Skocz do zawartości

Istniejące konto na allegro

Polecane posty

Dzisiaj w sklepie ktoś mi powiedział że kupując sello muszę utworzyć nowe konto na allegro, bo najprawdopodobniej nie da się podpiąć sello do już istniejącego konta. Czy to prawda i nie ma takiej możliwości, to było by bardzo dziwne?

 

Nieprawda. Nawet więcej - da się podpiąć tylko istniejące konto allegro :)

PS sello nie sprawdza (bo i po co) jak długo konto istnieje...

 

Link to postu

A czy to sello naprawdę usprawniania sprzedaż?

Chodzi mi o to by automatycznie wystawiał paragony w subiekt. Sprzedaje tanie artykuły i ludzie kupują dużo pozycji i potem w kartotece trzeba tego szukać. Czy to działa na zasadzie że wpiszę nick kupującego a program może przenieść zakupy do subiekta i od razu może wypisać list przewozowy w Elektronicznym nadawcy poczty lub np w webtrucker inpostu?

Bo w sklepie nie do końca umieli mi odpowiedzieć na te pytania.

 

 

Link to postu

Oczywiście, że jest to nieprawda. Osoba, która to mówiła miała zapewne na myśli licencję demo, która jest darmowa do każdego konta na 30 dni i można ją wykorzystać tylko raz. Więc jeśli ktoś wcześniej użył licencji demo na koncie A, to aby skorzystać z Sello po czasie na koncie A musi wykupić licencję np. na 30 dni lub skonfigurować w Sello konto, na którym licencja demo nie była jeszcze obsługiwana.

 

A czy to sello naprawdę usprawniania sprzedaż?

Nie robilibyśmy programu, który miałby utrudniać ;)

 

Sello automatycznie rezerwuje towar w Subiekcie, paragony/faktury wystawia "na kliknięcie". Niczego natomiast nie będzie trzeba szukać, nie trzeba będzie ręcznie tworzyć listy towarów - to się zrobi samo. Dla każdej transakcji oraz dla zgrupowanych zakupów klienta można wygenerować jednym kliknięciem dokument końcowy.

 

Sello potrafi łączyć się aktualnie z Paczkomatami oraz z K-Ex, obsługa EN i innych dostawców jest możliwa z wykorzystaniem eksportu paczek do pliku.

 

 

Link to postu

A czy to sello naprawdę usprawniania sprzedaż?

 

Sello zostało stworzone aby życie było prostsze  :)

 

Jeżeli wszystko ładnie skonfigurujesz to Sello będzie automatycznie tworzyło dokumenty końcowe, pilnowało stanów magazynowych na aukcji i dużo dużo więcej.

Integracji z Elektronicznym Nadawcą nie ma, ale można eksportować paczki za pomocą transformat. Sello natomiast posiada wbudowaną integrację z firmą kurierską KEX oraz Inpost Paczkomaty (nie mylić z inpost Paczkomaty Allegro).

 

Kolega PanBanBan wiele natrudził się pisząc poradnik dla nowych użytkowników, więc czytaj, a jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj

 

PORADNIK od instalacji Sello do pierwszej paczki w kilka godzin

Link to postu

<tablica>

 

Sello to najlepszy program do obsługi Allegro dostępny na rynku.

Ułatwia bardzo dużo, osobiście nie umiałbym prowadzić sklepu na Allegro bez Sello.

Program posiada bardzo dużo przydatnych funkcji, począwszy od codziennej obsługi zamówień, przez zarządzanie stanami towarów na Allegro aż do tworzenia bardzo rozbudowanych, sparametryzowanych szablonów aukcji, których późniejsza zmiana (np. dodanie nowego elementu graficznego we wszystkich aukcjach) nie przysparza żadnych problemów.

Dzięki Sello udaje mi się skutecznie minimalizować pomyłki związane z błędnym wystawianiem paragonu, czy błędnym zapakowaniem towaru do paczki.

Do tego programiści Sello są dostępni tu na forum, tak więc znają na bieżąco nasze potrzeby i reagują na nie.

Nie zamieniłbym Sello na żaden inny program.

 

</tablica>

Link to postu

Przestudiowałem poradniki dla sello i napotkałem na kilka problemów. Obecnie korzystam z gmail i tu może być problem. Seloo głównie potrzebuje do synchronizowania zakupów i automatycznego wystawiania paragonów by nie obciążać ręce przy długich paragonach.

