Skocz do zawartości

Paczkomaty i zlecenie odbioru.

Polecane posty

Cześć,

wczoraj nadałem pierwszy raz przesyłki do paczkomatów z Sello.

Paczki ładnie się utworzyły w menadżerze a w Sello pokazały się ich statusy wraz z numerami nadawczymi.

 

Problem w tym, że status na stronie paczkomatów widnieje cały czas jako: "PRZYGOTOWANA DO NADANIA"

 

W Sello natomiast mam status: "Gotowa do nadania w oddziale"

 

Paczki w menadżerze zostały opłacone bezpośrednio z Sello, zastanawia mnie tylko przycisk: "Zamów kuriera" w menadżerze. Ja u siebie mam zrobiony punkt odbioru i stałe zlecenie, czy pomimo tego powinienem na stronie zawsze go jeszcze zamawiać aby statusy poszły dalej?

 

Jak u Was wygląda ta procedura?

Link to postu

Temat się wyjaśnił, Inpost ma tyle przesyłek, że nie są w stanie dostarczyć paczek tego samego dnia na sortownie... Dla mnie to jakaś kpina, daje kurierowi przesyłki o 15 a status na ich stronie aż do kolejnego dnia widnieje: "etykieta przygotowana", czyli oczywiście ja obrywam, bo nie wysyłam przesyłek zaraz po zakupie.

Link to postu

Temat się wyjaśnił, Inpost ma tyle przesyłek, że nie są w stanie dostarczyć paczek tego samego dnia na sortownie... Dla mnie to jakaś kpina, daje kurierowi przesyłki o 15 a status na ich stronie aż do kolejnego dnia widnieje: "etykieta przygotowana", czyli oczywiście ja obrywam, bo nie wysyłam przesyłek zaraz po zakupie.

 

Wg mnie to zależy od tego, czy kurier ma tablet ze skanerem czy nie ma. U nas miał - i statusy były na www jak w ups, kilka minut po jego odjeździe. Teraz się mu popsuła bateria i nie skanuje - jest tak jak piszesz, gdzieś tam w nocy skanują i wskakuje rano status. Więc wszystko zależy od tego, kiedy zeskanują na oddziale/sortowni/gdzieśtam...

 

Ja w mailu do klietna piszę, że link będzie aktywny po tym, jak paczka trafi na oddział... Nie mam w tym względzie uwag od klientów...

Link to postu
gdzieś tam w nocy skanują i wskakuje rano status. Więc wszystko zależy od tego, kiedy zeskanują na oddziale/sortowni/gdzieśtam...

Tu jest problem, bo właśnie te paczki tak jakby utknęły gościowi w aucie i docierają do klienta nie na 2 dzień tylko dopiero na trzeci, a status się nie zmienia przez powiedzmy 30godz.

 

Słaby początek współpracy..

Link to postu

Jak tak czytam o problemach jakie ludzie mają z inpostem to tylko się utwierdzam w przekonaniu że dobrze że z niego nie korzystam ;) Doręczanie przesyłek opóźnione, brak/częściowa integracja z Sello i często jakieś problemy/wątki na forum.

 

A do tego brak możliwości zarobienia na przesyłkach Inpost-Allegro plus darmowy zwrot co klienci mogliby zacząć ochoczo u mnie wykorzystywać do zwrotu towaru. A tak, jak muszą za zwrot zapłacić, to im szkoda ;)

 

Ciekawe, czy faktycznie większość klientów wybiera Inpost-Allegro dla zamówionego towaru?

Link to postu

A do tego brak możliwości zarobienia na przesyłkach Inpost-Allegro plus darmowy zwrot co klienci mogliby zacząć ochoczo u mnie wykorzystywać do zwrotu towaru. A tak, jak muszą za zwrot zapłacić, to im szkoda ;)

 

Ciekawe, czy faktycznie większość klientów wybiera Inpost-Allegro dla zamówionego towaru?

 

Fakt, ja nie korzystam z darmowych zwrotów, bo moim zdaniem, tylko kurierzy na tym mają zysk, nie zaś sprzedawca. Wzoruję się na X-KOM, gdzie nie widziałem jeszcze darmowych zwrotów, przynajmniej nie jakoś bardzo widoczne są takie oferty. Jak u Was?

