Skocz do zawartości

Sello 1.16 Beta - Wykonane beta testy: pola własne i inne zauważone błędy

Polecane posty

Jest eksport, są transformaty, w zasadzie można sobie samemu poradzić.

Zdecydowanie ważniejsze na tą chwilę są pola własne, przetestowanie i dogranie wszystkiego.

Najważniejsze chyba żeby było automatyczne połączenie opisów szablonu z szablonami aukcji.

 

W pełni zgadzam się z Tobą. Dla mnie temat eksportu do Poczty Polskiej jest już zamknięty od wielu tygodni i nie wiem czy gdyby była dorobiona integracja chciałoby mi się wszystko dogrywać od nowa. Niestety nie każdy umie sobie poradzić, a integracja z Pocztą Polską prędzej czy później i tak będzie.

Link to postu

Wracając jeszcze do błędu 2:

Chciałem tylko dodać. że zapisywanie wartości pól własnych kompletnie świruje. Na przykład. Wpisuję coś w polu opis5, a po zapisaniu pojawia mi się to w polu opis70. Na gridzie pole opis5 jest puste ale po ponownym wejściu do niego pojawia się wpisana wartość. Czyli ostatecznie wpisana w polu opis5 wartość widnieje zarówno w polu opis5 jak i opis70. Może to nie ma związku z położeniem kursora myszki, a ostatnim na liście polem własnym.

 

Link to postu

A teraz nowość: Pola własne w polach własnych.

Bartek jak będziesz mieć chwilkę wolnego czasu to proszę wypowiedz się na ten temat.

 

A. Pola własne w polach własnych.

Robię testy na polach własnych i w ogóle nawet nie przyszło mi wcześniej do głowy żeby umieszczać tag jednego pola własnego w drugim polu własnym. Ale w trakcie testów okazało się, że szkoda, że nie ma takiej funkcji bo wtedy rozszerzyłoby to znacznie możliwości pól własnych. Więc z głupia wpisałem tag jednego pola własnego w drugie i okazało się, że to pod jednym warunkiem działa. Wątpię żeby było to zaplanowane działanie Sello Teamu - raczej łut szczęścia, gdyż działa to tylko w sposób narastający (wyjaśnione na poniższych screenach). Wynika to pewnie ze sposobu uzupełniania tagów przez obecny edytor aukcji ale proszę Bartka o wyjaśnienie.

 

B. Jak to działa.

1. W szablonie aukcji wpisałem tylko jedno pole własne - opis50 – tak jak na screenie.

1_szablon.jpg.a602310375493b0ce5021700e8670da7.jpg

 

2. W towarze dodałem następuje pola własne wraz z ich wartościami żeby móc je potem odróżnić. W wybranych polach własnych umieściłem tagi innych pól własnych. A wszystkie tagi tych pól własnych umieściłem właśnie w polu własnym opis50. Znaków +, nawiasów i spacji użyłem jako separatorów żeby czytelniej było widać co się wstawia w którym polu.

5aa37f87205f2_2_pola_wasne_w_towarze.jpg.8afb903d368609dd93176861ca55f0fe.jpg

 

3. Wystawiłem aukcję z przygotowanego szablonu i otrzymałem taki oto efekt. Podzieliłem jeszcze całość na oddzielne linie żeby było jeszcze czytelniej.

3_po_wystawieniu.jpg.17ff2a1f60471b49dc23d38d29fc01b6.jpg

 

4. Z eksperymentu wynika, że pola własne o nazwach mniejszych od nazwy opis50 wraz z opisem50 nie uzupełniają się ale wszystkie pola własne o nazwach większych od nazwy opis50 uzupełniają się bez problemu. Co więcej można nawet je zapętlać chyba w nieskończoność. Ważne tylko żeby każde kolejne pole miało większy numer od poprzedniego. Można posługiwać się też literkami a,b,c,d itd. Na przykład na screenie widać że w polu własnym 69 wstawiła się wartość pola 70 i wartość pola 8, które zawiera w sobie pole 9. Tak wiem, na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie z matematyki ;) ale pokazuje że można zapętlać pola w polach. Programista zrozumie :)

 

C. Pytania:

1. Z czego to wynika – z tego edytora aukcji, że wczytuje wartości pól własnych po kolei i dlatego tylko działa to narastająco?

2. Czy sortowanie narastające wynika bezpośrednio z nazw pól własnych (tak mi się wydaje) czy być może z numerów id w bazie Sello?

3. Czy efekt będzie stały, czy po ewentualnej zmianie edytora w Sello może to zniknąć bo możliwości pól własnych znowu się rozszerzyły i chciałbym to wykorzystać.

