Skocz do zawartości

ULEPSZENIE KONFIGURACJI Z KURIEREM K-EX

Polecane posty

WItam,

podbijam temat - coraz więcej klientów korzysta z bezpośredniej integracji K-ex zawartej w Sello. Masowym nadawcom - przeszkadza odznaczanie/zaznaczanie.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby:

Wyjściem byłaby opcja wyboru/zaznaczenia - "jeśli wybrana usługa nie ma uzupełnionych danych koniecznych do jej realizacji to utwórz etykietę bez owej usługi.

Problem dotyczy również exportowania paczek do wyślij/odbierz - sello wysyła za każdym razem paczki innych dostawców - przez to chwilę to trwa. Pomysłem jest podział na dostawców.

 

Pozdrawiam!

Grzegorz Sajdak

Key Account Adviser

Branch Office: RZESZÓW, TARNÓW, KRAKÓW, LUBLIN

tel. 510 - 030 - 456

Link to postu

Problem dotyczy również exportowania paczek do wyślij/odbierz - sello wysyła za każdym razem paczki innych dostawców - przez to chwilę to trwa. Pomysłem jest podział na dostawców.

Tu wydaje mi się coś jest nie tak z mechanizmem, jeśli dla danego rodzaju paczek, których dane mają być eksportowane brak to proces powinien trwać ułamek sekundy.

 

PS.

Jak się Sello Team nie zabierze za uwzględnienie naszych uwag to ten moduł zacznie tracić sens na rzecz zewnętrznych integratorów....

Link to postu

To albo trzeba rozdzielić procesy (wysyłanie/odbieranie danych) albo w konfiguracji dać możliwość wyłączenia pobierania statusów paczek - nie każdy to potrzebuje.

 

Bartku a jest realna szansa, że te kilka drobnych poprawek w ciągu 2-3 miesięcy się pojawi? Bo nie wiemy czy czekać czy szukać zewnętrznego integratora...

Link to postu

Przy okazji synchronizacja z Paczkomatami, wypadało by usprawnić tworzenie i opłacanie przesyłek.

 

Teraz aby opłacić przesyłkę muszę najpierw nacisnąć:

 

- Dostawcy paczek -> wyślij

- następnie na paczce -> Oznacz do zapłaty

- i znowu Dostawcy paczek -> wyślij

 

 

a oczekiwałbym, że jak nacisnę "Oznacz do zapłaty" to utworzy i opłaci przesyłkę w jednej synchronizacji.

Link to postu

Przy okazji synchronizacja z Paczkomatami, wypadało by usprawnić tworzenie i opłacanie przesyłek.

 

Teraz aby opłacić przesyłkę muszę najpierw nacisnąć:

 

- Dostawcy paczek -> wyślij

- następnie na paczce -> Oznacz do zapłaty

- i znowu Dostawcy paczek -> wyślij

 

 

a oczekiwałbym, że jak nacisnę "Oznacz do zapłaty" to utworzy i opłaci przesyłkę w jednej synchronizacji.

 

Niedawno wprowadziłem "zwykłe" paczkomaty do nexo i nie oznaczają przesyłki jako opłacona. Trzeba wchodzić ręcznie do managera inpostu.

Link to postu

Niedawno wprowadziłem "zwykłe" paczkomaty do nexo i nie oznaczają przesyłki jako opłacona. Trzeba wchodzić ręcznie do managera inpostu.

 

a co ma wspólnego paczkomat z nexo (masz jakiś moduł) ?

 

Nie, Sello ma moduł. Ale z GT opłaca paczki a z Nexo nie. Dodałem przy okazji, bo wiem, że ST montuje nowe Sello...

Link to postu

Nie wiedziałem, ze do opłacenia paczkomatu z Sello niezbędny jest subiekt gt  ;D

Aaaa... no fakt. Się wygłupiłem, proszę o wybaczenie.  :'(

 

Jakoś tak dla siebie, dzielę sello na sello gt i sello nexo (bo jedno umie więcej a drugie mniej) i tak mi wyszło...

Link to postu

Ale nie potrzebujemy dużo, 2 malutkie zmiany:

 

1. Przy tworzeniu etykiet: jeśli wybrana usługa dodatkowa nie ma uzupełnionych danych koniecznych do jej realizacji (czyli awizacje) bądź jej realizacja dla danej lokalizacji (konkretnie Express Plus) nie jest możliwa to utwórz etykietę bez owej usługi.

 

2. Rozdzielenie wysyłania i odbierania danych.

Link to postu

Ja rozumiem, że możecie nie być świadomi ile pracy wymaga "mała poprawka", ale uwierz mi na słowo, to nie jest 15 minut :). Często takie poprawki wymagają zmiany w tylu miejscach i obsłużenie kilku różnych scenariuszy, że robią się z tego godziny a nawet i dnie. Pomnóż to teraz przez wszystkie takie małe prośby na forum i wychodzi dodatkowy miesiąc pracy.

Link to postu

W chwili obecnej ST pracuje nad funkcjonalnością niezbędną dla wszystkich użytkowników i jest to pilne, więc wszystkie rzeczy ważne tylko dla części użytkowników muszą zostać przesunięte.

