Skocz do zawartości

nowe miniatury - a rozwiązanie w sello

Polecane posty

jak wiadomo noweminiatury będą ale nie wiadomo jakie do końća...

 

jednak sama zmiana rozdzielczości już daje dużo na +

 

a

trzymanie tego w bazie sql - raczej będzie nie możliwe (przynajmniej w moim wypadku)

kilka kont allegro ponad 10tys miniatur unikatowych

powiedzmy jedna miniatura 2mb min - czyli około 20gb ( a jak fotki bez tła tylko pełne to i potrafią mieć z 20mb)... ciut pada i zdycha a darmowa baza to szans nie ma .... u innych mniej lub więcej podobnie

 

a z wielkością fotek wiadomo o cho chodzi - aby klient mógł zrobić zuma na szczegóły.. czym lepsza jakość tym lepsza..)

 

 

moja propozycja

i to dodana już w najbliższej możliwej wersji

możliwość zdecydowania gdzie mają być przechowywane miniatury ( do ustawienia w konfiguracji programu) dysk lokalny/sieciowy lub ftp lub sql

 

ftp wydaje się być docelowo najlepszym rozwiązaniem z uwagi na łatwy dostęp z każdej strony, łatwy backup, łatwe zarządzanie itd...

 

 

co o tym sądzicie?

 

temat jest dość pilny dużych fotek nie m szans wgrywać do sql  a robienie teraz małych a za jakiś czas dużych też nie ma sensu mniejszego.... (nawet sama podmiana miniatur z małych na duże zajmie masę czasu) a tylko do samego końca roku miniatur przybędzie minimum 2 razy tle.... a motem to podmieniać... o masakra...

 

wiec

jak sello ma zamiar sobie z tym poradzić (przechowywanie samych zdjęć) ?

 

Link to postu

Masz rację. W takiej sytuacji niektóre bazy mogą przekroczyć 10GB.

 

Jak już gdzieś pisałem - nie zdajemy sobie jeszcze sprawy ze wszystkich komplikacji jakie nam Allegro przygotowało :(

 

 

Ale 2MB/20MB na zdjęcie? Przecież wystarczy przepuścić przez darmowego IrfanView i to będzie góra kilkaset KB na zdjęcie w JPEG (trzeba mieć zainstalowane wszystkie pluginy). Jak bardzo trzeba zoom'ować w przedmiot? ;)

 

 

Link to postu
Ale 2MB/20MB na zdjęcie? Przecież wystarczy przepuścić przez darmowego IrfanView i to będzie góra kilkaset KB na zdjęcie w JPEG (trzeba mieć zainstalowane wszystkie pluginy). Jak bardzo trzeba zoom'ować w przedmiot? Mrugnięcie

 

Nie chodzi tutaj tylko o wielkość zdjęcie, ale o filtr trafność, podkreślają to w swoich informacjach więc pewnie będzie coś na rzeczy. Z drugiej strony jak już będę miał tak duże zdjęcie to nie widzę sensu go zmniejszać tylko po to aby baza nie puchła, tutaj trzeba znaleźć inne rozwiązanie.

Link to postu

Jestem za.

 

Przy okazji mogło by to rozwiązać (po części?) problem wielkich baz danych. Do tego potrzebowalibyśmy rozwiązania o którym już pisałem: skrypt czyszczący bazę ze wszystkich zdjęć/miniaturek. Potem to o czym piszecie - miniaturki w zewnętrznym folderze, a zdjęcia w opisie w tagach i na ftp.

Link to postu

Brakuje w Allegro "gospodarza", który pomyślałby trochę logicznie, a nie tylko sloganami marketingowymi.

Spokojnie, oni mają gospodarza, który dba tylko o interes Allegro.

 

Tak, czy siak 750KB i niemożliwość wystawiania w jednej aukcji kilku kolorów przedmiotu wpłynie na zwiększenie wielkości bazy danych i przydałoby się w Sello jakieś rozwiązanie na to. Skryptu czyszczącego też nie mamy więc limit 10GB może dać się we znaki.

Link to postu

Brakuje w Allegro "gospodarza", który pomyślałby trochę logicznie, a nie tylko sloganami marketingowymi.

Spokojnie, oni mają gospodarza, który dba tylko o interes Allegro.