 

D. Przykład do czego to można wykorzystać.

Masę możliwości – wymienię na razie jedną – do dopisywania wartości do pól własnych gdybyśmy zapomnieli czegoś dopisać i nie chcieli poprawiać każdego pola własnego ręcznie. Bartek napisał w liście sugestii, że będzie to trudne do dodania ale dzięki możliwości zapętlania pól własnych w polach własnych można to obejść i już działa na poniższej zasadzie:

 

1. Tworzymy pola

 

nazwa pola własnego - jego wartość

opis2 - jakaś wartość [Towar::PW::opis2a]

opis2a -  

 

Pole opis2a jest na razie puste jako rezerwowe pole

 

2. W aukcji wstawiamy pole opis2 i wstawi się jego wartość plus pustka w miejsce pola opis2a.

 

3. Jeśli zajdzie potrzeba to można w polu opis2a wpisać:

 

nazwa pola własnego - jego wartość

opis2a - dopisywana wartość [Towar::PW::opis2b]

 

Wtedy podczas kolejnego wystawiania dopisze się w polu opis2 wartość pola opis2a i pustka w miejsce pola opis2b, które będzie służyło za kolejną rezerwę. Pola a,b,c itd można dopisywać w nieskończoność i zawsze mieć rezerwę gdybyśmy zapomnieli czegoś wpisać w tym polu.

 

4. Inne rozwiązanie to poprawiać szablon aukcji ręcznie i wartość każdego pola własnego opis2 ręcznie. Więc każdy niech się zastanowi nad rozwiązaniem najlepszym dla siebie. Ważne to jest dla towarów, który każdy będzie miał wpisaną inną wartość w polu opis2 i zajdzie potrzeba dopisania do nich wszystkich nowej wspólnej wartości.

 

Na przykład umieścimy opis towaru w takim polu opis2 i będzie on inny dla każdego towaru. A potem zajdzie potrzeba żeby dopisać do każdego takiego opisu jedno zdanie. Na przykład: "gwarancja rok". Jak zostawiliśmy sobie powyższą rezerwę to dopiszemy ją w tym jednym polu opis2a i wstawi się wszędzie. Jak nie to ręcznie dopisywanie tego zdania do każdego pola lub założenie nowego pola i poprawianie o to nowe pole szablonu aukcji - a chyba nie o to chodzi żeby znowu ręcznie poprawiać szablony aukcji. O nie, nie, nigdy więcej :)

Link to postu

 

W pełni zgadzam się z Tobą. Dla mnie temat eksportu do Poczty Polskiej jest już zamknięty od wielu tygodni i nie wiem czy gdyby była dorobiona integracja chciałoby mi się wszystko dogrywać od nowa. Niestety nie każdy umie sobie poradzić, a integracja z Pocztą Polską prędzej czy później i tak będzie.

 

 

W zasadzie macie rację. No ale chyba obaj pamiętacie, ile roboty z tym było.

Ja pamiętam doskonale. Mieliśmy trochę szczęścia, że daliśmy radę się w tym Jakoś połapać na tyle, że działa.

Jednak większość użytkowników nie ma zdolności rodem z Adama Słodowego, czy też - młodsi - McGyvera, i jak widzą transformatę, to im ręce opadają.

Uważam, że temat Poczty Polskiej jest jak najbardziej priorytetowy, bo obawiam się, że nie za wiele osób korzysta z transformat.

 

Popatrzcie na pobrania - transformaty Poziego pobrano tylko 200 x.

Z czego wiele z pewnością zakończyło się pobraniem, popatrzeniem i skasowaniem.

 

 

Link to postu

A teraz nowość: Pola własne w polach własnych.

Bartek jak będziesz mieć chwilkę wolnego czasu to proszę wypowiedz się na ten temat.

 

 

 

Ja uważam, że PanBanBan powinien mieć do końca życia darmowy abonament na Sello, bo ilość pracy jaką wkłada w badanie różnych sytuacji jest powalająca.

 

 

Swoją drogą, to Insertowi spece od testów marnie wypadają na tle PanBanBana.

Kiedyś miałem kolegę, który pracował na etacie "Software tester".

Pytałem się go czym się zajmuje, a on, że bawi się programem i patrzy czy dobrze działa.

Myślę, że Sello by mu się spodobało, ma nawet fajnego stwora do zabawy  ;D ;D

Link to postu

Ja uważam, że PanBanBan powinien mieć do końca życia darmowy abonament na Sello, bo ilość pracy jaką wkłada w badanie różnych sytuacji jest powalająca.

 

Dzięki - fajnie by było :) Ale ogólnie rzecz ujmując to dużo jest tutaj ludzi, którzy sobie nawzajem podpowiadają, zgłaszają błędy i sugestie, więc wszyscy oni powinni dostać darmowy abonament. Ty również. Niestety wtedy Insert to by już w ogóle nie zarabiał na Sello i nie inwestował by w jego rozwój ;):D :D :D

Poza tym ja już swoją nagrodę dostałem w postaci pól własnych :)

 

A tak na poważnie to ja tylko się odwdzięczam za pomoc jaką sam tutaj otrzymałem od Sello Team z Bartkiem na czele i wielu Forumowiczów, którzy pomagali mi na przestrzeni lat i podpowiadali różne rozwiązania.

 

Swoją drogą, to Insertowi spece od testów marnie wypadają na tle PanBanBana.

Kiedyś miałem kolegę, który pracował na etacie "Software tester".

Pytałem się go czym się zajmuje, a on, że bawi się programem i patrzy czy dobrze działa.

