Skocz do zawartości

nowe miniatury - a rozwiązanie w sello

Polecane posty

a ja zapytam dlaczego wrzucacie tak duże zdjęcia ?

 

Przecież nowe "standardy" mówią o miniaturkach do rozdzielczości 2560x2560, póki co żadne minimum nie zostało określone, więc po co takie giganty wrzucacie ?

 

Mam już taki mętlik w głowie, że nie pamiętam, gdzie, ale czytałem, że allegro samo będzie "rozciągać" mniejsze zdjęcia. Więc jak wstawisz dajmy na do 1000x1000 to w lutym 2017 będziesz miał pixelozę aż oczy trzeszczą... :/

Link to postu

a ja zapytam dlaczego wrzucacie tak duże zdjęcia ?

 

Przecież nowe "standardy" mówią o miniaturkach do rozdzielczości 2560x2560, póki co żadne minimum nie zostało określone, więc po co takie giganty wrzucacie ?

 

Mam już taki mętlik w głowie, że nie pamiętam, gdzie, ale czytałem, że allegro samo będzie "rozciągać" mniejsze zdjęcia. Więc jak wstawisz dajmy na do 1000x1000 to w lutym 2017 będziesz miał pixelozę aż oczy trzeszczą... :/

Tak ma być, też to czytałem, będą skalować. A miniaturka dalej będzie w formacie 4:3...

Link to postu
No to leżymy... Smutny Nie ma fizycznej możliwości, żebyście zdążyli do stycznia Płacz Płacz Płacz

Nie no chyba tak źle nie będzie. Rozpoczęliśmy już przygotowania do obsługi RESTa, zobaczymy czy za tą górką będzie następna :).

 

Co do zdjęć to jest pewne rozwiązanie, ale musimy sprawdzić najpierw czy będzie współpracować z Sello.

Link to postu

Wydaje mi się, że to był jakiś bełkot facebookowy, a nawet jakby to miało tak wyglądać no i co z tego, przecież żeby zobaczyć miniaturkę w większej rozdzielczości to trzeba na niej kliknąc, bo wg. informacji ze strony https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/ to:

 

Rozmiar miniaturki na listingu to 128x96 pikseli (4:3). Po najechaniu myszką i powiększeniu w okienku, a także na stronie oferty prezentuje się w rozdzielczości 400x300 pikseli. Pracujemy nad prezentowaniem zdjęć w wyższej rozdzielczości, dlatego już teraz dodawaj zdjęcia wysokiej jakości.

 

moje miniaturki mają 400x300 ;) i taki rozmiar planuje zostawić jak nie będzie żadnych zabezpieczeń.

 

Edit:

Jeśli nawet zwiększą rozmiar tych zdjęć to nie znacznie, ponieważ nie każdy ma monitor który wyświetli zdjęcie o szerokości 2560px.

 

Jak dobrze pamiętam to szerokość miniaturek (przed 400x300) była 290px, więc teraz ile by mogła mieć ? gdzie obecnie wśród komputerów top rozdzielczość to 1366x768

Link to postu

Telefony i tablety mają rozdzielczości ponad 2000 px na tych ekranikach ;D

A 1080p to standard.

 

Standard, dla kogo ?

 

Serwis ma być przejrzysty dla wszystkich, więc gloryfikowanie urządzeń z górnej półki do słaby pomysł i raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi tego.

 

PS.

W domu mam tablet 1024x768 i telefon z rozdzielczością 1280x768, czyli od lutego allegro będę scrollował w lewo i w prawo :D

 

Link to postu

Telefony i tablety mają rozdzielczości ponad 2000 px na tych ekranikach ;D

A 1080p to standard.

 

Standard, dla kogo ?

 

Serwis ma być przejrzysty dla wszystkich, więc gloryfikowanie urządzeń z górnej półki do słaby pomysł i raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi tego.

 

PS.

W domu mam tablet 1024x768 i telefon z rozdzielczością 1280x768, czyli od lutego allegro będę scrollował w lewo i w prawo :D

 

 

 

Z jednej strony masz rację.

Ale z drugiej Allegro też ma trochę racji.

