Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Wysyłam większość listów poleconych zagranicznych. Jest szansa na transformat?

Według dokumentacji do Elektronicznego nadawcy, obsługiwane są tylko następujące rodzaje przesyłek w obrocie zagranicznym:

– EMS zagraniczny

– Przesyłka listowa zwykła

– Druki, czasopisma

– Worek specjalny M

– Cekogram

– Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością

– Druki, czasopisma z zadekl. wartością

– Worek specjalny M z zadekl. wartością

– Cekogram z zadekl. wartością

– Paczka pocztowa

Jak widać, nic tu nie ma o przesyłkach poleconych, więc nie da się nic w tej sprawie zrobić.

Link to postu

Może ja tu wkleję, personalia wyiksowane

 

<Przesylka Guid="{xxxxxxxxxxxxxxxxxxx}">
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Symbol">870</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="KartaUmowy">xxxxxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Umowa">xxxxxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Uwagi">Paczka nr xxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Nazwa">Effegici SRL unipersonale</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Ulica">xxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Dom">xxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Miejscowosc">xxxxxxxxxxxxxxxxx</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Kod">31040</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Adresat" Nazwa="Kraj">Włochy</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="NrNadania">RRxxxxxxxxPL</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Oplacenie">K</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Kategoria">E</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="PosteRestante">N</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Masa">50</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Ilosc">1</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Uslugi">R</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Kraj">Włochy</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="IloscPotwOdb">0</Atrybut>
      <Atrybut Typ="Oplata" Nazwa="Razem">990</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="DataNadania">2013-09-23</Atrybut>
      <Atrybut Typ="" Nazwa="Wersja">1</Atrybut>

Link to postu

Przesyłka jest ekonomiczna domyślnie. Jeśli w konfiguracji dostawy jest zaznaczone pole "Priorytet", to tylko wtedy jest priorytetowa. Wagę paczki można zmienić w edycji paczki. Jeśli jednak ma być to zawsze 0,5kg, to można w transformacie zmienić poniższy fragment:

<xsl:if test="s:Weight">
       <xsl:element name="Atrybut">
         <xsl:attribute name="Typ"/>
         <xsl:attribute name="Nazwa">Masa</xsl:attribute>
         <xsl:value-of select="round(number(s:Weight)*1000)"/>
       </xsl:element>
     </xsl:if>

na

<xsl:element name="Atrybut">
         <xsl:attribute name="Typ"/>
         <xsl:attribute name="Nazwa">Masa</xsl:attribute>500</xsl:element>

Liczba 500 powyżej to waga paczki w gramach. Można ją dowolnie zmienić.

 

Co do kraju, to proszę podesłać na prywatną wiadomość wygenerowany przez Sello plik XML, w którym takie coś występuje.

Link to postu

Poszło PW.

Chciałem zadać trochę inne pytanie. Mam aukcje na ebay importowane do sello (nie wystawione z sello) powiązane z towarem w subiektGT czy będą jakieś komplikacje w wystawianiu dokumentu końcowego? Czyli w tym wypadku F-Vat (sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju) obcojęzyczna w obcej walucie (kwota Vat w PLN) oraz adres kontrahenta spoza terytorium kraju.

Wersja demonstracyjna dobiega końca a ja jeszcze nie rozgryzłem czy Subiekt plus sello spełniają moje oczekiwania.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Edit: z poprzednimi problemami już sobie poradziłem.

 

Jest jednak kolejny problem z poleconymi zagranicznymi wysyłanymi do Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo oni wszystko mają inaczej, więc także ich adresy są inne. Przykładowo jest taki adres:

 

Imię nazwisko

56 Anson Road, Denton

M34 2HQ manchester, Greater Manchester

Wielka Brytania

 

Przy eksporcie nazwa ulicy (56 Anson Road, Denton) wędruje do pola "Numer domu" i wtedy przesyłka nie jest prawidłowo wyeksportowana. Pojawia się błąd: "Przesylka 870, Lp. : 12, Guid : {ACD68108-7274-44D3-94E7-B9F4588842FB} [Typ]="Adresat" [Dom] = "56 Anson Road, Denton" : wartość pola niezgodna z definicją"

 

Czy da się jakoś zrobić, aby druga linia lądowała podczas ekportu w polu "Ulica" a nie jako numer domu? Problem jest tylko z przesyłkami, których nazwa ulicy zaczyna się liczbą.

 

Proszę o pomoc.

Link to postu

Zacznijmy od tego, że w Sello nazwa ulicy, nr domu i nr lokalu są zapisywane razem w jednym polu. EN wymaga ich rozdzielenia, więc przed eksportem, dane są parsowane i rozdzielane i działa to w 99% adresów. Niestety w każdym kraju adresy się zapisuje inaczej i nie jesteśmy w stanie napisać takiego parsera dla każdego kraju.

