Skocz do zawartości

Sello 1.4 (wczesniej 1.3)- co powinno znaleźć się w tej wersji?

Polecane posty

gdy polaczymy sello z subiektem - - jelsi dodaje ,lub zmieniam towar z kartoteki to powinna dzialac wyszukiwarka jak w Subiekcie

przyklad , : kołpak 14' v-speed . musze pisac kol... i wyswietla mi sie 40 przedmiotow z lisy , a powinno byc : wpisuje ponizje w tableli v-sp i program domysleni wyswietli tovary v-sped - to jest wyszukiwanie po frazie , - byloby to duze ulatwienie ,

 

1, napewno - w rubrykach transakcji w miejscu towary sa ilosc, poozostało itd - prosze dodac  stan w magazynie  wuswietalny w czasie rzeczywistym . potrzebny jest by uniknąc wypisania paczki ponad stan ! lub jelsi ilośc w magazynie bezie zerowa lub mniejsza niz do paczki - to powinno sie swiecic na czerwono !

Link to postu

1, napewno - w rubrykach transakcji w miejscu towary sa ilosc, poozostało itd - prosze dodac  stan w magazynie  wuswietalny w czasie rzeczywistym . potrzebny jest by uniknąc wypisania paczki ponad stan ! lub jelsi ilośc w magazynie bezie zerowa lub mniejsza niz do paczki - to powinno sie swiecic na czerwono !

 

Ja juz postulowalem osobna zakladke na transkakcje do ktorych nie mamy towaru i trzeba szybko zamowic. U mnie zdarza sie to dosc czesto, ze nie mam towaru na stanie i naprawde ciezko sie sprawdza co mamy, a co trzeba szybciutko zamowic, zeby klient sie nei zorientowal, ze nie mamy tego co zamowil.

Wyroznienie w sumie tez by moglo byc, ale osobna zakladka chyba byla by czytleniejsza, bo jak na dloni widac co musimy szybko uzuplenic i czego przypilnowac zeby szybko dotarlo.

Link to postu

Przy zaznaczaniu kilku transakcji autosumowanie ilości oraz wartości zaznaczonych aukcji. Poprawka wyszukiwania - wyszukiwanie na bieżąco. Edytor wydruków ale to już chyba było. Mam nadzieję, że będzie na tyle rozbudowany, że będę mógł np. z tytułu aukcji wyodrębnić kod towaru, który będzie nadrukowywany na kwitek (mam coś takiego zrobionego w Accessie, który pobiera dane z Pomocnika Aukcji). Ponadto zakładka transakcje nieudane (np. z powodu zwrotu prowizji albo z powodu braku towaru). Teraz chyba wszystko ląduje w zakładce oczekujące na płatność a tam nie są potrzebne mi transakcje, za które otrzymałem już zwrot prowizji od Allegro. Poza tym do każdej transakcji przydałoby się dodać jakieś flagi np. nieudana, problemowa, zwrot prowizji, bez komentarza, itp.

Testowałem już chyba wszystkie dostępne programy do obsługi sprzedaży i jak na razie Pomocnik sprawdza się najlepiej - sprawna i szybka obsługa transakcji. Bezproblemowe szukanie już od wpisania jednego znaku. Nie ma tam tego typu rzeczy jak filtry i ich kryteria, bo to jest jak dla mnie zbędne. Potrafię bez problemu odnaleźć z pośród paru tysięcy transakcji jednego klienta w przeciągu paru sekund. Niestety ale w Sello muszę poświęcać na to znacznie więcej czasu a klientów jak na razie mam kilkudziesięciu. Nie zgadzam się tez z tezą, że Sello droższe, bo jest to bardziej rozbudowany program. Jak dla mnie bez edytora wydruków to nadaje się on tylko do zabawy. Przymierzam się do podpisania umowy z firmą kurierską i jeśli w jakiś sposób nie będę mógł wydrukować zgodnie z wymogami kuriera (np. po przez eksport do pliku zaznaczonych transakcji) to Sello posłuży mi jedynie jako bezużyteczna zabawka, którą miałem okazję testować a tak naprawdę do niczego się nie przydała. Powinniście mieć świadomość tego, że już przy kilkudziesięciu paczkach dziennie ręczne wypisywanie listów przewozowych jest stratą czasu, na którą nie mogę sobie pozwolić.

Link to postu

Ja juz postulowalem osobna zakladke na transkakcje do ktorych nie mamy towaru i trzeba szybko zamowic. U mnie zdarza sie to dosc czesto, ze nie mam towaru na stanie i naprawde ciezko sie sprawdza co mamy, a co trzeba szybciutko zamowic, zeby klient sie nei zorientowal, ze nie mamy tego co zamowil.

Wyroznienie w sumie tez by moglo byc, ale osobna zakladka chyba byla by czytleniejsza, bo jak na dloni widac co musimy szybko uzuplenic i czego przypilnowac zeby szybko dotarlo.

