Skocz do zawartości

nowe miniatury - a rozwiązanie w sello

Polecane posty

Ale piszesz bardzo ogólnikowo a to nam nie wystarczy.

 

Po pierwsze. O tym, że zdjęcie jest miniaturką na Allegro świadczy jej pierwsza pozycja na liście zdjęć w aukcji.

Dalej, kolejność zdjęć na liście w aukcji nie ma żadnego sztywnego związku z kolejnością zdjęć w towarze. Może być inna, np. gdy z towaru została wczytana lista zdjęć i została zmieniona ich kolejność. Zmieniając zatem kolejność czy miniaturkę w towarze nie możemy z automatu podmienić zdjęć na aukcji.

Idąc dalej, dodanie/podmiana zdjęcia w Subiekcie spowoduje, że w Sello się ono doda na samym końcu - nie podmieni się i obecnie nie będziemy zmieniać tego zachowania. Więc w Sello i tak trzeba będzie wejść w każdy towar, usunąć/przesunąć nową miniaturkę na właściwe miejsce (zazwyczaj pierwsze na liście, ale niekoniecznie).

To tyle jeśli chodzi o podmianę zdjęć w towarach.

 

Teraz aukcje. Jako, że nie mamy sztywnego powiązania zdjęć na aukcji ze zdjęciami z towaru nie możemy tego zaktualizować z automatu przy zmianie towaru (tak jak to jest obecnie np. ze stanem magazynowym).

Pozostaje zatem sposób ułatwiający podmianę zdjęć w aukcjach trwających ręczny, ale wymagający możliwie najmniej kliknięć. W Samym Allegro obecnie trzeba wykonać około 8 kliknięć nie licząc przesuwania strony i wyszukiwania towaru oraz obrazka na dysku do podmiany aby ustawić nową miniaturkę.

 

W naszym hipotetycznym rozwiązaniu, które jak dotąd wymyśliliśmy w oparciu o okno zmian zbiorczych liczba kliknięć na aukcję wynosiła by około 2 (podobnie, nie licząc wyszukiwania obrazka na dysku). Całkowitego automatu w mojej ocenie na chwilę obecną się nie da zrobić - aby był on w stanie obsłużyć wszystkie możliwe scenariusze w Sello.

 

Link to postu

Idąc dalej, dodanie/podmiana zdjęcia w Subiekcie spowoduje, że w Sello się ono doda na samym końcu - nie podmieni się i obecnie nie będziemy zmieniać tego zachowania.

 

Bardzo proszę i w przyszłości tego zachowania nie zmieniać, bo moje szablony są skonstruowane w zależności od tego na której pozycji w Sello znajduje się konkretny plik. Jakikolwiek ruch - poza dodaniem nowej grafiki na końcu listy zdjęć - byłby by dla mnie trudny do ogranięcia.

Link to postu

W naszym hipotetycznym rozwiązaniu, które jak dotąd wymyśliliśmy w oparciu o okno zmian zbiorczych liczba kliknięć na aukcję wynosiła by około 2 (podobnie, nie licząc wyszukiwania obrazka na dysku). Całkowitego automatu w mojej ocenie na chwilę obecną się nie da zrobić - aby był on w stanie obsłużyć wszystkie możliwe scenariusze w Sello.

 

W samych Towarach podmianę zdjęć bym sobie odpuścił.

 

Natomiast w aukcjach gdzie towar jest powiązany to, taką zmianę należy robić przez zmiany zbiorcze, i widzę to tak:

 

zmiany.png.ee8c0d711a1653624bd8c1cb30156528.png

 

- w oknie ze zmianami zbiorczymi checkbox "Zdjęcie (miniaturka)", po jego zaznaczeniu aktywny robi się przycisk "Wybierz", dzięki któremu wybierzemy folder z miniaturkami, (po wybraniu ścieżka jest widoczna w polu tekstowym)

 

- funkcja szuka w folderze zdjęcia gdzie wyznacznikiem jest symbol towaru, jeżeli symbol towaru to KREDKA_01A to zdjęcie będzie w formie KREDKA_01A.jpg

 

- jeżeli funkcja znajdzie zdjęcie, to oznacza aukcję do zmiany;

Link to postu

To ja doniosę uprzejmie, że już informują, że API obsługuje zmianę miniaturek (nie piszą tylko które):

https://pomoc.allegro.pl/article/120499

 

Odnośnie podmiany miniaturek z poziomu aukcji trwających - to na kiedy takie cudo?

