Skocz do zawartości

Dodawanie dowodu zakupu poprzez Sello

Polecane posty

U nas wszystkie dokumenty wysyłają się prawidłowo - FS; FD; PA;

 

2 godziny temu, Adam Uliński napisał:

Subiekt Nexo pro - sprawdzone parę dokumentów z wrzesnia i wszytkie OK. Paragonów nie wysyłam.

Jednak czasami występuje problem, że Sello nie może wysłać dokumentu do serwisu.

Jedynie restart Sello tutaj pomaga.

To samo u nas. Dopiero na drugi dzień zaznaczamy zbiorczo, wszystkie nie wysłane dokumenty, PPM i lecą. Natomiast znów z bieżącego dnia, kilka dokumentów jest nie wysłanych.

Na razie nie doszliśmy do tego, co może być przyczyną. Działamy na Nexo.

Link to postu
2 godziny temu, Marek Wardawa napisał:

w folderze %TEMP%/Sello/ wydruk jest wadliwy z poziomu subiekta nexo pro jest ok

2 godziny temu, Łukasz F napisał:

W plikach w folderze tymczasowym wydruk wygląda prawidłowo

Są zatem dwie sprzeczne opinie :).

 

Jeżeli w folderze tymczasowym wydruk jest w porządku, to oznacza, że zostaje on zepsuty po stronie Allegro. Natomiast jeśli już w folderze tymczasowym jest w takiej formie nieczytelnej, tzn. że sam eksport dokonany przez nexo jest niepoprawny.

I tutaj pojawiają się kolejne pytania - z jakiego wzorca wydruku korzysta nexo? Czy to jest wzorzec domyślny dla dokumentu czy jakiś ręcznie modyfikowany?

 

1 godzinę temu, Adam Uliński napisał:

Problem z wysłanie pliku z dnia dzisiejszego daje taki komunikat.

Która wersja Sello?

Link to postu
16 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Są zatem dwie sprzeczne opinie :).

 

Jeżeli w folderze tymczasowym wydruk jest w porządku, to oznacza, że zostaje on zepsuty po stronie Allegro. Natomiast jeśli już w folderze tymczasowym jest w takiej formie nieczytelnej, tzn. że sam eksport dokonany przez nexo jest niepoprawny.

I tutaj pojawiają się kolejne pytania - z jakiego wzorca wydruku korzysta nexo? Czy to jest wzorzec domyślny dla dokumentu czy jakiś ręcznie modyfikowany?

W folderze tymczasowym sello wszystkie dzisiejsze pliki-wydruki są uszkodzone. W nexo korzystam z wzorca "FS standard" zmodyfikowany o dodanie loga raportu oraz stopki strony. Pozostałe parametry typu wygląd nie były zmieniane. Na razie wszystkie dokumenty wysyłam z nexo - są ok.  

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam mam zainstalowaną najnowszą wersję sello zawsze wysyłałem dokumenty sprzedaży paragony imienne oraz faktury imienne na e-mail kupującego z tym że allegro zaczyna wysyłać ostrzeżenia chciałem aby sello bezpośrednio dodawało dokumenty do transakcji i wywala mi błąd z tego co widziałem wszystko mam dobrze skonfigurowane w czym może być problem 

 

pracuję na najnowszej wersji sello oraz subiekt GT

 

treść komunikatu 

Wysyłanie dokumentu sprzedaży "PA 6634/MAG/09/2022" do zamówienia "NAZWA TOWARU  (NR AUKCJI) (NR ZAMÓWIENIA )" na konto "mój login" w Allegro

System sprzedaży nie został skonfigurowany.
 
Proszę o pomoc 
 
Z poważaniem
Grzegorz 

SELLO.jpg

Edytowane przez Grzegorz Ćwieląg
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Funkcja wysyłania dokumentów do Allegro (jak i wiele innych) działa tylko w nowym synchronizatorze z Subiektem. Proszę go włączyć w USTAWIENIA => PARAMETRY => Zewnętrzny system sprzedaży.

 

obraz.png.872d004011def1f1adcbbb9f5ab9872c.png

Po włączeniu konieczny jest restart wszystkich uruchomionych programów Sello.

