Skocz do zawartości

Allegro Polecony InPost

Polecane posty

Witam

 

Czy jest przewidziane w najbliższym czasie uruchomienie wsparcia w Sello dla Allegro Polecony InPost tak jak się to ma w przypadku Paczkomatów ?

 

Kiedyś sprawę wysyłki załatwiało tylko Sello. W chwili obecnej paczki i pobrania generuje się w Elektronicznym Nadawcy, Allegro Polecony InPost w Managerze Paczek, natomiast w Sello pozostaje tylko obsługa listów Poczty Polskiej.

 

Sello lekko traci na funkcjonalności w obsłudze przesyłek bo już mamy zamiast jednego programu trzy :-(

 

 

Link to postu

Witam

 

Czy jest przewidziane w najbliższym czasie uruchomienie wsparcia w Sello dla Allegro Polecony InPost tak jak się to ma w przypadku Paczkomatów ?

 

Kiedyś sprawę wysyłki załatwiało tylko Sello. W chwili obecnej paczki i pobrania generuje się w Elektronicznym Nadawcy, Allegro Polecony InPost w Managerze Paczek, natomiast w Sello pozostaje tylko obsługa listów Poczty Polskiej.

 

Sello lekko traci na funkcjonalności w obsłudze przesyłek bo już mamy zamiast jednego programu trzy :-(

 

 

 

Z tego co wiem, to nie mam takich planów gdyż InPost nie umożliwia pobierania danych (dla allegro paczkomaty i polecony inpost) w taki sposób jak umożliwia dla zwykłych Paczkomatów. Jeśli InPost coś zmieni to zapewne TeamSello się nad tym pochyli...

Link to postu

Miejmy nadzieję, że to nastąpi w nieodległej przyszłości, gdyż faktycznie szukanie tych użytkowników w menedżerze paczek jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza, że wystarczy aby klient wypełnił FOD 2x i już mamy 2 paczki do tego samego klienta. Trzeba uważać, bo czasem jest inny adres, inny paczkomat....trzeba mieć głowę dookoła oczu :P

 

Co do InPostu to jednak się nieźle lenią. Cały czas nie ma drukowania nazwy firmy w adresie, a jako nadawca jest moje imię i nazwisko, a nie nazwa mojej firmy.

Link to postu

Problem jest taki, że te przesyłki idą z Allegro wprost do Inpostu. Nie ma za bardzo możliwości aby powiązać konkretną paczkę w Inpoście z tym co jest w Sello. Aby to zadziałało, Allegro musiało by zwracać jakiś specyficzny identyfikator paczki w Inpoście, wtedy programy zewnętrzne mogłyby próbować te paczki rozpoznać.

 

Pomijam już nawet taką kwestię, że tego za bardzo nie da się przetestować w udostępnionych przez Allegro i Inpost narzędziach dla programistów.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Wiemy o tym. Nowa funkcja jest już przewidziana do realizacji.

 

Na betę co będzie za chwilę? Ja głosowałbym nawet za przedłużeniem opublikowania bety jeśli udało by się zmieścić integrację z inpostem.

 

PS

Przy okazji: rozważcie sytuację, że ktoś może mieć konto w managerze inpostu na innego maila niż używane w allegro - czyli konto w man. na jeden e-mail, i potem inne maile na każde z używanych kont allegro. Najlepiej jakby integracja pozwalała "wrzucać" paczki/listy na główne konto w man. inpostu. Oczywiście jeśli ich api pozwoli...

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Jakieś newsy? Jest szansa, aby dodać: allegro polecony inpost w kolejnej wersji Sello?

 

Wiem, że pewnie nie ma szans na następną wersję, ale chciałbym napisać jak ja być zapytał w tym referendum: czy będzie integracja z paczkomatami allegro, listami inpost allegro, kurierem InPost?

Link to postu

Niestety zwaliły się na nas różne nieprzewidziane "katastrofy", więc część rzeczy musimy odłożyć na kolejną wersję. Akurat Allegro Paczkomaty Inpost nie dają się w żaden sposób sensownie przetestować co powoduje, że prace i testowanie tej funkcji jest raczej problematyczne. Stąd jest to funkcja, która została przesunięta.

Link to postu

Niestety zwaliły się na nas różne nieprzewidziane "katastrofy", więc część rzeczy musimy odłożyć na kolejną wersję. Akurat Allegro Paczkomaty Inpost nie dają się w żaden sposób sensownie przetestować co powoduje, że prace i testowanie tej funkcji jest raczej problematyczne. Stąd jest to funkcja, która została przesunięta.

 

Moim zdaniem rozwiązaniem było by żebyście napisali transformatę dla paczkomatów i kuriera inpost. Prostsze, a myślę, że każdemu by pasowało takie szybkie wsparcie naszych wysyłek. Inaczej - biorąc pod uwagę niespodzianki ze strony allegro - nigdy się nie doczekamy na integrację (a może wcale jej nie trzeba aż tak pilnie gdyby były eksporty). Jak by co to mogę potestować działanie lub podesłać wzory plików do importu/eksportu.

Link to postu

Moim zdaniem rozwiązaniem było by żebyście napisali transformatę dla paczkomatów i kuriera inpost. Prostsze, a myślę, że każdemu by pasowało takie szybkie wsparcie naszych wysyłek. Inaczej - biorąc pod uwagę niespodzianki ze strony allegro - nigdy się nie doczekamy na integrację (a może wcale jej nie trzeba aż tak pilnie gdyby były eksporty). Jak by co to mogę potestować działanie lub podesłać wzory plików do importu/eksportu.

 

Jestem za  ;D

Link to postu

 

Moim zdaniem rozwiązaniem było by żebyście napisali transformatę dla paczkomatów i kuriera inpost.

 

Co do kuriera to się nie wypowiem, ale co do paczkomatów i poleconych to przecież to niczego nie rozwiąże, bo transformata wgra dane klientów do menedżera paczek, czyli to co już tam jest.

Największy problem to ciągłe przepisywanie numerów nadawczych, ale do Sello.

 

A tego transformata nie rozwiąże.

Link to postu

Mówię o kontach produkcyjnych na Allegro jak i w Inpost. Tylko na prawdziwych kontach da się to wszystko powiązać. Testowe serwisy i konta nie dają takich możliwości.

 

 

W obu wypadkach wystarczy by sello tworzyło pliki *.xlsx (dla kuriera) lub *.txt (dla paczkomatów). Wzory importów mogę przesłać. Oczywiście zgłaszam się na testera :)

 

PS

Import nr nadawczych do sello to inna bajka... Może nie na wersję rozpoczynającą się do 1. ... Paczkomaty które spływają ze sklepu internetowego nie znajdują się w managerze, więc była by to pomoc.

 

PS2

Stworzenie takiego importu zdecydowanie zmniejszy ilość zapytań na forum. Wystarczy porównać ile osób pyta o integrcję sello>e-nadawca? Stosunkowo niewiele, bo na forum jest rozwiązanie tymczasowe.

Link to postu

PS

Import nr nadawczych do sello to inna bajka... Może nie na wersję rozpoczynającą się do 1. ... Paczkomaty które spływają ze sklepu internetowego nie znajdują się w managerze, więc była by to pomoc.

 

Wg mnie tutaj też dało by się coś wymyślić, w końcu K-EX czy DPD wpisują te numery do Sello, innymi słowy działają bezpośrednio na bazie danych Sello. Teraz pytanie czy macie możliwość jakiegokolwiek eksportu paczek z tego managera?

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...