Skocz do zawartości

Sello 1.16 Beta - Wykonane beta testy: pola własne i inne zauważone błędy

Polecane posty

parametry konfiguracji danego pola i tam powinno się zaznaczać czy tekst jedna linia czy tekst multilinia czy kod html itp

Niby tak, ale wtedy trzeba rozpatrzyć wiele różnych dodatkowych przypadków - co jeśli pole było multiline i ktoś je zamienił na pojedyncze, co jeśli w pole pojedyncze ktoś wklei znak nowej linii, podobnie ze znacznikami nowych linii i br.

 

sobie ciekawe co by z tego wynikło? Pewnie Sello by wybuchło?

Zapewne pojawiłby się błąd pt. "Stack overflow", lub po prostu program by się zawiesił w nieskończonej pętli ;).

 

Co do znacznika zamiany znaków końca linii to zrobiliśmy na razie taką możliwość osobno w każdym polu własnym, chociaż ustawienie tego w słowniku byłoby chyba lepszym wyjściem. Zastanawiamy się czy puścić wersję z taką funkcją (jutro, wtorek) czy zmienić to jednak u przesunąć wersję na maj.

 

 

 

 

 

Co do parametrów pól własnych - jak ktoś zmienia jedno pole na inne to porostu zawartość powinna się kasować aby nie było krzaków...

 

A do tego co kto wklei w dane pole to tak powinno zostać przepisane do szablonu - sello samo od siebie nie powinno zmieniać zawartości ani nic od siebie dodawać.

 

Jeśli w dane pole nie można wkleić jakiegoś znaku (z powodu x) to przed

zapisaniem takiego pola powinna być kontrola która nie pozwoli na zapisanie...

 

Sello już i tak od siebie dodaje czasami inne dziwne rzeczy do kodu szablonu i jest z tym masa problemów (np. ustala wysokości na stałe) podczas kopiowania.. ale to inna bajka... <- trzeba o nich pamiętać i ich nie powielać ...

 

 

A to czy ktoś wklei znak <br/> czy jakiś inny to jego sprawa jak  będzie chciał to będzie wklejał jak nie to nie będzie...zależy jak sobie zbuduje szablon...

 

[opis1]=tekst i kod

[opis2]=tekst <br/> tekst kod

 

szablon:

 

tekst stały w szablonie [opis1]</br>

[opis2]

 

(po [opis1] już jest znak końca linii w szablonie

 

wynik:

tekst stały w szablonie tekst i kod

tekst

tekst kod

 

wynik bez <br/> w szablonie:

tekst stały w szablonie tekst i kodtekst

tekst kod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

 

Akurat zamiana znaków nowej linii na br jest stosowana powszechnie

 

 

 

Tak, ale tylko w formularzach, w których można wpisywać tekst, a nie HTML.

W przypadku chęci umieszczenia HTML w polach własnych i zamieniania wszystkich nowych linii na br, powstałby kataklizm.

Trzeba by robić cały kod w jednej linii.

Link to postu

Zaktualizowałem z 1.16. Beta do 1.16 i kupa... :(

 

A.

Sello 1.16 - błędy wymienionej w pierwszych postach w tym wątku nadal występują:

2. Nadal występuje złe zapisywanie wartości pól własnych.

3. Tylko dopytuję co z tym sortowaniem - wstawić 001, 010, itd. żeby to obejść?

4. Białe pola przy rozszerzaniu grida nadal występują.

7. W zmianach zbiorczych po wczytaniu pól własnych z towaru nadal można dodać 2x wybrane pole z innymi wartościami.

11. Dodaj i dodaj towar jednorazowy spod prawego klawisza myszy nadal nie działa w transakcji, klawisze skrótu działają.

14. Tylko pytam - czy pola własne będą przeniesione do oddzielnej zakładki bo niby Bartek pisał że będą?

15. Tak samo tylko pytam o zmiany zbiorcze - czy będzie podział poziomy okna na dodawane i usuwane pola żeby rozszerzyć grida z którego bardziej chcemy skorzystać.

16. Nadal nie zapamiętuje wyboru "wg domyślnego szablonu".

17. Szablon opisu nadal nie aktualizuje się w szablonach aukcji.

Rozwiązanie z /br wstępnie działa prawidło – dziękuję.

 

B.

Tak naprawdę to najważniejsze jest to złe zapisywanie wartości pól własnych. Wszystko co zgłaszałem nadal występuje, nawet na domyślnej wielkości grida. Błędne wklejanie wartości do otwartego do edycji okna pola własnego (to co Wam wysłałem na maila) też nadal występuje.

Czy powtórzyliście/ zlokalizowaliście błędy z tym zapisywaniem pól własnych?  Czy są przewidziane do naprawy? Ciężko się z nimi pracuje bo wpisując w jedno pole nadpiszemy wartość innego pola nawet nie będąc tego świadomi i potem powychodzą głupoty w wystawianych aukcjach... :(

 

C.

