Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Czuję się wywołany, więc podziękuję za miłe słówka :)  Plusik też dostałem?

 

Zapomniałem :-[ Ale już nadrobiłem :D

 

Ustawiłeś sobie w EN, żeby samemu zaznaczało miejscowe? Można się zdziwić jak daleko od nas sięgają 'miejscowe'. Chyba zależy to działania sortowni pocztowych.

 

Zaznaczyłem i też się zdziwiłem, że taki duży obszar uznają za miejscowe.

Jak PH wymieniała mi miejscowości to nawet 100km od mojej kilka było :)

 

Powiedz mi jaką masz cenę brutto na takie listy ?

 

Naszą cenę napisałem Ci post wyżej.

Jak masz kilka tysięcy listów to dużo zarobisz no i ten VAT :)

 

Nasza PH nie robiła nam żadnych problemów - po prostu e-kupowanie napisał mi o co mam poprosić PH i od razu powiedziałem, że chcę aneks do umowy na przesyłkę firmową. Nie musiałem składać żadnej deklaracji. Przesyłki biznesowe musiałem zadeklarować minimalną ilość.

 

Jak zapytałem o cenę to w tle słyszałem taką rozmowę:

Nasza PH - Podaj mi cennik na przesyłki firmowe

Nasza PH - Ale nie ten standardowy tylko ten z rabatami

Drugi głos - Coś Ty nawet nie masz mu co mówić o rabatach bo tam są ogromne ilości, podaj mu standardową cenę

;)

 

Pozdrawiam

Link to postu

Ktoś tutaj próbował zrobić jeden plik eksportu dla kilku rodzajów przesyłek.

Czy mógłby się podzielić jakimiś wskazówkami jak taki zrobić.

 

Wiem, że wychodzi indywidualna transformata dla każdego ze względu na nazewnictwo sposobów wysyłki ale będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki żebym wiedział jak zacząć.

 

Z góry dziękuję.

 

Link to postu

W transformacie i nawet specyfikacji do listów poleconych (845) nie ma opcji powiadamiania adresata ale usługa powiadamiania jako taka jest.

 

1. Czy to znaczy, że jeśli wprowadzę telefon klienta to poczta wtedy wyśle mu powiadomienie sms'em?

2. Czy takie powiadomienie do listów poleconych coś kosztuje?

Link to postu

W transformacie i nawet specyfikacji do listów poleconych (845) nie ma opcji powiadamiania adresata ale usługa powiadamiania jako taka jest.

 

1. Czy to znaczy, że jeśli wprowadzę telefon klienta to poczta wtedy wyśle mu powiadomienie sms'em?

2. Czy takie powiadomienie do listów poleconych coś kosztuje?

 

Tak, jest płatne. Ostatnio poczta wkładała ulotki o tej sprawie do listu z fakturą. Tam są szczegóły jak dowiedzieć się o cenie.

Link to postu

Robię właśnie obejście do biznesówek z odbiorem w punkcie (dawne e-przesyłki). Inni radzą sobie poprzez ręcznie wpisywanie adresu odbioru bezpośrednio w EN'ie. Wydaje mi się, że moja metoda jest szybsza bo załatwia odbiór w punkcie już na poziomie edycji transakcji.

 

Wypracowałem następującą metodę pracy:

1. Klient wybiera odbiór w placówce poczty i w mailu dostajemy tylko adres tego punktu.

2. Na www lub szybciej w pliku csv z adresami wszystkich placówek wyszukujemy daną placówkę po ulicy i kopiujemy jej PNI do pola w transakcji - adres do wysyłki numer NIP [s:DeliveryAddress/s:NIP] i zaznaczamy zatwierdź formularz pomimo różnic i nie przenoś danych automatycznie.

3. W transformacie dodałem pole PniUP i w to pole wstawia się 6-cio cyfrowy numer placówki z pola [s:DeliveryAddress/s:NIP].

4. Walidator nie zgłasza błędu, EN importuje poprawnie, wydruki działają.

 

Problemy/pytania:

1. Czy numer NIP z adresu do wysyłki jest gdziekolwiek jeszcze wykorzystywany bo w sumie to zdziwiłem się po co ten numer jest w adresie do wysyłki? To nie jet ten numer co w adresie dokumentowym?

 

2. Jeśli klient wybiera normalną paczkę biznesową i wybiera fakturę to numer NIP z adresu dokumentowego jest przenoszony do numeru NIP w adresie wysyłkowym i eksportuje się jako numer placówki, no i EN zgłasza błąd, że wartość pola PniUP niezgodna z definicją bo traktuje numer NIP jako numer PNI i chce nadać przesyłkę z odbiorem w punkcie:

2a) Metoda pierwsza to z każdego adresu do wysyłki usuwać numer NIP - bardzo czasochłonna i łatwo o tym zapomnieć.

