Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Problematyczne mogą być opisy towaru zaciągane z Subiekta GT

 

No powiem, że nie za ciekawie to brzmi... U nas wszystko jest w Subiekcie i stanowi można powiedzieć "Centrum dowodzenia". Wykorzystują to PH w swojej aplikacji, zaciągamy to również do sklepów internetowych. Pola własne standardowe są ograniczone do 255 znaków. Ciężko będzie zmieścić cały opis.

Link to postu

Jeśli macie jakieś propozycje rozwiązania to chętnie wysłuchamy.

Przenieść pola własne z Sello do Subiekta bo te w Sello są milion razy lepsze od tych w Subiekcie ;)

 

A tak serio to powtórzę - opis z SGT będzie wstawiany za pomocą obecnie używanego tagu [Towar::Opis] do nowego szablonu opisu. I jedyne co potrzeba - to w nowym szablonie opisu Sello powinno zamieniać z automatu ten opis towaru na opis tekstowy. I tyle.

 

Jak ktoś będzie chciał podzielić opis towaru na kilka części to musi to zrobić w polach własnych Sello bo inaczej się nie da obejść limitów Subiekta.

 

Ten nowy opis Allegro nie zmienia sposobów trzymania opisów towarów w SGT czy Sello. Będzie dokładnie tak jak dotychczas - a jak ktoś chce coś więcej to musi użyć pól własnych Sello bądź Subiekta - również tak jak dotychczas.

Link to postu

powtórzę - opis z SGT będzie wstawiany za pomocą obecnie używanego tagu [Towar::Opis] do nowego szablonu opisu. I jedyne co potrzeba - to w nowym szablonie opisu Sello powinno zamieniać z automatu ten opis towaru na opis tekstowy. I tyle.

 

Jak ktoś będzie chciał podzielić opis towaru na kilka części to musi to zrobić w polach własnych Sello bo inaczej się nie da obejść limitów Subiekta.

 

 

 

A jak mam kilka sklepów i kilka różnych opisów do tego samego towaru ?

Link to postu

 

Ten nowy opis Allegro nie zmienia sposobów trzymania opisów towarów w SGT czy Sello. Będzie dokładnie tak jak dotychczas - a jak ktoś chce coś więcej to musi użyć pól własnych Sello bądź Subiekta - również tak jak dotychczas.

 

Tu trzeba dodać, że jeżeli ktoś miał prosty, tekstowy opis to nic się nie zmienia.

 

Ale ile osób miało taki prosty opis ?

 

Większość ma jednak pełno HTML, zdjęcia...

 

To już nie będzie w żaden sposób działać w nowym Allegro.

 

Również Sello tego nie poprawi z automatu, bo jak zamienić tabelkę na tekst ?

 

Jak sformatować tekst bez styli CSS.

 

Wielu użytkowników ma porobione linki w szablonach to różnych części szablonu oraz do swoich ofert, często w formie customowych "kategorii" swoich produktów.

 

Tego się z automatu nie przerobi, a również wsadzenie tego do Allego będzie kataklizmem.

 

Czy Sello ma usunąć zdjęcie z opisu, ale zostawić opis zdjęcia ?

 

Czy Sello ma usunąć link do np. Youtube, ale zostawić opis, że tu jest link ?

U mnie linki do YT są w formie klikalnego zdjęcia.

 

Tak jak Bartek powiedział - z automatu da się zrobić tylko najprostsze przypadki, a reszta czeka na nasze spracowane ręce.

::)

Link to postu

powtórzę - opis z SGT będzie wstawiany za pomocą obecnie używanego tagu [Towar::Opis] do nowego szablonu opisu. I jedyne co potrzeba - to w nowym szablonie opisu Sello powinno zamieniać z automatu ten opis towaru na opis tekstowy. I tyle.

 

Jak ktoś będzie chciał podzielić opis towaru na kilka części to musi to zrobić w polach własnych Sello bo inaczej się nie da obejść limitów Subiekta.

 

 

 

A jak mam kilka sklepów i kilka różnych opisów do tego samego towaru ?

 

 

To już tylko pola własne Sello mogą być pomocne.  :D

Link to postu

 

Ten nowy opis Allegro nie zmienia sposobów trzymania opisów towarów w SGT czy Sello. Będzie dokładnie tak jak dotychczas - a jak ktoś chce coś więcej to musi użyć pól własnych Sello bądź Subiekta - również tak jak dotychczas.

Tu trzeba dodać, że jeżeli ktoś miał prosty, tekstowy opis to nic się nie zmienia.

Ale ile osób miało taki prosty opis ?

Większość ma jednak pełno HTML, zdjęcia...

To już nie będzie w żaden sposób działać w nowym Allegro.

Zgadzam się i ja mam tak samo.

 

Ja miałem na myśli, że ST powinno się skupić jedynie na nowym opisie Allegro i nie kombinować z niczym więcej, czyli:

-dodać obsługę nowego opisu Allegro,

-tylko udostępnić możliwość zbiorczej podmiany nowego opisu w aukcjach trwających,

-usuwać znaczniki HTML z pola opis towaru z SGT przy wystawianiu aukcji bądź aktualizacji aukcji trwającej - bo ludzie ten opis mogą wykorzystywać z HTML'em w swoich sklepach internetowych i nie dadzą rady go poprawić do Allegro na sam tekst.