Jeśli to możliwe to proszę - chciałbym wiedzieć czy te ogólnie zgłoszone błędy są przewidziane do naprawy/zmiany - jeśli tak to kiedy, a jak nie to proszę napisać, że nie :) Chciałbym sobie zaplanować najbliższą przyszłość i wykorzystanie pól własnych...

 

D.

W opisie Sello 1.16 pisze, że obecnie jedyną możliwością pól własnych jest ich wykorzystanie w szablonach aukcji – nieprawda ;) Można je już teraz wykorzystać jako notatki do każdego z towarów co jest bardzo przydatne. Oczywiście pod warunkiem, że wartość wpisze się w prawidłowe pole własne... ;)

 

E.

Czy ktoś mi podpowiedzieć o co z tym chodzi?

Wydruki - Na wydrukach list (ctrl+P) dodano linie poziome oddzielające elementy listy (np. listę towarów).

Wydrukach gdzie, jakich list? Gdzie jest to Ctrl+P?

Link to postu

Tak, ale tylko w formularzach, w których można wpisywać tekst, a nie HTML.

W przypadku chęci umieszczenia HTML w polach własnych i zamieniania wszystkich nowych linii na br, powstałby kataklizm.

Trzeba by robić cały kod w jednej linii.

Nie, pole do wpisywanie tekstu na forum jest polem tekstowym. W celach prezentacji "enterów" wstawiane są BRy.

Jeśli ktoś planuje wpisywać w polu html to po prostu nie zaznacza pstryczka podmieniającego kody. Możliwość ta jest przecież opcjonalna.

 

Sello 1.16 - błędy wymienionej w pierwszych postach w tym wątku nadal występują:

2. Tego dokładnie nie udało nam się jeszcze powtórzyć na tyle aby móc to sprawdzić i poprawić.

3. Sortowanie takie nie jest proste w realizacji, zwłaszcza jeśli wliczyć w to wewnętrzne mechanizmy sortowania grida, który przypomnę, jest zewnętrznym komponentem.

4. Białych pól nie udało nam się powtórzyć, natomiast mamy pewne podejrzenia skąd się to może brać - aktualnie to diagnozujemy.

7. Sprawdzimy

11. Musieliśmy przesunąć to ze względów czasowych do 1.17

14. j.w.

15. być może, póki co nie jest to w 1.17 ujęte

18. będzie w 1.17

 

Błędy oczywiście postaramy się poprawić, aczkolwiek część z nich nie mogliśmy powtórzyć jak dotąd, inne ze względów czasowych przełożyliśmy dalej. Po wersji BETA staramy się poprawiać tylko krytyczne problemy, bo jest to wersja prawie finalna, zatem nie wszystkie sugestie mogliśmy zrealizować. Część z nich będzie w 1.17, część w 1.18.

 

Ctrl+P na gridzie powoduje wydruk dolnego podglądu. Mieliśmy zgłoszenie, aby w miejscu gdzie jest np lista towarów pojawiały się na wydruku linie oddzielające pozycje.

 

 

Link to postu

Błąd z białym gridem namierzyliśmy - wynika on z z tego, że w systemie w ustawieniach wydajności > zakładka efekty wizualne wyłączona jest opcja "pokazuj zawartość okna w trakcie przeciągania".

 

BINGO - jeden problem mniej :) Raczej nie pracuję na laptopie ani Win7 to nawet nie przyszło by mi takie coś do głowy. Ale ten problem to nic w porównaniu do błędnie zapisywanych wartości pól własnych.

 

To opiszę Wam te błędy jeszcze dokładniej - bo w sumie to są dwa błędy i ma to chyba jakiś związek:

-z rozszerzalnym gridem bo jak się rozszerzy wysokość wierszy to wpływa na komórkę w której jest źle zapisywana wartość

-momentem zapisu do bazy danych i ponownej edycji pola własnego

-szybkością myszki i Entera ;)

-błędne zapisywanie wartości lub otwieranie pól własnych raczej zawsze dotyczy pola znajdującego się na liście pod polem w którym chcieliśmy coś wpisać/wkleić, a nie pola powyżej - ale nie zwróciłem na to dokładnej uwagi i nie chce mi się już testować tych błędów - praca testera jest do bani... :(

 

I. Otwiera się nie to okno co chcemy - dokładnie błąd występuje w takiej sytuacji i łatwo to powtórzyć:

-grid posortowany wg nazw pól własnych

1. w towarach dodajemy kilkanaście pól własnych

2. wysokość, szerokość grida dowolna

3. na liście wybieramy dowolne pole własne (któreś z pierwszych na liście) i dwuklik na nim, wprowadzamy jakąś wartość i zapisujemy to pole - klikamy ok

4. wartość pojawia się na liście w prawidłowym polu

5. nie robiąc nic innego otwieramy dwuklikiem pole w które właśnie coś wpisaliśmy

6. a tu ZONK bo otwarło się nie to pole

-przy szybkim wykonywaniu 99% powtórzeń błędu

-wszystko trzeba wykonywać szybko, ponowne otwarcie pola własnego należy wykonać do sekundy od jego zapisania - generalnie myszką się szybko klika, ale może to być również Enter

-może chodzi o to że próbujemy otworzyć komórkę do której przed chwilą zapisywaliśmy dane

-może próbujemy ją od razu otworzyć a grid blokuje ją jakoś na czas zapisu i przy próbie ponownego otwarcia tej samej komórki otwiera się inna komórka bo ta właściwa nie została jeszcze zaindeksowana?