Myślę, że Sello by mu się spodobało, ma nawet fajnego stwora do zabawy  ;D ;D

 

Do pól własnych to się przyłożyłem bo są one naprawdę bardzo potrzebne i lepiej jak Sello Team od początku dobierze właściwe rozwiązanie i ustawi z nimi wszystko jak należy. Jak się źle zacznie to potem ciężko będzie coś przerobić więc od razu zgłaszam wszystko co zauważę i przyjdzie mi do głowy, a oni sami wybiorą z tego co uznają za możliwe, szybkie i słuszne :) Dlatego wszyscy jesteśmy Bartkowi wdzięczni, że poświęca swój czas na słuchanie uwag z forum. Dzięki temu można bardziej dograć funkcje pod większą liczbę użytkowników - tak jak pola własne.

 

Zresztą Bartek już wiele razy pisał, że oni nie mają pełnych możliwości przetestowania wszystkiego – Sello Team pisze program, a my używamy. I to nam - użytkownikom - w codziennej pracy wychodzą takie rzeczy o których im się nawet nie śniło podczas projektowania/pisania jakieś funkcji. Chyba dobrym tego przykładem są pola własne w polach własnych, nieprawda? ;)

 

Myślę też, że na razie jeszcze mało który użytkownik Sello zdaje sobie sprawę możliwości pól własnych ale powoli wszyscy zaczną z nich korzystać bo jest to rozwiązanie dla wszystkich. Zamknie się też temat wystawiania aukcji, większej liczby tagów i tym podobne. A jak się uda Sello Team w następnych wersjach wstawić pola własne w kolumnach i dojdą do nich triggery - to tylko kupować większy monitor bo każdy będzie mógł mieć wszystkie pożądane informacje na widoku a nawet znacznie więcej. No i zamknie się kolejny temat bo użytkownicy Sello nie będą musieli wtedy prosić o dorobienie kolejnych kolumn w listach bo sami je sobie dorobią wg własnych potrzeb - właśnie polami własnymi.

Była też mowa coś o sklepie z płatnymi dodatkami do Sello więc takie pola własne w kolumnach pozwolą Sello Team zarobić dodatkową kasę na pisaniu indywidualnych triggerów do tych kolumn lub innych rozwiązań wykorzystujących pola własne. Tak jak jest w Subiekcie.

 

A co do testowania programu w kółko to nie dałbym rady. Wymiękł bym tak jak przy codziennym poprawianiu aukcji. Ja muszę przyłożyć się do czegoś, zrobić i zapomnieć żeby iść dalej do kolejnego problemu :)

 

Kurcze... znowu się rozpisałem i Bartek będzie zły, że musi to wszystko czytać ;)

Sorki, wybacz - naprawdę staram się ograniczać... :)

 

Link to postu
Wątpię żeby było to zaplanowane działanie Sello Teamu - raczej łut szczęścia, gdyż działa to tylko w sposób narastający (wyjaśnione na poniższych screenach). Wynika to pewnie ze sposobu uzupełniania tagów przez obecny edytor aukcji ale proszę Bartka o wyjaśnienie.

To wynika z dotychczasowego sposobu parsowania tagów w opisie. Po ewentualnej zmianie na nowy sposób parsowania może to przestać działać. Raczej traktowałbym to jako undocumented feature, który może przestać działać po kolejnej aktualizacji.

 

Co więcej można nawet je zapętlać chyba w nieskończoność

Dlatego lepiej nie korzystać z tego ficzeru ;)

 

1. Z czego to wynika – z tego edytora aukcji, że wczytuje wartości pól własnych po kolei i dlatego tylko działa to narastająco?

2. Czy sortowanie narastające wynika bezpośrednio z nazw pól własnych (tak mi się wydaje) czy być może z numerów id w bazie Sello?

3. Czy efekt będzie stały, czy po ewentualnej zmianie edytora w Sello może to zniknąć bo możliwości pól własnych znowu się rozszerzyły i chciałbym to wykorzystać.

1. jw.

2. jak pisałem wynika to raczej ze sposobu parsowania tagów, który akurat nie jest najszczęśliwszy i ma takie właśnie skutki uboczne ;)

3. Raczej po zmianie parsera będzie tylko 1 przebieg parsowania, ewentualnie możemy się zastanowić nad parsowaniem wielokrotnym (2,3 razy aby zapobiegać zapętleniu).

 

Nie wiem natomiast czy takie wykorzystanie tagów w tagach nie spowoduje wzrostu skomplikowania przy późniejszej obsłudze tych tagów. Oczywiście daje to większe możliwości, ale trzeba się zastanowić czy warto. Każdy towar może mieć inne tagi, z różnymi wartościami i prędzej czy później może się to wszystko zemścić :).

 

Kurcze... znowu się rozpisałem i Bartek będzie zły, że musi to wszystko czytać

grrr ;)

 

Chciałem tylko dodać. że zapisywanie wartości pól własnych kompletnie świruje.

Prosiłbym jeszcze jakbyś mógł dokładnie napisać krok po kroku co klikasz/naciskasz w kolejności aby ten błąd powtórzyć. Jeśli masz na komputerze program psr.exe (na pewno jest w win 7/8) to można też nim "nagrać" i podesłać na maila.

 

 

 

Link to postu

Dodam Coś od siebie

 

Odnośnie znaczników lini, końca lini <p> <br> itp i innych a tym samem całości pól własnych jako tako...

