Skocz do zawartości

BRAK PIT-36L W AKTUALNEJ WERSJI PROGRAMU

Polecane posty

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Zastanówcie się co piszecie i przestańcie szydzić z ludzi na tym forum. Jak to jest, że program, za który sumiennie od lat płacę nie jest w stanie dostosować się na początek roku tak aby płynnie móc zamykać firmy z początkiem kolejnego roku, a prymitywne darmowe programy/kreatory nie mają z tym problemu. Rok w rok ten sam problem !!

  • Lubię to 2
Link to postu
Godzinę temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Zastanówcie się co piszecie i przestańcie szydzić z ludzi na tym forum. Jak to jest, że program, za który sumiennie od lat płacę nie jest w stanie dostosować się na początek roku tak aby płynnie móc zamykać firmy z początkiem kolejnego roku, a prymitywne darmowe programy/kreatory nie mają z tym problemu. Rok w rok ten sam problem !!

Zgadzam się w 100% i też mnie to strasznie denerwuje.

Link to postu
17 minut temu, Dorota Bialik napisał:

Owszem nasz czas też jest cenny. Ponadto jesteśmy zmuszani do kupna programów  z których jest możliwośc wysłania deklaracji wczesniej.

Nie jest Pani do niczego zmuszana, bo nie ma żadnego obowiązku wysyłania deklaracji przed terminem, tym bardziej że i tak zostanie przyjęta z terminem 15.02.

Nie tylko Pani ma urwanie głowy i chaos.

Link to postu
W dniu 4.02.2022 o 09:23, Krzysztof Jabczuga napisał:

Jak to jest, że program, za który sumiennie od lat płacę nie jest w stanie dostosować się na początek roku tak aby płynnie móc zamykać firmy z początkiem kolejnego roku, a prymitywne darmowe programy/kreatory nie mają z tym problemu. Rok w rok ten sam problem !!

To proste - wcześniej należało zrobić rzeczy ważniejsze. Nie rozumiem natomiast, dlaczego od lat, sumiennie opłaca Pan abonament na program, który rok w rok wzbudza u Pana frustrację? To nie logiczne - przecież lepiej zmienić program na darmowy, prymitywny - wtedy będzie Pan zadowolony. Proszę o tym pomyśleć, bo ilość zmian prawnych w ostatnich latach oraz faza cyklu życia, w której linia InsERT GT się znajduje nie wróżą szybszego rozwoju w kolejnych latach.

Link to postu

Program księgowy to podstawowe narzędzie do pracy dla mnie. Ja jako księgowy niestety wraz z wejściem w życie ustawy muszę stosować się do niej i od kolejnego dnia być w stanie z uwzględnieniem jej wytycznych liczyć ludziom podatki. Tego samego oczekuję od dostawcy oprogramowania. Jest pierwszy tydzień lutego, a ja ani nie mogę zrobić przelewu na VAT, ani nie mogę zrobić zaliczki na dochodowy, ani nie mogę zrobić PIT 36L. Właściwie mogę jedynie "wklepać dokumenty". Ja rozumiem, że nieuzasadnione byłyby takie żale pierwszego tygodnia stycznia ale zbliża się połowa lutego. 

  • Lubię to 1
Link to postu
31 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

Program księgowy to podstawowe narzędzie do pracy dla mnie.

Skoro to narzędzie jest dla Pana tak ważne, to poza poznaniem obsługi należało się również dowiedzieć jak powstaje, gdyby Pan to zrobił to nie miałby nierealnych, absurdalnych oczekiwań i rozumiał obecną sytuację.

Link to postu
51 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

muszę stosować się do niej i od kolejnego dnia być w stanie z uwzględnieniem jej wytycznych liczyć ludziom podatki. Tego samego oczekuję od dostawcy oprogramowania.

Uważa Pan że producenci oprogramowania mają na półce gotowe wersje programów na każdą zmianę przepisów i po wydaniu rozporządzenia obowiązującego "od jutra" po prostu biorą je z półki i wypuszczają na rynek? 

A może uważa Pan że każdą zmianę da się przygotować "na jutro"?

 

Bo jeśli nie to wydaje mi się ze po prostu wylewa Pan swoje frustracje.

Link to postu
41 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

Liczę na to, że wyrobicie się chociaż z aktualizacją pokrywającą obecne braki przed terminem na zapłatę podatku za Styczeń. Będzie miło żebyśmy nie musieli poświęcić nadgodzin na "domykanie" na szybko setek firm. Z góry dziękuję. 

Niestety błędny adres, ja, Andrzej, Jacek nie mamy bezpośredniego wpływu na programy firmy InsERT:

 

Link to postu

Insert widocznie nie ma na tyle odwagi żeby udzielić sensownych wyjaśnień bezpośrednio więc niepotrzebnie wam obrywa się na forum ;) Myślę, że gdyby producent oprogramowania poinformował swoich użytkowników w jakiś przejrzysty sposób powiedzmy pod koniec stycznia, że ma problemy z terminowym wdrożeniem rozwiązań oraz poinformował kiedy możemy liczyć na pełną funkcjonalność byłoby wszystkim łatwiej to przełknąć. A tak ? Jedyna odpowiedź Pana Kamila to "w niedalekiej przyszłości". Klienci, z którymi mam podpisane umowy na terminowe policzenie im podatków średnio lubią takie enigmatyczne odpowiedzi. 

Link to postu
12 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

Myślę, że gdyby producent oprogramowania poinformował swoich użytkowników w jakiś przejrzysty sposób powiedzmy pod koniec stycznia, że ma problemy z terminowym wdrożeniem rozwiązań...

Co i na jakiej podstawie uważa Pan za terminowe wdrażanie rozwiązań ?

 

14 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

...oraz poinformował kiedy możemy liczyć na pełną funkcjonalność byłoby wszystkim łatwiej to przełknąć.

Jak poinformować kogoś o czymś, czego się nie wie do momentu, kiedy się tego nie zrobi ? Taka właśnie jest specyfika tworzenia oprogramowania, zwłaszcza dużych programów, w dużych zespołach, jeśli ktoś tego nie zna, to powinien po prostu przyjąć do wiadomości.

 

15 minut temu, Krzysztof Jabczuga napisał:

Klienci, z którymi mam podpisane umowy na terminowe policzenie im podatków średnio lubią takie enigmatyczne odpowiedzi. 

Nie raz pisałem na forum jak uzyskiwać bardziej precyzyjne informacje.

Link to postu

Dzięki za wszystkie wyczerpujące odpowiedzi. Strasznie jałowa dyskusja. Niby nie odpowiadacie za /nie macie wpływu na programy firmy Insert, a jednak uparcie wypowiadacie się w ich imieniu w tej dyskusji. Już się sam pogubiłem, kto tu za co odpowiada, kto jest partnerem, kto udziela informacji o aktualizacji, kto tu tylko udaje, że nie wie czego dotyczy pytanie. Trzymajcie się tam w tym Insercie :)

  • Lubię to 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...