 

II. Złe wklejanie wartości do pól własnych - to jeszcze łatwiej powtórzyć:

-grid posortowany wg nazw pól własnych

1. w towarach dodajemy kilkanaście pól własnych

2. wysokość, szerokość grida dowolna

3. otwieramy dowolne pole własne (któreś z pierwszych na liście) i czeka otwarte

4. przechodzimy do innego programu, np. przeglądarki i zaznaczamy dowolny fragment tekstu i kopiujemy go

5. wracamy do otwartego okna pola własnego i wklejamy tekst, zapisujemy klikając ok

6. a tu ZONK - wartość zapisała się w ostatnim polu własnym na liście przy wartościach domyślnych gridów. Ale jak rozszerzymy wysokość wierszy to błędna wartość zapisze się - powiedzmy w piątym polu od góry listy.

7. Gdy ponownie wejdziemy do pola własnego w którym pierwotnie chcieliśmy wkleić wartość to wartość pojawi się w tym polu i trzeba kliknąć ok żeby ją zapisać. Jak nie wejdziemy ponownie w to pierwotne pole własne to wartość nie zostanie w nim zapisana tylko w ostatnim polu własnym lub tym przykładowo piątym od góry.

-nie ma znaczenia czy ostatnie pole własne jest puste - wartość się nadpisze.

-nie zawsze jest to ostatnie pole własne - jak wysokość wierszy jest rozsunięta to jest to inne wcześniejsze pole własne

-szybkość myszki nie ma znaczenia

-100% powtórzeń błędu

 

No ja już nie wiem jak Wam jeszcze pomóc ;) Macie wszystko dokładnie opisane + print screeny. Prawie 100% powtórzeń błędu.

Reszta zależy od Was :)

Macie jeszcze parametry laptopa bo może Wasze kompy są za szybkie na ten błąd: Win7 64bit, Pentium Dual-Core T4300 2,1GHz, 3GB RAM, Klasyfikacja Win7 to 3,3 bo grafika jest słaba w tym kompie

 

Próbowałem pracować z tymi błędami ale jedynie co to podszkoliłem się z łaciny ;) Najbardziej wkurzające że jak wpiszemy sobie fragment kodu, a potem wpisując do zupełnie innej komórki, nadpiszemy stworzony fragment i trzeba go od nowa pisać. Masakra. Nie pracuję też z myszką jakoś ekstremalnie szybko. Zobaczę jeszcze jak będzie się pracowało w sieci i na XP-ekach. Może wiedząc dokładnie kiedy błędy występują spróbuję jakoś je obejść. Ale oprócz mnie będą na polach własnych robić jeszcze inni użytkownicy i ktoś może nieświadomie nadpisać pole własne wprowadzone przez kogoś innego. Generalnie przewiduję, że będą się robić głupoty w aukcjach :(

 

 

Nie związane z błędami

Odnośnie usuwania pól własnych - chyba jest zdecydowanie za łatwo. Na liście pól własnych można wprawdzie zmniejszyć sobie kolumnę z czerwonymi X-ami żeby przez pomyłkę nie kliknąć na takim X ale na klawiaturze kliknąć przez pomyłkę delete jest już o wiele łatwiej. Można nawet nie zauważyć, że usunęło się jakieś pole własne. Trzeba więc uważać gdzie klikać myszką i co klikać na klawiaturze.

 

Lub powinno być tutaj potwierdzenie chęci usunięcia danego pola własnego? Dobrze gdyby potwierdzenie było zaraz przy tym X-ie - "Usunąć tak, nie" bo wtedy myszką nie trzeba będzie latać z prawej do środka żeby potwierdzić komunikat o usunięciu pola. Dobrze też gdyby obsługiwało klawiaturę i przy naciśnięciu delete wyskoczy takie okienko i Enterem potwierdzamy chęć usunięcia, a Esc odmawiamy. Ewentualnie to "wyjdzie w praniu" czy użytkownicy będą sobie przypadkiem usuwać pola własne czy nie...

Link to postu

Co do pkt 3 - to sortowanie można obejść wpisując te zera więc możecie sobie to darować - szkoda Waszego czasu.

 

Tak samo sortowanie po wartości pola własnego też można sobie będzie odpuścić. Zgłosiłem to ale ostatecznie okazało się, że sortowanie po nazwach pól własnych jest dużo łatwiejsze do opanowania zarówno w słowniku, przy zbiorczych zmianach oraz zmianach w poszczególnych towarach. I obecnie nie widzę sytuacji kiedy sortowanie po wartościach pól własnych byłoby przydatne. Więc znowu szkoda Waszego czasu.

