Skocz do zawartości

Uwaga! Zmiany w aukcjach 04.06.2009, łatka Sello 1.3.6

Polecane posty

Ja powiem tyle :

 

Jak na tak poważną firmę to już dwano ta poprawka powinna być działająca. Zainstalowałem tą poprawkę i jedno co wiem to, że i tak nie działa to dobrze.

 

Uniemożliwia mi to wystawianie aukcji. A za Sello zapłaciłem i to za 6 licencji wrrrrr .

 

Proponuje zbiorowy pozew do sądu przeciwko Insertowi. Bo to są jakieś jaja.

 

Przynajmiej ja idę z tym do Sądu. Juto idę do Adwokata i w dupie mam postanowienia licencji i tak majają charakter, który stanowczo działa na niekorzyść użytkwonika programu i jego prawa. To przed kazdym sądem podważę. Już dwa razy tak zrobiłem i Insert też nauczę.

 

To powinno być zrobione w formie automatycznej aktualizacji, a nie że użytkownicy mają się po jakimś forum włuczyć i szukać odpowiedzi jak durnie. A Insert łaskawie może ją zrobi.

 

 

Link to postu

kamil2234 - Ale się uśmiałem czytając te teksty. A zastanawiałeś się jak to jest że innym działa. Nie powiem Sello nie jest idealne, ale jak masz tak marudzić i zamiast spytać się co można zrobić i jak problem usunąć to daj se spokój z tym programem nigdy dla Ciebie dobrym nie będzie. Wystaw ręcznie masz pewność że będzie ok i abonamentu nie musisz płacić

Link to postu

kamil2234 jak instalowałeś sello to nie wiedziałeś jaka jest forma współpracy z sello? Że to przez forum i jak to działa? Nie? No to jak się zaznajomiłeś z programem?

 

Nie wiem po co niektórzy z was tak skomlą. Nie podoba się, to nikt nie karze używać sello. Ciekawe że nie dostrzegacie jak ten program ułatwia nam pracę z allegro. Pomyśl sobie, jeden z drugim, że nie ma sello ani innych tego typu programów. Jak byś obsłużył te setki aukcji?

 

A że sello nie jest doskonałe to, mój Boże, co jest? Zamiast bić piane spożytkuj tą energię do robienia pieniędzy.

Link to postu

Witam.

 

kamil2234 u mnie sello działa bez problemu na 3 komputerach. Jedyny mankamnet po instalacji łatki to ponowne ustawienie w pliku *.xml komputera na którym jest serwer.

 

Nie mniej udaj się do adwokata i spytaj czy pomoże Ci ustawić sello bo sam chyba nie dasz rady :)

 

Pozdrawiam Paweł

Link to postu

Kamil2234, IMHO troszkę źle gospodarujesz finansami swojej firmy. Skoro stać cię na adwokatów i sprawy sądowe, powinienes zainwestować w opiekę Dyplomowanego Serwisanta insERT, który za Ciebie będzie śledził na bieżąco forum i monitorował prace programistów. Od pierwszego dnia kłopotów, moi "podopieczni" mogli liczyć na to że w momencie jak tylko ekipa Sello upora się z problemami, będą mieli odrazu zainstalowaną łatkę i będą mogli spokojnie wrócić do pracy. Więc jeżeli nie chce Ci się szukaćbezpłatnej pomocy na forum, lub może jesteś stworzony do wyższych celów, zapłać komuś kto będzie robił to za Ciebie...

Pozdrawiam

JG

Link to postu

Sello nie chce wysyłać wiadomości e-mail

550 Stop! You are sending too fast

 

Chce, ale serwer mówi, stop, nie tak szybko... Trzeba zatem problemu szukać w ograniczeniach serwera, może darmowy? Może źle skonfigurowany filtr antyspamowy.

 

No więc 1 x tak, drugi raz nie. Okazujesię, że łatka nadpisuje podczas instalacji plik .xml i zmienia adres serwera na lokalny. Teraz jest już ok ale myślę, że powinniście to poprawić.

jasne, jest taka niedogodność.

 

Co z tymi łatkami ? Ile mamy czekać ? Rozumiem, że to nie jest proste ale jak się sprzedaje program w abonamęcie to chyba ta takie jaja nie można sobie pozwolić ?

 

Reputacja Insertu jest już zszargana. Niezdecydowany

 

rde płacimy kasę, a oni sobie jaja robią.

Nikt u nas sobie jaj nie robi. Beta łątki była wypuszczona w zeszły wtorek. Dziś planujemy wypuścić finalną łatkę jeśli nie będzie krytycznych błędów.

A to kto se jaja robi, to trzeba by prędzej sięgnąć do korzeni :).

 

jednak wszystko wskazuje na to że łatka spowodowała że zniknęły nam wszystkie aukcje zakończone :/ (w zakładce Wszystkie mamy pusto). Wszystkie filtry są wyłączone.

Czy problem jeszcze występuje? Jeśli tak to proszę się zgłosić do mnie na priv.

 

Jak na tak poważną firmę to już dwano ta poprawka powinna być działająca. Zainstalowałem tą poprawkę i jedno co wiem to, że i tak nie działa to dobrze.