Pewnym rozwiązaniem może być jednak niewielka zmiana transformaty dla przesyłek zagranicznych. W polu z nazwą ulicy można wkleić bezpośrednio dane z Sello, czyli wraz z nr. domu i lokalu. Znajdują się one w elemencie ExportData\Customer/DeliveryAddress/Line1. Można spróbować zamienić poniższy fragment transormaty:

<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Ulica</xsl:attribute>
<xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:Street"/>
</xsl:element>
<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Dom</xsl:attribute>
<xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:HouseNumber"/>
</xsl:element>
<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Lokal</xsl:attribute>
<xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:FlatNumber"/>
</xsl:element>

na taki:

<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Ulica</xsl:attribute>
<xsl:value-of select="s:DeliveryAddress/s:Line1"/>
</xsl:element>
<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Dom</xsl:attribute></xsl:element>
<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ">Adresat</xsl:attribute>
<xsl:attribute name="Nazwa">Lokal</xsl:attribute></xsl:element>

Dzięki temu, pole z nazwą ulicy w EN będzie zawierało także nr domu i lokalu. Skutkiem ubocznym będzie to, że pola w EN z nr. domu i lokalu będą puste. Nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić, ale być może takie rozwiązanie przejdzie.

Link to postu

Nie wiem co się wtedy stało przy tamtym eksporcie, ale teraz wszystko jest dobrze (bez zmiany, która zasugerowałeś). Nawet adresy z UK dobrze wprowadzają się do EN.

 

Teraz jeszcze kilka spraw.

 

1. Czy jest możliwe, aby kolejność z listy nadawczej była zachowana po eksporcie do EN? Wiem, że ktoś już o tym wspominał, ale nie wiem, czy weźmiecie to pod uwagę przy kolejnych wersjach. Dla mnie to jest bardzo ważna sprawa, aby w EN była taka sama kolejność, jak podczas przygotowania paczek.

2. Przy eksporcie POCZTEX oraz PRZESYŁKA POBRANIOWA nie kopiują się numery telefonów komórkowych (przy przesyłce biznesowej nie ma tego problemu); tak samo przy POBRANIU oraz POCZTEXIE POBRANIU nie można ustawić nicka z Allegro, jako tytułu wpłaty (przy przesyłce biznesowej jest to możliwe).

3. Źle eksportują się przesyłki firmowe. Po imporcie przesyłki firmowej w EN pojawia się błąd: "Dla tej karty produkt ("845") nie może być nadany jako Przesyłka firmowa (EN:42401)". O co chodzi z tym błędem? Dodam, że przy zwykłej przesyłce poleconej nie ma żadnego problemu.

 

Ogólnie z funkcji eksportu jestem zadowolony. Jeszcze kilka poprawek/dodatków i będzie super.

Link to postu

3. Źle eksportują się przesyłki firmowe. Po imporcie przesyłki firmowej w EN pojawia się błąd: "Dla tej karty produkt ("845") nie może być nadany jako Przesyłka firmowa (EN:42401)". O co chodzi z tym błędem? Dodam, że przy zwykłej przesyłce poleconej nie ma żadnego problemu.

 

A masz umowę na przesyłki firmowe? Jeśli tak, to może Ci nie włączyli w EN, bo to nie działa automatycznie. Przejrzyj umowę i ew. dzwoń do swojego PH z poczty.

Link to postu

Co do przesyłek firmowych, to rzeczywiście usługa nie została jeszcze włączona, stąd ten błąd. Obecnie czekam aż mi tę usługę w końcu włączą.

 

Kolejność jest eksportowana wg pola "Symbol" z zakładki "Paczki", czyli jeżeli mamy sortowanie po tym polu, to kolejność "Sello-> EN" będzie się zgadzać, choć też nie zawsze. U mnie po utworzeniu list wysyłkowych, na początku lądują przesyłki ekonomiczne a później priorytety i w takim wypadku te symbole trochę się miksują, stąd kolejność nie jest zgodna. Kolejność w zakłace "Do wysłania" się zgadza z tym co jest w EN, jednak kolejność jest inna, niż w książce nadawczej. Tak więc, jeżeli można, proszę o zrobienie sortowania w ten sposób, aby kolejność była taka, jak w książce nadawczej.

Link to postu

Witam,

 

Chcialem wiedziec czy jest w sello gdzies taka opcja przy paczce (biznesowej) zeby ustawic gabaryt tej paczki zeby w EN nie wchodzic w kazda paczke i nie przeklikiwac jej na odpowiedni rozmiar.