Link to postu

A co z funkcjonalnością wyszukiwania w nowej wersji w module "Dodawanie do transakcji wielu towarów jednocześnie" nie działa wyszukiwanie. We wcześniejszej można było wpisać początek nazwy towaru i go wyszukiwało (przeskakiwało), teraz trzeba lecieć "page down" co przy dużej bazie towarów strasznie utrudnia dodawanie towarów do listy

Link to postu

ok, powtórzyliśmy błąd, zaprzęgając starsze maszyny do pracy ;). Po poprawieniu i weryfikacji zastanowimy się czy wypuścić poprawkę, bo nie ukrywam, że jest to dodatkowa praca, która zaburza nam plan kolejnej wersji.

 

Chciałbym zauważyć, że to, że tylko PanBanBan zgłasza uwagi, nie znaczy, że inni mu nie kibicują. Osobiście bardzo się cieszę, że PanBanBan wszystko załatwia, bo ja w tym czasie mogę sobie siedzieć, jednak to nie Jego wyłącznie ten problem dotyczy, bo jestem pewien, że bardzo wiele osób będzie z pól własnych korzystać.

Z tego też powodu odczułbym ogromną radość gdyby jednak taka szybka poprawka 1.16.1 się pojawiła.

Czekać 2 miesiące na nowe Sello, to jednak długo, jak na coś, co już prawie działa i chciałoby się to zaprzęgnąć do roboty.

No chyba, żeby zrobić to co PanBanBan zaproponował gdzie indziej - szybciej nowe wersje i z mniejszą ilością zmian.

 

Proszę spojrzeć na Chroma czy Firefoxa, nowe wersje co chwilę, a zmian prawie nie ma. Nie mówię, żeby od razu iść w ślady nVidii, która wypuszcza drivery prawie o wersji 930495340.1, no ale trochę nabić licznik można.

 

Jednocześnie dziękuję PanBanBanowi za jego robotę, bo jestem świadomy ile czasu Mu to zajęło, żeby problem stwierdzić, potwierdzić i zlokalizować, a potem to wszystko opisać i jeszcze obrazki porobić.

Fajnie i szybko się to czyta, jednak gdyby robota zajmowała tyle co przeczytanie, to nie byłby potrzebny PanBanBan tylko stenotypistka.

 

Link to postu

Nie wiem jak Wy, oczywiście błędy są kluczowe takie jak opisaliście czyli błędnie wpisywane wartości, jednak dla mnie podstawą to są automatycznie aktualizowane szablony aukcji na podstawie szablonów opisu, bez tego w ogóle nie ruszam sprawy pól własnych.

 

Powiem więcej, wolałbym aby owa wersja opóźniała się o 2 tyg i te wszystkie niedociągnięcia były zrobione niż teraz czekać dłuższy czas na kolejną wersję tylko po to aby móc w pełni wykorzystać ogrom Waszej włożonej pracy w pola własne.

 

Na tą chwilę rzeczywiście liczę na patcha usprawniającego owe mankamenty.

Link to postu

Czekać 2 miesiące na nowe Sello, to jednak długo, jak na coś, co już prawie działa i chciałoby się to zaprzęgnąć do roboty.

No chyba, żeby zrobić to co PanBanBan zaproponował gdzie indziej - szybciej nowe wersje i z mniejszą ilością zmian.

 

To akurat samo wynikło z sygnaturki Bartka - pisze że kolejna wersja 18.06.2014r, czyli gdzieś koło 30 czerwca by wyszła - no prawie 2 miesiące. Niestety to jest właśnie to szybciej i szybciej to już by się chyba nie dało... ;):D No i fakt - czekać jeszcze 2 miesiące...

 

Jednocześnie dziękuję PanBanBanowi za jego robotę, bo jestem świadomy ile czasu Mu to zajęło, żeby problem stwierdzić, potwierdzić i zlokalizować, a potem to wszystko opisać i jeszcze obrazki porobić.

 

Dzięki za docenienie pracy :) Ale pamiętaj, że ja to robię również dla siebie. Dla mnie wystawianie aktualnych i w miarę dobrych aukcji to kilka godzin pracy dziennie. Zależy więc mi na polach własnych bo zdaję sobie sprawę z ich olbrzymich możliwości, między innymi ułatwienia pracy. A Sello Team z każdą wypowiedzią Bartka rozszerza je jeszcze bardziej... :)

Link to postu

ok, powtórzyliśmy błąd, zaprzęgając starsze maszyny do pracy ;). Po poprawieniu i weryfikacji zastanowimy się czy wypuścić poprawkę, bo nie ukrywam, że jest to dodatkowa praca, która zaburza nam plan kolejnej wersji.

 

A.

