Skocz do zawartości

Zdjęcie produktu na Liście magazynowej

Polecane posty

  • 1 rok później...

Witam

 

Zdjęcia towarów są dużo bardziej wymowne, niż symbole czy nawet bardzo szczegółowa nazwa.

Jestem za wprowadzeniem odnośnika z bazy do zdjęć, żeby je można było stosować w swoich wydrukach.

Dodatkowa sugestia to kontrolka zdjęcia miniaturki allegro aktywująca się np. w pasku bocznym po zaznaczeniu towaru w zakładce towarów lub transakcji (jeżeli nie jest zgrupowana oczywiście), to samo można zastosować w zakładce paczki i aukcje - myślę, że dla wielu byłoby to wielkie ułatwienie. Wiedzą to sprzedawcy (wzrokowcy), którzy mają w ofercie dużą liczbę towarów niejednokrotnie bardzo do siebie podobnych, które trudno skutecznie rozróżniać po nazwie.

Obecnie, żeby zobaczyć zdjęcie trzeba wchodzić do aukcji, i aktywować zakładkę gdzie jest miniaturka, a to zabiera czas i rozprasza. Z punktu widzenia programistycznego takie ułatwienie to kosmetyczna przeróbka (tak myślę oczywiście, może się mylę?)

 

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na tą dodatkową funkcjonalność.

Link to postu

Witam

 

Zdjęcia towarów są dużo bardziej wymowne, niż symbole czy nawet bardzo szczegółowa nazwa.

Jestem za wprowadzeniem odnośnika z bazy do zdjęć, żeby je można było stosować w swoich wydrukach.

Dodatkowa sugestia to kontrolka zdjęcia miniaturki allegro aktywująca się np. w pasku bocznym po zaznaczeniu towaru w zakładce towarów lub transakcji (jeżeli nie jest zgrupowana oczywiście), to samo można zastosować w zakładce paczki i aukcje - myślę, że dla wielu byłoby to wielkie ułatwienie. Wiedzą to sprzedawcy (wzrokowcy), którzy mają w ofercie dużą liczbę towarów niejednokrotnie bardzo do siebie podobnych, które trudno skutecznie rozróżniać po nazwie.

Obecnie, żeby zobaczyć zdjęcie trzeba wchodzić do aukcji, i aktywować zakładkę gdzie jest miniaturka, a to zabiera czas i rozprasza. Z punktu widzenia programistycznego takie ułatwienie to kosmetyczna przeróbka (tak myślę oczywiście, może się mylę?)

 

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na tą dodatkową funkcjonalność.

 

Mam ponad 2tys produktów, więszość z nich różni się wymiarami o kilka milimetrów i nie wyobrażam sobie zdjęć na swojej lisćiemagazynowej dla pracownika kiedy mam 50 pozycji do spakowania. Po to mam kody towarów i naklejki aby pracownik bez problemu wiedział gdzie co się znajduje i na jakiej półce.

 

Najważniejsze to zorganizować pracę magazynu bo takie obrazki to na dłuższą metę tylko generują niepotrzebny czas, koszt a pracę magazynu należy optymalizować tak aby było szybko i intuicyjnie. Mam listęmagazynową, która sortuje zawartość paczki po indeksie owaru i pracownik wię że ma 8 przedmiotów do zabrania ze strefy A magazynu, 10 ze strefy B i 21 ze strefy C z górnej półki. I nie potrzebuje żadnych obrazków. Po to są te kody. No i wypada orientować sięco się sprzedaję.

Link to postu

Nie no w porządku, niech sobie będzie i sobie włączaj tylko o wiele lepiej jest już zabrać się za lepsze funkcjonowanie magazynu niż czekać aż ta funkcja zostanie wprowadzona.

Masz dużo racji, ale wszystko zależy od rodzaju towaru.  Jeśli ktoś handluje śrubkami, kątownikami itp. (gdzie istotna jest różnica 2 mm wymiaru) to oczywiście zdjęcie nic nie da, natomiast człowiek najłatwiej i najszybciej rozpoznaje otoczenie wzrokiem - na pewno sprawniej magazynier znajdzie np. książkę jeśli będzie miał miniaturkę okładki (i widzi książki na półce) niż jeśli będzie miał przeczytać nawet tylko kilka kodów cyfrowych czy cyfrowo-literowych.

Link to postu

Nie no w porządku, niech sobie będzie i sobie włączaj tylko o wiele lepiej jest już zabrać się za lepsze funkcjonowanie magazynu niż czekać aż ta funkcja zostanie wprowadzona.