 

Zmiany zbiorcze - fajne to bybyło. Ali i tak przydało by się żeby tą nową miniaturkę dało się upuścić (tak jak jest teraz w towarach) a nie wybierać tylko z komputera tylko.

Link to postu

Dzisiaj próbowałem podmienić miniaturkę na Allegro... zabiera to dużo czasu, no i wymaga wielu kliknięć (jak już wspomniał o tym Bartek). W moim przypadku dość ważne jest, aby zachować aukcje trwające ze względu na algorytm trafności i zbudowaną już historię sprzedaży oraz wyświetleń.

 

Podmiana miniaturki wyglądała nastesująco:

Poprzez link z Sello „Zmiana opisu, zakończenie aukcji” wszedłem do edycji aukcji, po usunięciu starej miniaturki dodałem nową z lokalnego dysku (to kilka kliknięć i przewijań strony). Aby zachować porządek tego co mam na aukcji Allegro, z tym co mam w Sello, wchodzę w Towary Sello i dla wybranego produktu podmieniam miniaturkę na właściwą -  przy wystawianiu aukcji z szablonu, będzie już właściwa miniaturka. Kontynuując temat... Mam już podmienioną miniaturkę na aukcji Allegro, mam też podmienione pierwsze zdjęcie (miniaturkę) w Towarze Sello, ale miniaturka wyświetlana na aukcjach trwających w Sello wciąż wyświetla starą miniaturkę... :(

 

Czy możecie mi podpowiedzieć w jaki sposób można jeszcze sprawniej podmienić miniaturki w aukcjach trwających? Czy jest jakiś sposób na podmiankę miniaturki która wyświetla się na liście aukcji trwających w Sello? Może zabieram się do tego nie tak jak trzeba... (?)

 

Jeśli chodzi o pomysły na podmianę miniaturek...

 

Miejsce podmiany miniaturki, czyli „Zmiany zbiorcze” jak dla mnie jest OK. Przydałby się do tego jeszcze mechanizm, który będzie synchronizował podmienioną w tym miejscu miniaturkę również w Towarach Sello i na liście Aukcji trwających.

Link to postu

Rozwiązanie Alwina wydaje mi się najlogiczniejsze.

 

I chyba najprostsze do wykonania dla ST, co nie znaczy, że proste i z pewnością nie będzie to 15 minut.

 

Pytanie tylko czy należy takie nowo załadowane zdjęcia zapisać do Bazy towarów Sello czy tylko wysłać na serwer Allegro.

 

Bo jak zapisać do bazy to znowu pytanie pod którą pozycją, bo przecież ludzie mają szablony porobione dla różnych kont, gdzie dla konta 1 bierze zdjęcie nr 1, a dla konta nr 2 zdjęcie nr 4.

 

Zapisanie znowu na końcu także rozwali kolejność zdjęć, bo i tak trzeba będzie do każdego towaru wejść i zmienić kolejność, aby w szablonach działało.

 

Dlatego proponuję, aby przy każdej zmianie zbiorczej możnabyło wybrać, gdzie nowe zdjęcie ma się znaleźć:

-na końcu

-na konkretnej pozycji wywalając stare

-na konkretnej pozycji przesuwając stare do tyłu

-na konkretnej pozycji przesuwając stare na koniec

 

Ostatnia opcja wydaje się niczego nie psuć i jednocześnie zachowywać "historię".