No w końcu... Już nie wiedziałem co Wam jeszcze napisać... ;)

 

Oczywiście jestem ostatnią osobą, która chciałaby zaburzać Wasz plan pracy ;) ale domyślasz się jakie jest moje zdanie na ten temat. Zresztą większość osób ma raczej stare komputery. Ten laptop u mnie w firmie to i tak jeden z szybszych kompów. A minimalne wymagania sprzętowe dla Sello to procesor 800MHz i 512MB RAM ;)

 

Dobra żarty na bok :)

 

A tak na serio pytając to czy naprawdę jest to spowodowane słabszym komputerem? Co szybkość komputera ma do jednego grida? Uda się to naprawić? No i oficjalnie to ja bym bardzo prosił o patch bo jak go nie będzie to użytkownicy Sello po pierwszym stwierdzeniu błędów u siebie nie będą chcieli korzystać z pól własnych i jak to napisał gawcio szkoda Waszej pracy włożonej w pola własne, które będą musiały czekać do wersji 1.17.

 

B.

Podsumujmy jeszcze szybko po co są te pola własne w pierwszej kolejności. Jeśli o czymś zapomniałem lub przeinaczyłem to popraw mnie.

Mi bardzo zależało na polach własnych i ich aktualizacji w aukcjach. Wiadomo już że nie będzie aktualizacji tagów/pól własnych w aukcjach - jest to trudny temat. Więc jedynym obejściem tego jest wystawianie aukcji z modułu towary o statusie „niewystawione”. Nie ma sprawy, rozumiem – ja się dostosuję i widzę że ta metoda wystawiania będzie jedyną słuszną aktualizującą aukcje. Czyli:

1. Najpierw potrzebne są pola własne w podstawowej wersji i pasowałoby żeby działały bez zarzutu. Trochę czasu na uzupełnienie ich wartości zejdzie. Więc dobrze by było gdyby już działały - czyli niestety patch :)

2. W 1.17 obiecane już jest powiązanie szablonu opisu z szablonem aukcji – bardzo ważne. Zanim wyjdzie 1.17 to ja akurat zdążyłbym sobie uzupełnić pola własne o moje dane, a inni użytkownicy bez obaw i błędów zaczęliby z nich korzystać, każdy wg własnego uznania...

3. I do 1.17 bardzo potrzebny byłby jeszcze ten filtr o stanie „niewystawione i niegotowe do wystawienia” lub można go inaczej nazwać „nie będące w aukcjach przygotowanych” z tej sugestii: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7074.0

 

I sprawa wystawiania i „aktualizacji” aukcji będzie sprawą zamkniętą w podstawowej wersji.

Przypomnę tą podstawową metodę wystawiania aktualnych i „wypaśnych” aukcji:

-tworzymy szablon opisu z polami własnymi (generalnie wystarczy jeden dla wszystkich towarów),

-dodajemy go na stałe do szablonów aukcji (tyle szablonów aukcji ile mamy różnych towarów),

-ustawiamy dla każdego towaru domyślny szablon aukcji,

-wystawiamy aukcje z modułu towary z filtrami wg uznania-najważniejszy to: o statusie w serwisach aukcyjnych „niewystawione” no i tutaj potrzebny byłby ten dodatkowy filtr „i niegotowe do wystawienia”.

Wszystko jest powiązane i dzięki polom własnym zawsze aktualne. Po całej tej pracy wystawianie zawsze aktualnych aukcji z Sello to przyjemność – wystaw wg domyślnego szablonu i już. Chyba nie zapomniałem o niczym? Czyżby już tylko tyle brakowało? Raptem sztywne powiązanie szablonu opisu z szablonem aukcji i jeden dodatkowy filtr... ??

 

Oczywiście szykujecie nam użytkownikom jeszcze większe udogodnienia w postaci wpisywania w pola własne: kategorii aukcji, parametrów specyficznych przedmiotów i cenników dostawy, żeby pominąć konieczność tworzenia wielu szablonów aukcji. Wtedy też będą potrzebne te większe gridy bo pola własne z każdą kolejną wersją będą zyskiwały na znaczeniu. Te zmiany będą zapewne wprowadzane wraz z kolejnymi wersjami ale patrząc realnie to całkowite przestawienie się na ten nazwijmy to „super ekstra ekskluzywny model wystawiania aktualnych i wypaśnych aukcji” zajmie jeszcze z rok bo to dużo pracy. Natomiast na razie przydałaby się chociaż ta podstawowa możliwość wystawiania żeby już można było z tych pól własnych bezboleśnie korzystać. Naprawdę dobrze by było gdyby udało się ten podstawowy model zamknąć w wersji 1.17. Liczyłem, że uda się to wersji 1.16 no ale błędy z polami i brak tego powiązania szablonu opisu z szablonem aukcji... :(

 

PS

Powinieneś urządzać video-czat bo pisemne dopytywanie o planowane prace żeby sobie zaplanować swoje prace z Sello to wychodzą wypracowania... ;)

 

Link to postu

I sprawa wystawiania i „aktualizacji” aukcji będzie sprawą zamkniętą w podstawowej wersji.