Masz dużo racji, ale wszystko zależy od rodzaju towaru.  Jeśli ktoś handluje śrubkami, kątownikami itp. (gdzie istotna jest różnica 2 mm wymiaru) to oczywiście zdjęcie nic nie da, natomiast człowiek najłatwiej i najszybciej rozpoznaje otoczenie wzrokiem - na pewno sprawniej magazynier znajdzie np. książkę jeśli będzie miał miniaturkę okładki (i widzi książki na półce) niż jeśli będzie miał przeczytać nawet tylko kilka kodów cyfrowych czy cyfrowo-literowych.

 

No tak tylko wlasnie:

 

jesli ktos do jednej paczki ma do spakowania 50 pozycji a ja tak mam, do tego paczek mam ponad 50 dziennie to miniaturka odpada ze wzgledu na koszt drukowania oraz kartek.

 

Jezeli ktos sprzedaje towar w ilosci zalozmy od 1 do 10szt na paczke, np Twoje książki to jest tego na tyle malo, ze powinien orientować się, gdzie co jest na magazynie jeśli za ten magazyn odpowiada. To tak jak w magazynie interCarsu albo Foty - tam nawet handlowiec wie gdze są tulejki gumowe Meyle bo ma sektor Tulejek, następnie Tulejki gumowe->Tulejki firmy Meyle.

 

I podobnie ja mam rozwiązane indeksy towarów: pierwsze 3 cyfry znaki okreslają sektor i ogólne położenie, następne typ produkty w tym sektorze a ostatnie jużż konkretny produkt. Dodatkowo lista magazynowa jest posortowana na wydruku więc magazynier już po jej szybkiej analizie wię, że 20 towarów ma z sektora A, 10 z sektora B, a 20 z sektora C i jedzie po kolei po ten towar aby się nie wracać.

 

Dodatkowo ja na nalepce z indeksem mam dużymi znakami wydrukowany Symbol, a dodatkowo malymi nazwę towaru aby przy okazji można było sprawdzić czy śrubka to śrubka a młotek to młotek.

Link to postu

Panie herman, więc w ogóle nie używa Pan zdjęć, nawet na aukcjach?!? Nie rozumiem w czym rzecz. Ja nie mam bałaganu i wiem gdzie mam towar i jakim towarem handluję, mało tego mam kody, nawet na każdej sztuce z osobna i w programie, na magazynie też mam lokalizację ale jak zdarzy się jakaś pomyłka, bo pracownik w sezonie jest przemęczony i zamiast rękę wsadzić do przedziałku A wsadzi do przedziałku B, a kod różni się niewiele i towar też, to jak to się mówi, nic na to nie poradzimy, bo klient otrzyma nie to co zamawiał, ale jak w moim przypadku pracownik też się pomyli i wsadzi rękę do niewłaściwego kartonu na magazynie i wyciągnie z niego 50 kg-ramowy mebel, zamiast aniołka ważącego kilka gram na choinkę (co widzi na zdjęciu), to zaraz oprzytomnieje i stwierdzi, ze coś jest nie tak. Zdjęcia są bardziej intuicyjne niż kody a ludzie to nie maszyny i popełniają błędy, mimo najlepszej organizacji.

Pomijając jednak listę magazynową chodzi mi bardziej konkretnie o funkcjonalność samego programu Sello. Zwykłe zdjęcie na pasku bocznym (tam gdzie są linki do komend i ostatnie operacje) które wyświetlałoby zdjęcie miniaturki przy przeglądaniu danych (tabeli) w głównych zakładkach (Aukcje, Transakcje, Paczki i Towary). Oczywiście jak ktoś nie chce go widzieć to programiści z Insertu już mogą jakiegoś checkbox'a zapodać, żeby nie było widać, to kosmetyka i nie ma o czym dyskutować. Ale skoro wystawiamy towar na aukcjach i używamy zdjęć, to aż się prosi, aby to wykorzystać w programie.

Link to postu
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Za namową Ks. Robaka w innym wątku powstał skrypt do wydruków, który jest w stanie na wydruku umieścić zdjęcie towaru.

 

1. Dodać na wydruku listy magazynowej w sekcji Details (np obok symbolu towaru) nową kolumnę a w niej umieścić kontrolkę Picture Box (przeciągnąć z lewej strony).

