Skocz do zawartości

Uwaga! Zmiany w aukcjach 04.06.2009, łatka Sello 1.3.6

Polecane posty

Poradziłem sobie z problemem i wystawiam aukcje na programie marwera: Pomocnik aukcji. Obecnie wszystko działa OK.

Tu nie chodzi o samo wystawienie, bo to sie da zrobic (nie wazne jak) z allegro. Chodzi o powiazania z towarami, szablony itp itd. Jak sie wystawi przez allegro to w Sello sie wszystko pochrzani i bedzie wiecej roboty zeby to poprawic niz warte wystawienie przez allegro.

Link to postu

Witam,

Pod adresem: http://link.ins.pl/.93jycl8k/setup.exe  umieściliśmy wersję Sello 1.3.6. BETA1. Wersja ta jest oznaczona jako beta, ponieważ nie zawiera wszystkich zmian, które wejdą do wersji 1.3.6, ale można ją traktować jako SerwicePacka i używać do pracy.

Główne zmiany w tej wersji to dostosowanie Sello do nowego sposobu definiowania sposobów wysyłki i płatności na Allegro:

• Zmieniono formy wysyłki.

• Zmieniono formy płatności.

• Dodano Kod pocztowy miejscowości.

• Dodano opcję Wystawiam Faktury VAT.

Wersja ta nie zawiera:

• Opcji umożliwiającej zbiorcze zmiany form wysyłki i płatności w wielu aukcjach jednocześnie.

• Danych demo (które są przydatne tylko nowym użytkownikom).

 

Niestety nie jest także możliwe przeniesienie wszystkich starych form płatności i sposobów wysyłki do nowego formularza aukcji, przez co dane te nie są widoczne w aukcjach i wymagają ich uzupełnienia przez użytkownika. Niestety struktury danych Allegro zbyt mocno się różnią, ale tak jak pisałam powyżej, przygotujemy opcję umożliwiającą zbiorcze ustawianie danych dot. wysyłki.

Ewentualne zgłoszenia, dotyczące problemów tej wersji będziemy w stanie obsłużyć dopiero jutro.

 

Uwaga 1.:

Przed konwersją bazy danych należy bezwzględnie wykonać archiwizację podmiotu!

 

Uwaga 2:

Podczas konwersji bazy danych pojawi się komunikat, że jest to wersja demo i może być problem podczas konwersji do wersji RTM. Nie jest to prawdą. Zapewnimy przejście Państwa danych do pełnej wersji. Proszę zatem zignorować komunikat i zgodzić się na konwersję bazy danych.

 

Uwaga 3:

Proszę zaczekać z pracą z aukcjami do czasu pobrania parametrów z serwisu. Trochę to potrwa, ale jest niezbędne, aby zmiany miały szansę zadziałać.

 

Uwaga 4:

Pełne dane o sposobach wysyłki i płatnościach pobierają się po zaznaczeniu opcji Odbieranie danych z serwisu aukcyjnego – Pełne informacje o aukcjach.

 

Link to postu

Witajcie,

Nie będę tłumaczyć, dlaczego nie poświęcaliśy czasu na odpowiadanie na wszystkie Wasze uwagi. Jak ktoś słusznie zauważył, lepiej, że zajmowaliśmy się w tym czasie konkretnymi pracami.

Nie chcę się też użalać, jak ciężko pracuje się z Allegro, bo to wiecie zarówno Wy - sprzedawcy, jak i inni programiści używający WebAPI.

Chciałabym jednak wyjaśnić, dlaczego rozwiązanie, które Wam prezentujemy, jest tak dalekie od doskonałości. Zmiany WebAPI polegają na tym, że stare struktury danych dotyczące sposobów wysyłki i płatności przestają działać (nie są/nie będą wspierane przez WebAPI). Są nowe struktury, zupełnie różne od poprzednich. Najprostszy przykład: Jak wiecie poprzednio były 2 miejsca na wpisanie kosztów wysyłki (pobranie i płatność z góry) i 4 opcje wysyłki. Teraz jest 10 opcji do wpisania kosztów i jeszcze kilka opcji dodatkowych. Nie da się przenieść podczas aktualizacji starych kosztów w miejsce nowych. Tak samo podczas pobierania aukcji ze starymi opcjami i kosztami, nie wszystko da się dopasować. W rezultacie, przed ponownym wystawieniem aukcji niezbędne jest ręczne ustawienie jej opcji wysyłki i płatności. Opcję zbiorczego ustawienia w/w parametrów udostępnimy w pełnej wersji 1.3.6, którą niebawem wypuścimy, ale nie będę nic obiecywać, bo nieszczęścia chodzą stadami.

Link to postu

Dzieki za wyjasnienie.

Przynam szczerze, ze nie wiem czemu robicie z igly widly... ja nawet nie pomyslalem o przenoszeniu kosztow wysylek ze starych aukcji do nowych, bo na dobra sprawe i tak wszystko trzeba poprawiac (no chyba ze ktos ma tylko odbior osobisty albo jedna opcje wysylki typu paczka).

 

PS

Przeszlo mi juz przez mysl ze napisalas posta i poszliscie wszyscy do domu ;)  ;D

Link to postu

A JA MAM TO GDZIES :) - JUTRO JADE NA WĘGRY I TAM BEDE TOKAJ POPIJAŁ :)

A JAK PRZYJADE TO JUZ BEDZIE WSZYSTKO NAPRAWIONE :)

 

- AUKCJE WKLEPAŁEM Z ALLEGRO RECZNIE "SZYBKIE WYSTAWIANIE"

 

o dziwo jakos nie przeszkadazło brak opcji kosztów wysyłki po staremu wystawiajac  w samyam allegro ??

 

miłego weekendu wszystkim zyczę .

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...