Skocz do zawartości

SELLO > Nexo

Polecane posty

Ale tak sobie myślę.....czy mi czegoś w GT brakuje ?

Hmmmm......

 

 

Tak się złożyło, że korzystam z Nexo, ale nie przeszedłem z GT... Mam możliwość pracowania na obu.

 

Uważam, że już teraz SN pozwala na pracę z Sello, ale nie jest tak komfortowa jak z GT (a może to przyzwyczajenie?). Niektóre rozwiązania w Nexo (które uważam za fajne) pewnie nie pojawią się w GT... W SN są ewidentne braki, ale można je obejść - to wymaga jednak czasu poświęconego przez użytkownika (ale znowu każdy nowy program trzeba poznać)...

 

PS ciekawe czy Vendero bardziej będzie wspierać SN czy GT?

 

PS 2 jak się korzysta z dwóch baz sello to problemem jest zorientowanie które sello jest aktualnie otwarte. SN i GT się różnią wyglądem ale sello nie... Może dało by się uwolnić jakieś miejsce na swój opis? Np. na górze za działem 'Administracja'? Albo miejsce na swoje logo? Co na to Naczelny Bartek? :)

Link to postu

 

PS 2 jak się korzysta z dwóch baz sello to problemem jest zorientowanie które sello jest aktualnie otwarte. SN i GT się różnią wyglądem ale sello nie... Może dało by się uwolnić jakieś miejsce na swój opis? Np. na górze za działem 'Administracja'? Albo miejsce na swoje logo? Co na to Naczelny Bartek? :)

 

W zasadzie nazwa bazy jest w pasku tytułu.

Faktem jest, że jak jest więcej programów otwartych to niewiele widać.

A w samym Sello paska tytułu brak.

 

Więc może dałoby się dołożyć nazwę bazy obok np. nazwy konta na belce obok Wyślij/Odbierz.

Link to postu
PS ciekawe czy Vendero bardziej będzie wspierać SN czy GT?

Będzie działać na obu programach. Z założenia zakres jest taki sam - jak w Sello ;). Z tym, że Sello dodatkowo ma funkcję wyświetlania okien, która w przypadku współpracy z nexo jeszcze nie działa poprawnie.

 

Albo miejsce na swoje logo? Co na to Naczelny Bartek? Uśmiech

Kiedyś chciałem w chwili wolnego czasu dorobić możliwość zmiany tła w górnej belce, coś na wzór minimotywów z przeglądarki Firefox. Niestety z wolnym czasem krucho ;). Ale pomyślimy nad dodaniem dodatkowych informacji gdzieś na oknie.

 

Link to postu

PS ciekawe czy Vendero bardziej będzie wspierać SN czy GT?

Będzie działać na obu programach. Z założenia zakres jest taki sam - jak w Sello ;).

???  GT + Sello = GT + Vendero ?

 

 

Albo miejsce na swoje logo? Co na to Naczelny Bartek? Uśmiech

Ale pomyślimy nad dodaniem dodatkowych informacji gdzieś na oknie.

;D

 

 

Link to postu

PS 2 jak się korzysta z dwóch baz sello to problemem jest zorientowanie które sello jest aktualnie otwarte. SN i GT się różnią wyglądem ale sello nie... Może dało by się uwolnić jakieś miejsce na swój opis? Np. na górze za działem 'Administracja'? Albo miejsce na swoje logo? Co na to Naczelny Bartek? :)

Zacznij od rozróżnienia sobie gridów wg użytkowników :)

 

Możesz pokolorować tylko nagłówki kolumn lub całe gridy, zmienić kolor tła lub kolor tekstu, czcionki, wysokość wierszy - wszystko jak Ci się podoba :) I w parę minut problem zniknie :)

 

My tak rozróżniamy Subiekta. Każdy pracownik ma we wszystkich modułach Subiekta ten sam swój wybrany kolor nagłówków kolumn. Dzięki temu od razu wybiera swojego Subiekta. A w Sello mamy pokolorowane najważniejsze dla nas kolumny w aukcjach trwających i towarach. My tak mamy od zawsze ;)

 

Ale pomyślimy nad dodaniem dodatkowych informacji gdzieś na oknie.

Może wystarczyłoby dodanie do parametrów użytkownika możliwości wyboru koloru okna z Sello? A najlepiej żeby dało się konkretne Sello odróżnić już na pasku zadań - może inny kolor diabełka z Sello (niebieski, zielony, pomarańczowy, itd.)? Lub obok diabełka inna ikonka (np. kula) z kolorem danego użytkownika.

