Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Nie pracuję w Poczcie Polskiej i nigdy nie używałem Elektronicznego Nadawcy, więc trudno mi jest się wypowiadać na ten temat. Tworzę tylko transformaty do odpowiedniego formatu pliku akceptowanego przez EN. Zgodnie z jego dokumentacją, istnieje możliwość powiadomienia adresata listu poleconego i innych rodzajów przesyłek. Czy PP rzeczywiście się do tego potem stosuje? Nie mam pojęcia.

Link to postu

Można się oprzeć na istniejących transformatach. Żebym mógł pomóc bardziej konkretnie, to potrzebuję bardziej precyzyjnych informacji, co i w jaki sposób ma być wyświetlone w opisie. Domyślnie w opisie wyświetla się numer paczki. Wygląda tak:

<xsl:template name="Opis">Paczka nr <xsl:value-of select="s:Symbol"/></xsl:template>

Można tę linijkę modyfikować w zależności od potrzeb. Chciałbym tylko jeszcze zwrócić uwagę, że według dokumentacji opis może mieć maksymalnie 40 znaków (ale dokumentacja może kłamać;)).

Podsumowując, mogę spróbować pomóc, jeśli dostanę dokładniejsze informacje, co konkretnie ma się znaleźć w tym opisie. Np. "paczka nr [symbol paczki]. Zawartość [nazwa towaru 1], [nazwa towaru 2],...,[nazwa towaru n].".

Link to postu

Nie pracuję w Poczcie Polskiej i nigdy nie używałem Elektronicznego Nadawcy, więc trudno mi jest się wypowiadać na ten temat. Tworzę tylko transformaty do odpowiedniego formatu pliku akceptowanego przez EN. Zgodnie z jego dokumentacją, istnieje możliwość powiadomienia adresata listu poleconego i innych rodzajów przesyłek. Czy PP rzeczywiście się do tego potem stosuje? Nie mam pojęcia.

 

 

Witam, to nie była uwaga kierowana do Pana tylko kierowana do użytkownika "mac".

Dobrze że Pan dodał to do transformat jest, ok.

Bardzo dziękuję.

 

PS. będzie już mega super jak dojdzie ubezpieczenie :)

Link to postu
Wygląda na to, że to jakiś błąd po stronie Poczty Polskiej. Zgodnie z dokumentacją, numer telefonu i adres e-mail jest przekazywany w tym samym polu importowanego xml-a. Interpretacja zawartości tego pola zależy właśnie od wpisanej literki (M lub E).

Prześlij nam może (np. na sello@insert.com.pl) jakiegoś xml-a, którego zaimportowanie daje taki skutek.

 

Ten błąd pojawia się tylko z numerami, które nie są w postaci dziewięciocyfrowej. Jeżeli jest nr w postaci: 505xxxxxx eksport jest w porządku. Błąd, o którym mówił poprzednik występuje dla numerów zapisanych w innym formacie, np. dla takich:

+48 606xxxxxx

(508)-xxx-xxx

a także innych

 

Jak dla mnie jest ten sam błąd, który występował dla przesyłki biznesowej w poprzednich postach i który ostatecznie został rozwiązany poście nr 49. Nawet tam jest napisane, że transformata zmieniła się tylko dla przesyłki biznesowej, czyli w domyśle pozostałe wciąż mają te błędy. Czy nie można dla Pocztexa, przesyłki pobraniowej, paczki pocztowej i innych zrobić taki sam eksport telefonów, jak dla przesyłki biznesowej?

Link to postu

Rzeczywiście było tak samo w przesyłce biznesowej. Wtedy zmiana transformaty była tylko dla niej, ponieważ w innych rodzajach przesyłek kontakt do adresata jest przekazywany trochę inaczej. Prawdopodobnie PP dodała możliwość podania kontaktu najpierw dla przesyłki biznesowej, a dopiero potem dla pozostałych. W każdym razie problem powinno się dać dość szybko rozwiązać. Postaram się to zrobić dzisiaj razem z ubezpieczeniem.

 

No więc chciałbym właśnie umieścić te dane odzielone "enterem"

 

[symbol towaru1 Nazwa towarów1 x [ilosc towaru1]\n

[symbol towaru2 Nazwa towarów2 x [ilosc towaru2]\n

[symbol towaru3 Nazwa towarów3 x [ilosc towaru3]\n

...itd

 

Jak bede miał wzór to pewnie już sobie reszte dostosuje.

Również postaram się to dzisiaj dla ciebie zrobić. Jednak ostrzegam, że może nie zadziałać ze względu na ograniczenie opisu do 40 znaków.
Link to postu

W załączniku kolejna wersja transformat z poprawioną obsługą numerów telefonów w kontakcie do adresata.

