Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Witam, mam problem z wystawianiem aukcji, po aktualizacji błędy przy wysyłaniu. Pobierałem parametry z serwisu manualnie. Poniżej błędy z wysyłania (1: waga np. 1 lub 500 - obie wartości zwracają błąd, jeżeli nie podam wagi zwraca drugi błąd - producent). Czy robię coś źle czy może być to błąd w Sello?

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:
Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 22137
Nieprawidłowa wartość parametru: Waga (z opakowaniem) (0x80004005)

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:
Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 23771
Nieprawidłowa wartość parametru: Producent (0x80004005)

 

Z góry dziękuję za informację na ten temat.

Link to postu

Sello podczas grupowania usuwa pojedyncze ZK ale po zgrupowaniu w grupy już tych ZK nie zakłada, ruch jest, więc Sello oznacza taką aukcję do zmiany w przypadku ustawienia kontroli na uwzględnij "DOSTĘPNE", aukcja zostanie zwiększona.

Zapewne po zgrupowaniu zmiana znowu zostanie wykryta i tym samym aukcja zostanie zmniejszona.

 

Czytam zmiany, oficjalnej wersji 1.19.0, ale nie widzę poprawki do powyższego problemu, czy to oznacza że sello nie poprawi zmiany oczekującej ?

Link to postu

Ten problem wynikał z błędu w kolejkowaniu zadań przez wątek synchronizujący dane z Subiektem. Usuwanie ZK powoduje uruchomienie synchronizacji towarów (a więc zmiana stanów), po czym zgrupowanie powinno uruchomić ponownie tworzenie ZK i teoretycznie to robi. Ale synchronizator ignorował to zadanie przez co nowe ZK nie powstawało.

Teraz po zgrupowaniu powinno powstać ZK i stan zostanie przywrócony do poprzedniego co wycofa zmianę.

Link to postu

Dzięki, zainstalowałem pełną wersję i wydaje się być ok ale mam drugą sprawę.

 

Aukcja z kontrolą ilości ustawioną na DOSTĘPNE w magazynie 6 dostępnych na allegro 291, po wysłaniu paczek aukcja została oznaczona do zmiany.

Dziś dostałem towar robię przyjęcie magazynowe na 285szt, robię synchronizację towar się pojawia ale zmiana oczekująca nie jest usuwana i w dalszym ciągu sello chce zmniejszyć ilość.

Tak ma być ?

zmiany_oczekujace.thumb.png.89b8613ef228c53f38e9cd8a27268c41.png

 

 

Link to postu

Zainstalowałem nową wersję i przeprowadziłem teścik tego, czego mi najbardziej brakowało w becie:

- w subiekcie zrobiłem ZK dla jednego towaru na 1 szt.

- sello ustawiło zmianę na -1 z liczby towaru na allegro - OK

- usunąłem ZK z subiekta

- sello NIE uwzględniło tego, że znów jest 1 szt. więcej i dalej trzyma się wersji, że trzeba zdjąć sztukę z allegro

 

Bartku, co powinno robić sello? stworzyć nową zmianę na +1 i wykonać 2 operacje: najpierw -1 a potem +1 (sello tego nie robi, ale i nie powinno, bo może przypadkiem zamknąć aukcję jeśli stan na allegro =1)

 

Wydaje się, że Sello nadal nie uwzględnia aktualnego stanu magazynowego z Subiekta przy takich operacjach (edycja lub usuwanie dokumentów).

Link to postu

A czy po usunięciu ZK zmieniła się liczba dostępnych w Sello?

Tak.

Zmiana powinna się anulować jeśli nie była jeszcze wysłana (zniknie).

Nie zniknęła.

 

Upewnij się, że pliki które podsyłałem kiedyś instalator podmienił na nowe.

Przypomnij proszę jak to zrobić i gdzie szukać pliku.

Link to postu

Zobacz Paczki.dll i Kartoteki.dll jaką mają wersję (prawym na właściwości pliku) i czy jest to 1.19.0.2172

Paczki.dll

zmodyfikowany: ‎środa, ‎7 ‎października ‎2015, ‏‎09:18:08

Kartoteki.dll

zmodyfikowany: środa, ‎7 ‎października ‎2015, ‏‎09:18:06

Link to postu

Ale ZK usuwałeś z poziomu Subiekta czy Sello?

Odpowiem za kolegę

Zainstalowałem nową wersję i przeprowadziłem teścik tego, czego mi najbardziej brakowało w becie:

- w subiekcie zrobiłem ZK dla jednego towaru na 1 szt.

- sello ustawiło zmianę na -1 z liczby towaru na allegro - OK

- usunąłem ZK z subiekta

- sello NIE uwzględniło tego, że znów jest 1 szt. więcej i dalej trzyma się wersji, że trzeba zdjąć sztukę z allegro

Link to postu

Ok już chyba wiem o co chodzi. Poprawka, którą zrobiliśmy dotyczyła opcji gdzie wartość jest tylko zmniejszana. Jeśli użyta zostanie opcją synchronizacji w górę i w dół to działa dalej "po staremu". Czy możecie potwierdzić, że dla opcji "tylko zmniejszaj" działa to poprawnie?

Link to postu

Ok już chyba wiem o co chodzi. Poprawka, którą zrobiliśmy dotyczyła opcji gdzie wartość jest tylko zmniejszana. Jeśli użyta zostanie opcją synchronizacji w górę i w dół to działa dalej "po staremu". Czy możecie potwierdzić, że dla opcji "tylko zmniejszaj" działa to poprawnie?

 

Przyjrzę się zatem zmianom'w dół'...

 

No to kiedy następna poprawka w dół i w górę?  ;)  (i okienko w subiekt nexo 8 ;D )

 

PS

ZK było w Subiekcie

Link to postu

Ok już chyba wiem o co chodzi. Poprawka, którą zrobiliśmy dotyczyła opcji gdzie wartość jest tylko zmniejszana. Jeśli użyta zostanie opcją synchronizacji w górę i w dół to działa dalej "po staremu". Czy możecie potwierdzić, że dla opcji "tylko zmniejszaj" działa to poprawnie?

Tak na szybko, to dla "tylko zmniejszaj" wygląda, że działa.

Link to postu

Czy jest mozliwosc sprawdzenia kiedy dokladnie aukcja zostanie wznowiona np. rubryka w aukcjach trwajacych: data wznowienia aukcji. Dotyczy szczegolnie aukcji promowanych chcialbym sam sprawdzic czy jest sens wznawiac taka aukcje bo co z tego ze mam na magazynie 800 sztuk jak sprzedaje tylko np. 4 sztuki na miesiac bo powstala tak duza konkurencja i zanizyli cene. Prosze o pomoc.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...