 

Więcej na temat nowego synchronizatora można przeczytać tutaj: 

 

Link to postu
Godzinę temu, Łukasz Kaczmarek napisał:

A ja mam pytanie czy istnieje możliwość dołączania dokumentów sprzedaży ale z innych systemów bądź tworzonych ręcznie jako pdf

Można dołączyć, ale do wiadomości mail, np. wysyłanej automatycznie po oznaczeniu paczek jako wysłanych. Tylko, ze Allegro się to nie podoba i daje ostrzeżenia :(

 

Niby to dołączanie dokumentów końcowych bezpośrednio do Allegro jest takie supcio, ale mieliśmy już kilka mail od klientów, że nie otrzymali FV. Patrzymy, a Sello dołączyło dokument do Allegro. Wcześniej jak wysyłaliśmy maile z dokumentem, nie mieliśmy takich zapytań, więc wcale nie jest to takie wspaniałe rozwiązanie :)

Link to postu
W dniu 5.10.2022 o 16:17, Łukasz Kaczmarek napisał:

A ja mam pytanie czy istnieje możliwość dołączania dokumentów sprzedaży ale z innych systemów bądź tworzonych ręcznie jako pdf

Bezpośrednio nie. Jakimiś tajnymi sztuczkami by się dało, ale szybciej będzie po prostu kliknąć na zamówienie - przejść do Allegro i tam dołączyć plik.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, Justyna Majka napisał:

Witam, w którym momencie dokument się eksportuje do zamówienia Allegro? Tak jak ktoś tutaj sugerował, że po odznaczeniu paczki jako wysłana? bo opcji typu "dodaj dokument sprzedażowy do serwisu" nie widzę.

Masz 2 opcje do wyboru:

 

image.png.9c466d93e5d8d8d429f8c4d77b3c283d.png

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, DonRobSon . napisał:

Tak, ale oznaczenie pojedynczych paczek (jako wysłanych)z listy wysyłkowej nie powoduje wysłania dokumentu sprzedaży do allegro. Nawet osobne oznaczenie wszystkich paczek z listy, dopiero oznaczenie całej listy wysyłkowej skutkuje wysłaniem dokumentów do Allegro.

Nie potwierdzam. U mnie wystarczy oznaczyć pojedynczą paczkę (lub wiele) i wybrać 'oznacz jako wysłane' i dokument ląduje w zamówieniu w allegro. Ciekawe... Nie oznaczam listy wysyłkowych jako wysłane...

Link to postu
W dniu 24.11.2022 o 20:41, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie potwierdzam. U mnie wystarczy oznaczyć pojedynczą paczkę (lub wiele) i wybrać 'oznacz jako wysłane' i dokument ląduje w zamówieniu w allegro. Ciekawe... Nie oznaczam listy wysyłkowych jako wysłane...

Też tak było u mnie do pewnego momentu, wystarczyło oznaczyć paczkę jako wysłaną i faktura czy też paragon były wysyłane do allegro.

W dniu 25.11.2022 o 10:21, Bartosz Rosa napisał:

A czy te dokumenty są już wygenerowane w momencie robienia paczek? Bo jeśli nie to same się nie stworzą. Trzeba je najpierw utworzyć w Subiekcie, potem dopiero oznaczyć paczki/listy jako wysłane.

😃 Tak, dokumenty są wygenerowane przed utworzeniem paczek.

Link to postu
W dniu 25.11.2022 o 19:41, Rafał Leszczyński napisał:

Czy dokumenty wysyłane są z Sello czy z Subiekta?

Z Sello, ale generowane są przy użyciu Subiekta.

 

W dniu 25.11.2022 o 19:41, Rafał Leszczyński napisał:

Z tego co się zorientowałem to chyba zaptaszenie, żeby zapisywały się przy tworzeniu jako pdf powoduje, że taki pdf potem wyśle.

W dniu 25.11.2022 o 20:48, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello wysyła dokumenty z miejsca, które definiujesz tak i wybierasz jak na widoku:

To dotyczy starszego mechanizmu, który umożliwiał załączenie takie zapisanych dokumentów do maila. Mechanizm ten jest niezależny od Allegro.

 

Natomiast nowy mechanizm wysyłający dokumenty wprost do zamówień w Allegro nie bazuje w ogóle na tym ustawieniu ścieżki. Dokumenty zapisywane są w folderze temp na potrzeby przesłania ich pomiędzy Subiektem a Sello i są usuwane dnia następnego.

 

W dniu 26.11.2022 o 15:32, DonRobSon . napisał:

Tak, dokumenty są wygenerowane przed utworzeniem paczek.

A może jakieś błędy w raporcie się pojawiają dotyczące zapisywania dokumentu do PDF lub wysyłania do Allegro?

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

To dotyczy starszego mechanizmu, który umożliwiał załączenie takie zapisanych dokumentów do maila. Mechanizm ten jest niezależny od Allegro.

 

Natomiast nowy mechanizm wysyłający dokumenty wprost do zamówień w Allegro nie bazuje w ogóle na tym ustawieniu ścieżki. Dokumenty zapisywane są w folderze temp na potrzeby przesłania ich pomiędzy Subiektem a Sello i są usuwane dnia następnego.

Hmm... nie wiedziałem. Przyjrzę się. Bo mam inne wrażenie - niedawno nie kliknąłem Fd żeby się zapisała w mojej ścieżce i nie poszła do klienta...

A gdzie ten temp znajdę?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...