 

Bo duże rozdzielczości, typu ekrany retina z rozdzielczością 2732x2048 w 13" ekraniku wymagają dobrych, dużych zdjęć, bo w końcu każdy chce coś zobaczyć na tym malutkim ekraniku, a 1024 to mini pikselek gdzieś w rogu.

 

Tak więc trzeba myśleć o rozwoju technologii i dostosowywać się do tego co idzie, a nie tego co już dawno przeminęło (1024 to czasy monitorów 17" czyli lat 90 ub. wieku). :P

 

W zasadzie ten sam problem mieli projektanci stron WWW jeszcze kilka lat temu, gdy trzeba było każdą stronę testować na IE6, bo miał 10 czy 12% udział w rynku, mimo tego, że był to produkt z 2001 r.

A używali go ludzie, którzy mieli komputer "zainstalowany przez Informatyka" i on działa. A, że MS nie wprowadziło obowiązkowej aktualizacji (automatycznej) do IE 8, to się to ciągnęło latami.

 

To hamowało rozwój stron WWW, bo IE6 na za wiele nie pozwalał.

 

Na szczęście MS wycofał XP i teraz można już zapomnieć o IE6 i IE7 i całym koszmarze, który wywoływały.

;D ;D

 

Tak samo tutaj, choć patrząc na statystyki

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_display.asp

 

widać, że najpopularniejszą rozdzielczością pozostaje póki co 1366x768, ale już na drugim miejscu jest 1920x1080.

Link to postu

Ks.Robak ale ja to wszystko wiem, tylko tutaj chodzi o to, że ktoś coś napisał o miniaturkach, które mają być w rozdzielczości 2560x2560px.

 

Widocznie ktoś coś źle napisał albo ktoś coś źle zrozumiał, zdjęcia mają być skalowane automatycznie do rozdzielczości 2560px wtedy jeżeli wstawiane są one w wyższej rozdzielczości lub zajmują więcej niż 750KB

 

I tak jak głosi informacja, serwis będzie wyświetlany jak dotychczas czyli na listingu 128x96, a wew. aukcji 400x300 i to wg. mnie długo się nie zmieni.

 

A to, że allegro umożliwia wstawianie miniaturek w wysokiej rozdzielczości to oczywiście + i ukłon w stronę urządzeń mobilnych.

 

PS. w moim LG G3 miniatury w rozdzielczości 400x300 na mobilnym allegro wyglądają bardzo przyzwoicie i wg. mnie nie ma sens ich zwiększania.

Link to postu

Co za różnica ;) Allegro zmieni to jeszcze z milion razy, a jak wejdą miniaturki VR (Virtual Reality) to wtedy będziemy wszystko przerabiać na VR ;) Ot taka nasza rola ;)

Hmmm... niby żart ale przecież to już się dzieje...

 

 

A tak na poważnie to cały czas milczą na temat szczegółów i trzymają nas do ostatniej chwili. Dali jedynie ten artykuł: "białe na białym" i jest rozwalający! Nawet nie mam ochoty go czytać bo wystarczy, że zobaczę zdjęcia białych przedmiotów na białym tle zrobione przez PROFESJONALISTÓW i mam dość. Czy na Waszych komputerach te przedmioty wyglądają lepiej? Może z moim białym kolorem coś jest nie tak ;)  No i czy teraz fotografując białą filiżankę mam umawiać całą sesję fotograficzną niczym z profesjonalną modelką i jedno ujęcie robić po 100x z różnymi ustawieniami? Kto ma czas żeby tak się pierdzielić ze zdjęciami >:(

Link to postu

Co za różnica ;) Allegro zmieni to jeszcze z milion razy, a jak wejdą miniaturki VR (Virtual Reality) to wtedy będziemy wszystko przerabiać na VR ;) Ot taka nasza rola ;)

Hmmm... niby żart ale przecież to już się dzieje...