Jesli natomiast takiej opcji nie ma to czy istnieje mozliwosc ustawienia paczek w EN w takiej samej kolejnosci jak sa na liscie wysylkowej

Link to postu
U mnie po utworzeniu list wysyłkowych, na początku lądują przesyłki ekonomiczne a później priorytety i w takim wypadku te symbole trochę się miksują, stąd kolejność nie jest zgodna. Kolejność w zakłace "Do wysłania" się zgadza z tym co jest w EN, jednak kolejność jest inna, niż w książce nadawczej. Tak więc, jeżeli można, proszę o zrobienie sortowania w ten sposób, aby kolejność była taka, jak w książce nadawczej.

No bo to są dwa różne mechanizmy. Wydruki oraz listy wysyłkowe rządzą się swoimi prawami i tam sortowaniem nadrzędnym Są dostawcy i dostawy.

 

Chcialem wiedziec czy jest w sello gdzies taka opcja przy paczce (biznesowej) zeby ustawic gabaryt tej paczki zeby w EN nie wchodzic w kazda paczke i nie przeklikiwac jej na odpowiedni rozmiar.

W paczkach gabaryty można ustawiać tylko dla Paczkomatów. Można natomiast spróbować ustawić te gabaryty za pomocą transformaty eksportującej dane, ale na szczegółowe informacje muszę zaczekać na kolegę, który się tym zajmował - w tej chwili jest nieosiągalny.

 

Jesli natomiast takiej opcji nie ma to czy istnieje mozliwosc ustawienia paczek w EN w takiej samej kolejnosci jak sa na liscie wysylkowej

Eksport korzysta z kolejności zaznaczonych paczek, nie zaś z ich kolejności na liście wysyłkowej, więc w tej chwili nie da się tego bezpośrednio osiągnąć. Transformaty jednak umożliwiają zrobienie sortowania po dowolnym polu więc można próbować też w tą stronę rozwiązać problem.

 

Elektroniczny Nadawca posiada również swoje API.
Tak posiada. Zrobienie takiej integracji jednak jest dosyć czasochłonne. Staramy się systematycznie dodawać obsługę kolejnych firm przewozowych, więc jest szansa, że obsługa Poczty Polskiej również pojawi się w Sello.
Link to postu
Eksport korzysta z kolejności zaznaczonych paczek, nie zaś z ich kolejności na liście wysyłkowej, więc w tej chwili nie da się tego bezpośrednio osiągnąć.

 

No właśnie eksport wcale nie korzysta z kolejności zaznaczonych paczek; kolejność w eksporcie jest ustawiona zawsze wg pola "Symbol" z zakładki "Paczki / Do wysłania". Jeżeli ustawię w tej zakładce sortowanie wg numeru nadania, to i tak w eksporcie kolejność będzie po polu "Symbol". Gdyby eksport korzystał z kolejności zaznaczonych paczek, byłoby pięknie, bo można by było ustawić dowolne sortowanie, ale niestety eksport korzysta z symbolu paczki. Przypuszczam, że najlepszym rozwiązaniem dla większości użytkowników byłoby sortowanie wg numeru na liście nadawczej, gdyż paczki eksportuje się do EN w momencie, jak wszystko jest już ukończone, czyli w momencie, jak listy wysyłkowe są już utworzone. Nie wiem jednak, czy jest do zrobienia.

 

Transformaty jednak umożliwiają zrobienie sortowania po dowolnym polu więc można próbować też w tą stronę rozwiązać problem.

 

Czy można prosić o jakąś pomoc w tym zakresie? Jak ustawić sortowanie w transformacie?

Link to postu

W tej chwili gotowego rozwiązania nie stworzę, jednak dociekliwym polecam zapoznanie się z tutorialem opisującym podstawowe elementy języka XSL, np tutaj: http://www.cs.put.poznan.pl/jkobusinski/xslt.html Do sortowania służy naturalnie element xsl:sort - również opisany w przytoczonym opisie.

 

Natomiast co do sortowania przy eksporcie, to sprawdziłem i z kodu nie wynika aby paczki były sortowane po symbolu. Powinny być sortowane wg kolejności zaznaczenia na liście paczek - sprawdzimy to jeszcze w testach.

Link to postu

1. Czy ktoś mógłby mi pomóc w umieszczeniu następujących danych w polu opis dla listu poleconego?

 

-Symbole towarów

-Nazwy towarów

-Ilości towarów

-Symbol klienta

-Nr. faktury

-Dotyczy

-Z dnia

 

2. Czy da się umieścić graficzne logo gdzieś na wydruku etykiet?

3. Jak zróbić przejście do następnego wiersza w tych transformatach? Chodzi o to by w polu opis zrobić np.:

 

nick klienta\n

symbol paczki\n

www.strona.net

 

Z góry dzięki!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...