Skocz do zawartości

Brak towarów w zakładce podstawowe w wersji 1.30.2/1.30.3

Polecane posty

Widzę, że problem jest szerszy. Czy ktoś byłby w stanie podesłać nam bazę danych do analizy z tym problemem? Tak będzie najszybciej ustalić przyczynę, bo w naszych testach problemu powtórzyć, póki co, nie możemy. W razie czego proszę o kontakt na sello@insert.com.pl. Najlepiej gdyby baza nie była zbyt duża.

Link to postu

Noszę się z podobnym problemem i rzeczywiście błąd występuje jedynie przy więcej niż dwóch towarach.
Dodanie ręczne towaru z listy rzeczywiście pomaga, ale ceny zostają "niezrabatowane"/"nieskompletowane".

Mam bazę około 60GB także ciężko byłoby ją przesłać.

Miłego dnia,
Anna


 

blad.png

Link to postu

Ok, znaleźliśmy problem. Chodzi o odświeżanie listy, która na niektórych środowiskach jest wykonywana bardzo nieoptymalnie - zapewne ma tutaj wpływ karta graficzna, sterowniki itp.

Problem można obejść, ale wymaga niestety delikatnej zmiany w kodzie, w związku z czym przygotujemy poprawkę. Pojawi się możliwie szybko.

Link to postu

My również spotkaliśmy się z tym problemem, przy transakcjach z wieloma rzeczami. Poza znikaniem samego widoku (sytuacja taka sama jak powyżej na screenach) zaobserwowaliśmy, że przy dodaniu dodatkowego towaru do transakcji Sello po jakimś czasie przypisuje tym towarom tą samą cenę pobieraną z formularza - do transakcji z pojedynczym przedmiotem dodajemy czasami ręcznie jakiś "gratis" wliczany w cenę zamówienia, czasami inne udziwnienia, taka praca :D

Przykład: mamy transakcję za kwotę 269zł + przesyłka za 12zł
W transakcji standardowo jest jeden przedmiot za 269zł. Dorzucamy kolejne pozycje, jedna za 17zł, druga za 3zł. Oczywiście musimy wyrównać cenę towaru, więc koniec końców wychodzą nam w transakcji trzy przedmioty - jeden za 249zł, drugi za 17zł, a trzeci za 3zł. Po jakimś czasie Sello samo przestawia ceny. Wychodzi z tego transakcja na 819zł - 12zł za przesyłkę + 3 różne przedmioty po 269zł. Oczywiście w tym momencie Sello nagle pokazuje błąd formularza. Po przeprawieniu po jakimś czasie problem ponawia się. Wygląda to tak jak na screenach (dla ułatwienia również screen jak powinno być :D ). Nie ma wpływu na to, czy paragon jest wystawiony, czy nie. Nawet po wystawieniu dokumentu i przeniesieniu transakcji do paczek robi się to samo. Jest tutaj duża szansa na wystawienie błędnych rachunków - na szczęście w skrajnej sytuacji wyślemy po prostu zbyt duże pobranie i klient nie przyjmie paczki. Jednak wiadomo, strata na przesyłce będzie.

 

Drugim wychwyconym błędem (na szczęście to jest drobnostka, da się przeżyć ;) )jest sortowanie - korzystamy z filtrów o sposobie przekazania oraz tworzone. Nie jestem pewna, kiedy ten błąd występuje, jednak często zdarza się, że przy wybraniu w o sposobie przekazania firmy np. InPost, filtr tworzone przestaje mieć znaczenie i wyświetla wszystkie transakcje, mimo wybranej opcji z możliwością edycji lub zbiorczo. W tym przypadku wystarczy jeden klik więcej, aby sytuacja wróciła do normy, jednak może mylić ;)

blad_sello.png

poprawne_sello.png

Link to postu
28 minut temu, Joanna S. napisał:

przy dodaniu dodatkowego towaru do transakcji Sello po jakimś czasie przypisuje tym towarom tą samą cenę pobieraną z formularza

Również to wczoraj zauważyliśmy. Czy jest to mocno uciążliwe obecnie? Bo jeśli tak, będziemy musieli przełożyć poprawkę z brakiem listy na przyszły tydzień a chcieliśmy ją wypuścić dziś lub jutro. Ewentualnie ten problem poprawimy w kolejnej poprawce.

 

30 minut temu, Joanna S. napisał:

Po jakimś czasie Sello samo przestawia ceny.

Prawdopodobnie po pobraniu formularza dzieje się tak ponownie. Proszę spróbować czy oznaczenie takiej transakcji jako ręcznie zaakceptowany formularz coś zmienia?

 

Link to postu

Wydaje mi się, że zaakceptowanie formularza rozwiązało problem, ceny pozostały jak na razie niezmienione, po ponownej synchronizacji danych też nic się nie przestawiło.

Dla nas błąd nie robi aż takiego zamieszania, gdyż nie mamy bardzo dużej ilości paczek do obsłużenia. Część rzeczy i tak przestawiamy ręcznie, więc ręczne zaakceptowanie formularza to nie problem. Gorzej w przypadku innych użytkowników, chociaż dobrze, że jest jakieś rozwiązanie chwilowe ;)

  • Lubię to 1
Link to postu

Jeszcze jedna ciekawostka. 

W Sello mamy zamówienia z Allegro i ze sklepu. Do tej pory było to chronologicznie:

allegro, allegro, sklep, allegro, allegro, sklep, sklep

Teraz już tak nie ma, jest: 

sklep, sklep, sklep, allegro allegro, allegro, allegro. 

Czy przy okazji można by wrócić do poprzedniego sortowania? Trochę to kłopotliwe i mało intuicyjne. Można łatwo przegapić sklepowe zamówienie skoro pojawia się na dole listy. Zaburza to kolejność pracy. 

Tego samego dnia robiliśmy aktualizację Subiekta i s2s, mam nadzieję, że to nie ich wina, bo do Sello zamówienia wrzucane są z Subiekta. 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
4 minuty temu, Anna Smolarska napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka. 

W Sello mamy zamówienia z Allegro i ze sklepu. Do tej pory było to chronologicznie:

allegro, allegro, sklep, allegro, allegro, sklep, sklep

Teraz już tak nie ma, jest: 

sklep, sklep, sklep, allegro allegro, allegro, allegro. 

Czy przy okazji można by wrócić do poprzedniego sortowania? Trochę to kłopotliwe i mało intuicyjne. Można łatwo przegapić sklepowe zamówienie skoro pojawia się na dole listy. Zaburza to kolejność pracy. 

Tego samego dnia robiliśmy aktualizację Subiekta i s2s, mam nadzieję, że to nie ich wina, bo do Sello zamówienia wrzucane są z Subiekta. 

Już ktoś o tym pisał. Jakoś u mnie było i jest tak, ze z danego dnia z s2s zamówienia zawsze w Sello są "na dole" dnia. A u Was się zmienia... Mam posortowane tak:

image.png.dce960b3c45390694c99dde633e7a180.png

A jak Ty sortujesz?

 

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Już ktoś o tym pisał. Jakoś u mnie było i jest tak, ze z danego dnia z s2s zamówienia zawsze w Sello są "na dole" dnia. A u Was się zmienia... Mam posortowane tak:

image.png.dce960b3c45390694c99dde633e7a180.png

A jak Ty sortujesz?

 

Ja sortuję także po utworzeniu. Dopiero po zainstalowaniu serii poprawek zaczęło tak dziwnie wrzucać.

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Brak towarów w zakładce podstawowe w wersji 1.30.2/1.30.3
  • Bartosz Rosa odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...