Skocz do zawartości

Nowy opis na Allegro a meta-tag towaru do powiązania w Sello

Polecane posty

Odnośnie:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

 

Rozumiem, że (raczej na pewno) nie ma api w tej sprawie i to kwestia dalszej przyszłości w sello, ale mam pytanie w kwestii: czy umieszczenie tagu towaru z sello w opisie aukcji pozwoli Sello rozpoznać ofertę i przypisać ją do towaru przy pobieraniu aukcji trwających? Inaczej mówiąc: czy to obojętne gdzie będzie meta-tag w aukcji, w kodzie html czy w opisie?

 

Link to postu

Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania, ale myślę już dalej, że w momencie gdy Allegro przejdzie na system Amazonowski, czyli jeden opis i pod nim wszyscy sprzedający, wówczas Sello nie będzie miało żadnej możliwości powiązania towaru z ofertą.

 

Chyba, że po jakimś numerze towaru w Allegro, który może będzie nadawany i będzie stały.

 

A co do moich przypuszczeń co do Twojego pytania, to pewnie teraz Sello przetwarza ten kod korzystając z narzędzi XMLowych.

Gdy będzie to w opisie nie XMLowym, lub jako tekst, a nie tag, wówczas obecne mechanizmy wyszukiwania nie zadziałają. Trzeba będzie je zmienić na wyszukiwanie tekstowe.

Link to postu

Kod html i opis obecnie oznaczają to samo, metatagi są umieszczane w opisie aukcji. Jeśli Allegro wycofa się z HTMLa to takich tagów nie będzie się już dało umieścić w opisie, żeby nie były widoczne dla klienta. Istnieje natomiast cień szansy, że Allegro doda dedykowane miejsce w danych aukcji, w których będzie można wstawić dowolny identyfikator - wtedy Sello mogło by tam umieszczać powiązania z towarem, cennikiem itp.

Link to postu

gdy Allegro przejdzie na system Amazonowski, czyli jeden opis i pod nim wszyscy sprzedający, wówczas Sello nie będzie miało żadnej możliwości powiązania towaru z ofertą.

 

Chyba, że po jakimś numerze towaru w Allegro, który może będzie nadawany i będzie stały.

 

 

W Amazonie taki numer to ASIN jeśli dobrze zrozumiełem pytanie:

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/ASIN

Link to postu

Kod html i opis obecnie oznaczają to samo, metatagi są umieszczane w opisie aukcji. Jeśli Allegro wycofa się z HTMLa to takich tagów nie będzie się już dało umieścić w opisie, żeby nie były widoczne dla klienta. Istnieje natomiast cień szansy, że Allegro doda dedykowane miejsce w danych aukcji, w których będzie można wstawić dowolny identyfikator - wtedy Sello mogło by tam umieszczać powiązania z towarem, cennikiem itp.

 

OK, dzięki za wyjaśnienie.

Link to postu

Jest to bardzo istotny temat aby móc obsługiwać nowe aukcje w Sello. Nie wiadomo w jakim momencie Allegro zacznie wpływać na trafność tych aukcji, które są w nowych szablonach. Dokładnie tak jak było to w przypadku miniaturek. Dobrze aby przed tym momentem Sello było przygotowane na obsługę nowych szablonów, jest to wg mnie kluczowe.

Link to postu

Jest to bardzo istotny temat aby móc obsługiwać nowe aukcje w Sello. Nie wiadomo w jakim momencie Allegro zacznie wpływać na trafność tych aukcji, które są w nowych szablonach. Dokładnie tak jak było to w przypadku miniaturek. Dobrze aby przed tym momentem Sello było przygotowane na obsługę nowych szablonów, jest to wg mnie kluczowe.

 

Spokojnie, zostało już dodane na koniec listy kluczowych funkcjonalności :D

Link to postu

Nowy opis składa się z pól tekstowych więc tagi nadal będzie można umieszczać w szablonach aukcji w Sello tylko, że w samym opisie tekstowym.

 

Co do powiązania aukcji z Sello to wydaje mi się, że Allegro zrobi to tak jak jest obecnie czyli osobne aukcje ostatecznie samo będzie grupowało w jedną aukcję po numerze EAN lub ich odpowiednikach.

 

Spokojnie, zostało już dodane na koniec listy kluczowych funkcjonalności :D

Jako funkcjonalność krytyczna na liście krytycznych 102-ga w kolejności.

Dobre, uśmiałem się jak nie wiem... ;)

Ale potem spojrzałem na moją własną listę krytycznych list krytycznych funkcjonalności... ;)

 

 

A przy okazji off-top odnośnie Amazona - sprzedawcom o słabych nerwach radzę nie czytać!!!