Link to postu

Pytanie tylko czy należy takie nowo załadowane zdjęcia zapisać do Bazy towarów Sello czy tylko wysłać na serwer Allegro.

Wg. mnie wystarczy wysłać, a następnie można pobrać pełne informacje o aukcjach.

 

Pozostaje kwestia towarów, ale to już jest mało istotne w przypadku aukcji do wyczerpania, a jak ktoś wystawia na 14 czy 30 dni to tak czy inaczej tą miniaturkę musi ręcznie wrzucić.

 

Można by pomyśleć nad jakimś skryptem SQL usuwający i importującym zdjęcia.

Link to postu

Pytanie tylko czy należy takie nowo załadowane zdjęcia zapisać do Bazy towarów Sello czy tylko wysłać na serwer Allegro.

Wg. mnie wystarczy wysłać, a następnie można pobrać pełne informacje o aukcjach.

 

Pozostaje kwestia towarów, ale to już jest mało istotne w przypadku aukcji do wyczerpania, a jak ktoś wystawia na 14 czy 30 dni to tak czy inaczej tą miniaturkę musi ręcznie wrzucić.

 

 

No tak, ale wtedy ta sama ręczna robota będzie nas czekała i tak, tyle, że się odwlecze w czasie.

 

Ja jednak wystawiam z szablonów, a nie z ponawiania aukcji, gdzie rzeczywiście zdjęcie byłoby prawidłowe.

 

Lepiej wyprosić nieco bardziej rozbudowaną wersję  :D

Link to postu

To i dorzucę kilka groszy podsumowując podane propozycje ;)

1a. Rozwiązanie Alwina jest ok, bo każdy może sobie przygotować miniaturkę z odpowiednią nazwą i wrzucić ją do jakiegoś jednego folderu i zmianami zbiorczymi załatwić wiele aukcji naraz. Jedna operacja i zmienione wszystkie miniaturki. Jak brak zdjęcia w folderze to raport błędów z numerami aukcji do których Sello nie znalazło plików w podanym folderze. Można by tutaj dodać obsługę tagów i porównywać aukcję do plików w folderze na podstawie dowolnej nazwy pliku (nazwa towaru, symbol towaru, itd.) ale to za dużo zabawy.

1b. Jednak część osób nie ma powiązanych aukcji z towarami więc wtedy również przez zmiany zbiorcze ale wykonywane dla jednej konkretnej aukcji musieliby wybierać taką miniaturkę ręcznie z dysku ale to jest zbyt czasochłonne i wykonywanie tego dla każdej jednej aukcji... :(

1c. Jedyne uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich to powiązanie plików nowych miniaturek po numerach aukcji. Czyli w jeden folder wrzucamy wszystkie pliki z numerami aukcji (numer_aukcji.jpg) i zmiany zbiorcze same podmieniają sobie pliki z dysku wg numerów aukcji, tak jak opisał to Alwin tylko nie po symbolu towaru ale po numerze aukcji. To jest jedyne uniwersalne i najprostsze powiązanie dla wszystkich użytkowników. I tak samo - jedna operacja i zmienione wszystkie miniaturki. I to jest chyba jedyne co ST będzie mogło w ogóle zrobić?

 

2. Jednak pytanie brzmi - jak wygląda podmiana od strony WebAPI? Czy wystarczy podmienić tylko pierwsze zdjęcie, czy trzeba usunąć stare i załadować wszystkie zdjęcia od nowa? Czy są tam jeszcze jakieś inne niuanse

 

3. Nie ma się co rozwodzić nad tą funkcją bo już widać jak na dłoni, że i tak wszystkich nie zadowolimy bo w zależności od stosowanych metod wystawiania, liczby kont, itp. każdy musiałby mieć to inaczej zrobione.

 

4. Ja bym chętnie to ustawił z poziomu towarów ale proponuję całkowicie to odpuścić bo jak tam się zacznie mieszać to już naprawdę powychodzą głupoty.