 

Każdy na coś czeka i każdy chciałby aby ST wygospodarowało 15 min. właśnie dla niego. Póki co trzeba czekać. :)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

No to ja uzupełnię informacje:

 

"stare API" działało tak, że nie dało się utworzyć normalnie przesyłek w piątek (trzeba było próbować po 50 razy aż zaskoczyło) i dzisiaj od rana w ogóle nie dało się tego zrobić.

 

Nie dało się również wydrukować w piątek etykiet adresowych bo były porozrzucane losowo na stronach A4.

 

Dało się wydrukować zbiorcze zestawienie nadań, którym można się było później podetrzeć bo kurier oznajmił, że już nie przyjmują tego wydruku i musi być nowy (bodajże nazywa się to protokół zdawczo odbiorczy).

 

Dzisiaj 24.10.2016 o godzinie 12:15 klienci zostali za to poinformowani, że firma rezygnuje z wdrożenia nowego systemu informatycznego w związku z tym, że niektórzy klienci zgłosili błędy w działaniu i firma przesuwa termin wdrożenia na rok 2017.

Link to postu

Popieram,

tym bardziej, że K-EX ostatnio daje bardzo dobre ceny na przesyłki i ilość klientów będzie mu się będzie zwiększać, sami przechodzimy do nich z Siódemki :)

 

Polimeryzowałbym...

 

Przeszliśmy do kexa 2 lata temu z 7 bo dali lepsze ceny ale teraz DPD dało nam jeszcze lepsze i chcą żebyśmy wrócili. System DPD z informowaniem klientów o godzinach doręczenia i numerem do kuriera jest ciekawym rozwiązaniem. DPD pracuje nad automatyzacją generowania przesyłki zwrotnej jeśli np uruchamiasz darmowe zwroty dla konsumentów. KEX na pytanie o to zrobił wielkie oczy, teraz już jest trochę lepiej ale palety przez ETL na poczaątku to była jakaś masakra.

Link to postu

Popieram,

tym bardziej, że K-EX ostatnio daje bardzo dobre ceny na przesyłki i ilość klientów będzie mu się będzie zwiększać, sami przechodzimy do nich z Siódemki :)

 

Polimeryzowałbym...

 

Przeszliśmy do kexa 2 lata temu z 7 bo dali lepsze ceny ale teraz DPD dało nam jeszcze lepsze i chcą żebyśmy wrócili. System DPD z informowaniem klientów o godzinach doręczenia i numerem do kuriera jest ciekawym rozwiązaniem. DPD pracuje nad automatyzacją generowania przesyłki zwrotnej jeśli np uruchamiasz darmowe zwroty dla konsumentów. KEX na pytanie o to zrobił wielkie oczy, teraz już jest trochę lepiej ale palety przez ETL na poczaątku to była jakaś masakra.

 

Doptaj się o doliczane koszty płatności kartą przy odbiorze paczki przez klienta. Ta nowość może w DPD Cię nieco kosztować...

Link to postu

 

 

Doptaj się o doliczane koszty płatności kartą przy odbiorze paczki przez klienta. Ta nowość może w DPD Cię nieco kosztować...

 

Czytałem o usłudze, ale nie myślałem, że będzie to dodatkowo płatne dla nadawcy flame-010.gif

 

http://www.rp.pl/Biznes/310069852-DPD-i-InPost-uruchomia-bezgotowkowe-uslugi-kurierskie.html#ap-3

 

W cenniku sendit póki co nie ma na ten tematy mowy.

Link to postu

 

 

Doptaj się o doliczane koszty płatności kartą przy odbiorze paczki przez klienta. Ta nowość może w DPD Cię nieco kosztować...

 

Czytałem o usłudze, ale nie myślałem, że będzie to dodatkowo płatne dla nadawcy flame-010.gif

 

http://www.rp.pl/Biznes/310069852-DPD-i-InPost-uruchomia-bezgotowkowe-uslugi-kurierskie.html#ap-3

 

W cenniku sendit póki co nie ma na ten tematy mowy.

 

Jest w cenniku dla nadawców, więc dlaczego miałbym dopłacać do paczki jako odbiorca? (tak to rozumiem):

Płatność kartą za C.O.D. 1% wartości pobrania (nie mniej niż 3,50 PLN)

Link to postu

 

Jest w cenniku dla nadawców, więc dlaczego miałbym dopłacać do paczki jako odbiorca? (tak to rozumiem):

Płatność kartą za C.O.D. 1% wartości pobrania (nie mniej niż 3,50 PLN)

 

Ciekawe czy można wyłączyć możliwość płacenia kartą :D

No i jak zamierzają to udowodnić nadawcy, że klient zapłacił kartą a nie w naturze...tzn. gotówką?

 

Na Onecie piszą, że

W najbliższym czasie Poczta w swoich placówkach zaoferuje również możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK. Kolejny krokiem będzie uruchomienie dla klientów rynku e-commerce płatności kartami bezpośrednio u kuriera.

 

Niedługo zapłacimy kartą też u listowego tongue-018.gif

 

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/poczta-polska-wprowadza-platnosci-karta-visa-i-mastercard/esmh84

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...