Wiec mam zamiar pracować na gmailu w Outlooku bo tak jest mi wygodnie. Dodatkowo wpisuje całe zakupy do excela i odrazu zaznaczam czy to wysłane czy nie. Wiec sprawdzając zakupy na Outlooku chciałbym wpisać nick kupującego w sello i wystawić automatycznie paragon. Czy to będzie takie proste?

Bo ten system pracy mi odpowiada ale wystawianie paragon mnie meczy, tymbarskiej ze potrafią one być długie.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy faktycznie tak długo pobiera się transakcje z Allegro i przychodząc rano do pracy musiałbym czekać kilka godzin na ściągnięcie wszystkich transakcji? Dziennie pakujemy około 150paczek  

Czy na początku naciskam wyślij/odbierz w zakładce aukcje, przestudiowałem poradnik ale boje się by przez przypadek program nie pobrał mi transakcji, tylko same aukcje które powiąże z subiektem.

Piszecie też że baza Sello jest inna niż Subiekta, ale przy wystawianiu dokumentów ściąga towar ze stanów Subiekta?

 

Link to postu

Przestudiowałem poradniki dla sello i napotkałem na kilka problemów. Obecnie korzystam z gmail i tu może być problem. Seloo głównie potrzebuje do synchronizowania zakupów i automatycznego wystawiania paragonów by nie obciążać ręce przy długich paragonach.

Wiec mam zamiar pracować na gmailu w Outlooku bo tak jest mi wygodnie. Dodatkowo wpisuje całe zakupy do excela i odrazu zaznaczam czy to wysłane czy nie. Wiec sprawdzając zakupy na Outlooku chciałbym wpisać nick kupującego w sello i wystawić automatycznie paragon. Czy to będzie takie proste?

Ale po co masz sobie dokładać jakiegoś ręcznego pilnowania? Po co zewnętrzny program do maili? A wpisywanie zakupów do Excela to jakiś absurd ::)

 

To, że teraz tak działasz to ok - bo nie miałeś jednego programu który by to wszystko obsługiwał. Ale jak masz Sello to Sello będzie to wszystko automatycznie obsługiwało.

 

Co do gmaila to da się go obsługiwać w Sello. Jedynie wysłane z tych skrzynek wiadomości będą się z powrotem do niego pobierać. Pisze też w poradniku, że mail na gmailu jest mało profesjonalny ;)

 

Bo ten system pracy mi odpowiada.

Jakbyś widział u kogoś jak wygląda praca z Sello i ile czasu Ty tracisz na ręczną robotę, a ile on na parę klików w Sello - to przestałby Ci odpowiadać ;) Ja mam jednego znajomego, który pakuje dziennie po kilkadziesiąt paczek i wypełnia druki pocztowe ręcznie bo tak mu wygodniej - można i tak, tylko po co ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy faktycznie tak długo pobiera się transakcje z Allegro i przychodząc rano do pracy musiałbym czekać kilka godzin na ściągnięcie wszystkich transakcji? Dziennie pakujemy około 150paczek.  

Nie, zostało to już poprawione w Sello i ściąganie działa dużo szybciej. Ale tu nie tylko chodzi o Sello ale o Allegro. Rano jest największe obciążenie serwerów Allegro i jak rano będziesz chciał ściągnąć transakcje z Allegro to będzie to trwało - kilka/kilkanaście minut. Dlatego lepiej sobie wszystko zautomatyzować i niech się pobierze zanim przyjdziesz do pracy. Po co czekać?

 

Czy na początku naciskam wyślij/odbierz w zakładce aukcje, przestudiowałem poradnik ale boje się by przez przypadek program nie pobrał mi transakcji, tylko same aukcje które powiąże z subiektem.

Nie ma znaczenia w jakiej zakładce bo pobieranie jest dla całego Sello - jedno.

 

Najpierw w parametrach podstawowych zaznaczasz - "pytaj o parametry odbierania".

Potem naciskasz wyślij/odbierz i wybierasz obok serwisów aukcyjnych "odbierz".

Pojawia się okienko w którym odznaczasz wszystko i zaznaczasz tylko aukcje trwające, ze sprzedażą i bez sprzedaży.