Przypomnę tą podstawową metodę wystawiania aktualnych i „wypaśnych” aukcji:

-tworzymy szablon opisu z polami własnymi (generalnie wystarczy jeden dla wszystkich towarów),

-dodajemy go na stałe do szablonów aukcji (tyle szablonów aukcji ile mamy różnych towarów),

-ustawiamy dla każdego towaru domyślny szablon aukcji,

-wystawiamy aukcje z modułu towary z filtrami wg uznania-najważniejszy to: o statusie w serwisach aukcyjnych „niewystawione” no i tutaj potrzebny byłby ten dodatkowy filtr „i niegotowe do wystawienia”.

Wszystko jest powiązane i dzięki polom własnym zawsze aktualne. Po całej tej pracy wystawianie zawsze aktualnych aukcji z Sello to przyjemność – wystaw wg domyślnego szablonu i już. Chyba nie zapomniałem o niczym? Czyżby już tylko tyle brakowało? Raptem sztywne powiązanie szablonu opisu z szablonem aukcji i jeden dodatkowy filtr... ??

 

Ominęło mnie coś czy czegoś nie umiem obsługiwać ? a dokładnie dla nas największym problemem przy wystawianiu aukcji są tzw. wartości specyficzne (obecnie mam 11 szablonów, pola własne w tej sytuacji mnie nie ratują i nic nie przyśpieszą).

 

- pod wybraną kategorię mam przygotowany szablon aukcji z uzupełnionymi parametrami specyficznymi,

- 150 pozycji towarowych korzystających z ww. szablonu

 

problemem jest to, że te 150 towarów jest podzielone na 10 rodzajów (różny kształt), kształt należy ustawić parametrach specyficznych.

 

Marzy mi się aby Sello się samo "uczyło" tzn. aby pamiętało ustawienia specyficzne dla danego towaru.

 

I wtedy wystawienie aukcji można było by uznać za zakończone ;)

 

P.S. PanBanBan piwo dla Ciebie za chęci i pisanie tak krótkich postów ;)

Link to postu

Ominęło mnie coś czy czegoś nie umiem obsługiwać ? a dokładnie dla nas największym problemem przy wystawianiu aukcji są tzw. wartości specyficzne (obecnie mam 11 szablonów, pola własne w tej sytuacji mnie nie ratują i nic nie przyśpieszą).

 

Spokojnie, umiesz i to lepiej ode mnie :) Teraz wiele osób tak wystawia. Ale obecnie brak powiązania na sztywno szablonu opisu z szablonem aukcji to konieczność tworzenia i poprawy kilkudziesięciu/set szablonów aukcji. Samo powiązanie na sztywno szablonu opisu i szablonu aukcji też by nic nie dało bo nadal w opisie towaru miałeś jeden opis i tutaj właśnie pola własne pomogą ominąć ten problem – tyle pól własnych = tagów w szablonie aukcji ile dusza zapragnie. Pola własne obecnie pozwolą na stworzenie w skrócie pisząc „ładniejszych i lepszych” aukcji. A szablony aukcji obecnie będą służyły tylko do przechowywania parametrów specyficznych, kategorii i cenników. I to jest wg mnie ten podstawowy model wystawiania aktualnych aukcji, który do tej pory nie działał jak należy. I chciałbym żeby w końcu działał jak należy bo to duże ułatwienie pracy.

 

Marzy mi się aby Sello się samo "uczyło" tzn. aby pamiętało ustawienia specyficzne dla danego towaru.

I wtedy wystawienie aukcji można było by uznać za zakończone ;)

 

I z wypowiedzi Bartka wynika, że Twoje marzenie zostanie spełnione zapewne w wersjach 1.19 - 1.20 :) Ja szacuję że rok jeszcze zejdzie na to. Sello nie będzie się dosłownie „uczyło” ale parametry specyficzne, kategorie i cenniki dostaw będą przechowywane w polach własnych w konkretnych towarach, a te zmianami zbiorczymi będzie można łatwo powielać pomiędzy towarami. I to jest to co nazwałem w poście powyżej „super ekstra ekskluzywny model wystawiania aktualnych i wypaśnych aukcji”. Wtedy wystarczy jak to napisał Bartek JEDEN szablon aukcji dla wszystkich towarów. Na to trzeba jednak poczekać więc dobrze by było gdyby chociaż ten podstawowy model wystawiania już działał.