 

Osobiście uważam ze w słowniku gdzie tworzy się pola własne powinno być coś takiego jak parametry konfiguracji danego pola i tam powinno się zaznaczać czy tekst jedna linia czy tekst multilinia czy kod html itp. i do tego były by dostosowane znaczniki

i nie było by problemów z wyświetlaniem i mieszaniem się znaczników czy kodu html

 

Jak dla mnie to pole własne powinno być tylko i wyłącznie czystym kodem.. po umieszczaniu w szablonie nie powinno sello dodawać nic od siebie, żadnych znaczników.

 

Dodatkowym atutem konfiguracji pól własnych jest możliwość rozwoju na dalszym etapie np. poprzez zmianę pola własnego z tekstowego na np. słownik  - tak jak w subiekcie... czy obrazek itp itp...

 

W takiej konfiguracji powinna być też możliwość ustalenia domyślnej wartości dla pola własnego.

 

Co bardzo wiązało by się i było przydatne z uwagą Kolegi który zaproponował

Pola własne w polach własnych.

to rozwiązanie powinno być brane od razu pod uwagę i niekoniecznie musi być możliwość zagłębiania się w nieskończoność... wystarczy tak naprawdę 2 zagłębienia a potem można już poprzez odpowiednią konstrukcję pól własnych wykorzystywać mechanizm....

Ważne aby dało się z kilku pól własnych zrobić jedno.

 

pole1= pole5+pole3+pole10

przy czym w towarze wstawiamy pole1 oraz pole3 które generuje nam treść do szablonu oraz pole3 w które wklejamy tylko sam link do obrazka lub nawet tylko część linka

 

a pole5 i pole10 jeśli nie jest przypisane do towaru to mechanizm generujący zawartość pole1 pobiera wartości domyślne danego pola

 

rozwiązanie takie dało by możliwość generowania aukcji w bardzo automatyczny sposób

np. wgrywamy na serwer foldery nazwane towar... w nich fotki do danego towaru

 

np. towar1, towar2, towar3 itd...

 

potem mamy linki:

www.xxx.pl/towar1/foto1.jpg

www.xxx.pl/towar2/foto1.jpg

www.xxx.pl/towar3/foto1.jpg

 

możliwość generowania linków za pomocą pól własnych była by bardzo fajną sprawą przy tworzeniu aukcji.

wystarczyło by stworzenie towaru podanie ustalenie ceny nazwy... pól własnych

następnie powielanie danego towaru zmieniając jedynie słowo klucz nap. z towar1 na towar2

 

Jedyne dobra instrukcja dla osoby która przygotowywała zdjęcia aby je odpowiednio nazywała i wrzucała na ftp-a ( a najlepiej na wymuszenie na dostawcach towarów aby przesyłali materiały do wystawiania aukcji w odpowiednich zestawach.. :D )

 

 

 

Link to postu

Co więcej można nawet je zapętlać chyba w nieskończoność

Dlatego lepiej nie korzystać z tego ficzeru ;)

 

1. Hmm... Nieskończona liczba pól własnych z nieskończonym zapętlaniem - jakby jednak się komuś chciało zapętlić tak z 1000 pól z 1000-em pól w sobie ciekawe co by z tego wynikło? Pewnie Sello by wybuchło? :)

 

Nie wiem natomiast czy takie wykorzystanie tagów w tagach nie spowoduje wzrostu skomplikowania przy późniejszej obsłudze tych tagów. Oczywiście daje to większe możliwości, ale trzeba się zastanowić czy warto. Każdy towar może mieć inne tagi, z różnymi wartościami i prędzej czy później może się to wszystko zemścić :).

 

2. Miałem na myśli raczej rozsądne wykorzystanie - np. trzymanie tabeli w jednym polu własnym ale komórek tej tabeli - to każdą w oddzielnym polu własnym. Dzięki temu do każdego towaru można by dograć wielkość tabelki wynikającą z liczby dostępnych komórek, a komórki kopiowane pomiędzy towarami zmianami zbiorczymi.

Teraz trzeba:

-albo tabela na sztywno w szablonie aukcji i jej komórki w polach własnych - nie można jej edytować z poziomu towaru ale można kopiować zmianami zbiorczymi zawartość komórek bez konieczności przepisywania

-lub cała tabela w polu własnym - można ją wtedy edytować - ale wszystko jest robione w tym samym polu własnym czyli ręcznie wpisywanie/edytowanie każdej komórki.

 

Więc miało by to pewne zastosowanie no ale to zależy: da się, nie da, będzie łatwe, będzie trudne - Można by się zastanowić nad tym podczas wymiany tego parsera.

 

3. Zresztą i tak już jest za dużo możliwości do wyboru - nie mogę się zdecydować co będzie szybsze i łatwiejsze w pracy, a nie chciałbym po kilku miesiącach zmieniać systemu pracy.

 

Chciałem tylko dodać. że zapisywanie wartości pól własnych kompletnie świruje.

Prosiłbym jeszcze jakbyś mógł dokładnie napisać krok po kroku co klikasz/naciskasz w kolejności aby ten błąd powtórzyć. Jeśli masz na komputerze program psr.exe (na pewno jest w win 7/8) to można też nim "nagrać" i podesłać na maila.