 

P.S. zobacznie ile X-KOM ma ofert z darmowym zwrotem:

 

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7854942&freeReturn=1

Link to postu

Jak tak czytam o problemach jakie ludzie mają z inpostem to tylko się utwierdzam w przekonaniu że dobrze że z niego nie korzystam ;) Doręczanie przesyłek opóźnione, brak/częściowa integracja z Sello i często jakieś problemy/wątki na forum.

 

A do tego brak możliwości zarobienia na przesyłkach Inpost-Allegro plus darmowy zwrot co klienci mogliby zacząć ochoczo u mnie wykorzystywać do zwrotu towaru. A tak, jak muszą za zwrot zapłacić, to im szkoda ;)

 

Ciekawe, czy faktycznie większość klientów wybiera Inpost-Allegro dla zamówionego towaru?

 

Paczkomaty są fajne.

Ja nadaję mało dziennie, więc nadaję sam w paczkomacie.

Nadaje się bardzo szybko, szybciej niż się odbiera.

 

Pozostałe problemy to prawda.

Ale co do zwrotów, to przez cały czas obowiązywania Allegro Inpost miałem 2 zwroty i to były reklamacje, a nie zwroty. Dzięki temu klient odesłał do mnie za darmo i nie musiałem mu zwracać za zwrot, tylko zapłacił za to InPost.

 

Prawdziwego zwrotu jeszcze nie miałem, ale w końcu jeszcze nie ma stycznia  ;D ;D

Link to postu

 

 

P.S. zobacznie ile X-KOM ma ofert z darmowym zwrotem:

 

 

 

Tutaj akurat stawiam, że mają super niskie ceny na InPost z uwagi na wolumen i stąd nie korzystają z drogiego Allegro InPost.

 

W temacie paczkomatów taka ciekawostka: mam na aukcjach allegro paczkomaty (cena max możliwa) i paczkomaty 24/7 (cena wyższa o kilka złotówek). Do dzisiaj mnie dziwi dlaczego jakieś 10 - 20% allegrowiczów wybiera 24/7...

 

Potwierdzam, że na darmowych zwrotach to tylko ja korzystam (mam je odkąd są na allegro) - darmowe odsyłanie reklamacji to także moja korzyść!

Link to postu
Ciekawe, czy faktycznie większość klientów wybiera Inpost-Allegro dla zamówionego towaru?

Trudno określić, wprowadziłem w piątek do części aukcji i codziennie mam jakieś wysyłki na paczkomat, ale czy to Klient, który i tak by kupił i wybrał inny sposób wysyłki czy to taki, że kupił dlatego, że była opcja paczkomatu to nie wiem.

 

W każdym razie wydaje mi się, że jest to dobra opcja i warto ją mieć w swoim cenniku.

Link to postu

Do dzisiaj mnie dziwi dlaczego jakieś 10 - 20% allegrowiczów wybiera 24/7...

Bo zazwyczaj przychodzą na drugi dzień, przynajmniej do mnie ;).

 

Ale nie masz darmowego zwrotu  ;D

 

Jak dla mnie Allegro Paczkomaty są wygodniejsze niż 24/7 bo nie mam umowy z paczkomatami, a sprzedaję tylko na Allegro.

 

Wcześniej musiałem wszystko wklepywać ręcznie przez Sendit, a teraz mam dane gotowe w Menedżeże InPostu i tylko kopiuję numer nadawczy do Sello.

 

Oczywiście szkoda, że jest limit cenowy, bo do koperty muszę dopłacić.

Ale wolę dopłacić niż kopiować ręcznie :)

Link to postu

A czy macie jakieś lepsze warunki handlowe dla paczkomatów przy wolumenie 100 szt/m-c? Co dostajemy propozycję umowy to na kuriera niskie stawki a paczkomaty zawsze cena 100. Możecie mi wytłumaczyć czym to idzie?

 

Bardzo dobre pytanie, czy ktoś ma taniej Paczkomaty ROZMIAR A niż w SENDit ?

6,71 zł netto (8,25 zł brutto).

Link to postu
Jak dla mnie Allegro Paczkomaty są wygodniejsze niż 24/7 bo nie mam umowy z paczkomatami, a sprzedaję tylko na Allegro.

