Skocz do zawartości

Sello 1.4 (wczesniej 1.3)- co powinno znaleźć się w tej wersji?

Polecane posty

Do puli numerów kodów kreskowych dodałbym obsługę wagi.

Automatyczne wpisywanie wagi paczki (po położeniu danego przedmiotu na wagę) i na podstawie tego automatyczne generowanie kosztów przesyłki (opcjonalnie ponieważ część użytkowników ma zryczałtowane koszty przesyłki).

Hmmmm... calkiem sprytnie :)

Tylko czy nasze internetowe biznesy nie zaczna zalatywac warzywniakiem jak wage jeszcze podepniemy?  ;D

Link to postu

Przydałoby się powiadomienie w postaci chmurki o nadejściu nowego maila oraz oznaczenie aukcji do których załadowana jest fotka. Jeszcze jedna funkcja której mi brakuje to podczas grupowania kolejnych transakcji dla wcześniej zgrupowanej transakcji z funkcji "grupuj transakcje wg klienta" nie tworzy sie automatyczne powiadomienie o ponownym zgrupowaniu transakcji.    

Link to postu

4. to nie zawsze zadziała poprawnie. Można pomyśleć np o tym, aby sprawdzać przy pobieraniu transakcji czy są już nowe transakcje tegoż klienta i nie wysyłać pojedynczych mejli, tylko poczekać na zgrupowanie i wtedy wysłać wiadomość o zgrupowaniu transakcji. Ale czy to się sprawdzi to trzeba by sprawdzić w praktyce.

podpisuje się pod tym, na tą chwilę trzeba ręcznie usuwać maile o nowej transakcji które tworzą się dla jedenego kontrahenta który zakupił większą ilość towaru, to samo dotyczy transakcji która jest już zgrupowana i klient dokupi coś w między czasie, uważam że powiadomienie o nowej transakcji powinno tworzyć się tylko wtedy kiedy jest to jedyny zakup klienta, natomiast jeżeli klient chce kontynuować zakupy to potem wystarczą tylko powiadomienia o zgrupowaniu transakcji, no i jeszcze jedno powiadomienie o którym pisałem wyżej to grupowanie kolejnych transakcji dla wcześniej zgrupowanej transakcji z funkcji "grupuj transakcje wg klienta" niestety na tą chwilę dla takiej transakcji nie tworzy się automatyczne powiadomienie o ponownym zgrupowaniu zakupów.

Link to postu

Tylko problem w tym, że mejle tworzą się w momencie zapisywania transakcji. Pierwsza transakcja nie będzie wiedziała że będą jakieś następne, więc pierwszy mail tak czy siak się utworzy i nie widzę specjalnie możliwości żeby było inaczej. Trzeba by zmienić cały mechanizm generowania wiadomości automatycznych.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

czasem klient wypełniajac sfere wpisuje dane do faktury vat i intuicyjnie juz nie pisze w uwagach ze che fakture vat bo oczywiscie poco ? a ja spredajacy po pobraniu danych nie mam podglądu ,czy takiego ptaszka w okienku  ze by mnie informowal o fakturze i domyslnie leci paragon , potem interweniuja i musze wysylac listem za 3 zl fakture ,

 

Selo powinno automatycznie po wpisaniu danych do faktury w sferze przełączac rodzaj dokumentu koncowego na fakture vat ! a okienko sfery nie powinno dopuscic gdy dane do faktury sa niepelne ,np. nie wpisze nipu itd.

Link to postu

wysyłam aukcje zbiorczo po kilka , kilkanascie itd. wśród nich są aukcje jako "wyróżnione" z opłata tam kilkanascie złotych , życzyłbym sobie  widziec które sa te wyróznione widzac liste aukcji - czyli np pasek na czerwono ,czy litery na czerwono  , albo ptaszek w okienku .

 

Taki drobiazg ale pomaga panowa nad funduszami

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam.

- Opcja wpisywania "Opisu tematu" tak jak jest to możliwe na forach, allegro dodało fajny bajer i wypadałoby zrobić coś w tym kierunku.

- Stabilność serwera przy wystawianiu większej ilości aukcji na raz. Ostatnio wystawialiśmy po nad 400 aukcji i sello automatycznie pozmieniało nam szablony, oraz podwoiło ilość wystawianych aukcji. (wystawialiśmy 400 aukcji, gdzie sello wystawiło ich 600)

Link to postu

- Stabilność serwera przy wystawianiu większej ilości aukcji na raz. Ostatnio wystawialiśmy po nad 400 aukcji i sello automatycznie pozmieniało nam szablony, oraz podwoiło ilość wystawianych aukcji. (wystawialiśmy 400 aukcji, gdzie sello wystawiło ich 600)

 

przydałoby się więcej informacji, co było w Raporcie, w jaki sposób zostały zmienione szablony (co się zmieniło), czy pojawiały się jakieś komunikaty, w jaki sposób były wystawiane aukcje (jakie aukcje)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Właśnie przenoszę wszystkie aukcje do sello wcześniej korzystałem z Quick Loader i byłem z niego bardzo zadowolony a w sello zauważyłem kilka bardzo poważnych niedociągnięć ale musze przyznać ze znalazłem kilka bardzo fajnych rozwiązań.

    1) Podstawowa sprawa to brak w „Edycja kodu HTML” opcji „Znajdź” i „Zamień na”, często z tego korzystałem żeby zmienić część linków (nazwy zdjęć) do zdjęć bo mam mniejsze w aukcji a po kliknięciu wyświetla się całe zdjęcie.