 

4. Mówisz/piszesz i masz :)

Nagrania i print screeny przesłane na maila. Jak coś jeszcze będzie trzeba to dajcie znać.

 

Dotyczy to wklejania wartości z innego dowolnego okna podczas gdy okno edycji pola własnego jest otwarte. Ma to też chyba związek z rozszerzalnością grida gdyż jego wielkość wpływa na wybór pola do którego błędnie są wpisywane dane. Więcej macie na mailu więc nie będę się tutaj powtarzał.

Link to postu

Dodam Coś od siebie

 

vexon podniósł kilka ciekawych kwestii. Nie będę się rozpisywał ;) ale warto by się nad nimi zastanowić. Oczywiście wszystko w zależności od możliwości i planów ST.

 

PS

Dopisałem te kilka sugestii do listy.

Link to postu

Ja też się zastanawiałem nad polami własnymi w polach własnych - żeby na tej zasadzie "słowa klucza" wypełniać pozostałe pola własne.

 

Na przykład w pierwszym polu wpisuje typ przedmiotu (np. bluzka) to pod to wypełniają się pozostałe pola własne - robią się tabelki, linki do właściwych folderów zdjęć itd.

 

Aczkolwiek, obecne możliwości pól własnych też na to pozwalają tylko w innej formie.

Link to postu

 

W pełni zgadzam się z Tobą. Dla mnie temat eksportu do Poczty Polskiej jest już zamknięty od wielu tygodni

 

A nie chciał byś mieć możliwości dołączania do rozsyłanych emaili nr nadania z EN ? albo linka do śledzenia przesyłki? No bo ja tak sobie wyobrażam pełną intergrację. Transormata załatwia jedynie export.

Link to postu
parametry konfiguracji danego pola i tam powinno się zaznaczać czy tekst jedna linia czy tekst multilinia czy kod html itp

Niby tak, ale wtedy trzeba rozpatrzyć wiele różnych dodatkowych przypadków - co jeśli pole było multiline i ktoś je zamienił na pojedyncze, co jeśli w pole pojedyncze ktoś wklei znak nowej linii, podobnie ze znacznikami nowych linii i br.

 

sobie ciekawe co by z tego wynikło? Pewnie Sello by wybuchło?

Zapewne pojawiłby się błąd pt. "Stack overflow", lub po prostu program by się zawiesił w nieskończonej pętli ;).

 

Co do znacznika zamiany znaków końca linii to zrobiliśmy na razie taką możliwość osobno w każdym polu własnym, chociaż ustawienie tego w słowniku byłoby chyba lepszym wyjściem. Zastanawiamy się czy puścić wersję z taką funkcją (jutro, wtorek) czy zmienić to jednak u przesunąć wersję na maj.

 

 

 

 

 

Link to postu

 

A nie chciał byś mieć możliwości dołączania do rozsyłanych emaili nr nadania z EN ? albo linka do śledzenia przesyłki? No bo ja tak sobie wyobrażam pełną intergrację. Transormata załatwia jedynie export.

 

W zasadzie to też da się rozwiązać zamawiając pulę numerów nadawczych z poczty.

Wówczas to Sello nadaje numery i nie trzeba nic przepisywać.

 

Oczywiście temat integracji z EN i tak bardzo by pomógł wielu użytkownikom.

Link to postu

Wypuścimy wersję RTM jednak w poniedziałek kolejny, dodając jeszcze tą poprawkę znaczników nowej linii.

 

Spoko - to nawet bezpieczniej. I tak nie wskazane jest robienie upgrade'u przed długim weekendem bo jakby wyszły jakieś błędy to przez cztery dni nie byłoby nikogo z ST na forum żeby pomóc je rozwiązać.

 

Najważniejsze są te błędy zapisu - oby udało się je Wam rozwiązać bo bez tego ciężko pracować na polach własnych. W kółko klika/robi się nie to co się chce.

Link to postu

A nie chciał byś mieć możliwości dołączania do rozsyłanych emaili nr nadania z EN ? albo linka do śledzenia przesyłki? No bo ja tak sobie wyobrażam pełną intergrację. Transormata załatwia jedynie export.

W zasadzie to też da się rozwiązać zamawiając pulę numerów nadawczych z poczty.

Wówczas to Sello nadaje numery i nie trzeba nic przepisywać.

Oczywiście temat integracji z EN i tak bardzo by pomógł wielu użytkownikom.

 

Dokładnie tak jak napisał Ks Robak. Mi się wysyłają maile z numerem przesyłki i linkiem do śledzenia wprost z Sello. Nie trzeba nic ręcznie robić. Całość zajmuje jakieś 30 sekund.

 

Tak, wiem że jest z tym dużo pracy. I wiem, że nie każdy sobie z tym poradzi. Ale integracja z Pocztą Polską nie jest w żaden sposób uzależniona ode mnie - ja tylko jestem użytkownikiem. Piszę, że u mnie działa tylko żeby pokazać, że bez wiedzy informatycznej da się to zrobić. Jak ktoś przysiedzi to powinien zrozumieć jak to działa, zrobić i będzie miał w pełni działającą funkcję. Wystarczy przeczytać cały wątek o EN bo już chyba wszystko zostało tam opisane. A jak nie to musi czekać na Sello Team.