 

Uniemożliwia mi to wystawianie aukcji. A za Sello zapłaciłem i to za 6 licencji wrrrrr .

 

Proponuje zbiorowy pozew do sądu przeciwko Insertowi. Bo to są jakieś jaja.

 

Przynajmiej ja idę z tym do Sądu. Juto idę do Adwokata i w dupie mam postanowienia licencji i tak majają charakter, który stanowczo działa na niekorzyść użytkwonika programu i jego prawa. To przed kazdym sądem podważę. Już dwa razy tak zrobiłem i Insert też nauczę.

Aktualna poprawka jest w wersji beta, co oznacza, że nikt nie gwarantuje jej poprawnego działania (wersja beta).

Instalując dowolny program użytkownik zgadza się i przyjmuje postanowienia licencji (co z resztą sam potwierdza wciskając odpowiedni przycisk). Żaden program na rynku (z tego co się orientuję) nie gwarantuje poprawnej pracy, jest to powszechnie znane, bo nie da się tego po prostu zagwarantować, że na każdym komputerze dany program będzie działał. Dodatkowo programy takie jak Sello są w dosyć istotny sposób zależne od zewnętrznych serwisów, tu akurat mowa o Allegro. Jeśli tam coś nie działa, coś zostanie zmienione w istotny sposób (a tak jest w tym przypadku) to Sello również przestaje działać prawidłowo. Równie dobrze, wszyscy użytkownicy webApi allegro mogli by dochodzić "swoich praw" w sądzie za zmiany jakie tam się dokonują i w jaki sposób.

 

Pracujemy nad wersją finalną łatki.

 

Link to postu

NIEDOPASOWANIE TYPU. Taki komunikat dostaje kiedy sprawdzam płatność za aukcję którą chcę wystawić.Oczywiście wtedy też nie mogę jej wystawić. Pierwszy raz się z takim komunikatem spotkałem.

Zrobiłem synchronizację z allegro i  nic nie pomogło. Szukałem na forum i nie znalazłem tego błędu więc piszę do Was. Może następne zmiany przez allegro?

Piotr

Link to postu

"Niedopasowanie typu" jest to błąd, który może i zapewne wynika ze zmian jakie wprowadziliśmy na szybko, ale ciężko powiedzieć co go powoduje i w którym miejscu występuje po samej jego treści. Aby go zlokalizować trzeba by sprawdzić, która konkretnie opcja zaznaczona w oknie aukcji powoduje jego powstanie. Jeśli jest to coś związane z ustalaniem opcji wysyłki i kosztów to została zrobiona tam pewna poprawka, bo występował tam błąd przy sprawdzaniu kosztów wystawienia. Więc, po instalacji nowej wersji błąd może się już nie powtórzyć.

 

ps. allegro wprowadza zmiany tylko we wtorki i czwartki ;)

 

Sposób dystrybucji, łatka czy cała wersja jest zależny od tego ile plików dll zostało dotkniętych zmianami. Z punktu widzenia instalatora zdaje się różnicy jako takiej, poza rozmiarem, nie ma, czy jest to nowa wersja czy łatka. A są jakieś niedogodności związane z łatkami?

 

Sello 1.3.6 jest testowane ale przez wzgląd na pewne małe poprawki wprowadzone w ostatniej chwili, nowa wersja pojawi się najszybciej jutro (wtorek 16.06).

Link to postu

jeśli trzeba było zrobić odbierz pobierz-> serwisy aukcyjne-> pobierz

to to zrobiłem z 4 razy -- w raporcie niby było że pobrało parametry ale nic to nie zmieniało .. po restarcie programu również.

nie.

Sello > Narzędzia > Sychronizuj parametry z serwisu

 

wie ktoś może gdzie tak w ogóle zapisuje się ta cała baza danych ? jeśli chciałbym ją zarchiwizować

Sello > Narzędzia > Archiwizacja

 

Link to postu

Witam,

 

SELLO z łatką po zmianie np. kosztu wysyłki generuje następne zamówienie w SUBIEKT-cie

Opis: Po ściągnięciu z Allegro transakcji tworzy się dokument wstepny (czyli zamówienie) automatycznie, gdy zmieni się np. sposób wysyłki i koszt wysyłki SELLO tworzy zamówienie z nowym numerem.

Nie ma problemu, tylko jest to kłopotliwe,  bo wystawiając dokument końcowy z SELLO tworzy go z zaktualizowanego zamówienia, ale w Subiekcie pozostają niezrealizowane zamówienia.

Wcześniej w takiej sytuacji zamówienie było poprawiane przez Sello.

Pozdrawiam

Grzegorz

www.nit-ek.pl

 

Link to postu

Witam wszystkich,

 

U mnie po zainstalowaniu łatki nie można wstawić kosztów wysyłki. Opcje wysyłki są szare i nie da się ich edytować. Zaznaczę, że zrobiłam synchronizację parametrów z serwisu Allegro oraz mam zaznaczoną opcję pełne informacje o aukcjach w parametrach wysyłania i odbierania.Czy pełna łatka naprawi ten problem?