Wcześniej musiałem wszystko wklepywać ręcznie przez Sendit, a teraz mam dane gotowe w Menedżeże InPostu i tylko kopiuję numer nadawczy do Sello.

 

Jak ręcznie? wszystko z Sello robisz przy Paczkomatach 24/7, tylko raport trzeba wydrukować z menadżera co zresztą można zrobić po API.

 

Bardzo dobre pytanie, czy ktoś ma taniej Paczkomaty ROZMIAR A niż w SENDit ?

6,71 zł netto (8,25 zł brutto).

Jaki masz wolumen? Mi dali 7,05 zł netto. Dopiero wysyłam kilka dni ale pewnie w miesiącu będzie około 200 paczek. Bardzo proszę innych o podzielenie się wolumenem i cenami jakie wynegocjowaliście.

Link to postu

Jak dla mnie Allegro Paczkomaty są wygodniejsze niż 24/7 bo nie mam umowy z paczkomatami, a sprzedaję tylko na Allegro.

Wcześniej musiałem wszystko wklepywać ręcznie przez Sendit, a teraz mam dane gotowe w Menedżeże InPostu i tylko kopiuję numer nadawczy do Sello.

 

Jak ręcznie? wszystko z Sello robisz przy Paczkomatach 24/7, tylko raport trzeba wydrukować z menadżera co zresztą można zrobić po API.

 

 

No tak, ale żeby z tego korzystać trzeba mieć umowę.

A ja nadawałem przez Sendit.

 

 

Link to postu

No właśnie, czyli Ci co wysyłają 100-200 mają taką samą stawkę jak Ci co pojedyncze paczki wysyłają. Trochę dziwna polityka...

Na poczcie mamy progi ilościowe i to jest ok. Przynajmniej wiem, że traktują nas biznesowo.

 

 

A teraz przez Sendit od 1 paczki masz ceny z dużego wolumentu na Kuriera48 :)

 

Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy, bo na Sendit jest taniej niż u mnie w umowie.

 

Teraz w zasadzie opłacalne są tylko Kuriery48 oraz polecone firmowe, jeżeli ktoś ma w umowie inne ceny niż zwykłych poleconych.

 

Ja mam takie jak zwykłych poleconych, więc nie ma opłacalności wysyłania tym żadnych towarów, bo zawsze będzie gab. B.

 

Paczki po podwyżce są droższe niż kurierzy, więc nie ma żadnego sensu z tego korzystać.

 

A teraz jak Sendit ma takie dobre ceny na Kuriera48 to chyba się na to przerzucę, tylko pytanie, czy w Sendit działa import takich paczek ? ???

Link to postu

Przecież na Kuriera48 Sendit mam kiepskie ceny...

 

Co do InPostu, to powiedzcie mi, czy mogę dowolnie ustalać cennik dla klientów. Obecnie mam 9,99 24/7. Nie mam problemu z ustawieniem takich cen i czy nie trzeba będzie ręcznie przeklepywać każdej paczki bu zmienić cenę na naszą.

 

W 24/7 możesz. W Inpost Allegro masz tylko narzuconą cenę maksymalną.

Link to postu

A teraz przez Sendit od 1 paczki masz ceny z dużego wolumentu na Kuriera48 :)

 

Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy, bo na Sendit jest taniej niż u mnie w umowie.

Sprawdź sobie umowę bo ja mam w umowie taniej. Ale niestety klientom liczę drożej więc jak ktoś będzie widział cenę w Sendicie to mi poleci po gwiazdkach bo nie wie, że do kosztów wysyłki wliczam koszty opakowania i pakowania.

 

Teraz w zasadzie opłacalne są tylko Kuriery48 oraz polecone firmowe, jeżeli ktoś ma w umowie inne ceny niż zwykłych poleconych.

Firmowe opłaca się ze względu na VAT.

 

A teraz jak Sendit ma takie dobre ceny na Kuriera48 to chyba się na to przerzucę, tylko pytanie, czy w Sendit działa import takich paczek ? ???

A dlaczego miałby nie działać. Jak działa dla dpd i inposta? Obecnie specyfikacja nie wymienia jeszcze Poczty Polskiej ale pewnie dodadzą lub można zapytać. Pewnie trzeba będzie tylko zmienić nazwę przewoźnika w transformacie.

 

No i będziesz musiał z Sendita numery paczek ręcznie przepisywać do Sello ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...