 

P.S. PanBanBan piwo dla Ciebie za chęci i pisanie tak krótkich postów ;)

 

A bo ja już tak mam ;) Jak skończy się sprawa z polami własnymi to ograniczę wypowiedzi do minimum ;)

 

Link to postu
Proszę spojrzeć na Chroma czy Firefoxa

Akurat numeracja Firefox 28, który od Firefoxa 27 różni się w zasadzie niczym, raczej jak dla mnie jest śmieszna. To po prostu moda, żeby mieć większy numerek niż konkurencja - wtedy jest lepsze ;). O ile te numerki są jeszcze fajne do pierwszej 10, o tyle przy 30 to już raczej przestaje człowiek odróżniać FF 28 od FF 32. Co innego IE 6 i IE 10 np ;)

 

A co z funkcjonalnością wyszukiwania w nowej wersji w module "Dodawanie do transakcji wielu towarów jednocześnie" nie działa wyszukiwani

Sprawdzimy. Okienko to było dosyć mocno zmodyfikowane, a wręcz jego część przepisana na nowo.

 

Powiem więcej, wolałbym aby owa wersja opóźniała się o 2 tyg i te wszystkie niedociągnięcia były zrobione niż teraz czekać dłuższy czas na kolejną wersję tylko po to aby móc w pełni wykorzystać ogrom Waszej włożonej pracy w pola własne.

Już to kiedyś przerabialiśmy. Nietrzymanie się terminów powoduje, że wersja nigdy nie wyjdzie ;). Użytkownicy którzy są z nami od wersji poniżej 1.8 zapewne pamiętają czasy, gdy przez takie dokładanie i poprawki wersja potrafiła wychodzić nawet z kilkutygodniowymi obsunięciami. Teraz mamy sztywne (prawie) terminy i musimy surowo podchodzić do tego co zdążymy a co nie, bo inaczej znowu się wszystko rozleci.

 

A tak na serio pytając to czy naprawdę jest to spowodowane słabszym komputerem?

I tak i nie.

Co szybkość komputera ma do jednego grida?

Na szybszym komputerze niektóre rzeczy wykonują się szybciej i ich po prostu nie widać. Druga sprawa, układy graficzne. Słabsze są obsługiwane przez system nieco inaczej, nie mają takich samych możliwości, co może powodować np optymalizację wywołań niektórych funkcji bez których grid będzie odświeżany przez system nieco inaczej. Tutaj akurat jak widać opcja wyświetlania okna podczas przeciągania powodowała, że grid nie dostawał notyfikacji od systemu, które powinny go odświeżyć pod koniec zmiany rozmiaru okna. Przy włączonym pokazywaniu okno i grid dostają taką informację kilkadziesiąt razy. Jest to ewidentna optymalizacja użycia procesora i karty graficznej przez system, która tutaj powodowała problem. W wystarczająco dobrym sprzęcie użytkownik nie mus się martwić o to wydajność i raczej nie włącza tej optymalizacji ;).

 

Uda się to naprawić?

Pracujemy nad tym.

 

Marzy mi się aby Sello się samo "uczyło" tzn. aby pamiętało ustawienia specyficzne dla danego towaru.

Pamiętajmy, że to nie są specyficzne parametry towaru, a są to parametry towaru w kontekście serwisu aukcyjnego - każdy ma inne. O ile systemu uczącego się nie planujemy robić bo jest to sporo roboty, a i testowanie takiego systemu jest mozolne, o tyle postaramy się umożliwić taki scenariusz do realizacji polami własnymi. W zasadzie z punktu widzenia użytkownika będzie to tylko różnica w miejscu gdzie się definiuje dane atrybuty - w towarach zamiast w aukcji.

 

 

 

 

 

Link to postu

...A szablony aukcji obecnie będą służyły tylko do przechowywania parametrów specyficznych, kategorii i cenników. I to jest wg mnie ten podstawowy model wystawiania aktualnych aukcji, który do tej pory nie działał jak należy. I chciałbym żeby w końcu działał jak należy bo to duże ułatwienie pracy.

Przede wszystkim szablon aukcji powinien być sztywno powiązany z szablonami opisów, cennikami i no właśnie z moimi marzeniami ;) - sello pamięta w jakich kategoriach towar był wystawiany i przy wystawianiu aukcji sam sugeruje ustawienia - rozumiem, że dotychczas było to spowodowane ograniczeniami API, obecnie mamy nowe, więc mam nadzieję, że w końcu uda się wyciągnąć te informacje i je zapamiętać w bazie.  

 

I z wypowiedzi Bartka wynika, że Twoje marzenie zostanie spełnione zapewne w wersjach 1.19 - 1.20 :)

Bez tego da się żyć ale jest to jedyny spowalniacz w Sello przy wystawianiu aukcji.

Próbowano już temu zaradzić poprzez wprowadzenie "zmian zbiorczych" w aukcjach, niestety dla mnie to narzędzie jest toporne i bezużyteczne (o czym już wspominałem https://forum.sello.pl/index.php?topic=6352.msg39310#msg39310).

Dla mnie SubiektGT jest podstawowym programem sprzedażowym w którym przechowywane są m.in. opisy towarów w formie:

Rozmiar: xxx

Szerokość: xxx

Kolor: xxx

 

jak widać opis skromny ale wystarczający, z pól własnych w Sello z chęcią bym skorzystał gdyby były zaciągane z Subiekta (obecnie wpisywanie i poprawianie w dwóch programach mija się z celem), i gdyby była możliwość ich wykorzystania w listach magazynowych. (pola własne wykorzystuje do dodatkowego opisywania towaru dla "pakowaczy" regał/półka + inne wskazówki do szybszego spakowania).