Czy wiecie, że można wysłać swój towar do Amazona (FBA) żeby to on go potem wysyłał naszym klientom i w ten sposób nie musimy go już pakować ani obsługiwać klientów. Napaliłem się na pomysł, a potem wczytałem w cennik i ZONK, bo:

-średnia prowizja od sprzedaży 15%!

-pakowanie przez Amazona - przedmioty mieszczące się w paczkach od KAŻDEJ jednej zapakowanej sztuki średnio 2-3euro!!!, przedmioty pakowane do listów trochę taniej bo 1 euro od każdej sztuki ;)

-dodatkowe owinięcie przedmiotu folią bąbelkową - liczą za każdorazowe owinięcie przedmiotu wg tego ile folii bąbelkowej wejdzie!

-trzeba wykupić abonament dla sprzedających - 30euro miesięcznie!

-przechowywanie towarów w magazynach Amazonu - od każdego "cubic foot" średnio 0,35 euro miesięcznie,

-wysłanie towarów do i z magazynu Amazonu na koszt sprzedającego i zawsze do Niemiec lub Anglii do magazynu który wskaże Amazon, i nigdy nie wolno do Polski nawet jeśli Amazon potem sam sobie przewiezie ten towar od magazynów w Polsce,

-zwrot towarów do sprzedawcy - liczą dodatkowo za każdą spakowaną do zwrócenia sztukę!

-zwrot całkowicie używanego towaru przez klienta - na koszt kupującego - Amazon pozwala kupującym zwracać kompletnie zniszczone i używane przez wiele miesięcy przedmioty, które następnie odsyła do sprzedającego na koszt sprzedającego. A jak sprzedający nie chce ich to Amazon utylizuje te przedmioty również na koszt sprzedającego! I tak - podobno Niemcy i Anglicy są pod tym względem większymi świniami od Polaków :o

-rozbicie/uszkodzenie towaru przez klienta - na koszt sprzedającego,

-rozbicie/uszkodzenie towaru na magazynach Amazona na koszt Amazona ale wg najniższej ceny hurtowej/producenckiej danego przedmiotu i tylko tyle Amazon zwróci sprzedawcy,

-złamanie regulaminu - dożywotni ban na cały świat na Amazonach dla danego sprzedającego - nie można tam założyć sobie kolejnego konta jak na Allegro ;)

-kupujący też mogą dostać dożywotni ban jeśli przekombinują,

Dla UK są podobne stawki w funtach.

I ponoć jak się przekroczy jakiś niewielki obrót za granicą to trzeba podatki rozliczać w danym kraju co się sprzedaje ten towar ale tego już mi się nie chciało czytać bo wymiękłem wcześniej ;)

 

To tylko na osłodę ;) że Allegro nie jest takie złe - szkoda że jeszcze tylko przez rok ;)

Acha i Amazon raczej nie "wejdzie" do Polski jako Amazon Polska bo ma nas kompletnie w d. Jedynie klienci z Polski będą mogli kupować na Amazonach zagranicznych przełączając sobie język tych serwisów na Polski, i pomoc/infolinia będzie również w języku polskim. Wysyłka będzie szła do Polski zazwyczaj z zagranicy. Na Amazon Prime dla Polaków też trzeba będzie poczekać i będzie znacznie ograniczony.

 

To tyle co wyczytałem w ostatnich dniach o Amazonie ;) Oczywiście informacje mogą zawierać błędy/przeinaczenia dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą gdyż... ;)

Link to postu

Nie no mrozi krew w żyłach.

Ale są już tam Polacy i moja konkurencja z tego co gadałem są zadowoleni.

Może z tego wynikają też wyższe ceny na Amazonie niż na Allegro.

 

 

 

No i dzięki temu kupujesz towar w wielu różnych sklepach i za wysyłkę płacisz tylko raz. Allegro bez tego ma bardzo niski współczynnik konwersji, najczęściej jeden zakup to jeden przedmiot. Na Amazonie jest dużo większy współczynnik konwersji (jeden zakup na wiele przedmiotów - nawet z różnych sklepów).

Link to postu

Żeby to się opłaciło to wychodzi na to, że trzeba mieć towar którego na Amazonie jeszcze nie ma lub jest się jego producentem i trzeba mieć na nim olbrzymią marżę - pewnie kilkaset procent. Oczywiście najlepiej jakby ten towar był jak najmniejszy żeby koszty pakowania, magazynowania i wysyłki były jak najmniejsze. Również dobrze żeby był niezniszczalny oraz wysokiej jakości żeby klienci go nie zwracali ;)

Czyli jakieś ekskluzywne przedmioty, elektronika, itp.