2. W kontrolce tej po naciśnięciu [>] ustawić Ustalanie rozmiaru obrazka na Zoom

3. W oknie właściwości odszukać Scripts i po rozwinięciu przejść do edycji Before Print.

4. Umieścić tam poniższy kod zastępując 2 domyślne linijki.

 

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) 
{
string serwer=@"komputer\INSERTGT";
string baza_danych = "sello";
string loginSQL="sa";
string hasloSQL="haslo";

string connectionString = String.Format(@"Data Source={0};Initial Catalog={1};Integrated Security=False;User ID={2};Password={3}", serwer, baza_danych, loginSQL, hasloSQL );
string itemSymbol = DetailReport.GetCurrentColumnValue("Towar_Symbol").ToString();
	using (System.Data.SqlClient.SqlConnection sqlConn = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(connectionString ))
      	{
	string query = String.Format(@"select top(1) im_Preview from it__Item join it_ItemPictures on pc_itemId = it_Id join im__Image on pc_PictureId = im_Id where it_symbol = '"+itemSymbol+"'");
	System.Data.SqlClient.SqlCommand cmd = new System.Data.SqlClient.SqlCommand(query, sqlConn);
	cmd.Connection.Open();
	using (System.Data.SqlClient.SqlDataReader reader = cmd.ExecuteReader())
	{
		((XRPictureBox) sender).Image=null;
		while (reader.Read())
		{
			byte[] data = (byte[])reader[0]; 
			using (System.IO.MemoryStream ms = new System.IO.MemoryStream(data))
			{
				((XRPictureBox) sender).Image = new Bitmap(ms);
			}
		}
	}
}
}

 

W pierwsztych 4 linijkach skryptu należy podać dane dostępowe do bazy danych Sello, jako że skrypt łączy się samodzielnie z bazą danych i wyciąga obrazek z pominięciem mechanizmów Sello.

 

Na podglądzie w edytorze nie będzie widać wydruków, ale przy drukowaniu paczki powinny już być.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jakie dane podać w przypadku "autoryzacji windows" do bazy?

 

connectionString wystarczy w takim przypadku taki:

 

string connectionString = String.Format(@"Data Source={0};Initial Catalog={1};Integrated Security=True", serwer, baza_danych );

 

a te ciągi można sobie darować:

string loginSQL="sa";

string hasloSQL="haslo";

 

 

 

EDIT:

 

Wypróbowałem kod ale na liście, gdzie nie każdy towar miał obrazek przypisywany był obrazek z poprzedniego towaru.

Tak na szybko obszedłem dopisując przed

 

while (reader.Read())

 

taki kawałek:

 

((XRPictureBox) sender).Image=null;

 

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Próbuję skorzystać z listy ze zdjęciami, lecz mimo, że wykonałem wszystko krok po kroku, na wydruku mam puste "kratki" tam, gdzie powinny być zdjęcia.

 

Skrypt do bazy się dostaje, bo jak mu zmienię np jakiś parametr adresu, hasło itp, to odrazu wyrzuca błąd. A tu nie, czyli "w bazie " jest.

 

Sello ma sciągnięte miniaturki, bo widzę je w programie.

 

Czy mogę prosić o pomoc??

Link to postu

Próbuję skorzystać z listy ze zdjęciami, lecz mimo, że wykonałem wszystko krok po kroku, na wydruku mam puste "kratki" tam, gdzie powinny być zdjęcia.

 

Skrypt do bazy się dostaje, bo jak mu zmienię np jakiś parametr adresu, hasło itp, to odrazu wyrzuca błąd. A tu nie, czyli "w bazie " jest.

 

Sello ma sciągnięte miniaturki, bo widzę je w programie.

 

Czy mogę prosić o pomoc??

W tym wątku Ks. Robak podał swoją listę ze zdjęciami produktów. Sprawdź i porównaj sobie. Ja jeszcze nie miałem przyjemności jej testować:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7631.msg49083#msg49083

Link to postu

A wpisujesz dane do bazy Sello czy Subiekta ?

Bo trzeba wpisać do Sello.

 

I czy na wydruku nic nie widać czy w podglądzie edycji wydruku?

 

Czy zdjęcia masz do tych towarów w Sello ?

Bo jak masz tylko miniaturki w aukcjach to nie będzie działać.

 

Tak, baza była sello, ale już mi wyjaśniłeś chyba.

 

Mam tylko miniaturki pobrane przez sello z allegro. Czyli rozumiem, że tak nie zadziała?

 

Jeżeli nie da się to trudno, ale dziękuję za pomoc - przynajmniej wiem czemu nie działa.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...