 

2b) Metoda druga - numer NIP jest w każdym innym formacie niż 6 cyfr numeru PNI więc potrzebuję stworzyć takie coś:

 

if pole numer NIP [s:DeliveryAddress/s:NIP] zawiera więcej niż 6 cyfr (lub znaków bo to nie ma znaczenia) to wtedy wstawiaj pustą wartość, a w przeciwnym wypadku wstawiaj te 6 cyfr.

No i nie mogę sobie poradzić z tym pierwszym fragmentem tej formuły, czyli: if pole numer NIP [s:DeliveryAddress/s:NIP] zawiera więcej niż 6 cyfr

 

Jakby ktoś mógł pomóc to po sprawdzeniu wstawiłbym tutaj tą transformatę i byłoby obejście obsługi biznesówek z odbiorem w punkcie już na poziomie transakcji w Sello

 

 

 

 

Link to postu

1. Sello trzyma wszystkie adresy w takiej samej strukturze adresowej, w której jest m.in. pole NIP. Każdy adres zatem może mieć wpisany teoretycznie inny NIP - dotyczy to 3 adresów w kliencie, 2 w transakcji i 1 w paczce. Pola pomiędzy tymi adresami nie są ze sobą połączone, to są osobne byty w bazie danych.

 

2. Potrzebna jest instrukcja warunkowa if jak słusznie zauważyłeś.

http://www.w3schools.com/xsl/xsl_if.asp

 

Zbiór funkcji możliwych do wykorzystania w XSLT:

http://www.w3schools.com/xpath/xpath_functions.asp

 

Strzelam zatem, bo nie sprawdzałem w praktyce, że będzie to coś takiego:

<xsl:if test="string-length(s:DeliveryAddress/s:NIP) < 7">
    <xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:NIP" />
</xsl:if>

gdzie < to jest zapis znaczka < bezpieczny dla XMLA (Lower Than - mniejszy niż...). Analogicznie > to Grater Than (większy niż...) czyli >.

 

 

Link to postu

Dziękuję Bartek za pomoc :)

 

Okej podana powyżej przeze mnie procedura dla biznesówek z odbiorem w punkcie działa ale zaznaczam, że nie miałem czasu dokładniej tego przetestować bo przed chwilą skończyłem robić.

Jako, że się nie znam na programowaniu to powieliłem i wstawiłem fragment dotyczący opisu jaki był już w transformacie i do transformaty 852 dla biznesówek wystarczy dodać co poniżej:

 

Na górze transformaty pod opisem wstawiłem takie coś:

<xsl:template name="PniUP">
<xsl:choose>
	<xsl:when test="string-length(s:DeliveryAddress/s:NIP) < 7">
		<xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:NIP"/>
	</xsl:when>
	<xsl:otherwise>
		<xsl:value-of select="''"/>
	</xsl:otherwise>
</xsl:choose>
</xsl:template>

 

I prawie na samym dole takie coś:

 

	
<xsl:variable name="PniUP">
         <xsl:call-template name="PniUP"/>
</xsl:variable>
  	   <xsl:if test="$PniUP!=''">
        <xsl:element name="Atrybut">
		<xsl:attribute name="Typ"/>
		<xsl:attribute name="Nazwa">PniUP</xsl:attribute>
		<xsl:value-of select="$PniUP"/>
	</xsl:element>
   </xsl:if>

 

Na pewno jakiś informatyk by to skrócił ale nie chciało mi się wnikać w strukturę i to skracać, a skoro działa to po co :)

 

6-cio cyfrowy numer PNI placówki wyszukujemy w pliku csv z placówkami dostępnymi tutaj:

http://placowki.poczta-polska.pl/#komunikat - po prawej klikamy pomoc i na dole w pomocy pisze:

Dane te dostępne są też w formacie xml: PlacowkiPP-xml.zip oraz csv: PlacowkiPP-csv.zip - pliki xml i csv spakowane są do archiwum ZIP. - Stąd pobieramy plik csv z placówkami.

 

I wpisujemy do pola NIP w adresie do wysyłki.