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, tow dokumentacji nie widzę nigdzie żadnych opcji U1, U2, itd. Najwyraźniej coś Poczta zmieniła w tej materii. Dla Poczteksu dokumentacja mówi tyle:

Opcja wybranego ubezpieczenia:

B – dla 832 [Pocztex-N ekspresowy]

C – dla 832 [Pocztex-N kurierski]

Obecnie wszystkie symbole dotyczą opcji "Standard".

Na razie postanowiłem tego nie ruszać, bo mogłoby nie zadziałać przed 1 stycznia.

Eksport_EN.zip

Link to postu

podmieniłem sobie kilka linijek na te nowe :

      <xsl:variable name="phone" select="translate(s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber,'- ()/','')"/>

      <xsl:variable name="phone2" select="format-number(substring($phone,string-length($phone)-8,9),'000000000')"/>

      <xsl:if test="starts-with($phone2,'5') or starts-with($phone2,'6') or starts-with($phone2,'7') or starts-with($phone2,'8')">

        <xsl:element name="Atrybut">

          <xsl:attribute name="Typ"/>

          <xsl:attribute name="Nazwa">KontaktAdresata</xsl:attribute>

          <xsl:value-of select="$phone2"/>

        </xsl:element>

      </xsl:if>

ale takie numery niestety nadal generują błąd w e-nadawcy :(

(85)6612xxx

(77)4607xxx

542846xxx

(089)5267xxx

768474xxx

 

 

 

Link to postu

Linijki, które wpisałeś nie są nowe. To jest wersja tylko dla przesyłki biznesowej. W pozostałych kontakt adresata podaje się w innym miejscu transformaty. Dodany w nich został poniższy fragment:

 <xsl:if test="$FormaPowiadomieniaAdresata!=''">
        <xsl:element name="Atrybut">
          <xsl:attribute name="Typ"/>
          <xsl:attribute name="Nazwa">FormaPowiadomieniaAdresata</xsl:attribute>
          <xsl:value-of select="$FormaPowiadomieniaAdresata"/>
        </xsl:element>
        <xsl:element name="Atrybut">
          <xsl:attribute name="Typ"/>
          <xsl:attribute name="Nazwa">KontaktPowiadomieniaAdresata</xsl:attribute>
          <xsl:choose>
            <xsl:when test="$FormaPowiadomieniaAdresata='M'">
              <xsl:variable name="phone" select="translate(s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber,'- ()/','')"/>
              <xsl:variable name="phone2" select="format-number(substring($phone,string-length($phone)-8,9),'000000000')"/>
              <xsl:value-of select="$phone2"/>
            </xsl:when>
            <xsl:when test="$FormaPowiadomieniaAdresata='E'">
              <xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:Email"/>
            </xsl:when>
          </xsl:choose>
        </xsl:element>
      </xsl:if>

oraz wyżej w parametrach

<xsl:variable name="FormaPowiadomieniaAdresata"></xsl:variable>

Jeśli nie chcesz podmieniać całej transformaty (np. dlatego, że dostosowałeś ją samodzielnie do własnych potrzeb), to możesz poszukać powyższych fragmentów i podejrzeć jak są umieszczone. Jendak najprościej po prostu nadpisać starą transformatę nową i pamiętać o zmianie parametrów w jej górnej części.

Link to postu
No więc chciałbym właśnie umieścić te dane odzielone "enterem"

 

[symbol towaru1 Nazwa towarów1 x [ilosc towaru1]\n

[symbol towaru2 Nazwa towarów2 x [ilosc towaru2]\n

[symbol towaru3 Nazwa towarów3 x [ilosc towaru3]\n

...itd

 

Jak bede miał wzór to pewnie już sobie reszte dostosuje.

Można spróbować zamiast

<xsl:template name="Opis">Paczka nr <xsl:value-of select="s:Symbol"/></xsl:template>

wkleić

<xsl:template name="Opis">
    <xsl:for-each select="s:Items/s:Item">
      <xsl:value-of select="s:Symbol"/> <xsl:value-of select="s:Name"/> x <xsl:value-of select="s:Quantity"/><xsl:text></xsl:text>
    </xsl:for-each>
  </xsl:template>

Nie wiem, jak EN potraktuje przejścia do nowej linii, a sam nie mogę niestety tego przetestować.

Link to postu

A czy można dla pocztexa z opcją "pobranie" i przesyłki pobraniowej zdefiniować "Tytuł przelewu" jako nick z Allegro? Dla przesyłki biznesowej wystarczy dodać poniższe pole do pliku eksportowego:

 

<!--Tytuł przelewu dla danej paczki-->

  <xsl:template name="TytulPrzelewu">

    <xsl:value-of select="substring(s:Customer/s:Nick,1,30)"/>

  </xsl:template>

 

Dla dwóch wyżej wymienionych form wysyłki ten sposób nie działa.