 

E strefa jak masz subiekta to mam fajny program, który załatwia ten problem. Też mnie z tym szlag trafiał.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja mam dość ambitne życzenie co do sello aby w zakładce towary każda pozycja posiadała w swojej karcie (np. dodatkową zakładkę) gdzie znajdowała by się informacja kiedy ostatnio się sprzedała i w jakiej ilości. Najlepiej jak byłby podgląd z przed ostatnich 3 miesięcy coś w zasadzie wykresu. Była by to super sprawa bo wiedzieli byśmy czy coś nie trzeba zadziałać przy tym towarze czemu się np. nie sprzedaje.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

A ja mam takie pytanie czemu w tej nowej wersji wydruki na pobrania drukują się od razu wszystkie. W poprzedniej wersji sello pytało się czy mam wydrukować następny wydruk. Czy to było życzenie jakiegoś usera czy może wasze. Proszę o odpowiedz czemu to zostało zmienione. Nasza drukarka epson lx300 przy takim ustawieniu głupieje. Kilka pierwszych wydruków jest jest ok, ale jak tylko coś źle złapie papier to się wszystko się rozjeżdża. Teraz każdy wydruk drukujemy osobno.

Link to postu

Nie zostało to zmienione, gdyż zostało to napisane od nowa. Nowy mechanizm wymaga nieco innego podejścia i działa zupełnie inaczej, przez co i nie wszystkie stare mechanizmy dało się zaimplementować. Można to zrealizować za pomocą skryptów w samych wydrukach.

Link to postu

jeszcze raz się spytam co mam zrobić żeby moja drukarka dobrze działała mowa o drukarce igłowej epson lx 300 zmieniliście podejście do drukowania. Ale to napiszcie jak mamy teraz tego używać. Czy tylko ja mam problem z drukarką igłową w wersji 1.3 sello. Po 3 wydruku druk się rozjeżdża. Drukujemy pojedynczo i w tedy jest ok ale przecież to chyba nie o to chodzi klikając na każdego i ręcznie drukować po jednym druczku. Wcześniej drukowanie z pauzami było super. Oderwało się wydruk podpisało się go nadało numerek z książki pp i naciskało się enter aby drukował się następny. A teraz to tak jakoś kulawo nam to idzie. Czy mógł by się ktoś odezwać i powiedzieć na której drukarce igłowej w wersji sello 1.3 wydruk igłowy przechodzi bez zarzutu

Link to postu

 

MOJE POMYSŁY NA NOWE SELLO

 

- Automatyczne przypominanie kupujacemu ze mija 7 dni od zakończenia trasakcji

 

- Autamatyczne wystawianie komentarzy po otrzymaniu komentarza

 

- Automatyczne wystawianie faktury lub paragonu po zarejstrowaniu wplaty (kto duzo sprzedaje na allegro i tak musi do wszystkiego wystawiac faktury lub paragony)

 

- Mozliwosc ustawienia wlasnej wiadomosci automatycznej

 

- Wyślij/Odbierz on/off bez zbednago klikana na inne opcje

 

-Strefa sello udostepnienie dla kupujacego wyboru rodzaju wysyłki (przedpłata ,pobranie itd)w tym momecie wiadomos automatyczna o potwierdzeniu zakupu staje sie zbedna kupujacy czeka tylko na wiadomosc ze strefy sello

 

- Strefa Sello powinna byc utworzona juz w momencie zakonczenia aukcji(jak to ma konkurencja ASYSTENT skoro on ma czemu nie sello a sello jest wieksze  ;D ) a link do strefy sello znajdowac sie w wiadomosci automatycznej od allegro

Po wejsciu formulaza sprzedazy narobiło sie strasznie duzo zamieszania i wiadomosci sello nie maja juz znaczenia ,95% kupujacych ktorzy zmieniaja adresy nie maja czsu na czekanie. Ponowne wpisywanie danych tylko ich irytuje.

 

FAJNIE BY BYŁO....

 

 

Link to postu

- Automatyczne przypominanie kupujacemu ze mija 7 dni od zakończenia trasakcji

 

- Autamatyczne wystawianie komentarzy po otrzymaniu komentarza

 

jak miałoby to wyglądać - prosimy o więcej szczegółów

 

- Automatyczne wystawianie faktury lub paragonu po zarejstrowaniu wplaty (kto duzo sprzedaje na allegro i tak musi do wszystkiego wystawiac faktury lub paragony)

chyba już coś takiego mamy zapisane :)

 

- Mozliwosc ustawienia wlasnej wiadomosci automatycznej

 

potrzebne szczegóły - bo wydaje mi się, że taka możliwość istnieje

 

- Wyślij/Odbierz on/off bez zbednago klikana na inne opcje

 

czy ustawienia automatycznej synchronizacji są nie wystarczające?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...