Skocz do zawartości

Kurier DHL wieczór - nowa opcja na allegro

Polecane posty

 

Ciekawa sprawa z tym załącznikiem. Jest w umowie odwołanie i piszą że jest to załącznik 1 ale w umowie DHL - Allegro. Może tu tkwi problem? Jest coś czego nie chcą ujawnić.

 

 

 

Właśnie w tym tkwi problem.

A w przedłożonej umowie dla mnie każą mi wstępować w prawa Sprzedającego określone w tym załączniku, informują mnie, że ten załącznik będzie zmieniany, a wszelkie jego zmiany mnie dotyczą, w szczególności opłaty.

 

I niby mam to wszystko podpisać w ciemno.

 

A skąd wiem, czy aby nie ma tam zapisu:

-Sprzedający zapłaci 1mln zł miesięcznie DHL w zamian za możliwość korzystania z ww. usługi.

Albo czy tego zapisu tam nie będzie np. za tydzień.

::)

Link to postu

Dostałem dzisiaj ofertę na umowę DHL wieczór do 5kg -n 11,44 netto + paliwowa +vat - jakaś porażka. Inpost chociaż dba o to żeby na umowie mieć nie wiecej jak 10gr od allegro.

 

Na pytanie odnośnie załączkina numer 1 pani odsyła nas do allegro...

 

Osoby mające umowę z DHL mają zapis

Klient zobowiązuje się , że prezentując na stronach www określonych w pkt 3 ceny dla usługi DHL Parcel Wieczór ceny te nie będą wyższe niż 3,50 brutto za przesyłkę względem ceny obowiązującej Klienta dla przesyłek DHL Parcel Polska.

 

Link to postu

Inpost chociaż dba o to żeby na umowie mieć nie wiecej jak 10gr od allegro.

 

Mi poniżej 100 paczek / m-c dali chyba 1,00zł drożej czy jak, w każdym bądź razie bardzo zła oferta. Dla 100 zł (czyli 100 paczek x 1 zł ) zł wklepuje zamówienia do senditai bliskiejpaczki ręcznie. Bliskapaczka ma możliwość integracji z Sello, może kiedyś Bartek zrobi automat ;D ;D ;D

Link to postu

Musisz nie mieć dużej ilości przesyłek że masz czas na klepanie czegokolwiek ręcznie. Przypomina mi się jak zaczynałem i etykiety na paczki i listy wypisywałem ręcznie. To były czasy hehe

Sello jest po to żeby automatyzować :) Za 100zł czasami nie warto tracić czasu na kombinację Ctrl+C ctrl+V. Można w tym czasie pokombinować jak jeszcze usprawnić pracę albo w spokoju wypić kawę.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Jak wrażenia z nowej usługi? Dużo osób to wybiera?

 

Jak to w końcu cenowo wygląda - bo słyszałem, że to jest coś jak Allegro Paczkomaty - zupełnie oddzielna usługa niż zwykła umowa ze spedytorem, nadający i spedytor nie mają wpływu na stawki zarówno fakturowane jak i widniejące jako koszty wysyłki na aukcji.

I podobno DHL oferują swoją usługę (doręczenie wieczorem) włączoną w standardową umowę, ciekawe tylko jak z warunkami - czy dużo to droższe od usługi Allegro. I jak wówczas z konfiguracją?

Link to postu

O to mi chodziło, dzięki :)

 

W zasadzie to nie lubię tych wciskanych przez serwis usług z ich stawkami ale wiecie co tutaj najbardziej mi przeszkadza? Ta opcja zwrotu połowy kosztów - zakładam, że nie będzie z tym większego problemu ale jakoś tak mnie to odrzuca, to kolejny krok w podnoszeniu roszczeniowości kupujących.

Opcja niezależnej umowy z DHl nie byłaby zatem tutaj zła, brakuje tylko jednego - żeby w cenniku na aukcjach można było sobie po swojemu nazwać kuriera "kurier wieczór" lub też wykorzystać już dodaną opcję ale z własną ceną.

Link to postu

Jak nie będą w stanie zachęcić istotnej części sprzedawców do owej opcji to DHL będzie miał problem - mała ilość paczek na wieczór to jednak konieczność obsługi tego przy dużym ryzyku braku rentowności.

 

Brawo! Celna uwaga, mi wczoraj kurier DHL powiedział, żebym przypadkiem nie zamawiał tego, bo nikt nie będzie chciał przyjechać na moją dziurę o takiej porze.

Link to postu

 

Brawo! Celna uwaga, mi wczoraj kurier DHL powiedział, żebym przypadkiem nie zamawiał tego, bo nikt nie będzie chciał przyjechać na moją dziurę o takiej porze.

 

:D :D

 

No to już wszystko jasne.

Ktoś na górze DHL wymyślił, całkiem moim zdaniem fajny pomysł,

a za to doły, począwszy od tego kto układał wzór "umowy", poprzez infolinię, na kurierach kończąc blokują to jak mogą, bo pewnie kurierów nowych nie będzie, a jedynie ci sami co rano rozwożą, pojeżdżą sobie teraz także wieczorem  :D

 

Sam na ich miejscu nie byłbym zachwycony takim rozwiązaniem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...