 

5. Reasumując - nie zapominajmy co jest głównym i jedynym celem tej funkcji - ułatwienie podmiany miniaturek na aukcji, a nie obróbka zdjęć w bazie, ich dodawanie/usuwanie/przestawianie, synchronizowanie z Subiektem itp. Jak ktoś będzie chciał sobie podmienić zdjęcia w bazie SGT lub Sello to będzie musiał to sobie już zrobić indywidualnie ręcznie wg własnej metody. Tak, wiem - sam nie wierzę, że to piszę ale jestem realistą ;) Namówienie ST na rozwiązanie podane przez Alwina i jego realizacja, i tak będzie nie lada wyzwaniem więc resztę możemy sobie śmiało od razu odpuścić. Pamiętajcie, że jest jeszcze cała masa innych rzeczy do zrobienia, a luty tuż tuż :(

Link to postu

Osobiście powiem, że jeżeli miałbym otrzymać funkcję która podmieniałaby tylko miniaturki na aukcjach, to wolałbym pracę polegającą na:

-wyszukaniu ręcznym numeru aukcji

-skopiowaniu numeru aukcji z linka w Sello z pominięciem nawiasów

-wklejeniu numeru aukcji do pliku jpg

-wybraniu zmian zbiorczych w celu podmiany plików i modleniu się, że się nie pomyliłem w numerze aukcji w pliku

-zmianie ręcznej tych samych plików w bazie Subiekta do używania z szablonami w terminie późniejszym

-wykasowaniu wszystkich zdjęć skryptem z Sello

-synchronizacji Sello z Subiektem

 

zamienić na pracę:

-zmianie ręcznej plików w bazie Subiekta/Sello do używania z szablonami

-wykasowaniu wszystkich zdjęć skryptem z Sello

-synchronizacji Sello z Subiektem

-zakończeniu wszystkich aukcji

-wystawieniu ponownie.

 

 

Wówczas poprawka w Sello nie będzie mi potrzebna. :P

Link to postu

1b. Jednak część osób nie ma powiązanych aukcji z towarami więc wtedy również przez zmiany zbiorcze ale wykonywane dla jednej konkretnej aukcji musieliby wybierać taką miniaturkę ręcznie z dysku ale to jest zbyt czasochłonne i wykonywanie tego dla każdej jednej aukcji... :(

 

Bo to jest taki marketingowy zabieg, kup Pan/Pani Subiekta, a będzie full automat ;)

 

 

Czyli w jeden folder wrzucamy wszystkie pliki z numerami aukcji (numer_aukcji.jpg) i zmiany zbiorcze same podmieniają sobie pliki z dysku wg numerów aukcji, tak jak opisał to Alwin tylko nie po symbolu towaru ale po numerze aukcji.

 

Ten uniwersalny sposób może okazać się bardziej czasochłonny niż wgranie zdjęcia ręcznie (dwa kliknięcia w Sello jak napisał Bartek).

Ponieważ nie wszyscy wystawiają aukcje do wyczerpania, a to oznacza, że zanim przygotuje te wszystkie miniaturki w folderze to cześć aukcji się zakończy.

 

PS.

Pisząc swoją propozycję, tak naprawdę pisałem o sobie bo w ten sposób mam skatalogowany asortyment, więc taką podmianę załatwiłbym w 1 minutę ;) ale jak będzie cokolwiek szybszego niż zmiana przez serwis Allegro to tak czy inaczej będzie dla nas dużym ułatwieniem.

Link to postu

Pamiętajmy przy tym, że to nie jest funkcja, która będzie potrzebna (w pełnym obciążeniu) na zawsze. Zmienimy miniaturki (a może już niektórzy zmieniają ręcznie) i funkcja w sello będzie raczej nieużywana. Wg mnie niech sello zaprogramuje nam jakąś pomoc w podmianie, ale na tyle prostą żeby to nie zabrało im ogromu czasu.

