjonalności w kolejnej wersji, może za 2 wersje.

Link to postu

A skąd taka informacja, bo na strona webapi nic takiego nie ma. Allegro nie zamierza dodawać nowości do istniejącego API, tylko do nowego, które wymaga od nas sporo roboty. Aktualnie pracujemy nad zmianą naszej konfiguracji infrastruktury buildowej aby sprostać wymaganiom nowego REST API. Dopiero gdy zakończymy te prace zabierzemy się za implementację nowego REST API i dopiero wtedy będzie można mówić o obsłudze jakichkolwiek nowości w Allegro przez Sello.

 

Jak widzicie, Allegro nie tylko Wam przysporzyło wiele dodatkowej pracy.

Link to postu

Skoro allegro zabrania nam znakowania zdjęć swoim znakiem wodnym wpadł mi pewien pomysł do głowy.

 

Większość zdjeć wykonujemy sami (są lepsze niż dostarczone przez importerów)można by na każdym produkcie przed zrobieniem zdjęcia nakleić naklejkę ze swoim logo? Oczywiście na tych co się da bo nie na każdym jest to możliwe.

Link to postu

Skoro allegro zabrania nam znakowania zdjęć swoim znakiem wodnym wpadł mi pewien pomysł do głowy.

 

Większość zdjeć wykonujemy sami (są lepsze niż dostarczone przez importerów)można by na każdym produkcie przed zrobieniem zdjęcia nakleić naklejkę ze swoim logo? Oczywiście na tych co się da bo nie na każdym jest to możliwe.

 

To już było poruszane na Pomocy Allegro.

Takie zdjęcia też będą usuwać.

 

Muszą być stałe oznaczenia na produkcie, jak coś będzie wyglądało jak naklejka umieszczona tylko na czas robienia zdjęć to nie przejdzie.

Link to postu

Poniżej dzisiejszy mail od Allegro... Czy w takim razie mamy szanse na zmiany miniatur , bo piszą iż funkcja działa też w starym webapi

 

Treść maila od Allegro

 

Zgodnie z zapowiedziami dotyczącymi nowych standardów miniaturek zdjęć umożliwiliśmy zmianę zdjęcia w ofertach, w których doszło już do sprzedaży.

 

Jak zmienić zdjęcie?

 

Możesz to zrobić przez zakładkę Sprzedaję - w tym celu przy wybranej ofercie rozwiń Opcje, a następnie kliknij Zmień. U góry pojawi się okno “Zmień ofertę” - kliknij w nim przycisk Zmień. Znajdziesz się w formularzu, w którym możesz edytować zdjęcia i inne elementy oferty. Zmiana miniaturek możliwa jest także przez WebAPI.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Link to postu

a ST na to... niemożliwe :). Żadna informacja na ten temat się nie pojawiła, a trudno zgadnąć, że już dana funkcja jest dostępna w API.

 

Zobaczymy z czym to się je, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej. A w nowym API RESTowym to jest póki co dostępna jedna funkcja.

 

P.S. W jaki sposób wyobrażacie sobie działanie tej funkcji w Sello? Bo na moje oko to i tak trzeba każde zdjęcie podmienić ręcznie w każdej aukcji. Tutaj za bardzo nie da się tego zautomatyzować, chyba, że macie jakieś pomysły.

Link to postu

Wiem tylko tyle ile napisał mi przedstawiciel a napisał :

 

Witam,

Dostałem dobrą wiadomość.

Edycja miniaturek powinna być już dostępna po webapi.

Proszę sprawdzić czy działa. J

Pozdrawiam

// ZZxxxxx Xxxxxx

Starszy Specjalista ds. Sprzedaży i Współpracy Partnerskiej

VIP Customer Service Team

Allegro

 

 

Za wiele informacji niema :)

Link to postu
P.S. W jaki sposób wyobrażacie sobie działanie tej funkcji w Sello? Bo na moje oko to i tak trzeba każde zdjęcie podmienić ręcznie w każdej aukcji. Tutaj za bardzo nie da się tego zautomatyzować, chyba, że macie jakieś pomysły.

 

Po pierwsze to jakiś automat, czy skrypt umożliwiający usunięcie automatycznie wszystkich/wybranych miniaturek z Subiekta/Sello.

 

Po załadowaniu nowych do subiekta/Sello, możliwość wysłania ich do Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...