Skocz do zawartości

Koniec z przekazywaniem adresu e-mail kupującego w formularzu kontaktowym

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj to zauważyłem. Ciekawe czy wszystko idzie przez ich serwer? Na wykopie znalazłem:

Cytat

Zmieniamy funkcjonowanie formularza "Pytanie do sprzedającego"
Aby jeszcze lepiej chronić Waszą prywatność w wiadomościach wysyłanych za pośrednictwem Allegro, od dziś stopniowo zmieniamy funkcjonowanie formularza "Pytanie do sprzedającego", dostępnego w każdej ofercie.
Adres e-mail w wiadomości od kupującego wyświetlimy jako ciąg znaków w domenie @allegromail.pl, na przykład: ftka7152-rdsacxsi-ib8bkq2w5s@allegromail.pl. Gdy sprzedający odpowie na wiadomość, jego adres przedstawimy kupującemu w podobnej postaci.
Zmiana docelowo obejmie każdą korespondencję prowadzoną w ramach Allegro.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

W ostatnim czasie mam dużo pytań o zakup poza allegro, klientów którzy u mnie nie kupowali wcześniej.

W 99% po mojej odpowiedzi, że można, kontakt się urywa.

Zastanawiam się, czy nie jest to jakaś akcja Allegro lub konkurencji, mająca na celu nakrycie mnie na tym procederze.

Póki co Allegro siedzi cicho, ale kto wie :D

Link to postu

Nie wiem, czy jest akcja mailowa, na pewno prowadzona jest akcja telefoniczna. Coś w stylu: "Znalazłem na Allegro to i to i chciałbym zamówić poza Allegro", jeżeli się zgodzisz Twoje konto nie przechodzi weryfikacji, nie zostało jeszcze powiedziane co tak na prawdę to oznacza. Informacja została potwierdzona przez pracownika Allegro.

Link to postu

Cały problem na tym polega, że nie mogą zabronić, ale też nie muszą Tobie dawać lepszej widoczności wg "Trafności" albo SuperSprzedawcy.

Promują tych najbardziej oddanych Allegro. Tych którzy poszli by za Allegro w przepaść.

 

Swoją drogą to ten program Smart jest dla mnie podejrzany.

Chyba strasznie sprzedaż siadła, że taki numer wymyślili.

U mnie w wakacje sprzedaż właśnie tak siadła. A biorąc pod uwagę nasilone akcje promocyjne moich dostawców, to chyba wszędzie siadła, przynajmniej w mojej branży.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 9/2/2018 o 01:27, Ks. Robak napisał:

W ostatnim czasie mam dużo pytań o zakup poza allegro, klientów którzy u mnie nie kupowali wcześniej.

W 99% po mojej odpowiedzi, że można, kontakt się urywa.

Zastanawiam się, czy nie jest to jakaś akcja Allegro lub konkurencji, mająca na celu nakrycie mnie na tym procederze.

Póki co Allegro siedzi cicho, ale kto wie :D

Allegro kiedyś wynajęło firmę, która miała im zbadać zasięg procederu zakupów poza Allegro, pewnie badali takimi metodami. Znalazłem też info gdzieś, że Allegro ma karać za sprzedaż poza Allegro obniżeniem trefności, więc dla wielu żadna kara.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...