 

Tak, czy siak 750KB i niemożliwość wystawiania w jednej aukcji kilku kolorów przedmiotu wpłynie na zwiększenie wielkości bazy danych i przydałoby się w Sello jakieś rozwiązanie na to. Skryptu czyszczącego też nie mamy więc limit 10GB może dać się we znaki.

Mam nadzieję, że jak ST się wyrobi z nową wersją to może powstanie chociaż skrypt czyszczący zdjęcia z bazy. A co do miniaturek to może pół-rozwiązaniem będzie wystawianie aukcji bez miniaturek i dodawanie ich przez allegro ręcznie.

 

W Photoshopie z dobrym zdjęciem wejściowym (akurat miałem od producenta tif 2300x2300), wyeksportowałem próbnie miniaturkę do jpg z jakością 50% i zachowuje dobrą jakość: rozmiar (2560x2560) i wielkość ok. 750. Gdzieś czytałem, że większe będą skalowane przez allegro.

 

I jeszcze wg mnie istotna wiadomość (miniaturki nadal pozostaną w skali 4:3):

fb01.jpg.ea86e245d8bde18dc3f3e5efae937532.jpg

Link to postu

A ja w dalszym ciągu nie mogę uwierzyć, że allegro chce zabronić zabezpieczania zdjęć.

 

Przecież koszt za jedno zdjęcie w studio to kilkadziesiąt złotych, a w skrajnych wypadkach 100zł i więcej.

 

Poza tym kiedyś czytałem jakiś artykuł na temat packshot, że sąd oddalił zarzut o prawa autorskie i stwierdził, że do produktu na białym tle nie można sobie rościć praw. (niestety nie mogę teraz tego znaleźć).

 

PS.

Zaraz Allegro zmieni regulamin, że wystawiając aukcję stają się właścicielem materiałów i nasze lepsze zdjęcia zaraz pojawią się w sklepie allegro.

Link to postu

 

 

Poza tym kiedyś czytałem jakiś artykuł na temat packshot, że sąd oddalił zarzut o prawa autorskie i stwierdził, że do produktu na białym tle nie można sobie rościć praw. (niestety nie mogę teraz tego znaleźć).

 

 

Super, to są te logiczności sądów. Ukraść - tak, dochodzić swoich praw - nie.

Moim skromnym zdaniem każdy akt artystyczny podlega ochronie niezależnie od tego na jakim jest tle.

 

PS.

Zaraz Allegro zmieni regulamin, że wystawiając aukcję stają się właścicielem materiałów i nasze lepsze zdjęcia zaraz pojawią się w sklepie allegro.

 

Oczywiście - przecież to dla dobra klientów  ;D ;D ;D

 

 

 

I jeszcze wg mnie istotna wiadomość (miniaturki nadal pozostaną w skali 4:3):

[attachment=1]

 

kwadratowe wymiary nie są w skali 4:3  ;D ;D ;D

 

Spokojnie, dzisiaj 4:3, a jutro - zamieniajcie wszystkie swoje miniaturki na 1:1 bo będziemy usuwać aukcje ;D

 

 

A 50% jakość jpg..........

O kurde, czy ja dobrze widzę ?

Przecież to pixel na pixelu ;D

 

Brawo Allegro.

Link to postu

jpg poniżej 80% to już jest pixeloza i brak ostrości przy dużych rozdzielczościach, przy min 90% wtedy jest sens dużych rozdzielczości i jakość jest OK

 

dostałem od allegro info

że kategoria meble ... być może zostanie wyłączona z nowego systemu miniatur a raczej z białego tła :) ale tylko wybrane podkategorie.

 

wielkość zdjęć (zwiększenie) - mają-to na uwadze

 

ale oczywiście standardowo ...w ciągu 2-3 miesięcy.....

 

jakiś tam filtr czyszczący obecnie nic nei da oże po przeniesieniu miniatur na ftp.

przecież jak mam 10tys towarów i w nich te miniatury to one tam sobie są ..... a jeśli aukcje wystawiałem 30x to one też gdzieś są....

 

przy okazji pisania tego posta doszedłem  do wniosku że poza wywaleniem fotek na ftp.

będzie potrzebny lokalny "temp" dla miniatur-miniatur byle nie był on w bazie sql... bez niego będzie bardzo powolnie...

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Ile takie allegro będzie czerpać od ebay ? Nie dalej jak pół roku temu ebay wycinał oferty jeśli  zdjęcia  miały tło i ta sama gadka. Wszystko dla naszego dobra.

