Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Mam prośbę aby ekipa sello szerzej się przyjrzała procesowi pobierania transakcji.

 

Ponieważ często mnie spotyka, problem z pobraniem wszystkich transakcji np. jest poniedziałek Sello pobiera transakcje z poniedziałku natomiast nie chce pobrać z soboty-niedzieli.

 

Pomaga "zamieszanie" w parametrach zaznaczając/odznaczając Tylko na podstawie zmian w historii oraz Pełne informacje o aukcjach

 

ale w moim przypadku odznaczenie Na podstawie zmian w histori skutkuje pobieraniem informacji przez około ~2h co i tak nie gwarantuje pobraniu tychże transakcji (wysyłałem już loga tego problemu i jedyną pomoc to właśnie zaznaczenie "Tylko na podstawie zmian w historii" i odznaczenie "Pełne informacje o aukcjach") oczywiście przyśpieszyło pobieranie ale problem z pobraniem wszystkich transakcji pozostał.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Nie piszę nowego wątku bo chodzi dokładnie o to samo.

 

Sprawa wygląda tak: po pobraniu danych przez sello okazało się po przeczytaniu @ że brakuje 2 transakcji. Sytuacja powtórzyła się na dwóch różnych komputerach więc nie wiem od czego to zależy.

 

Czekam na pomoc bo praca przez to się komplikuje...

Link to postu

Czy po jakimś czasie te transakcje jednak pojawiają się w Sello? Problem był zgłaszany do Allegro, jednak w chwili gdy był diagnozowany (upłynęło kilka dni od zgłoszenia), programiści allegro nie mogli już tego powtórzyć - co by oznaczało, że po jakimś czasie te transakcje się pojawiają.

Link to postu

Cześć Bartek.

 

Transakcje nie pobrały się wczoraj czyli 12.07.2010 obie nie pobrały się między godziną 11-14. Do dzisiaj się nie pojawiły w Sello.

 

Spróbuj w parametrach pobierania ustawić:

 

- Tylko na podstawie zmian w historii - odznaczyć

- Pełne informacje o aukcjach (niezbędne do...) - odznaczyć

 

Odbierz dane z serwisu

 

Następnie jeżeli nie wejdą to analogicznie powyższe opcje zaznaczyć

 

i jeszcze raz odebrać

 

U mnie to zazwyczaj pomagało (chyba, że to zbieg okoliczności)

Link to postu

Czyli reasumując, w zakładce sprzedane na www transakcje widać, Sello ich nie pobiera mimo nawet wyłączenia opcji pobierania na podstawie historii.

 

Jeśli tak jest, to proszę podesłać maila na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku, odeślę instrukcję jak włączyć logowanie, żeby sprawdzić czy winne jest webApi czy Sello.

Link to postu

Przy zgłaszaniu problemów, bardzo proszę o pisanie, jakie kroki były już podjęte. Ciężko bez takiej chociaż minimalnej wiedzy udzielić odpowiedzi, a jestem zmuszony po raz kolejny zadać pytanie, które jest zadane 2 posty wyżej.

 

Czy pobranie transakcji z WYŁĄCZONĄ opcją historii pomaga?

Link to postu

Witam

Od wczoraj mam problem z odbieraniem transakcji z licytacją, aukcje z kup teraz są normalnie pobierane, nie chcą wejść tylko transakcje z licytacją (kilku wygranych). Dziwne jest to, że klientów mi pobrało tylko nie pokazuje do nich żadnych transakcji. Żadnych błędów w raporcie nie ma. Nie wiem o co chodzi. Proszę o pilną pomoc. Próbowałam już triku z włączaniem i wyłączaniem opcji "tyko na podstawie zmian oraz pełne informacje o aukcjach".

Co robić dalej???

Dziękuję i pozdrawiam

Magdalena Wędrowska

Ps. Wersja sello 1.5.1 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Przy zgłaszaniu problemów, bardzo proszę o pisanie, jakie kroki były już podjęte. Ciężko bez takiej chociaż minimalnej wiedzy udzielić odpowiedzi, a jestem zmuszony po raz kolejny zadać pytanie, które jest zadane 2 posty wyżej.

 

Czy pobranie transakcji z WYŁĄCZONĄ opcją historii pomaga?

 

Soorki że tak późno odpisuje

Nic nie pomagało ze wszystkich porad w tym wątku łącznie z "wyłączoną historią"

Po kontakcie z allegro po 2 dniach wszystko wróciło do normy choć twierdzili że to nie jest ich wina i że po ich stronie wszystko jest ok.

Na aukacji pokazana była sprzedaż, otrzymałem meile z potwierdzeniem od allegro, jednak sello nie pobrało tych transakcji, po zalogowaniu się na konto również nie było widać transakcji, więc ewidentna wina alle, ???

Link to postu

Witam,

problem polega na tym, ze nie moge wysylac i odbierac aukcji/komentarzy/klientow/transakcji.

pobieranie parametrow - OK

reszta BLAD!

wysylanie aukcji nie powiodło sie, Brak ważnej licencji.

Licencja na pewno jest ważna - jest to rowniez potwierdzone w oknie zarzadzania kontami i licencjami.

zastosowalem znalezione na forum rozwiazania i nic nie poskutkowalo.

- w parametrach wysylania brak ptaka przy odbieraniu na podst zmian w historii,

- w oknie zarzadzania kontami usunalem powiazanie z kontem pocztowym.

 

CO DALEJ ?? JAK RATOWAC SYTUACJE ??

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Marek

 

P.S.

ver sello: 1.3.6(BETA1)

Link to postu

Wersje beta mają to do siebie, że mają ograniczony czas działania. Czas ten można sprawdzić w okienku O programie. Wygląda także na to, że wersja 1.3.6 nie ma prawa działać, gdyż od jej wypuszczenia webApi Allegro zmieniło się dość znacznie. Sugeruję aby odinstalować wszystko co ma w nazwie Sello (poprzez dodaj usuń programy) i zainstalować najnowszą wersję 1.5.2, lub poczekać kilka dni na wersję 1.6.0

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...