Trzeba też pobrać towary z Subiekta.

Potem aukcje się pobierają, wiążesz je z towarami i dopiero wtedy pobierasz transakcje.

Oczywiście jedna aukcja musi dotyczyć tylko jednego konkretnego towaru z Subiekta.

 

Piszecie też że baza Sello jest inna niż Subiekta, ale przy wystawianiu dokumentów ściąga towar ze stanów Subiekta?

Tak, te bazy komunikują się ze sobą.

Link to postu

Mikasie, cieszę się, że trafiłeś na to forum i na program Sello.

Jeżeli do tej pory musiałeś obsługiwać paczki tak jak napisałeś, teraz Twoje życie odmieni się na lepsze dzięki Sello.

Będziesz miał o wiele, wiele więcej czasu dla siebie, na rozwijanie firmy.

 

Sello to wspaniały program, który wiele, bardzo wiele automatyzuje.

 

Początki mogą być nieco frustrujące, bo nauka każdego nowego programu wymaga czasu.

Ale szybko zobaczysz, że w zasadzie najtrudniejsza jest początkowa konfiguracja, którą bez problemu przejdziesz dzięki intuicyjnemu inferfejsowi Sello, dzięki dobrze napisanej pomocy (klawisz F1) oraz oczywiście dzięki poradnikom PanBanBana i temu forum.

 

Do tego to w co cały czas nie mogę uwierzyć - tak dużo pomocy za jedyne nieco ponad 100 zł rocznie.

 

Sello zastąpi Twoje rejestry w Excelu - wszystko od teraz będzie w Sello. Z całą historią.

Link to postu

Excel mi jest do tego potrzebny bo np dużo osób coś kupuje i nie podaje kolorów towaro. Wtedy pisze obok klinga ze "musi wybrać kolor"

Zreszta jest mnóstwo innych rzeczy, klient zapłaci mało za wysyłkę, nie poda prawidłowego adresu coś zmieni w kolejnych emailach. Wszystko tomwieczorem spisuje do excela i to ułatwia mi prace. W weekendy wracam do zestawienia i wtedy albo dziwnie do klientów lub wysyłam im SMS. Czy odzyskuje prowizje. Jak tu rozwiazujecie te sprawy by nie pominąć w gąszczu zakupów i zawsze moc wrócić do konkretnej transakcji i po tygodniu skontaktować się z klientem w sprawie wyboru koloru lub inne sprawie. Tego się boje i dlatego prowadzę to w excleu, ale nie twierdze ze to dodatkowa praca która zabiera mój wolny czas.

Link to postu

Excel mi jest do tego potrzebny bo np dużo osób coś kupuje i nie podaje kolorów towaro. Wtedy pisze obok klinga ze "musi wybrać kolor"

Zreszta jest mnóstwo innych rzeczy, klient zapłaci mało za wysyłkę, nie poda prawidłowego adresu coś zmieni w kolejnych emailach. Wszystko tomwieczorem spisuje do excela i to ułatwia mi prace. W weekendy wracam do zestawienia i wtedy albo dziwnie do klientów lub wysyłam im SMS. Czy odzyskuje prowizje. Jak tu rozwiazujecie te sprawy by nie pominąć w gąszczu zakupów i zawsze moc wrócić do konkretnej transakcji i po tygodniu skontaktować się z klientem w sprawie wyboru koloru lub inne sprawie. Tego się boje i dlatego prowadzę to w excleu, ale nie twierdze ze to dodatkowa praca która zabiera mój wolny czas.

Tak jak Ci wcześniej napisałem - teraz jest to zrozumiałe bo nie korzystasz z Sello ale jak zaczniesz korzystać - to my to wszystko mamy zorganizowane w Sello.

Link to postu

Excel mi jest do tego potrzebny bo np dużo osób coś kupuje i nie podaje kolorów towaro. Wtedy pisze obok klinga ze "musi wybrać kolor"

Zreszta jest mnóstwo innych rzeczy, klient zapłaci mało za wysyłkę, nie poda prawidłowego adresu coś zmieni w kolejnych emailach. Wszystko tomwieczorem spisuje do excela i to ułatwia mi prace. W weekendy wracam do zestawienia i wtedy albo dziwnie do klientów lub wysyłam im SMS. Czy odzyskuje prowizje. Jak tu rozwiazujecie te sprawy by nie pominąć w gąszczu zakupów i zawsze moc wrócić do konkretnej transakcji i po tygodniu skontaktować się z klientem w sprawie wyboru koloru lub inne sprawie. Tego się boje i dlatego prowadzę to w excleu, ale nie twierdze ze to dodatkowa praca która zabiera mój wolny czas.