Link to postu

No więc chciałbym właśnie umieścić te dane odzielone "enterem"

 

[symbol towaru1 Nazwa towarów1 x [ilosc towaru1]\n

[symbol towaru2 Nazwa towarów2 x [ilosc towaru2]\n

[symbol towaru3 Nazwa towarów3 x [ilosc towaru3]\n

...itd

 

Jak bede miał wzór to pewnie już sobie reszte dostosuje.

Można spróbować zamiast

<xsl:template name="Opis">Paczka nr <xsl:value-of select="s:Symbol"/></xsl:template>

wkleić

<xsl:template name="Opis">
    <xsl:for-each select="s:Items/s:Item">
      <xsl:value-of select="s:Symbol"/> <xsl:value-of select="s:Name"/> x <xsl:value-of select="s:Quantity"/><xsl:text></xsl:text>
    </xsl:for-each>
  </xsl:template>

Nie wiem, jak EN potraktuje przejścia do nowej linii, a sam nie mogę niestety tego przetestować.

 

 

Dziekuje działa:)

Nie działa natomiast faktycznie przejście do następnej lini.

Link to postu

Czy ktoś coś wie w związku z:

-zmianą nazwy biznesowa na paczka48

-usunięciem gabarytów (chyba? bo w opisie paczki48 nie ma już podanych gabarytów)

-wprowadzeniem wersji EN 5.0.0

 

-zmienia się coś w transformatach?

-zmienia się coś jeszcze?

 

Link do zmian

https://e-nadawca.poczta-polska.pl/download/zmiany-w-elektronicznym-nadawcy-5.0.0-131231.pdf

Link to postu

No więc chciałbym właśnie umieścić te dane odzielone "enterem"

 

[symbol towaru1 Nazwa towarów1 x [ilosc towaru1]\n

[symbol towaru2 Nazwa towarów2 x [ilosc towaru2]\n

[symbol towaru3 Nazwa towarów3 x [ilosc towaru3]\n

...itd

 

Jak bede miał wzór to pewnie już sobie reszte dostosuje.

Można spróbować zamiast

<xsl:template name="Opis">Paczka nr <xsl:value-of select="s:Symbol"/></xsl:template>

wkleić

<xsl:template name="Opis">
    <xsl:for-each select="s:Items/s:Item">
      <xsl:value-of select="s:Symbol"/> <xsl:value-of select="s:Name"/> x <xsl:value-of select="s:Quantity"/><xsl:text></xsl:text>
    </xsl:for-each>
  </xsl:template>

Nie wiem, jak EN potraktuje przejścia do nowej linii, a sam nie mogę niestety tego przetestować.

 

 

Dziekuje działa:)

Nie działa natomiast faktycznie przejście do następnej lini.

 

 

Niestety w nowej wersji przestało działac i nie wyświetla się nic.

Wspomniano natomiast coś w specyfikacji na temat możliwości importu pola uwagi z xml.

 

Czy dało by się coś zaradzić?

Link to postu

Od 1 stycznia weszła kolejna wersja EN a tym samym zmienił się format pliku XML. Wcześniej sprawdzałem czy te zmiany będą miały jakieś znaczenie dla eksportu Sello. Patrząc na historię zmian w dokumentacji nie powinny, ale okazało się, że nie wszystkie zmiany były tam opisane. Dzisiaj wrzucę nową wersję eksportu, która powinna działać z nową wersją.

Link to postu

Od 1 stycznia weszła kolejna wersja EN a tym samym zmienił się format pliku XML. Wcześniej sprawdzałem czy te zmiany będą miały jakieś znaczenie dla eksportu Sello. Patrząc na historię zmian w dokumentacji nie powinny, ale okazało się, że nie wszystkie zmiany były tam opisane. Dzisiaj wrzucę nową wersję eksportu, która powinna działać z nową wersją.

 

Nie działa opis przesyłki, tam gdzie drukował się nick.

Link to postu

Było:

  <Atrybut Typ="" Nazwa="Opis"> mój opis </Atrybut>

Trzeba zmienić na:

  <Atrybut Typ="" Nazwa="Uwagi"> mój opis </Atrybut>

 

Chyba nie, bo u mnie było:

 

<!--Opis dla danej paczki. Pole z dowolną zawartością nie przekraczającą długości 40 znaków-->

  <xsl:template name="Opis"><xsl:value-of select="s:Customer/s:Nick"/></xsl:template>

 

Czyli słowo Opis zmienić na Nazwa?

Link to postu

Było:

 <Atrybut Typ="" Nazwa="Opis"> mój opis </Atrybut>

Trzeba zmienić na:

 <Atrybut Typ="" Nazwa="Uwagi"> mój opis </Atrybut>

 

Chyba nie, bo u mnie było:

 

<!--Opis dla danej paczki. Pole z dowolną zawartością nie przekraczającą długości 40 znaków-->

 <xsl:template name="Opis"><xsl:value-of select="s:Customer/s:Nick"/></xsl:template>

 

Czyli słowo Opis zmienić na Nazwa?