 

A bo ja już tak mam ;) Jak skończy się sprawa z polami własnymi to ograniczę wypowiedzi do minimum ;)

 

Później znajdzie się inna funkcjonalność, godna tak szerokiego opisu ;)

Link to postu

Pamiętajmy, że to nie są specyficzne parametry towaru, a są to parametry towaru w kontekście serwisu aukcyjnego - każdy ma inne. O ile systemu uczącego się nie planujemy robić bo jest to sporo roboty, a i testowanie takiego systemu jest mozolne, o tyle postaramy się umożliwić taki scenariusz do realizacji polami własnymi. W zasadzie z punktu widzenia użytkownika będzie to tylko różnica w miejscu gdzie się definiuje dane atrybuty - w towarach zamiast w aukcji.

Zdaje mi się że jedynymi ograniczeniami, było API, które nie umożliwiało pobrania parametrów z serwisu.

Czy nowe API umożliwia coś takiego ? jeżeli tak:

To wystarczy aby Sello pobrało i zapisywało historię jakich parametrów w jakiej kategorii użyto, następnie przy przygotowywaniu aukcji w zależności od wybranej kategorii parametry by się uzupełniały.  :P

Link to postu

...

 

To teraz dla odmiany krótko napiszę :) Poza uczeniem się Sello to wszystko pozostałe co piszesz Bartek już zaplanował że będzie. To tylko kwestia czasu...

 

Co do Subiekta jako programu magazynującego dane o towarze to też tak mam ale bardzo poważnie rozważam teraz pominięcie Subiekta i przejście z przechowywaniem danych do pól własnych Sello. Z wypowiedzi Bartka jasno wynika, że docelowo będą mieć znacznie większe możliwości od Subiekta łącznie z gridami, wydrukami, eksportem, itd. A dane do sklepu internetowego można zaciągać z bazy Sello tak samo jak i Subiekta.

Link to postu

Co do Subiekta jako programu magazynującego dane o towarze to też tak mam ale bardzo poważnie rozważam teraz pominięcie Subiekta i przejście z przechowywaniem danych do pól własnych Sello. Z wypowiedzi Bartka jasno wynika, że docelowo będą mieć znacznie większe możliwości od Subiekta łącznie z gridami, wydrukami, eksportem, itd. A dane do sklepu internetowego można zaciągać z bazy Sello tak samo jak i Subiekta.

Sello jest tylko narzędziem do wystawiania aukcji i obsługi transakcji (nie jest samodzielnym programem wystawiającym faktury/paragony), więc wszelkie techniczne sprawy trzymam i będę trzymał w programie sprzedażowo-magazynowym bo do tego służy.

Baza Subiekta po 6 latach 850MB, baza Sello juz raz osiągnęła swój limit 4GB i trzeba było przenosić dane, teraz baza dobijała do 9GB ale po usunięciu zbędnych danych pracujemy dalej.

Dla Ciebie będzie problemem ewentualna migracja danych do nowej bazy, bo jak wiadomo sello nie pozwala na archiwizowanie takich parametrów jak szablony aukcji,opisów, wiadomości...nie wspominając o polach własnych w towarach, ...więc dziękuję, postoję ;D

Link to postu
II. Złe wklejanie wartości do pól własnych - to jeszcze łatwiej powtórzyć:

 

 

4. przechodzimy do innego programu, np. przeglądarki i zaznaczamy dowolny fragment tekstu i kopiujemy go

5. wracamy do otwartego okna pola własnego i wklejamy tekst, zapisujemy klikając ok

6. a tu ZONK - wartość zapisała się w ostatnim polu własnym na liście przy wartościach domyślnych gridów. Ale jak rozszerzymy wysokość wierszy to błędna wartość zapisze się - powiedzmy w piątym polu od góry listy.

Nasze podejrzenia są takie, że fakt wklejania nie ma tutaj znaczenia. Znaczenie może mieć jedynie fakt przejścia do innego okna (poza Sello). Prosiłbym o potwierdzenie, czy zmiana pola a następnie przełączenie się np na przeglądarki, powrót i zapisanie również powoduje ten błąd.

Link to postu

Błąd który ja dostrzegłem to brak funkcjonalności która była do tej pory a mianowicie wyszukiwanie w oknie "dodaj z kartoteki".

Jeśli chcemy dodać transakcję ręcznie lub pododawać kilka pozycji to w oknie transakcji klikamy "dodaj z kartoteki". Tu super pojawił się multiwybór ale niema szybkiego wyszukiwania. Szybkie mam na myśli to gdzie można było odrazu wpisywać po pojawieniu się okna bez potrzeby włączania ctrl+F, a szukał według kolumny która miała ustawiony filtr sortowania. Bardzo tego brakuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...