Tak jak Ci wcześniej napisałem - teraz jest to zrozumiałe bo nie korzystasz z Sello ale jak zaczniesz korzystać - to my to wszystko mamy zorganizowane w Sello.

Tak ale mam tylko jedno ale, czy da się jakoś zaznaczać te transakcja które nie są wysłane i opisywać czemu. Bo tak jak pisałem, powodów nie wysłania jest całe mnóstwo a wracając do nich po czasie człowiek się zastanawia czemu tego klientowi nie wysłałem.

Albo np mam ludzi którzy kupują za pobraniem i mają mało komentarzy, od razu proszę ich o wpłatę, a mam drugą osobę za pobraniem i ta znowu kupił ale nie podała kolorów. I tej osobie wyśle towar, ale jak wybierze kolor. W excelu zaznaczam ich na czerwono i opisuje krótko powód, wtedy mam to czytelne. A nie gąszcz nie wysłanych paczek ale nie wiadomo czemu. Czy w tym programie da się to jakoś opisywać?

Link to postu

Tak ale mam tylko jedno ale, czy da się jakoś zaznaczać te transakcja które nie są wysłane i opisywać czemu. Bo tak jak pisałem, powodów nie wysłania jest całe mnóstwo a wracając do nich po czasie człowiek się zastanawia czemu tego klientowi nie wysłałem.

Albo np mam ludzi którzy kupują za pobraniem i mają mało komentarzy, od razu proszę ich o wpłatę, a mam drugą osobę za pobraniem i ta znowu kupił ale nie podała kolorów. I tej osobie wyśle towar, ale jak wybierze kolor. W excelu zaznaczam ich na czerwono i opisuje krótko powód, wtedy mam to czytelne. A nie gąszcz nie wysłanych paczek ale nie wiadomo czemu. Czy w tym programie da się to jakoś opisywać?

W transakcjach/paczkach możesz wpisywać notatki i możesz im nadawać cechy. Poza tym transakcje mają swoje statusy, np. w trakcie realizacji czy zakończona. I do tego są jeszcze różne filtry.

 

Jak obrobisz kilka transakcji w Sello to zobaczysz, że jest to wszystko dobrze zorganizowane i nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi.

Link to postu

Tak ale mam tylko jedno ale, czy da się jakoś zaznaczać te transakcja które nie są wysłane i opisywać czemu. Bo tak jak pisałem, powodów nie wysłania jest całe mnóstwo a wracając do nich po czasie człowiek się zastanawia czemu tego klientowi nie wysłałem.

Albo np mam ludzi którzy kupują za pobraniem i mają mało komentarzy, od razu proszę ich o wpłatę, a mam drugą osobę za pobraniem i ta znowu kupił ale nie podała kolorów. I tej osobie wyśle towar, ale jak wybierze kolor. W excelu zaznaczam ich na czerwono i opisuje krótko powód, wtedy mam to czytelne. A nie gąszcz nie wysłanych paczek ale nie wiadomo czemu. Czy w tym programie da się to jakoś opisywać?

W transakcjach/paczkach możesz wpisywać notatki i możesz im nadawać cechy. Poza tym transakcje mają swoje statusy, np. w trakcie realizacji czy zakończona. I do tego są jeszcze różne filtry.

 

Jak obrobisz kilka transakcji w Sello to zobaczysz, że jest to wszystko dobrze zorganizowane i nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi.

I jeszcze nachodzi mnie jedno pytanie, czy obrabiacie wszystkie wysyłki z poziomu poczty i przenosicie je do transakcji czy robicie to inaczej?

Chodzi o to że ja sprawdzam w outlooku każdy email odpisuje klientom od razu na ich zapytania a zakupy w tym czasie przenoszę do exclea i jeśli jestem w pracy to pakuje paczki. Więc wszystko robię po kolei by potem nie wracać do zaległych emaili.

