Skocz do zawartości

Kurier DHL wieczór - nowa opcja na allegro

Polecane posty

No i najlepsze, że fajna cena jest do 10KG i Allegro ustawiło taką cenę jako maksymalną, podczas gdy powyżej 10KG cena jest wyższa i wychodzi na to, że pokrywana z kieszeni sprzedającego.

 

Jest też opłata 50gr za ubezpieczenie, także z kieszeni sprzedającego.

 

W Sendit odbiór przesyłki jest za darmo, a tu trzeba zapłacić 6,15 zł.

Link to postu

Napisałem do nich o umowę na te wieczory.

 

Przysłali mi wzór.

Wychodzi na to, że faktury wystawiają 4x w miesiącu :-X

 

Trochę mało wygodne.

 

Na umowie tak samo...

 

Jedyna rozsądna opcja to nadawanie takich paczek w Parcel Shopie, bo tam jest bez dopłat. Inaczej piątka w plecy. No chyba, że Allegro i DHL liczą na to, że przy takie cenie będzie spore zapotrzebowanie, bo tania dostawa, a wieczorem, to nawet dla wielu będzie wygodnie...

Link to postu

Na stronie allegro poprawnie ustawiłem w cenniku - kurier wieczór (12,24zł) i pobraniowy (15,31zł), ale mam problem z dodaniem tej opcji wysyłki do cennika dostaw w sello. Wyskakuje błąd przy próbie wysłania aukcji.

 

W przypadku ustawienia pierwszej sztuki powyżej 12,00zł wyskakuje błąd:

1.PNG.8d45882f7339058171373f27053d6cc8.PNG

 

Aktualne ustawienie:

2.PNG.44d2a6da9ac7538bea7088663e6e52dc.PNG

 

Jeśli ustawię pierwszą sztukę na jakąkolwiek wartość z zakresu 0,00 do 12,00 to jest OK. Podobnie jest przy pobraniowym - zakres 0,00 do 15,00 OK, powyżej już błąd.

 

Na stronie allegro wszystko działa poprawnie, bez problemu ustawiłem maksymalne wartości dla tych wysyłek.

 

Wersja sello 1.24.1, wymuszone pobranie kategorii i parametrów z serwisu.

Link to postu

A umowa / aneks z DHL podpisany?

 

 

Można bez umowy  :D

 

Ja póki co poprosiłem o przysłanie załącznika do umowy z Allegro, który wpisali mi do umowy jako integralną część.

 

Póki co cisza.

 

Tak, można bez umowy. Załącznik dostałem już wczoraj, ale jeszcze nie wypełniłem. Tylko bez tej proceduty to chyba ta opcja nie przejdzie z Sello. Pewnie muszą coś odptaszkować ✔✔✔

Link to postu

No i najlepsze, że fajna cena jest do 10KG i Allegro ustawiło taką cenę jako maksymalną, podczas gdy powyżej 10KG cena jest wyższa i wychodzi na to, że pokrywana z kieszeni sprzedającego.

 

 

 

Może trzeba po prostu zrobić max w paczce 5 sztuk jak będzie więcej policzy 2 razy lub robić dopłatę do każdej sztuki np 1zł ( nie lubię tych praktyk) ale to jedyne rozwiązanie.

Link to postu

 

 

Ja póki co poprosiłem o przysłanie załącznika do umowy z Allegro, który wpisali mi do umowy jako integralną część.

 

Póki co cisza.

Załącznik dostałem już wczoraj, ale jeszcze nie wypełniłem.

 

 

A mi dzisiaj napisali, że nie udostępnią mi załącznika.... ???

 

Poprosiłem zatem o umowę bez odwołań do tego załącznika.

 

Pewnie nic z tej umowy nie wyjdzie.

Link to postu

Może trzeba poczekać i DHL udostępni to w normalnej umowie?

 

Ciekawa sprawa z tym załącznikiem. Jest w umowie odwołanie i piszą że jest to załącznik 1 ale w umowie DHL - Allegro. Może tu tkwi problem? Jest coś czego nie chcą ujawnić.

 

Ubezpieczenie do  50.000zł kto wysyła takie drogie paczki na allegro? Wystarczyło zrobić do np. 1000zł w cenie. Allegro Paczkomaty mają do 200zł w cenie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...