 

Od lutego '17 bodajże już ma nie być aukcji z miniaturkami bez białego tła, więc funkcja się zdeaktualizuje, nie będzie czego podmieniać...

 

Ja bym wolał, żeby ruszyła nieco integracja z nexo (mam nadzieję, że już się coś szykuje) i żebym wreszczie mógł zasilić inserta licencją na działający ebay.

Link to postu

Ten uniwersalny sposób może okazać się bardziej czasochłonny niż wgranie zdjęcia ręcznie (dwa kliknięcia w Sello jak napisał Bartek).

Ponieważ nie wszyscy wystawiają aukcje do wyczerpania, a to oznacza, że zanim przygotuje te wszystkie miniaturki w folderze to cześć aukcji się zakończy.

I tak i nie ;)

 

1. Nie trzeba podmieniać wszystkich miniatur naraz, można to robić partiami.

2. Można podmienić co się przygotuje, a zakończyć pozostałe aukcje, które wyskoczą z błędem.

3. Podmieniając zdjęcia ręcznie w aukcjach z poziomu Allegro to i tak trzeba najpierw mieć przygotowanych trochę tych miniaturek zanim zaczniemy się ręcznie bawić w ich podmianę. Nikt nie będzie podmieniał po 1 miniaturce na dzień. Najpierw przygotują, a potem podmienią, zapewne partiami.

4. Mi to rybka bo po głębszej analizie moich możliwości (a i tak szykuję grubsze zmiany) to większość aukcji i tak będę musiał zakończyć i wystawić ponownie jako używane bo nie mam zamiaru robić większości miniaturek, nie opłaca mi się to. A parametru nowy/używany w aukcjach trwających nie da się zmienić.

5. Dla podmienionych aukcji można by od razu ustawić cechę dla aukcji np. zmieniono miniaturki, żeby nie zginąć.

Zresztą teraz to nie ma znaczenia bo e-kupowanie zwrócił uwagę na istotny fakt no i przypomniał datę więc przyszło mi do głowy to co poniżej ;)

 

Pamiętajmy przy tym, że to nie jest funkcja, która będzie potrzebna (w pełnym obciążeniu) na zawsze. Zmienimy miniaturki (a może już niektórzy zmieniają ręcznie) i funkcja w sello będzie raczej nieużywana. Wg mnie niech sello zaprogramuje nam jakąś pomoc w podmianie, ale na tyle prostą żeby to nie zabrało im ogromu czasu.

 

Od lutego '17 bodajże już ma nie być aukcji z miniaturkami bez białego tła, więc funkcja się zdeaktualizuje, nie będzie czego podmieniać...

 

Ja bym wolał, żeby ruszyła nieco integracja z nexo (mam nadzieję, że już się coś szykuje) i żebym wreszczie mógł zasilić inserta licencją na działający ebay.

Część osób i tak robi to ręcznie z poziomu Allegro.

Część zakończy aukcje i wystawi od nowa.

Część przejdzie cały proces podmiany od SGT, przez Sello do aukcji - ręcznie.

Część, ZNACZNA CZĘŚĆ - nie będzie tego przechodziła bo do lutego nie zdąży z miniaturkami, a na pewno nie wszystkimi.

 

Ale faktyczne pytanie jest inne - czy ST zdąży przed lutym dodać taką funkcjonalność, czyli ta funkcjonalność musiałby być już w następnej wersji Sello, która realnie i tak wyjdzie w listopadzie/grudniu ;)

 

Bo jeśli jest choć cień wątpliwości, że się nie uda w tej wersji tego wprowadzić, a następna wersja wyjdzie w lutym/marcu - to o czym w ogóle my tutaj mówimy? Wtedy trzeba zapomnieć o tym i robić to od razu ręcznie :(

Bo, jak zauważył e-kupowanie, po lutym ta funkcja i tak nie będzie już potrzebna.