 

W polu numer NIP w adresie do wysyłki generalnie mogą wystąpić trzy przypadki:

1. Pole jest puste - wtedy w polu PniUP wstawi się pusta wartość i będzie to zwykła biznesówka

2. Jest podany numer NIP - wtedy w polu PniUP wstawi się pusta wartość i będzie to zwykła biznesówka

3. Jest wprowadzony przez nas 6-cio cyfrowy numer PNI - wtedy będzie to biznesówka z odbiorem w punkcie.

 

Ale UWAGA bo zdarzało się już nam że klienci wprowadzali jako NIP różne dziwne numery, teksty, itp. i powyższe rozwiązanie ich nie przewiduje więc trzeba by jeszcze pododawać jakieś funkcje, żeby zawęzić wstawianą wartość tylko do 6-cio cyfrowego numeru PNI.

 

Na obecną chwilę to jedyny sposób transformacji biznesówki z odbiorem w punkcie jaki znam i dopóki Sello nie będzie pobierało z foda adresu placówki do wysyłki i zamieniało go na PNI to raczej nic więcej się nie wymyśli.

 

Ale jak będą jakieś uwagi, sugestie to proszę pisać.

Jak dokładniej przetestuję powyższą transformatę to też napiszę.

 

EDIT dnia 26-02-2014r

1. Poprawiłem później warunek, że jeśli pole NIP = 6 znaków to traktuje ją jako biznesówkę z odbiorem w punkcie - nie zdarzyła nam się jeszcze żadna pomyłka z biznesówkami i rozwiązanie działa prawidłowo.

2. Jedyny teoretyczny przypadek w którym jest możliwy błąd to wtedy gdy klient w adresie do wysyłki podałby błędny ciąg sześciu znaków w polu numer NIP co jest nie możliwe bo numer NIP jest sprawdzany podczas wpisywania w fodzie w Allegro :)

Link to postu

My np. za poleconą firmową do 2kg w gabarycie B płacimy 8,73zł brutto (zamiejscowa) lub jak się uda miejscowa to tylko 7,38zł brutto.

 

Mam te same ceny (początek umowy), więc biorąc pod uwagę ilość wysyłanych przez Ciebie listów i przeze mnie, myślę, że powinieneś negocjować.

Dla podpowiedzi ile ja wysyłam podam, że nie zatrudniam nikogo i również sam cały dzień nie zajmuję się wysyłką. Choć nie kryję, że bym chciał :P:P:P

 

Link to postu

Witam.

 

A jest jakiś sposób przekazać numer nadania w postaci RR000000000PL z sello za pomocą eksportu EN870 ?

 

W tej chwili sello nie jest przystosowane do tego typu wydruków i Bartek zrobił mi kiedyś obejście w którym numer kontrolny (numeru nadania) z numerem tworzy się w szablonie wydruku przez skrypt.

 

teraz wszystko ładnie pięknie ale potrzebuje ten sam numer kontrolny w postaci :

RR000000000PL

 

czy da się to zrobić w pliku odpowiedzialnym do eksportu ?

 

w załączniku szablon do wysyłki

Etykiety_w_obrocie_zagranicznym_PRIORYTET.zip

Link to postu

Mam te same ceny (początek umowy), więc biorąc pod uwagę ilość wysyłanych przez Ciebie listów i przeze mnie, myślę, że powinieneś negocjować.

 

Niestety dla przesyłek firmowych ceny są uzależnione od ilości i ktoś już pisał gdzieś na forum, że rabaty zaczynają się od 25.000 przesyłek jednego rodzaju miesięcznie. Niestety za wysokie progi jak dla nas... :(

 

Dla podpowiedzi ile ja wysyłam podam, że nie zatrudniam nikogo i również sam cały dzień nie zajmuję się wysyłką.

 

A w powyższym zdaniu to chyba "chochlik" Ci się wkradł :)

Bo napisałeś, że nie zatrudniasz nikogo i sam cały dzień nie zajmujesz się wysyłką :)

Więc kto pakuje? - pewnie ten "chochlik" ;)

 

Taki przyjacielski żarcik ;)

Link to postu

Hej, próbuję uruchomić transformatę do paczki w EN.

I mam error:

Plik jest niezgodny ze schematem (EN:11705)

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': [facet 'pattern'] The value '' is not
accepted by the pattern '[{][a-zA-Z0-9]{8}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-
[a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{12}[}]'. (linia:1) (EN:11706)

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': '' is not a valid value of the atomic 
type 'guid'. (linia:1) (EN:11706)

Przesłano plik nieznanego typu (EN:16719)

 

Uzupełniłem numer umowy i w zasadzie tyle.

Coś jeszcze trzeba uzupełnić ? ???

 

 

Dodam tylko, że w pliku wygenerowanym Guid=""

 

 

Link to postu

 

Sugerowałbym aby wygenerować GUID za pomocą jakiegoś narzędzia online i wstawić w to pole.