 

Natomiast to jak obecnie ktoś używa pól własnych i co w nich ma - jest już poza ST. I tak - to my sami będziemy musieli sobie wszystko pozamieniać na sam tekst i pewnie poustawiać nowe pole własne, a stare pola własne wywalić bądź zostawić do innych systemów, np. ebay.

 

Po prostu szkoda czasu na jakiekolwiek większe kombinacje jak np. automatyczne wstawianie sekcji z tagów. To jest zwykły tekst więc nie ma co kombinować. Szablon ustawi się w nowym opisie i podepnie go zbiorczo pod aukcje trwające - i tutaj podczas zbiorczego podpinania pod aukcje trwające Sello powinno aktualizować tagi na ich wartości z towarów.

 

Link to postu

W końcu pewnie pojawi się jakiś synchronizator zewnętrzny do Sello i Vendero.

 

 

Nie no tak, tylko wiesz lepiej zaplanować teraz dobrze, niż potem dulczeć na forum, o synchronizator ;D Mam o tyle lepiej, że ja dopiero zaczynam pakować to do programu, więc mogę zoptymalizować aplikację, pod warunkiem Waszych jak zwykle przecennych porad, za które bardzo dziękuję i plusikuję :D

Link to postu

Pojawiły się też na dniach polityki:

 

- reklamacji

- zwrotów

- gwarancji

 

Przypisuje się je w Allegro tak jak cenniki (do aukcji). Czas pomyśleć o obsłużeniu w Sello.

Ja to widzę, że by działało tak prosto jak zmiana cennika w Sello w oknie Aukcje:)

Ale po co to obsługiwać w Sello? Czy to nie działa tak samo jak informacje od sprzedającego? Przecież wszyscy mają jedną politykę do wszystkiego i wystarczy to raz na stałe przypisać w Allegro do wszystkich aukcji i nie obciążać ST takimi sprawami.

Link to postu

Ale po co to obsługiwać w Sello? Czy to nie działa tak samo jak informacje od sprzedającego? Przecież wszyscy mają jedną politykę do wszystkiego i wystarczy to raz na stałe przypisać w Allegro do wszystkich aukcji i nie obciążać ST takimi sprawami.

 

 

No właśnie nie, to się przypisuje do oferty i w trakcie wystawiania formularzem NAJNOWSZYM ale też i STARYM:

 

 

to ustawiasz.

Polityki możesz mieć różne np:

- gwarancja dla towarów nowych 24 miesiące (przedsiębiorcy brak gwarancji)

- gwarancja dla towarów używanych 12 miesięcy (przedsiębiorcy 6 miesięcy)

- gwarancja dla towarów używanych 12 miesięcy (przedsiębiorcy brak gwarancji)

 

 

 

i wybierasz je tak jak cennik dostawy. To jest ultra nowość.

 

 

polityki.png.5fb9075636446e80b68cc8a02021becc.png

Link to postu

Mam nadzieję, że będzie można ustawić jakąś politykę jako domyślną w ich ustawieniach i będzie się wtedy wstawiała sama do każdej aukcji, bo nie jest to nam w Sello potrzebne.

99,9999999% sprzedawców i tak będzie miało jedną politykę do wszystkiego. No ale zobaczymy co Allegro wykombinuje.

 

Swoją drogą to czy pamiętacie jak kupowanie na Allegro jeszcze kilka miesięcy temu było proste :) Każdy sprzedawca miał swoje miniaturki i swój szablon przez co można go było łatwo odróżnić od innych sprzedawców. Jak się raz przeczytało szablon danego sprzedawcy to potem takie same zasady zazwyczaj obowiązywały na każdej jego aukcji. A teraz każdy zakup jest unikatowy, każda aukcja ma inne zasady i zanim się cokolwiek kupi to trzeba każdą aukcję przeczytać 10x i się upewnić, czy czasem nie ma innej "polityki" ;)

Link to postu

Mam nadzieję, że będzie można ustawić jakąś politykę jako domyślną w ich ustawieniach i będzie się wtedy wstawiała sama do każdej aukcji, bo nie jest to nam w Sello potrzebne.

99,9999999% sprzedawców i tak będzie miało jedną politykę do wszystkiego. No ale zobaczymy co Allegro wykombinuje.

 

Swoją drogą to czy pamiętacie jak kupowanie na Allegro jeszcze kilka miesięcy temu było proste :) Każdy sprzedawca miał swoje miniaturki i swój szablon przez co można go było łatwo odróżnić od innych sprzedawców. Jak się raz przeczytało szablon danego sprzedawcy to potem takie same zasady zazwyczaj obowiązywały na każdej jego aukcji. A teraz każdy zakup jest unikatowy, każda aukcja ma inne zasady i zanim się cokolwiek kupi to trzeba każdą aukcję przeczytać 10x się upewnić, czy czasem nie ma innej "polityki" ;)

 

Tak jest.

Same ułatwienia ;D

Link to postu

To prawda, ale tylko dla przedsiębiorców.

Konsumenci mają zawsze 2 lata, a nawet 3 bez jednego dnia, jak dobrze zakombinują.

 

 

No właśnie też nieprawda, jak sprzedawca dobrze zakombinuje, to kosument ma 12 miesięcy ;D ;D ;D

 

 

No widzicie? Potrzebne są te polityki, bo jak wy nie wiecie jak to jest, inni sprzedawcy to w ogóle nie wiedzą co to jest rękojmia, zatem fajnie by to wdrożyć (rękojmia, gwarancja, i coś tam jeszcze dodali).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...