 

Pozdrawiam,

 

 

Link to postu

Chciałem się dowiedzieć, czy w wersji Sello 1.3.6 będzie coś takiego jak szablony z opcjami wysyłek tak jak udostępnia to allegro (jeśli tak to ile). Chodzi o to czy np będzie można dla konkretnego produktu ustawić jednym kliknięciem wszystkie opcje wysyłki a nie klepać wszystko z palca. Jeśli nie w tej wersji to czy takie rozwiązanie jest brane pod uwagę.

Pozdrawiam

Link to postu

NIEDOPASOWANIE TYPU. Taki komunikat dostaje kiedy sprawdzam płatność za aukcję którą chcę wystawić.Oczywiście wtedy też nie mogę jej wystawić. Pierwszy raz się z takim komunikatem spotkałem.

Zrobiłem synchronizację z allegro i  nic nie pomogło. Szukałem na forum i nie znalazłem tego błędu więc piszę do Was. Może następne zmiany przez allegro?

Piotr

Już wiem. Okazało się ,że jak wystawie w skllepie to nie wystawia się z automatu opcja np: nie zwnawiaj.i wtedy jest ten komunikat "Niedopasowanie typu" gdyby było np "wypełnij wszystkie opcje" wtedy dało by to do myślenia czego jeszcze brakuje. Trochę nietrafny komunikat.

Link to postu

Witam ponownie,

Wracając do szablonów kosztów wysyłki, szablony aukcji nie jest do końca satysfakcjonującym rozwiązaniem przy 1500 aukcjach w których mamy kilkanaście różnych wariantów opłat, fajnie by było mieć możliwość po zmianie cenników poczty polskiej nie wypełniać wszystkiego z palca a tylko jednym kliknięciem wybrać odpowiedni szablon opcji wysyłki np dla danej grupy produktów.

Pozdrawiam

Link to postu

SELLO z łatką po zmianie np. kosztu wysyłki generuje następne zamówienie w SUBIEKT-cie

Opis: Po ściągnięciu z Allegro transakcji tworzy się dokument wstepny (czyli zamówienie) automatycznie, gdy zmieni się np. sposób wysyłki i koszt wysyłki SELLO tworzy zamówienie z nowym numerem.

Nie ma problemu, tylko jest to kłopotliwe,  bo wystawiając dokument końcowy z SELLO tworzy go z zaktualizowanego zamówienia, ale w Subiekcie pozostają niezrealizowane zamówienia.

Wcześniej w takiej sytuacji zamówienie było poprawiane przez Sello.

Sprawdzimy, chociaż nie widzę powodu dla którego nowa wersja miała by cokolwiek zmieniać w obsłudze transakcji i dokumentów - bo to nie było ruszane.

 

U mnie po zainstalowaniu łatki nie można wstawić kosztów wysyłki. Opcje wysyłki są szare i nie da się ich edytować.

tzn nie da się zaznaczyć opcji i wpisać kwoty? Same nazwy są szare bo ich nie można edytować.

 

Chciałem się dowiedzieć' date=' czy w wersji Sello 1.3.6 będzie coś takiego jak szablony z opcjami wysyłek tak jak udostępnia to allegro (jeśli tak to ile[/quote']

Mieliśmy to na uwadze, ale w tej wersji prawdopodobnie tego nie będzie. W przypadku Sello sprawa z szablonami jest nieco bardziej skomplikowana, bo Sello obsługuje kilka serwisów zagranicznych związanych z allegro i musi to być załatwione kompleksowo. W tej chwili pozostaje używanie szablonów aukcji z wpisanymi kosztami wysyłki.

 

A co z polami numerów kont bankowych? Nie widzę nigdzie tych pól, a modyfikować teraz kilkadziesiąt szablonów aukcji po to, żeby później wykonywać podobną robotę.. wolałbym uzupełnić wszystkie pola za jednym zamachem.

Pola te będą w wersji finalnej 1.3.6. Chociaż przyznam, że jest z nimi małe zamieszanie, bo z obserwacji wynika, że nie działają jak należy

 

Już wiem. Okazało się ,że jak wystawie w skllepie to nie wystawia się z automatu opcja np: nie zwnawiaj.i wtedy jest ten komunikat "Niedopasowanie typu" gdyby było np "wypełnij wszystkie opcje" wtedy dało by to do myślenia czego jeszcze brakuje. Trochę nietrafny komunikat.

komunikat jest generyczny, generuje się sam w przypadku złego (nieprzewidzianego) rzutowania typów zmiennych, ale mniejsza o to. Sprawdzimy.

 

 

Link to postu

Cytat: fidoma

U mnie po zainstalowaniu łatki nie można wstawić kosztów wysyłki. Opcje wysyłki są szare i nie da się ich edytować.

 

tzn nie da się zaznaczyć opcji i wpisać kwoty? Same nazwy są szare bo ich nie można edytować.

 

Tak właśnie nie da się zaznaczyć opcji i wpisać kwoty. Muszę wchodzić ze strony Allegro i wpisywać ręcznie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...