Nie, nie chodzi o ten fragment, tylko ten prawie na końcu każdej transformaty.

 

Z tego co piszecie, wynika że PP poprawiła wreszcie nazwę pola z opisem na zgodną z dokumentacją, czyli "Uwagi". Również to uwzględniłem w nowej wersji. W załączniku nowa paczka z transformatami. W każdej zmieniłem nazwę pola "Opis" na "Uwagi". W Poczteksie (nr 832) zmieniło się jeszcze pole "UiszczaOplate" na "CzyOplacaOdbiorca". Teraz zawsze jest tam wartość N, bo wydaje mi się, że tak właśnie powinno być w zdecydowanej większości (czy nawet wszystkich) scenariuszy. Wcześmniej zależało to od tego, czy przesyłka jest pobraniowa czy nie. Jeśli są jakieś problemy, czy uwagi to jak zwykle proszę pisać tutaj.

Eksport_EN.zip

Link to postu

Było:

  <Atrybut Typ="" Nazwa="Opis"> mój opis </Atrybut>

Trzeba zmienić na:

  <Atrybut Typ="" Nazwa="Uwagi"> mój opis </Atrybut>

 

Chyba nie, bo u mnie było:

 

<!--Opis dla danej paczki. Pole z dowolną zawartością nie przekraczającą długości 40 znaków-->

  <xsl:template name="Opis"><xsl:value-of select="s:Customer/s:Nick"/></xsl:template>

 

Czyli słowo Opis zmienić na Nazwa?

Nie, nie chodzi o ten fragment, tylko ten prawie na końcu każdej transformaty.

 

Z tego co piszecie, wynika że PP poprawiła wreszcie nazwę pola z opisem na zgodną z dokumentacją, czyli "Uwagi". Również to uwzględniłem w nowej wersji. W załączniku nowa paczka z transformatami. W każdej zmieniłem nazwę pola "Opis" na "Uwagi". W Poczteksie (nr 832) zmieniło się jeszcze pole "UiszczaOplate" na "CzyOplacaOdbiorca". Teraz zawsze jest tam wartość N, bo wydaje mi się, że tak właśnie powinno być w zdecydowanej większości (czy nawet wszystkich) scenariuszy. Wcześmniej zależało to od tego, czy przesyłka jest pobraniowa czy nie. Jeśli są jakieś problemy, czy uwagi to jak zwykle proszę pisać tutaj.

 

OK, dzięki. Potestujemy jutro - jedynie nie na biznesowej, bo takiej nazwy już na poczcie nie ma, tylko na "Przesyłce Kurierskiej 48" :)

Link to postu

1. W powyższym pliku to wystarczy w sumie wpisać tylko numer umowy i ewentualnie opis dla danej paczki?

Jest też gabaryt ale gabaryt dla ryczałtu wpisałem XXL i na etykietach drukuje mi się ryczałt.

 

2. A co robi to pole co pisze opis "jakiś dowolny opis"?

 

3. Bardzo ciekawi mnie dlaczego na kilka/naście/dziesiąt tysięcy użytkowników Sello transformaty pobrało zaledwie kilka osób, a wcześniejsze kilkadziesiąt??

Gdzie 90% sprzedawców Allegro wysyła Pocztą Polską?? Wiem, że jest to trochę trudne do ogarnięcia bo sam musiałem studiować forum, dopytywać tutaj i wszędzie gdzie się dało ale tylko kilka/dziesiąt osób ??

Link to postu

1. W powyższym pliku to wystarczy w sumie wpisać tylko numer umowy i ewentualnie opis dla danej paczki?

Jest też gabaryt ale gabaryt dla ryczałtu wpisałem XXL i na etykietach drukuje mi się ryczałt.

 

2. A co robi to pole co pisze opis "jakiś dowolny opis"?

 

3. Bardzo ciekawi mnie dlaczego na kilka/naście/dziesiąt tysięcy użytkowników Sello transformaty pobrało zaledwie kilka osób, a wcześniejsze kilkadziesiąt??

Gdzie 90% sprzedawców Allegro wysyła Pocztą Polską?? Wiem, że jest to trochę trudne do ogarnięcia bo sam musiałem studiować forum, dopytywać tutaj i wszędzie gdzie się dało ale tylko kilka/dziesiąt osób ??

 

Nie musisz wpisywać nr umowy. Ja zawsze piszę XXL w ryczałcie.

 

Rzeczywiście, ciekawe czemu tam mało pobiera... Wydaje się, że nieliczni mają umowę i EN... Jak zamawiam coś dla siebie to często paczki ze zwykłymi drukami są.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...