Skocz do zawartości

SELLO > Nexo

Polecane posty

Co oznaczają te błędy i co należało by zrobić, by je usunąć?

Przy próbie stworzenia dokumentu końcowego sello > nexo.

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem: 

Dotyczy:Transakcja dodana ręcznie
Wyjątek: Suma płatności nie jest równa kwocie do zapłaty na dokumencie
na polach:
  DokumentDS.PlatnosciDokumentow
  
  Kwota rozrachunku nie jest równa sumie kwot z pozycji harmonogramu rozrachunku
na polach:
  Rozrachunek.Kwota
  Kwota raty rozrachunku powinna być większa od 0.
na polach:
  PozycjaHarmonogramuRozrachunku.Kwota
     
  Nie ustawiono powiązanego obiektu.
na polach:
  Rezerwacja.Asortyment

 

edit:

W sello nie mam zakładki 'import' czy to znaczy, że nie można zamówień z nexo importować do sello???!!!

 

edit2: pewnie to pytania do Bartka, więc dopisuję jeszcze jedno (póki nie ma odpowiedzi): jeśli nie ma importu zamówień nexo > sello to czy będzie? mam komuś doradzić i potrzebuję tej informacji.

 

 

Link to postu

Błąd dotyczy źle skonfigurowanej płatności dla danego dokumentu. Nexo jest w tym temacie bardziej rygorystyczne niż GT. W jaki sposób ustawione są płatności dla wybranego dokumentu i typu transakcji?

 

Docelowo współpraca z GT/nexo mają być na podobnym poziomie z podobnymi możliwościami (z zastrzeżeniem specyfiki danego programu). W chwili obecnej importu w nexo jeszcze nie ma.

Link to postu

Błąd dotyczy źle skonfigurowanej płatności dla danego dokumentu. Nexo jest w tym temacie bardziej rygorystyczne niż GT. W jaki sposób ustawione są płatności dla wybranego dokumentu i typu transakcji?

Tak, z tym już sobie poradziłem - nie były ustawione płatności w parametrach.

 

Zapytam jeszcze: czy jest możliwość ustawienia, żeby przed zapisaniem dokumentu w nexo wyświetlić go tak jak w sello/gt? Czyli, żeby można było ew. edytować dokument (np. ustawić rodzaj płatności)?

Link to postu

W chwili obecnej nie ma takiej możliwości. Wynika to z różnic w technologiach w których oba programy powstają a same obejścia tego problemu muszą być wykonane zarówno po stronie Sello jak i nexo.

 

OK. Zatem czyli będzie taka opcja, czy zostaje ew. edycja w nexo i dopiero potem fiskalizacja?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Faktycznie w nexo 5 zaszły zmiany, które wymagają poprawek po stronie Sello. Premiery obu programów miały być zgrane w czasie ale różne problemy (zwłaszcza ten z połączeniem z Allegro) zmusiły nas do przesunięcia wersji.

 

Jeśli ktoś zainstalował nexo 5 i nie chce wracać do wersji 4 i napotkał problem z połączeniem z Sello proszę napisać na mail sello@insert.com.pl, podeślemy działające rozwiązanie.

Link to postu

Faktycznie w nexo 5 zaszły zmiany, które wymagają poprawek po stronie Sello. Premiery obu programów miały być zgrane w czasie ale różne problemy (zwłaszcza ten z połączeniem z Allegro) zmusiły nas do przesunięcia wersji.

 

Jeśli ktoś zainstalował nexo 5 i nie chce wracać do wersji 4 i napotkał problem z połączeniem z Sello proszę napisać na mail sello@insert.com.pl, podeślemy działające rozwiązanie.

 

Pomagam w drugiej firmie - i na razie firma czeka na start, więc wróciliśmy do 4-ki. Ustawienia trzeba było robić od nowa, ale już zrobione. Trzeba być ostrożnym z nexo bo nic nie ostrzegało, że nie wolno instalować (problem byłby na działającej już firmie) ;)

 

A czy coś nowego będzie w integracji sello/nexo po podłączeniu 5-ki?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Potrzebna jest ważna funkcjonalność, której bardzo brakuje w połączeniu Sello z Nexo: możliwość wyboru sposobu płatności w Sello przed zapisaniem dokumentu (tak jak w GT, gdy przy tworzeniu dokumentu w Sello pojawia się okno z paragonem/fakturą). Chodzi o opcje (dla paragonów imiennych i faktur): zapłacono przelewem (teraz trzeba w nexo zrobić ręcznie przedpłatę bankową (przed stworzeniem paragonu) i ręcznie powiązać ją z paragonem), dopiero wówczas na paragonie widnieje spłata dokumentu.

 

Rozmawiałem z infolinią Insertu i konsultant (który - jak stwierdził - na oczy nie widział sello (sic!) - doszedł do wniosku, że w tej kwestii potrzebne są też zmiany w nexo.

 

Czy są jakieś widoki na poprawki w najbliższym czasie?

 

Link to postu

Nexo 5.0.2 / Sello najnowsze

 

Przy tworzeniu dokumentu końcowego zgłasza się błąd

(dokument końcowy to paragon imienny z płatnością "przelew x dni"):

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:XXXXXXXXX

Wyjątek: Brak licencji

 

Na razie uratowaliśmy się wydrukowaniem paragonu z Nexo, z pominięciem Sello. Co może być przyczyną? Dodam, że Sello tworzy ZK bez problemu.

 

PS licencja jest oczywiście na oba programy i konto allegro

Link to postu

Testerzy mówią, że działa ;).

Zaufałem 'testerom' i zainstalowałem - potwierdzam, że działa na razie.

 

Czy to jest cała treść błędu z raportu? Czy po restarcie i próbie wystawianie dokumentu dalej jest to samo? Czy dotyczy to wszystkich transakcji?

Dzisiaj w podobnej sytuacji nie było problemów... Będę obserwował. Wczoraj było kilka i nic nie pomagało, żadne restarty nic nie wnosiły.

 

I czy wcześniej działało i nagle przestało (bez np wgrywania aktualizacji)?

Aktualizacji nie wgrywaliśmy do wczoraj. Wcześniej nie było dokumentów z opcją odroczonej płatności. Zwykłe się wystawiały normalnie (tzn. bez powiadamiania, że się wystawiły - po prostu pojawiały się w nexo).

 

 

Jak dotąd nie znalazłem w nexo, gdzie mogę w towarze wpisać wagę (masę). Albo nie widzę, albo nie ma? To też problem, bo trzeba uzupełniać w sello.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Nexo już ma tyle wersji, a ciągle braki.

 

 

Swoją drogą to ja, pewnie podobnie jak inni, przejdę na Nexo dopiero gdy będzie w pełni współpracowało z Sello.

I oczywiście z opóźnieniem wynikającym z wygaśnięcia mojego abonamentu na GT :P

 

Ale tak sobie myślę.....czy mi czegoś w GT brakuje ?

Hmmmm......

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...