Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Witam, podczas eksportu pojawia mi sie następujący komunikat:

This name may not contain the '' character:

 

Prawdopodobnie źle wypełniłem transformate. Jest może gdzieś do pobrania przykład jak i co wypełnić dla listu poleconego ?

Plik wynikowy, stworzy się sam? Podałem lokalizacje oraz nazwę ale nic się nie utworzyło.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Link to postu

Witam, podczas eksportu pojawia mi sie następujący komunikat:

This name may not contain the '' character:

 

Prawdopodobnie źle wypełniłem transformate. Jest może gdzieś do pobrania przykład jak i co wypełnić dla listu poleconego ?

Plik wynikowy, stworzy się sam? Podałem lokalizacje oraz nazwę ale nic się nie utworzyło.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Instrukcja, jak wypełnić transformatę jest na górze każdego pliku .xsl, które można pobrać w tym wątku. Są też tam wpisane wstępnie przykładowe wartości. jeśli coś jest niejasne, to można pytać w tym wątku.

 

Co do błędu, to proszę zapostować problematyczną transformatę w tym wątku. Ew. można też wysłać ją e-mailem na sello@insert.com.pl lub mi w prywatnej wiadomości.

Link to postu

U mnie pojawił się inny problem, eksport przebiega pomyślnie natomiast nie mam na pulpicie pliku. Mało tego gdy próbuje wykonać eksport ponownie pisze że taki plik istnieje i czy go nadpisać. Poprzez opcję wyszukaj w windowsie również nie znajduje tego pliku z eksportem. Wiecie co może być problemem ?

 

Dodam jeszcze, że parę dni temu testowo wykonywałem eksport i wszystko chodziło, a dzisiaj kiedy mam paczki do wysyłki nie mam tego pliku.

Link to postu

U mnie pojawił się inny problem, eksport przebiega pomyślnie natomiast nie mam na pulpicie pliku. Mało tego gdy próbuje wykonać eksport ponownie pisze że taki plik istnieje i czy go nadpisać. Poprzez opcję wyszukaj w windowsie również nie znajduje tego pliku z eksportem. Wiecie co może być problemem ?

 

Dodam jeszcze, że parę dni temu testowo wykonywałem eksport i wszystko chodziło, a dzisiaj kiedy mam paczki do wysyłki nie mam tego pliku.

Na pewno nie pojawiają się jakieś błędy w podsumowaniu wykonania eksportu?

Jaka jest ścieżka pliku wynikowego?

Jeśli pojawia się komunikat, że taki plik już istnieje, to znaczy, że gdzieś jednak on jest.

Link to postu

W załączniku kolejna wersja transformat. Zmieniła się tylko ta dla przesyłki biznesowej.

Zmiany:

-Poprawiono błędy w zapisywaniu numeru telefonu w przesyłce biznesowej.

 

Jest lepiej ale nadal występują błędy. Poniżej przykłady telefonów z którymi nowa wersja tansformaty sobie nie poradziła:

 

(44)7544353

(33)8764013

172212062

 

Czy nie można zrobić tak, że jeżeli nr telefonu podany przez klienta jest całkiem z dupy (np. jak ten ostatni) to transformata go w ogóle wykasuje z zostawi puste pole? EN akceptuje puste pole.

Link to postu

Sprawdziłem i pierwszy numer wyeksportował się jako 447544353, a drugi podobnie jako 338764013. Moim zdaniem jest to poprawne. u ciebie było jakoś inaczej?

 

 

Tak się eksportują. Zgoda. Sęk w tym, że EN wymaga podania nr tel. komórkowego i w związku z tym nie akceptuje nr zaczynających się na "4" lub "3" ...... i słusznie, bo nie ma w Polsce takich nr komórkowych. Nr telefonów komórkowych nie mogą zaczynać się na 1,2,3,4 lub 9. Tylko na 5, 6, 7 lub 8.

 

Dlatego sugeruję aby sello nie eksportowało do EN takich nr telefonów, które po wysublimowaniu 9 cyfr zaczynają się 1,2,3,4 lub 9.

 

Mógłyś zmienić transformatę?

Link to postu

Sprawdziłem i pierwszy numer wyeksportował się jako 447544353, a drugi podobnie jako 338764013. Moim zdaniem jest to poprawne. u ciebie było jakoś inaczej?

 

 

Tak się eksportują. Zgoda. Sęk w tym, że EN wymaga podania nr tel. komórkowego i w związku z tym nie akceptuje nr zaczynających się na "4" lub "3" ...... i słusznie, bo nie ma w Polsce takich nr komórkowych. Nr telefonów komórkowych nie mogą zaczynać się na 1,2,3,4 lub 9. Tylko na 5, 6, 7 lub 8.

 

Dlatego sugeruję aby sello nie eksportowało do EN takich nr telefonów, które po wysublimowaniu 9 cyfr zaczynają się 1,2,3,4 lub 9.

 

Mógłyś zmienić transformatę?

Zrobione. Nowa wersja w załączniku. Zmieniła się tylko przesyłka biznesowa, ale wrzucam wszystkie pięć.

 

Kiedy możemy liczyć na obsługę opcji odbiór w punkcie dla przesyłki biznesowej?

Najpierw musiałbym wiedzieć, jak wygląda adres takiego punktu w Sello. Potem można wywnioskować, czy do obsługi odbioru w punkcie potrzebne są zmiany w kodzie Sello, czy wystarczy tylko zmodyfikować transformatę. W drugim przypadku można liczyć na zmiany szybciej.

Eksport_EN.zip

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Jak w tych formatach dopisć "s:Company/s:GUID" ? albo na podstawie czego jest on generowany?

pliki exportowe generują się bez GUID, Walidator EN pokazuje błąd:

 

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': [facet 'pattern'] The value '' is not accepted by the pattern '[{][a-zA-Z0-9]{8}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{12}[}]'. (linia:1) (EN:11713)

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': '' is not a valid value of the atomic type 'guid'. (linia:1) (EN:11713)

Plik jest niezgodny ze schematem (EN:11714)

 

Po ręcznym dopisaniu ciągu GUID taki jak w plikach zwrotnych które otrzymuję z poczty walidator przepuszcza, przesyłki można importować do EN.

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu

Na jakim serwerze SQL jest przechowywana baza Sello? (2005, 2008 itp). Na jakim systemie operacyjnym pracuje ten serwer?

 

GUID powinien się dodać przy aktualizacji bazy, czy wystąpiły przy aktualizacji z poprzedniej wersji jakieś błędy?

 

Proszę wykonać polecenie SQL:

 update pd__Podmiot set pd_Guid = NEWID()

 

Następnie wykonać poprzednie i sprawdzić czy tym razem GUID jest.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...