 

 

 

Cicho, bo Allegro się dowie  :P;D

 

A tak na poważnie to cały czas milczą na temat szczegółów i trzymają nas do ostatniej chwili. Dali jedynie ten artykuł: "białe na białym" i jest rozwalający! Nawet nie mam ochoty go czytać bo wystarczy, że zobaczę zdjęcia białych przedmiotów na białym tle zrobione przez PROFESJONALISTÓW i mam dość. Czy na Waszych komputerach te przedmioty wyglądają lepiej? Może z moim białym kolorem coś jest nie tak ;)  No i czy teraz fotografując białą filiżankę mam umawiać całą sesję fotograficzną niczym z profesjonalną modelką i jedno ujęcie robić po 100x z różnymi ustawieniami? Kto ma czas żeby tak się pierdzielić ze zdjęciami >:(

 

Tak jest, wystarczy sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy zł, kilkaset godzin treningu, kilka tysięcy godzin na zrobienie nowych, fajnych zdjęć swoich produktów i już można sprzedawać.

 

Uważam, że w Allegro powinien być komitet ds. oceny miniaturek.

Jeżeli miniaturka nie podobałaby się komitetowi, taka aukcja byłaby kasowana, a sprzedawca traciłby SA na okres od 3 do 6 miesięcy, w zależności od stopnia niepodobania się miniaturki.

Link to postu

A tak na poważnie to cały czas milczą na temat szczegółów i trzymają nas do ostatniej chwili.

w sumie to wszystko już zostało napisane http://faq.allegro.pl/szukaj/miniaturki/109859/nowe-standardy-stosowania-miniaturek-na-allegro

 

czyli w skrócie:

- białe tło (nie dotyczy używanych, i wybranych kategorii)

- brak logotypów, ramek, napisów, nazw sklepów, itp.

- brak wielowariantów

 

o rozdzielczości nic nie piszą  ;D

Link to postu

A tak na poważnie to cały czas milczą na temat szczegółów i trzymają nas do ostatniej chwili.

w sumie to wszystko już zostało napisane http://faq.allegro.pl/szukaj/miniaturki/109859/nowe-standardy-stosowania-miniaturek-na-allegro

 

czyli w skrócie:

- białe tło (nie dotyczy używanych, i wybranych kategorii)

- brak logotypów, ramek, napisów, nazw sklepów, itp.

- brak wielowariantów

 

o rozdzielczości nic nie piszą  ;D

 

http://faq.allegro.pl/szukaj/2560/109851/obrobka-zdjec

Link to postu

no ale to już zostało powiedziane "Maksymalny rozmiar zdjęcia to 2560x2560" ale nie jest określone żadne minimum więc nie ma się co "ciśnieniować".

Zalecają jedynie:

Zalecamy wrzucanie zdjęć o dłuższym boku nie mniejszym niż 2048px.

Link to postu

Gdybym chciał się bawić w obróbkę zdjęć, to zostałbym grafikiem a nie sprzedawcą na allegro. W mojej małej mieścinie niedawno "rozejszła się" wieść, że sprzedaję na allegro (ku mojej uciesze, bo kroję większe marże niż stacjonarnie :D) i za każdym razem, jak ktoś mi mówi: "to masz fajnie, za dużo nie narobisz się, a kasa spływa" to mam ochotę strzelić go w "twarz".

Link to postu

Ks.Robak bądźmy poważni i trzymajmy się tematu, SA nikt Ci nie zabierze za brak wymaganej rozdzielczości.

 

Trafność..., a co to jest i jak to działa ?

 

Jakoś nie mogę się doprosić allegro o umożliwienie uzupełnienia parametrów obowiązkowych dla aukcji do wyczerpania, a wg. faq allegro jest to jedno z kryteriów

 

Poza tym, jak ktoś szuka czegoś konkretnego to filtruje po cenie.

Link to postu

Ja byłbym ostrożny - serwis jest na sprzedaż i do końca nie wiemy jak to ostatecznie będzie wyglądać...

Sugerujesz żeby nic nie robić i czekać, aż allegro ktoś kupi ? Można i tak, ale lepiej się przygotować.

 

Co do zdjęć to jest pewne rozwiązanie, ale musimy sprawdzić najpierw czy będzie współpracować z Sello.

 

Bartek, bierzecie pod uwagę możliwość trzymania miniaturek poza bazą ?

 

Dodatkowo na taką okoliczność przydałby się skrypt usuwający pierwsze zdjęcie z towaru i drugie importujące z dysku  :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...