Link to postu

Żeby to się opłaciło to wychodzi na to, że trzeba mieć towar którego na Amazonie jeszcze nie ma lub jest się jego producentem i trzeba mieć na nim olbrzymią marżę - pewnie kilkaset procent. Oczywiście najlepiej jakby ten towar był jak najmniejszy żeby koszty pakowania, magazynowania i wysyłki były jak najmniejsze. Również dobrze żeby był niezniszczalny oraz wysokiej jakości żeby klienci go nie zwracali ;)

Czyli jakieś ekskluzywne przedmioty, elektronika, itp.

 

No i jeszcze, żeby każdy potrzebował po 100 takich dziennie.

 

Poczekaj niech sprawdzę czy czegoś takiego nie produkuję :D :D

 

Księgowa mówi, że chwilowo nie.

:D :D

Link to postu

No i jeszcze, żeby każdy potrzebował po 100 takich dziennie.

 

Poczekaj niech sprawdzę czy czegoś takiego nie produkuję :D :D

 

Księgowa mówi, że chwilowo nie.

:D :D

 

 

Czas zacząć produkować takie towary... Albo mhmmm ceny sprzedaży on-line muszą iść w górę... Tak to chyba będzie. Ceny szkoleń z Adwords - ostatnie miesiące tak tanio - warto pomyśleć. Maks 8 zdjęć? Za 70 groszy/m-c ? Ludzie - w tym roku czas zacząć kurs Adwords!!!

 

 

 

 

 

 

Spokojnie, zostało już dodane na koniec listy kluczowych funkcjonalności :D

Jako funkcjonalność krytyczna na liście krytycznych 102-ga w kolejności.

Dobre, uśmiałem się jak nie wiem... ;)

Ale potem spojrzałem na moją własną listę krytycznych list krytycznych funkcjonalności... ;)

 

 

 

 

- Panie Doktorze mam zawał.

- To proszę stanąć w kolejce pacjentów z zawałem. - korytarz nr3.

Link to postu

Nowe opisy aukcji będą realizowane w najbliższym czasie. Już dzisiaj powstał pierwszy projekt jak to mogłoby wyglądać :). Problematyczne mogą być opisy towaru zaciągane z Subiekta GT, w których jest kontrolka HTML i jeśli ktoś tam nawklejał różnego rodzaju HTMLa z zewnątrz to opis taki może być bezużyteczny lub trudny w użyciu według nowych zasad. Tym bardziej, że pole to jest jedno a potencjalnych pól nowego opisu może być wiele. Istnieje zatem mocne wskazanie na użycie pól własnych Sello lub rozszerzonych pól własnych Subiekta.

 

 

Link to postu

Nowe opisy aukcji będą realizowane w najbliższym czasie. Już dzisiaj powstał pierwszy projekt jak to mogłoby wyglądać :).

 

Jeśli dzisiaj będzie BETA to ja bym głosował za wypuszczeniem BETY 2 z nowymi opisami jeśli Wam to tak szybko idzie... :)

Link to postu

Nowe opisy aukcji będą realizowane w najbliższym czasie. Już dzisiaj powstał pierwszy projekt jak to mogłoby wyglądać :). Problematyczne mogą być opisy towaru zaciągane z Subiekta GT, w których jest kontrolka HTML i jeśli ktoś tam nawklejał różnego rodzaju HTMLa z zewnątrz to opis taki może być bezużyteczny lub trudny w użyciu według nowych zasad. Tym bardziej, że pole to jest jedno a potencjalnych pól nowego opisu może być wiele. Istnieje zatem mocne wskazanie na użycie pól własnych Sello lub rozszerzonych pól własnych Subiekta.

Tagi i tylko tagi :)

 

Jeśli już ktoś ma opisy w SGT lub Sello to taki opis wstawi do nowego opisu Allegro za pomocą tagu - i tak - wtedy wstawi go tylko w jednym wierszu bo tylko to będzie miało sens. A jak będzie chciał sobie podzielić opis na kilka wierszy to wtedy będzie musiał przekopiować opis do pól własnych Sello (ew SGT) i zwyczajnie podzielić go na kilka pól. A potem te pola powstawiać do odpowiednich wierszy wg własnego uznania.