 

Strategia jest prosta. Zrobić jeden standard żeby klienci się przestawili na jeden typ zdjęcia przez co nie będą przywiązywać wagi personalnie do sprzedawcy a później prowadzić własną sprzedaż z magazynów pod Warszawą. Mix ebay+amazon=allegro BRAWO TY!! 

Link to postu

Czy sello team podjął jakieś działania w tym zakresie ? i kiedy można się spodziewać działającego rozwiązani ?

 

Od razu zapytam czy przewiduje rozwiązanie podmiany miniaturek w istniejących aukcjach ??

 

tak aby już można było dodawać w sello duże fotki a jak da się w allegro już to wtedy tylko klik podmień na nowe..... ??

Link to postu

Sello team na razie zajmuje się wypuszczaniem wersji 1.21. W Sello można dodawać dużą fotkę już teraz, trzeba tylko wyłączyć funkcję zmniejszania zdjęć wysyłanych do serwisu.

 

Możliwość zmiany obrazka pojawi się w następnej aktualizacji o ile webapi Allegro na to pozwoli. Przypominam, że nie wszystkie zmiany dostępne z poziomu serwisu www są dostępne przez API.

Link to postu

Sello team na razie zajmuje się wypuszczaniem wersji 1.21. W Sello można dodawać dużą fotkę już teraz, trzeba tylko wyłączyć funkcję zmniejszania zdjęć wysyłanych do serwisu.

 

Możliwość zmiany obrazka pojawi się w następnej aktualizacji o ile webapi Allegro na to pozwoli. Przypominam, że nie wszystkie zmiany dostępne z poziomu serwisu www są dostępne przez API.

 

Allegro - jeśli dobrze to rozumiem - uruchomiło nowe api:

https://developer.allegroapi.io/

Podobno można tam zmieniać ceny w aukcjach:

https://developer.allegroapi.io/documentation/#!/default/put_offers_offerId_change_price_commands_commandId

Czy to Wam pomoże czy dołoży pracy?

Link to postu

Wiemy o tym, ale obecnie komunikacja w Sello jest oparta na całkowicie innej technologii i aby w miarę sprawnie obsługiwać RESTa, który jest nowszą technologią niż używany dotychczas SOAP, konieczne są w Sello dosyć spore zmiany. Na obsługę RESTowego API szykujemy się po wypuszczeniu tej wersji. Może teraz, gdy Allegro podało to do publicznej wiadomości nieco się wyjaśniło, dlaczego wspominałem o kilku dużych utrudnieniach jakie nas czekają ;).

 

Allegro podało również informację, że zmiana cen nie będzie wdrożona na starym API, przez co funkcjonalność rozwiązania, które pojawi się w 1.21 będzie okrojona - do czasu aż nie dołożymy obsługi RESTa. No chyba, że zmienią zdanie pod naporem użytkowników ;).

 

Link to postu

Wiemy o tym, ale obecnie komunikacja w Sello jest oparta na całkowicie innej technologii i aby w miarę sprawnie obsługiwać RESTa, który jest nowszą technologią niż używany dotychczas SOAP, konieczne są w Sello dosyć spore zmiany. Na obsługę RESTowego API szykujemy się po wypuszczeniu tej wersji. Może teraz, gdy Allegro podało to do publicznej wiadomości nieco się wyjaśniło, dlaczego wspominałem o kilku dużych utrudnieniach jakie nas czekają ;).

 

Allegro podało również informację, że zmiana cen nie będzie wdrożona na starym API, przez co funkcjonalność rozwiązania, które pojawi się w 1.21 będzie okrojona - do czasu aż nie dołożymy obsługi RESTa. No chyba, że zmienią zdanie pod naporem użytkowników ;).

No to leżymy... :( Nie ma fizycznej możliwości, żebyście zdążyli do stycznia :'( :'( :'(

Link to postu

OKI

 

wgrałem foto 4000x4000  1MB  allero i sello sobie z nim radzi.... i na allegro są ful i same się przytną do 2560x2560 

 

jedyny problem to przechowywanie fotek w sello...

 

nie bardzo wiem co robić ... 10tys od 200kb do 1 mb  średnio 0,5mb*10tys  - 5GB a w bazie chyba to nawet więcej... co robić ???

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...