 

 

 

ok, zrobione

http://www.guidgenerator.com/online-guid-generator.aspx

 

Mam tylko pytanie...

Co wstawia się w pole Opis przesyłki "Paczka nr ...." skąd się bierze ten numer ?

 

I druga sprawa - nie ma wagi wyeksportowanej do EN, mimo iż w Sello jest zaznaczone "Wyliczana z towarów".

 

Edycja:

Dobra, już wszystko wiem.

Nie miałem wagi wpisanej do subiekta przy tym towarze <lol>

A nr paczki bierze z symbolu paczki w Sello :P

;D ;D ;D ;D

 

Geniusz.

Link to postu

Działa. Dzięki za pomoc. :)

 

1. Do przesyłek poleconych trzeba zastosować inną 'komendę' niż do biznesowych, żeby w dodatkowy opis przesyłki pojawiał się nick kupującego ? Próbowałem wstawić tą co podałeś do biznesowych i wyskakuje jakiś błąd.

 

2. Do przesyłek poleconych nie pobiera nr telefonu i adresu e-mail klienta, a do przesyłek biznesowych samego e-maila, da to się zmienić ?

 

3. Sello importuje numery przesyłek z EN, czy trzeba to robić ręcznie ?

 

4. Podczas eksportu z Sello do EN poszczególne typy przesyłek tworzą się w osobnych zbiorach, np. przesyłki biznesowe zbiór 1, przesyłki polecone zbiór 2 itd. Nie da się zrobić, aby wszystkie przesyłki szły do jednego zbioru ? Niby ręcznie można to potem zmienić, ale przy sporej ilości przesyłek jest trochę klikania. :P

 

Link to postu

1. Ja mam to samo i działa - jaki błąd wyskakuje i gdzie, w EN czy Sello?

 

2. U samej góry transformaty dla poleconej musisz wybrać sposób powiadomienia adresata SMS lub e-mail - jak wybierzesz to się pobierze ale to podobno kosztuje.

SMS na pewno, a nie wiem czy mailowe powiadomienie też kosztuje? Ktoś wie?

Do każdej biznesowej pobiera się telefon - czy na pewno wziąłeś dobrą transformatę do biznesówek ?

 

3. Trzeba przepisywać ręcznie lub zamów sobie pulę numerów, wprowadź do Sello i eksportuj już z własnymi numerami do EN'a - wtedy od razu będą w Sello. 

 

4. Eksportuje się poszczególne typy przesyłek osobno, w osobnych plikach więc tworzą się w osobnych zbiorach, zamykasz wszystkie zbiory w EN i podczas wysyłania jednego ze zbiorów do placówki masz opcję scalenia - wtedy wszystkie połączą się w jednym zbiorze. Da się wysłać jeden plik ale trzeba zrobić sobie odpowiednią transformatę, ktoś w tym wątku już to podobno zrobił, mi się jeszcze nie udało tego rozgryźć.

 

 

Link to postu

a co w przypadku listów nierejestrowanych? Też można przekazać je do EN aby nie robić dla nich jakiejś książki nadawcze?

Są jakieś transformaty dla tego typu listów?

Czy jest możliwość aby na wydrukach drukować numer umowy, aby nie trzeba było obijać dodatkowo pieczątką?

Pozdrawiam.

 

W EN'ie są do wyboru przesyłki nierejestrowane więc pewnie można je z niego nadawać, wydruki robisz z EN'a i wtedy masz już tam numer umowy.

 

Co do książki nadawczej to dopytaj pań w placówce ale pewnie też nie trzeba bo do żadnych przesyłek nadawanych przez EN'a nie trzeba.

 

Transformaty nie ma gotowej - musiałbyś sobie przerobić którąś z tych dostępnych.

Link to postu

Witam,

 

Która transformata jest dla Paczki24 pobraniowej? Istnieje tak owa?

Jeżeli nie to jak można sprawdzić jaki kod odpowiada wyborowi Paczki24 w EN?

 

EDIT:

Symbol dla "Usługa Pocztowa" to 833

 

Jakie nazywają się rekordy odpowiadające za nazwy przesyłek(listy polecone, niepolecone itd), jakie wartości zawierają i jak się do nich odnieść z poziomu XML?

 

Tak jak w przypadku numeru przesyłki, odnieść się można po przez:

<xsl:value-of select="s:Symbol"/>

 

Potrzebne mi to do zbudowania transformaty, która automatycznie będzie rozpoznawała rodzaj przesyłki, zamiast exportować różne przesyłki rożnymi szablonami exportu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...