 

Oczywiście oboje macie rację i integracja powinna być, i jestem pewien, że prędzej czy później integracja z Pocztą Polską będzie. Ale jak napisał Bartek - jest to kwestia polityczna. Nawet jak Sello Team dostanie z góry zielone światło to na integrację z EN'em będą pewnie potrzebować jakieś pół roku i po drodze kilka wersji Sello. Bo muszą dorobić kilka ważnych rzeczy w Sello, a i rodzajów wysyłek jest chyba ze 30-ci i każda inna. Do tego każdy użytkownik inaczej z nich korzysta. Będą musieli porobić trochę obejść bo EN też wszystkiego nie obsługuje. To naprawdę kawał roboty. Nie zazdroszczę im pracy nad funkcją. A po jej wykonaniu dojdzie im kolejna stała robota - bo trzeba będzie co nową wersję EN'a wszystko na bieżąco poprawiać i nie będzie czasu na inne funkcjonalności :(

 

Pola własne przy tym EN'ie to pikuś. Pan Pikuś... ;)

 

Jako realista i obserwator forum ;) napiszę więc, że pełnej integracji z Pocztą Polską do końca tego roku raczej nie spodziewałbym się. Ja obstawiam, że najprędzej przyszły rok (ale proszę pamiętaj - że moje zdanie nic nie znaczy i a nuż Insert nas pozytywnie wcześniej zaskoczy). Uważam że naprawdę warto się zastanowić czy nie poświęcić trochę czasu na te transformaty.

 

Nigdy też nie dowiemy się kiedy ta integracja z Pocztą Polską będzie dopóki jej nie wypuszczą bo takie rzeczy trzyma się w tajemnicy. Chociaż Bartek mógłby troszkę jej uchylić i napisać czy można się tego spodziewać w tym roku czy nie. Może zmotywowałoby to (lub nie) niektórych użytkowników do przysiedzenia nad transformatami. Np. opłaca się robić transformaty bo jeszcze trochę czasu Wam posłużą ;)

 

Tak czy siak - do czasu zrobienia tej funkcji trzeba radzić sobie samemu - czyli albo transformaty albo... ??

 

Link to postu

Potwierdzam - transformaty działają elegancko. Poczta udostępniła mi nr nadania w 5 minut :)

 

Jak ktoś chce żeby wszystko było "automatyczne", to po co było tyle szumu żeby wprowadzić eksport danych do sello? On właśnie po to jest, żeby odciążyć ST i samemu poświęcić trochę czasu na zrozumienie świetnej pracy forumowiczów w kwestii transformat a potem cieszyć się "automatem" skrojonym pod swoje indywidualne potrzeby... Znając życie taka funkcjonalność wprowadzona do sello sprawi, że będzie mnóstwo niezadowolonych, bo u nich nie działa tak jak by chcieli...

Link to postu

 

bez wiedzy informatycznej da się to zrobić.

 

 

Kiedyś moja  koleżanka pracująca jako urzędnik powiedziała mi, że wpisują im do akt "znajomość obsługi komputera" i z tej okazji przeprowadzą testy z tejże znajomości.

Po testach koleżanka przyszła wielce oburzona.

"Testy byłby bardzo trudne, pytali o rzeczy informatyczne, np. jak zmienić rozdzielczość ekranu w windowsie".

 

Obawiam się, że większość sprzedawców jest na takim poziomie wiedzy informatycznej i nie ma szans, aby samodzielnie dopasowali sobie cokolwiek. A transformaty w szczególności.

 

To forum nie oddaje istoty rzeczy, bo siedzą tutaj głównie ludzie, którzy coś kumają, chcą coś sami usprawnić i są gotowi do poświęcenia dużej ilości czasu aby coś poznać, aby tylko pracowało się lepiej.

 

Większość użytkowników Sello jednak nie zagląda na to forum, pewnie siedzą i narzekają pod nosem, nie będąc nawet świadomymi ile można sobie ułatwić.

 

 

Z drugiej strony, to jednak samolubnie zgodzę się z PanBanBanem, że skoro nam się udało jakoś te transformaty okiełznać, to co nas obchodzą inni, i w zasadzie Bartek i jego ludzie mogą się zająć czymś bardziej dla nas pożytecznym, jak pola własne czy inne usprawnienia  ;D ;D ;D ;D

 

Z trzeciej strony to widzę duże pole do popisu dla Serwisantów Sello.

To oni mogliby robić ludziom transformaty czy nowe wydruki do paczek, a także sprzedawać patenty PanBanBana jako własne :P

Ale chyba takich serwisantów nie ma za wielu. Mój serwisant od Subiekta nie zna wcale Sello.

Link to postu

...

 

No i znowu muszę się rozpisać bo przewróciłeś kota do góry ogonem ;):D :D :D

 

Większość użytkowników Sello jednak nie zagląda na to forum, pewnie siedzą i narzekają pod nosem, nie będąc nawet świadomymi ile można sobie ułatwić.

