Skocz do zawartości

SELLO > Nexo

Polecane posty

Działa, ale ciekawe że zainstalowałem 702 ale program dalej się zgłasza jako 701 i równocześnie nie monituje, że jest w starej wersji... Może działa bo to dalej 701?

 

PS

Przy okazji zgłosiłem uwagi do NEXO-wców:

- żeby pisali przy nowej wersji z jaką wersją Sello współpracuje SN

- żeby dodali okno do wpisania wagi w asortymencie

- I ŻEBY DODAĆ OKNO edycji dok. końcowego

Link to postu

A zaktualizowałeś bazę?

 

Nie pytało o to (tym razem). Było pytanie o to czy chcę zainstalować i że się zrestartuje - i tak zrobiłem. Nie pokazała się opcja (jak dotychczas to było) by ja aktualizować. A z poziomu Nexo to nie widzę takiej opcji, nie mam też wersji 702 przy otwieraniu Subiekta.

 

 

edit: Pomogło pobranie wersji przez www i ponowna instalacja, z poziomu programu dzisiaj się nie udało.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A ja jestem zaszokowany szybkością nowych wersji nexo.

 

Widać, że jest tam za dużo ludzi, połowa mogłaby przejść do Sello  ;D

 

Chcą dorównać do GT z funkcjonalnością pewnie... Albo i przeskoczyć GT.

 

PS

czy tylko ja nie mam w NEXO w towarze opcji wpisania wagi? a może tego nie widzę i gdzieś to jest? czy ktoś jeszcze korzysta też z nexo? ...

Link to postu

Jeśli przy nexo nie wspominają o Sello/Sprincie tzn, że sprawdzone i działa. W razie potencjalnych problemów, o których wiemy, pojawią się informacje i tu i tam. Można zatem założyć, że działa jeśli informacji takich brak :).

 

Co do masy w towarze, to można ją wpisać w sekcji MIARY wybierając szczegóły pozycji Ctrl+F3 np ze sztukami. W nexo model przeliczania jednostek jest bardziej rozbudowany niż w GT. Zaznaczam jednak, że Sello masę z nexo będzie importować od wersji 1.19.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Powinny być od początku. Zobacz czy w ustawieniach masz zaznaczoną dobrą opcję synchronizacji zdjęć.

 

Przepraszam uprzejmie i proszę o zapomnienie posta! redface-3.png

PS miałem ustawioną synchronizację zdjęć na 'Nigdy'! Na początku nie potrzebowałem.

PS2 się człowiek dziwi nowym sellowcom...

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie, jeżeli nie to z góry przepraszam

 

Posiadam program Subiekt nexo i program Sello. Chciałem wystawić dokument końcowy i wyskakuje mi taki błąd:

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

 

Dotyczy:(nazwa aukcji którą skasowałem)

Wyjątek: Tekst w polu musi mieć co najmniej znaków: 1.

na polach:

  DokumentDS.Wystawil

 

 

  Tekst w polu musi mieć co najmniej znaków: 1.

na polach:

  DokumentWZ.Wystawil

 

  Nie ustawiono powiązanego obiektu.

na polach:

  OperacjaKasowa.Osoba

  Brak osoby wystawiającej operacje kasową.

na polach:

  OperacjaKasowa.Osoba

 

Czy może ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuję

 

Konrad

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Które wersje Sello i Subiekta są zainstalowane?

 

Proszę się upewnić, że w parametrach połączenia z systemem sprzedaży są ustawione powiązania pomiędzy użytkownikami Sello i Subiekta.

 

Są ustawione powiązania (chyba) ponieważ poprał mi towar z Subiekta. Wersje Sybiekta Nexo i Sello mam najnowsze.

 

Błąd dalej wyskakuje

 

Dziękuję z odpowiedź

 

Konrad

Link to postu

Rozwiązałem problem. Mam również Rachmistrza i tam trzeba dodać właściciela, program pyta czy jako nowego klienta, gdyż jeden już istnieje i ja tak zrobiłem. Więc program miał dwie osoby o tych samych danych i dlatego musiałem wybierać wystawiającego fakturę, z tym wyjątkiem miał najwyraźniej też program Sello. Dlatego też odinstalowałem Subiekta i Rachmistrza i po ponownej instalacji wybrałem właściciela jako tą samą osobę i teraz jest wszystko OK.

 

Konarad

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Dzisiejsza aktualizacja nexo do 12-ki. Nie synchronizuje cen ani zmienianych nazw produktów. Dzisiejsza aktualizacja nexo do 12-ki. Nie synchronizuje cen ani zmienianych nazw produktów. Nie dodaje nowych produktów do Sello!

 

InsERT_nexo_Driver: Wystąpił błąd podczas synchronizacji towarów:

Wyjątek: Nie odnaleziono metody: 'InsERT.Moria.ModelDanych.Naglowek InsERT.Moria.ModelDanych.Asortyment.get_Naglowek()'.

 

Pilnie potrzebna pomoc!

Link to postu

 

Wyjątek: Nie odnaleziono metody: 'InsERT.Moria.ModelDanych.Naglowek InsERT.Moria.ModelDanych.Asortyment.get_Naglowek()'.

 

 

 

Zawsze mnie zastanawia czy w innych krajach informatycy także tworzą takie nazwy metod, np. w Japonii

get_太もも()

;D ;D ;D

 

Nie sobie nazywają jak chcą, ale niech to działa.  >:(  A tak to się uda albo nie uda... Odnalazłem instalkę 1.11.1 ale niestety wciąż narzuca mi instalację 12-ki. Nie wiem jak to obejść...

 

Jak jutro się nie wyjaśni sprawy z 12-ką to czas stracić parę dni i zaciągnąć GT...

 

悲劇...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...