 

Nie ma lepszej metody rozróżniania niż kodowanie kolorystyczne - najszybsze i najłatwiejsze do odróżniania ;)

 

 

I przy okazji - Bartek, taka drobnostka, ale czy nie dałoby się powiększyć okna z parametrami listy? Np. w transakcjach oczekujących na płatność - naliczyłem 32 kolumny do wyboru, z czego wybranych mam 19, a w parametrach listy wygląda to tak:

Parametry_Listy.jpg.06ebe1a7eccc23eda7c30890f3bbc784.jpg

Trochę tam ciasno ;)

 

Oczywiście jest to całkowita drobnostka, bo inne rzeczy są ważniejsze ;) Tak tylko chciałem zaznaczyć sprawę :)

 

Link to postu

Zacznij od rozróżnienia sobie gridów wg użytkowników :)

 

Możesz pokolorować tylko nagłówki kolumn lub całe gridy, zmienić kolor tła lub kolor tekstu, czcionki, wysokość wierszy - wszystko jak Ci się podoba :) I w parę minut problem zniknie :)

Fakt, problem zniknął :) Dzięki. Ale podobało by mi się też zmienić kolor sello w całości, razem z kolorem ikonki na pasku windowsa.

 

Link to postu
Może wystarczyłoby dodanie do parametrów użytkownika możliwości wyboru koloru okna z Sello? A najlepiej żeby dało się konkretne Sello odróżnić już na pasku zadań - może inny kolor diabełka z Sello (niebieski, zielony, pomarańczowy, itd.)?

Tak się nie da, wiele elementów okna Sello jest zrobiona z bitmap - trzeba by przygotować bitmapy we wszystkich tych kolorach.

Ikonka z kolei jest brana z pliku exe przez system, więc tu też możliwości są ograniczone.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A czy okienko edycji paragonu pojawia się już w Sello w tej wersji nexo ?

 

Niestety, nie.

 

Trochę rozszerzę problem, bo on niesie za sobą więcej pracy. Bez okna edycji paragonu:

- nie można wystawić dokumentu, gdy na magazynie SN nie ma towaru (z poziomu SN można, gdy zaznaczy się "Odłożone wydanie towaru i wykonanie usług") > więc gdy jest taka sytuacja (a chcemy zrobić dokument bez towaru na magazynie) to musimy go dodać na stan w SN, zrobić dokument, zaznaczyć w nim "Odłożone..." i zdjąć ze stanu;

 

- nie można zaznaczyć w dokumencie (z poziomu sello), że jest opłacony - na infolinii SN polecono mi takie działanie: wykonanie dokumentu, ręczne wprowadzenie przedpłaty na konto bankowe, edycja dokumentu by wybrać przedpłatę bankową, zaznaczenie, że dokument jest opłacony ową przedpłatą, wydruk dokumentu - słowem kupa roboty... Jakby z Polski do Berlina jechać przez Nowy Jork... na około...

 

Aktualnie jest wersja 6.0 (zmiany dot. w zasadzie dodania zakładek 'vendero') ale nie dotyczy to współpracy z sello. Tu się nie zmieniło nic odkąd go używam, więc chyba od 4-ki. Szkoda...

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Jest NEXO 7.0.0 więc pytanko do BartKa: czy działa z Sello?

 

Czy wspomniane w nowościach 'automatyczne dekretacje' są związane z wprowadzeniem okienka edycji paragonu w sello?

 

 

EDIT: już znalazłem odpowiedź, czekam na komunikat o poprawkach.

PS https://forum.sello.pl/index.php?topic=8172.0;topicseen

Link to postu

Po części to Twoja zasługa i nasze naciski ;).

 

Dzięki. Ale co tam moje posty by dały, jak byście nie wiedzieli gdzie (na)cisnąć...

 

PS

Super że idzie ku lepszemu... Jeszcze to okienko edycji dokumentu końcowego w sello jak by się pojawiało... Za dużo tej ręcznej roboty w nexo, a jesień idzie...

Link to postu

 

Super że idzie ku lepszemu... Jeszcze to okienko edycji dokumentu końcowego w sello jak by się pojawiało... Za dużo tej ręcznej roboty w nexo, a jesień idzie...

 

W zasadzie mi też brakuje tej opcji aby przejść na nexo.

Abonament kończy mi się w styczniu, więc do tego czasu jeszcze ze 4 wersje nexo wyjdą, to może uda mi się już nie przedłużać abonamentu na GT :P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...