 

Jak tutaj nie zaglądają i nie są świadomi ile można sobie ułatwić to nie są też świadomi, że można by zrobić coś takiego jak integracja z pocztą polską ;)

 

Obawiam się, że większość sprzedawców jest na takim poziomie wiedzy informatycznej i nie ma szans, aby samodzielnie dopasowali sobie cokolwiek. A transformaty w szczególności.

 

W takim razie - zrobienie integracji też niewiele zmieni w tej kwestii ;) Integracja to jedno ale nadal trzeba podpisać umowę z Pocztą Polską, dodać numery nadawcze do Sello i ogólnie wiedzieć jak działa praca z EN’em (bo działa to trochę inaczej od wypełniania druczków z poczty). Trzeba będzie sobie to też umieć skonfigurować w Sello. Taki integrator to nie będzie bułka z masłem tylko program z wieloma opcjami do ustawienia.

 

Co do transformat to nasze rozwiązania jak: wszystkie transformaty w jednej, pole PniUP w NIPie w adresie do wysyłki itd. to tylko maksymalizacja szybkości i łatwości – my to jak PC „overclokerzy” – żeby jeszcze coś wycisnąć. Nie każdy musi cisnąć do tych 30 sekund eksportu. Wystarczy jak każdy eksport zrobi wg oryginalnych transformat pozego i wyeksportuje dane na 2,3 pliki w 2 minuty.

 

A przecież transformaty do podstawowych przesyłek – no to pliiiiiiiiiiissssss – to są gotowce, nie trzeba nawet ich edytować. Wystarczy zaciągnąć transformaty pozego, dodać do Sello i eksport gotowy.  Wszystko pisze w tym wątku o EN’ie od A do Z – wystarczy tylko przeczytać - więc niewiedza czy lenistwo? No i jeszcze są forumowicze do pomocy - przecież sam tam nawet pomagałeś ludziom...

 

Z drugiej strony, to jednak samolubnie zgodzę się z PanBanBanem, że skoro nam się udało jakoś te transformaty okiełznać, to co nas obchodzą inni, i w zasadzie Bartek i jego ludzie mogą się zająć czymś bardziej dla nas pożytecznym, jak pola własne czy inne usprawnienia  ;D ;D ;D ;D

 

Przecież inni nas obchodzą - bo sami sobie nawzajem pomagamy :) Dzielę się też własnymi rozwiązaniami właśnie po to żeby odciążyć Sello Team i daję gotowce – patrzcie to da się zrobić bez Sello Teamu bo chłopaki nie są w stanie wszystkiego zrobić. Nie rób z nas „tych złych” podczas gdy jesteśmy „Ci dobrzy” ;) To nie samolubność tylko realne spojrzenie na funkcjonowanie Sello – a prawda boli tych co nie umieją/ nie chcą czegoś sami sobie zrobić. Jak człowiek nie chce sobie sam pomóc to nawet Sello Team mu nie pomoże ;)

 

A na poważnie - naprawdę widzę jak funkcjonuje Sello. Wystarczy się chwilkę zastanowić - przecież po coś te transformaty wypuścili - nie robili by tego gdyby za miesiąc mieli w planach zrobić integrację z Pocztą Polską.

 

Zresztą to czy my mamy transformaty czy nie - to nie ma żadnego znaczenia dla Sello Teamu. My sobie tylko gadamy, a oni i tak mają własne plany/wizję co do funkcjonalności w Sello. Ja tylko napisałem, że integracja z EN’em to duże przedsięwzięcie do wprowadzenia i obecnie jest to kwestia polityczna. Bartek sam napisał, że cisną górę o tą funkcjonalność więc nawet oni nie mają za dużo do powiedzenia. Innymi słowy – można pisać na forum ile się chce o integrację z pocztą i cierpliwie czekać bo kiedyś na pewno ją zrobią. Głosy za i przeciw nic tutaj nie zmienią-ona prędzej czy później powinna być. Lub przyjąć niezaprzeczalną prawdę, że o dziwo :o integracja z Pocztą Polską już jest - właśnie dzięki transformatom i zacząć z niej korzystać już teraz :)

 

Ale podkreślę jeszcze raz - moje zdanie tu nie ma żadnego znaczenia - ja tylko staram się ludziom pomóc pisząc/przekonując kolejny raz - patrzcie to da się zrobić i nie ma co czekać na Sello Team.

 

Z trzeciej strony to widzę duże pole do popisu dla Serwisantów Sello.

To oni mogliby robić ludziom transformaty czy nowe wydruki do paczek, a także sprzedawać patenty PanBanBana jako własne :P

Ale chyba takich serwisantów nie ma za wielu. Mój serwisant od Subiekta nie zna wcale Sello.

 

A tu poruszyłeś ciekawy wątek. Faktycznie to jest pole do popisu dla serwisantów Insertu. Za zdalne wdrożenie u kogoś transformat do Poczty Polskiej powiedzmy 100-200zł to nie dużo, a mogliby sobie zarobić. Sam nawet myślałem żeby kiedyś sprzedawać swoje usługi ale ja mam własną firmę i naprawdę mam co robić więc rozdaję moje rozwiązania za darmo ;)

 

Jak ktoś ma ochotę to może sobie sam je wdrożyć, a jak nie chce to niech płaci serwisantom lub nie będzie ich miał bo w życiu nic nie przychodzi za darmo - albo własna praca albo trzeba komuś zapłacić.