Link to postu

Przypomniało mi się jeszcze jedno. Czy tan nowa funkcja webAPI podmiany miniaturki będzie działała tak jak funkcja zmiany ilości  (tzn. bez pełnej weryfikacji aukcji odnośnie wymaganych parametrów) ?

Bo jeżeli nie tu kupa wielka.

 

I tak i nie ;)

 

niestety więcej jest na "Nie" ponieważ jak już mamy tą miniaturkę to część z nas będzie chciało ją wrzucić od razu do towaru, a jak wiesz numer aukcji nic nam nie mówi.

Czyli musiałbyś przygotować dwa foldery ze zdjęciami z nazwą towaru i z numerem aukcji. Dla mnie to strata czasu, a do tego musiałbym wykombinować jak zmienić KREDKA_01A na numer aukcji.

Link to postu

a do tego musiałbym wykombinować jak zmienić KREDKA_01A na numer aukcji.

Zainteresuj się Excelem i makrami ;)

 

Ja korzystam z Excela i jego poprzedników od małego ;) więc myślałem się, że się na nim znam ale jak się codziennie okazuje, to nie opanowałem jeszcze więcej jak 10% jego możliwości ;)

Link to postu

Zainteresuj się Excelem i makrami ;)

 

bardziej VisualBasicem bo makrem tego nie zrobisz  ;)

 

 

Generalnie znając programowanie i mając czas można wszystko sobie dorobić  ;D

 

Drugim wyjściem jest zatrudnienie paru ukraińców i kazanie im klikać.

 

Myślę jednak, że wielu z użytkowników Sello nie umie programować ani nie stać ich na ukraińców, więc jedyna nadzieja w Sello.

 

Wiem, że ta funkcjonalność jest jednorazowa, może tylko trochę bardziej użyteczna niż zmiana vatu w subiekcie, jednak jej powstanie uratuje wielu sprzedawców.

Link to postu

Wiem, że ta funkcjonalność jest jednorazowa, może tylko trochę bardziej użyteczna niż zmiana vatu w subiekcie, jednak jej powstanie uratuje wielu sprzedawców.

Masz rację ale nie uratuje ona wielu sprzedawców bo każdy wystawia inaczej, a nawet w obrębie jednej firmy ludzie różnie wystawiają aukcje. Teraz to widzę wyraźnie :(

 

Dodatkowo biorąc pod uwagę to co już Bartek napisał, to i tak większości nie uda się zaspokoić :( Co najwyżej jakąś grupę użytkowników, która będzie miała szczęście że model opracowany przez ST im spasuje. Reszta i tak zacznie ręcznie zmieniać aukcje z poziomu Allegro przez link zmiana opisu w Sello. 

Link to postu
To ja doniosę uprzejmie, że już informują, że API obsługuje zmianę miniaturek (nie piszą tylko które):

Nowe oferuje na razie tylko jedną funkcję zmianę ceny.

 

Kontynuując temat... Mam już podmienioną miniaturkę na aukcji Allegro, mam też podmienione pierwsze zdjęcie (miniaturkę) w Towarze Sello, ale miniaturka wyświetlana na aukcjach trwających w Sello wciąż wyświetla starą miniaturkę... Smutny

Musisz pobrać aukcje trwające z zaznaczoną opcje pełnego pobierania - wtedy Sello pobierze i zdjęcia.

 

Pytanie tylko czy należy takie nowo załadowane zdjęcia zapisać do Bazy towarów Sello czy tylko wysłać na serwer Allegro.

Wg mnie musi być to zmienione w towarach i w aukcji. Niestety jest problem aby to zrobić automatycznie, chyba, że przyjmując ścisłe założenia co do nazewnictwa np. takie o których pisze Alwin.