    2) Kolejna podstawowa i konieczna zmiana to tez w „Edycja kodu HTML” brak „Zawijania wierszy” np. u mnie 10 linków do zdjęć jest w tej samej linii i nie da się nic w tym edytorze zrobić bo ciągle cos ucieka.

 

Dziwne ze po ponad 2 latach istnienia programu nie ma takich podstawowych opcji.

 

    3) Kolejna sprawa to jak wystawiam towar na aukcje przez „Wystaw na aukcji”  lub „Wystaw na aukcji z szablonu”  to po wystawieniu gubi przypisana wcześniej z szablonu „Grupę” i trzeba ręcznie znowu ja poprawiać.

    4) Następny błąd to po dodaniu do opisu „Użyj szablonu opisu” i zapisaniu, a później ponownej, edycji, gubi tytuł tego szablonu a chciał bym wiedzieć jaki jest obecnie używany bo bardzo ciężko stwierdzić po opisie jak są zmienione tylko np. linki do zdjęć.

    5) Piata sprawa to przydało by się to samo jak jest w „Quick Loader” żeby po najechaniu na aukcje pojawiły/a „Miniaturki” podpiętych do nich zdjęć (jestem typowym wzrokowcem)

    6) Nie wiem dlaczego ale nie można usunąć standardowych „Szablonów opisów”  są mi one totalnie zbędne

 

Link to postu
Właśnie przenoszę wszystkie aukcje do sello wcześniej korzystałem z Quick Loader i byłem z niego bardzo zadowolony a w sello zauważyłem kilka bardzo poważnych niedociągnięć ale musze przyznać ze znalazłem kilka bardzo fajnych rozwiązań.

    1)  Podstawowa sprawa to brak w „Edycja kodu HTML” opcji „Znajdź” i „Zamień na”, często z tego korzystałem żeby zmienić część linków (nazwy zdjęć) do zdjęć bo mam mniejsze w aukcji a po kliknięciu wyświetla się całe zdjęcie.

    2)  Kolejna podstawowa i konieczna zmiana to tez w „Edycja kodu HTML” brak „Zawijania wierszy” np. u mnie 10 linków do zdjęć jest w tej samej linii i nie da się nic w tym edytorze zrobić bo ciągle cos ucieka.

 

Dziwne ze po ponad 2 latach istnienia programu nie ma takich podstawowych opcji.

 

    3)  Kolejna sprawa to jak wystawiam towar na aukcje przez „Wystaw na aukcji”  lub „Wystaw na aukcji z szablonu”  to po wystawieniu gubi przypisana wcześniej z szablonu „Grupę” i trzeba ręcznie znowu ja poprawiać.

    4)  Następny błąd to po dodaniu do opisu „Użyj szablonu opisu” i zapisaniu, a później ponownej, edycji, gubi tytuł tego szablonu a chciał bym wiedzieć jaki jest obecnie używany bo bardzo ciężko stwierdzić po opisie jak są zmienione tylko np. linki do zdjęć.

    5)  Piata sprawa to przydało by się to samo jak jest w „Quick Loader” żeby po najechaniu na aukcje pojawiły/a „Miniaturki” podpiętych do nich zdjęć (jestem typowym wzrokowcem)

    6)  Nie wiem dlaczego ale nie można usunąć standardowych „Szablonów opisów”  są mi one totalnie zbędne

 

 

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.....

 

Quick Loader to program do wystawiania aukcji a sello do obsługi transakcji i taki jest jego główny cel...

 

 

Link to postu

 

Quick Loader to program do wystawiania aukcji a sello do obsługi transakcji i taki jest jego główny cel...

 

No tylko co to ma sie do tego co napisałem?

Zresztą skoro tak by miało być to po co te wszystkie szablony, opisy i tak dalej. Jak dla mnie to prawie to samo co Quick Loader tylko bardziej rozbudowany.

A zresztą nawet jak by było jak twierdzisz to wcale nie znaczy ze by nie mógł ewaluować i zmienić swoje wcześniejsze założenia i przede wszystkim poprawnie działać.

 

A i nie wiem czy wiesz ale Quick Loader chyba zakończy swój żywot http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=327&i=10118&t=10118 i tylko dlatego atakuje ten program.

 

Ja szukam aplikacji w której będę mógł wystawiać aukcje, zarządzać nimi a później połączyć to z programem do wystawiania faktur (subiekt GT). 

 

Link to postu

Witam

 

Nie wiem czy ktos juz o tym wspominal..moja propozycja :D

1. Jak odebrane zostaną nowe emaile z konta to na przyklad wolalbym zamiast za kazdym razem sprawdzac czy są nowe aby wyskakiwała gdzies ikonka koperty, na czerwono czy jak na przyklad obok "Administracja" czy gdzies w tym miejscu.

2.Kolejną rzeczą są usunięte emaile..nie moge się do nich dobrać zbytnio..moglby byc jakis folder "Usuniete" lub Kosz gdyz jeszcze nie doszedlem do tego gdzie one są przechowywane a czasem przydaje się odzyskac jakas wiadomosc.

 

Pozdrawiam

Link to postu

A mnie się marzy...

Centrum Insertu - może by tak zintegrować jeszcze Sello z oscGT by wszystkie tranzakcje były w jednym miejscu?

Bo tak naprawdę to mi wszystko jedno jako sprzedającemu, czy towar sprzedał się w Allegro, eBay-u czy sklepie...

No tak...pomarzyć zawsze mozna...

Grzegorz

www.nit-ek.pl

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...