 

 

PS

Nie odwracaj kota do góry ogonem bo mu go urwiesz ;)  :D :D :D

Link to postu
Chociaż Bartek mógłby troszkę jej uchylić i napisać czy można się tego spodziewać w tym roku czy nie.

Nawet mi trudno powiedzieć, z kurierami są trudne i czasochłonne rozmowy ;).

 

Wystarczy się chwilkę zastanowić - przecież po coś te transformaty wypuścili - nie robili by tego gdyby za miesiąc mieli w planach zrobić integrację z Pocztą Polską.

Transformaty pozwoliły otworzyć na zewnątrz możliwość stworzenia eksportu do "dowolnego" kuriera bez naszej ingerencji. Oczywiste jest, że nie wykonamy w jednej czy nawet 3 wersjach integracji ze wszystkimi największymi kurierami jak również nie zrobimy nigdy integracji z każdą możliwą firmą przewozową - dzięki eksportowi jest pewien zamiennik, który można wykorzystać.

 

 

Link to postu

 

Przecież inni nas obchodzą - bo sami sobie nawzajem pomagamy :)

 

 

 

Hej, oczywiście, no ale przecież pomagamy tym bardziej kumatym - co są na forum  ;D ;D ;D

A ci mniej kumaci tu nie zaglądają.

Masz rację, że dzięki temu są nieświadomi tego co tracą.

 

Swoje refleksje raczej kierowałem do Insertu, który powinien przeanalizować swoje podejście do tych najmniej kumatych, bo my sobie jakoś radzimy  ;D

 

Oczywiście mówię o kumatości w sensie informatycznym, bo z pewnością wielu z nich doskonale radzi sobie w biznesie i robi to o wiele lepiej niż ja.

Sam mam znajomego co ledwo maila umie napisać, angielskiego nie zna wcale, a z chińczykami handluje. I forsą s*a  :D

 

 

Link to postu

Oczywiście mówię o kumatości w sensie informatycznym, bo z pewnością wielu z nich doskonale radzi sobie w biznesie i robi to o wiele lepiej niż ja.

Sam mam znajomego co ledwo maila umie napisać, angielskiego nie zna wcale, a z chińczykami handluje. I forsą s*a   :D

 

Święte słowa... :)

Zazwyczaj tak jest, że Ci co mają mało w głowie to mają więcej w kieszeni ;):D :D :D

Słyszałem gdzieś takie coś" "że nie zawsze opłaca się być mądrym bo mądry 10x się zastanowi zanim coś zrobi, a głupi w tym czasie zdąży go 10x wyprzedzić" ;)

 

 

 

A wracając do integracji z Pocztą Polską:

 

Chociaż Bartek mógłby troszkę jej uchylić i napisać czy można się tego spodziewać w tym roku czy nie.

Nawet mi trudno powiedzieć, z kurierami są trudne i czasochłonne rozmowy ;).

 

I dla mnie wszystko jasne - trudne i czasochłonne rozmowy...

 

Podtrzymuję więc to co wcześniej napisałem - pełnej integracji z Pocztą Polską nie spodziewałbym się w tym roku czyli opłaca się poświęcić troszkę czasu na transformaty. Ale jeszcze raz podkreślę, że to tylko mój sposób czytania wypowiedzi Bartka...

 

PS

Nie myślicie chyba, że taka duża firma jak Insert zrobi bezmyślnie i za zupełną darmochę integrację z Pocztą Polską tylko po to, żeby potem się okazało, że Poczta Polska bez ich wiedzy będzie co miesiąc wszystko zmieniać i mieć ich integrację głęboko gdzieś. To muszą być twardo podpisane umowy z określeniem dokładnych warunków technicznych. No i obie firmy mają zapewne więcej kierowników do zatwierdzenia takiej umowy niż programistów więc ścieżka jest długa ;)

Link to postu

 

Nie myślicie chyba, że taka duża firma jak Insert zrobi bezmyślnie i za zupełną darmochę integrację z Pocztą Polską (...)

 

 

 

Być może ktoś tak w Insercie myśli, co by uzasadniało brak motywacji w tym kierunku.

No ale zawsze trzeba popatrzeć czy to PP jest dla Insertu czy Insert dla PP.

Poczta ma gdzieś czy jakaś aplikacja będzie wspierała ich EN. Poczcie przesyłek z tego nie przybędzie.

Za to dla Sello ja widzę szanse we wdrożeniu integracji.

 

Zawsze przytaczam Steva Jobsa, który swego czasu sfrajerował się w oczach wszystkich mówiąc, że oprogramowanie dla iPhona ma być za darmo lub za 1$.

Tak się wszyscy śmiali, że dzisiaj Nokii już nie ma, a Google robi to samo. A inni jak Samsung, Amazon czy BlackBerry póki co tylko próbują robić to samo.

Po prostu goniąc za 1 złotówką można łatwo przegapić tysiące.

 

Dobrze, że ja nie podejmuje decyzji biznesowych w Insercie, bo bym miał koszmary z powodu tych wszystkich niezrealizowanych szans biznesowych  ;D ;D ;D ;D ;D:D :D :D :D

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...