 

Natomiast bardzo uprzejmie proszę aby jeśli to możliwe - to Sello wykasowało kontrolki HTML z opisu towaru z SGT w momencie wystawiania aukcji wg nowego opisu Allegro. Inaczej to każdy opis z SGT wymagałby przepuszczenia przez plik txt (kopiuj i wklej) co doda nam masę pracy.

 

Tak samo będzie z szablonami aukcji - pasuje żeby nowy opis był w nich dostępny wraz ze zmianami zbiorczymi żebyśmy nie musieli tworzyć wszystkich szablonów od nowa :( I tylko jakiś pstryczek - użyj startego/nowego opisu przy wystawianiu aukcji?

 

Link to postu

Istnieje zatem mocne wskazanie na użycie pól własnych Sello lub rozszerzonych pól własnych Subiekta.

 

Pola własne Sello OK - wiem gdzie to jest.

Rozszerzone pola własne Subiekta - kurde co to, ktoś tego używał? Ja mam tam w każdej komórce NULL NULL NULL, żadnych kontrolek, ale jak to śmiga i co to to nie wiem.    ??? ??? ??? ???

Link to postu
Jeśli dzisiaj będzie BETA to ja bym głosował za wypuszczeniem BETY 2 z nowymi opisami jeśli Wam to tak szybko idzie... Uśmiech

Szybko to poszła wizja zmian, implementacja i testy to już nie są takie szybkie :).

 

A jak będzie chciał sobie podzielić opis na kilka wierszy to wtedy będzie musiał przekopiować opis do pól własnych Sello (ew SGT) i zwyczajnie podzielić go na kilka pól. A potem te pola powstawiać do odpowiednich wierszy wg własnego uznania

Tak. Dlatego też kiedyś wspominałem przy okazji wprowadzania pól własnych, że dobrą praktyką jest rozdzielanie opisu wszystkiego na mniejsze fragmenty niż trzymanie go w jednym polu. Daje to wtedy większe możliwości manewru przy wszelkich zmianach.

 

Tak samo będzie z szablonami aukcji - pasuje żeby nowy opis był w nich dostępny wraz ze zmianami zbiorczymi żebyśmy nie musieli tworzyć wszystkich szablonów od nowa Smutny I tylko jakiś pstryczek - użyj startego/nowego opisu przy wystawianiu aukcji?

Postaramy się udostępnić narzędzia, ale nie spodziewałbym się, że zrobią one wszystko same. Jest zbyt wiele różnych podejść do tworzenia opisów aby załatwić wszystko prostym automatem.

 

Dlatego nakreślam mniej więcej czego się można spodziewać aby uwzględnić to już teraz w swoich danych, szablonach, polach własnych.

 

Rozszerzone pola własne Subiekta - kurde co to

Subiekt w standardzie oferuje 8 pól własnych towaru po 256 znaków bodajże. Wystarcza to tylko do prostszych scenariuszy. Pola rozszerzone są bardziej zaawansowane i można w nich umieszczać dane różnego typu, w tym pola słownikowe i SQLowe. Są dostępne po wykupieniu dowolnego z plusów do Subiekta.

Link to postu

OK mniej więcej kojarzę z widzenia, mam też Plus jeden więc jakieś tam pola mam rozszerzone.

 

Ciekaw jestem np, czy warto wchodzić w pola własne po stronie SGT (integracja???), czy może pchać wszystko do Sello (wygoda ???).

 

Tutaj zakładam, że komunikacja jest tylko w stronę SGT ---> Sello.

stąd może umieszczenie pól własnych w SGT dałoby możliwość wykorzystania ich oprócz Sello (po zaimportowaniu do Sello), także w innych aplikacjach np Vendero...

 

PanBanBanku jak to jest u Ciebie z tym Vendero? Warto organizować centralne repozytorim pól własnych w SGT, czy to strata czasu?

Link to postu

PanBanBanku jak to jest u Ciebie z tym Vendero? Warto organizować centralne repozytorim pól własnych w SGT, czy to strata czasu?

Ja korzystasz z vendero to lepiej mieć opis i zdjęcia w SGT bo zaznaczasz towar do sklepu internetowego i od razu wszystko pojawia się w sklepie. Pod tym względem vendero jest zajebiste - szybciej już się nie da ;) Tylko można bardzo szybko zapchać bazę SGT i Sello do 10GB samymi zdjęciami ;)

 

Obecnie ustawiam inne sklepy i tam jest na początku bardzo ciężko ogarnąć temat i poustawiać to sobie tak żeby to potem działało automatycznie - ale tu nie jestem jeszcze w stanie nic więcej powiedzieć. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...