 

amówienie ST na rozwiązanie podane przez Alwina i jego realizacja' date=' i tak będzie nie lada wyzwaniem więc resztę możemy sobie śmiało od razu odpuścić.[/quote']

Szczerze, to wymyślone przeze mnie rozwiązanie było bardziej skomplikowane w realizacji - za to łatwe w obsłudze :), bo wymyśliłem sobie jak ja bym chciał tego używać.

 

Wspomniane przez Was rozwiązania są szybkie, ale mają jedną poważną wadę. Brak możliwości jakiejkolwiek kontroli czy podmieniliście właściwe miniaturki.

 

Ja bym wolał' date=' żeby ruszyła nieco integracja z nexo (mam nadzieję, że już się coś szykuje) i żebym wreszczie mógł zasilić inserta licencją na działający ebay.[/quote']

Tu mam dobrą, złą, umiarkowanie złą i lepszą wiadomość :). Rozpoczęliśmy prace nad "oknami" w nexo, w połączeniu z teamem nexowym. Okazało się jednak, że jest kolejna ściana praktycznie nie do przeskoczenia w obecnym sposobie łączenia się z Subiektem. Zatem zła wiadomość taka, że w październikowym wydaniu nexo nie będą działać jeszcze okna. Lepsza wiadomość, jest taka, że postanowiliśmy przepisać od nowa całą komunikację z Subiektami, tak aby wyeliminować problemy z nexo, oraz żeby było to bardziej wygodne i szybkie. Mówiąc szybkie, mam na myśli czasy z Subiektem nexo porównywalne z Subiektem GT. Aktualnie testujemy różne rozwiązania w zakresie komunikacji pomiędzy programami.

Jest to niemałe przedsięwzięcie, więc trochę jeszcze nam zajdzie na jego realizacji. Zmiana taka wisiała w powietrzu już od długiego czasu, ale ostatecznie problemy z oknami przesądziły o takiej decyzji.

 

Co do eBaya to są nadzieje, ale raczej po Subiektach i po API RESTowym do Allegro. Obecnie nie damy rady nic z nim zrobić i zastanawiamy się nad tymczasowym jawnym wstrzymaniem - o ile można to tak nazwać obecnie, obsługi eBaya. Nie chodzi tutaj o jakiekolwiek wycofywanie tego co jest w Sello dostępne obecnie, tylko o jawną informację, że obsługa eBay jest obecnie mocno ograniczona i jej rozwój aktualnie jest wstrzymany. Czyli jak to piszą po angielsku AS IS. Głównie chodzi o nowych użytkowników, aby nie czuli się zawiedzeni brakiem wsparcia dla tego serwisu.

 

Ale faktyczne pytanie jest inne - czy ST zdąży przed lutym dodać taką funkcjonalność, czyli ta funkcjonalność musiałby być już w następnej wersji Sello, która realnie i tak wyjdzie w listopadzie/grudniu Mrugnięcie

Planowaliśmy dodać taką możliwość w najbliższym hotfixie z okazji Subiekta nexo 12, ale trochę zmian z miniaturkami jest do ogarnięcia więc możemy mieć mały poślizg. Ewentualnie poprawka 1.21.1 wyjdzie tylko z samym nexo, a miniaturki damy możliwie najszybciej jak się da.

 

Czy tan nowa funkcja webAPI podmiany miniaturki będzie działała tak jak funkcja zmiany ilości  (tzn. bez pełnej weryfikacji aukcji odnośnie wymaganych parametrów) ?

Raczej tak, bo nie ma do tego specjalizowanej funkcji w API. Ale czy przypadkiem ostatnio nie było gdzieś mowy o tym, że ewentualne brakujące parametry można już uzupełnić z poziomu Allegro?

 

Reszta i tak zacznie ręcznie zmieniać aukcje z poziomu Allegro przez link zmiana opisu w Sello. 

No i właśnie dla nich mamy rozwiązanie polegające na zmniejszeniu liczby klików z 8 do 2 na zdjęcie :).

 

Link to postu

Szczerze, to wymyślone przeze mnie rozwiązanie było bardziej skomplikowane w realizacji - za to łatwe w obsłudze Uśmiech, bo wymyśliłem sobie jak ja bym chciał tego używać.

 

Wspomniane przez Was rozwiązania są szybkie, ale mają jedną poważną wadę. Brak możliwości jakiejkolwiek kontroli czy podmieniliście właściwe miniaturki.

 

Zmiany zbiorcze powinny być uniwersalne i obejmować zmiany na zaznaczonych aukcjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w późniejszym terminie dorobić tak jak to sobie wymyśliłeś czyli zapewne metodę "Przeciągnij i upuść"

 

Ale czy przypadkiem ostatnio nie było gdzieś mowy o tym, że ewentualne brakujące parametry można już uzupełnić z poziomu Allegro?

Tak, ale trzeba to robić dla każdej aukcji oddzielnie, więc na "przeklikanie" kilkaset aukcji trzeba znaleźć czas.

Link to postu

W mojej ocenie to takie rozwiązanie na zasadzie przeciągnij i upuść powinno zaimplementować Allegro, dorabiając mechanizm szybkiej podmiany zdjęć, a nie zmuszając każdego do edycji oferty standardową metodą, która sprawdza się przy pojedynczej modyfikacji. Podobnie powinno być z uzupełnianiem brakujących parametrów.

 

No ale co zrobić. Jeśli funkcja do zmiany zdjęcia będzie miała problem z niewypełnionymi polami to nie bardzo widzę jak to obecnie poprawić. Dodanie do Sello obsługi zmiany pól wymaganych to też większe zadanie.

Link to postu

Czy tan nowa funkcja webAPI podmiany miniaturki będzie działała tak jak funkcja zmiany ilości  (tzn. bez pełnej weryfikacji aukcji odnośnie wymaganych parametrów) ?

Raczej tak, bo nie ma do tego specjalizowanej funkcji w API. Ale czy przypadkiem ostatnio nie było gdzieś mowy o tym, że ewentualne brakujące parametry można już uzupełnić z poziomu Allegro?

 

Pytałem czy ta nowa funkcja będzie działała tak samo jak zmiana ilości (czyli bez weryfikacji) napisałeś, że "Raczej tak", ale czytając dalej tj. "nie ma do tego specjalizowanej funkcji w API" więc wnioskuję, że będzie to się odbywać funkcją doChangeItemFields, a to oznacza kłopoty i jedną wielką porażkę.

 

Sello obsługi zmiany pól wymaganych to też większe zadanie.

obecnie wchodząc w zakładkę Specyficzne w aukcji trwającej, wszystkie pola są edytowalne, czy nie można tam zrobić jakiegoś przycisku wyślij zmiany jak program wykryje jakąkolwiek zmianę ?

Link to postu

A widzisz, zacytowałem jedno a odniosłem się do:

Bo jeżeli nie tu kupa wielka.

 

To, że pola są edycyjne to jest błąd. Aukcji trwającej nie można edytować i zapisać bo naruszyłoby to wiele mechanizmów. Dlatego zmiany aukcji trwających robimy przez okno zmian zbiorczych.

Oczywiście można dorobić zmianę tych parametrów, ale na to trzeba czasu, bo do każdego typu parametru (a jest ich kilka) trzeba napisać osobną obsługę dodawania zmian, usuwania, modyfikacji, wysyłania itd. Ale już sama edycja zdjęć jest wymagająca więc nie wiem czy uda się to tak szybko wdrożyć.

Link to postu

W mojej ocenie to takie rozwiązanie na zasadzie przeciągnij i upuść powinno zaimplementować Allegro, dorabiając mechanizm szybkiej podmiany zdjęć, a nie zmuszając każdego do edycji oferty standardową metodą, która sprawdza się przy pojedynczej modyfikacji.

 

Jak już ręcznie dojedziemy przez www na allegro do miniaturek to tam na "+" można upuszczać zdjęcia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...