 

Link to postu

I jeszcze nachodzi mnie jedno pytanie, czy obrabiacie wszystkie wysyłki z poziomu poczty i przenosicie je do transakcji czy robicie to inaczej?

Chodzi o to że ja sprawdzam w outlooku każdy email odpisuje klientom od razu na ich zapytania a zakupy w tym czasie przenoszę do exclea i jeśli jestem w pracy to pakuje paczki. Więc wszystko robię po kolei by potem nie wracać do zaległych emaili.

Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie zakupy trafiają do transakcji i do nich podpinają się wszystkie maile od/do tych transakcji. Tutaj je sobie obrabiasz, grupujesz, odpisujesz do klientów, itd. W Sello wszystko robi się z poziomu transakcji. Jak się uprzesz to na siłę możesz robić to z poziomu maili ale nie ma takiej potrzeby.

 

Zainstaluj Sello. Ustaw wszystko jak należy. Pobierz dane w odpowiedniej kolejności. I zacznij bawić się tymi danymi. Grupuj transakcje, podpinaj maile, dodawaj notatki, nadawaj cechy, twórz sobie paczki. Nie musisz jeszcze nic wysyłać z Sello, możesz tylko odbierać dane. A pracuj jeszcze tak jak obecnie. I dopiero jak poczujesz się pewnie w Sello to wtedy przesiądziesz się na nie i zaczniesz z niego również wysyłać dane. A wcześniej pobranie transakcje oznaczysz jako zakończone, paczki jako wysłane i będziesz miał porządek.

Link to postu

I jeszcze nachodzi mnie jedno pytanie, czy obrabiacie wszystkie wysyłki z poziomu poczty i przenosicie je do transakcji czy robicie to inaczej?

Chodzi o to że ja sprawdzam w outlooku każdy email odpisuje klientom od razu na ich zapytania a zakupy w tym czasie przenoszę do exclea i jeśli jestem w pracy to pakuje paczki. Więc wszystko robię po kolei by potem nie wracać do zaległych emaili.

Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie zakupy trafiają do transakcji i do nich podpinają się wszystkie maile od/do tych transakcji. Tutaj je sobie obrabiasz, grupujesz, odpisujesz do klientów, itd. W Sello wszystko robi się z poziomu transakcji. Jak się uprzesz to na siłę możesz robić to z poziomu maili ale nie ma takiej potrzeby.

 

Zainstaluj Sello. Ustaw wszystko jak należy. Pobierz dane w odpowiedniej kolejności. I zacznij bawić się tymi danymi. Grupuj transakcje, podpinaj maile, dodawaj notatki, nadawaj cechy, twórz sobie paczki. Nie musisz jeszcze nic wysyłać z Sello, możesz tylko odbierać dane. A pracuj jeszcze tak jak obecnie. I dopiero jak poczujesz się pewnie w Sello to wtedy przesiądziesz się na nie i zaczniesz z niego również wysyłać dane. A wcześniej pobranie transakcje oznaczysz jako zakończone, paczki jako wysłane i będziesz miał porządek.

Ale jednak dużo osób np składa reklamacje lub ma zastrzeżenia do zakupów, lub inne pytanie o produkty nie zakupione i trzeba przeglądać pocztę i przy okazji pakować paczki. Dlatego trzeba to jakoś pogodzić by robić jedno i drugie na raz.

Link to postu

Mikasie, Twoje problemy są typowe dla każdego ze sprzedających.

 

Nie obawiaj się zainstalować Sello.

 

Jedyne do czego ja używam Excela, to właśnie reklamacje.

Ale robię to tylko dlatego, że mam zrobiony do Excela dokument worda, który drukuje mi na podstawie tych danych protokół reklamacyjny.

 

A w Sello mam cechy nadawane klientom:

Reklamacja

Reklamacja w toku

Reklamacja załatwiona pozytywnie

Reklamacja załatwiona negatywnie

 

Potem mogę sobie po tych cechach filtrować i patrzeć, którzy klienci mają reklamacje w toku, a że jest to w Sello to od razu widzę zakupione towary i wysłane paczki.

 

Sello przechowuje też emaile, które są podpięte pod konkretnego klienta, więc wszystko widać od razu.

Link to postu

Mikasie, Twoje problemy są typowe dla każdego ze sprzedających.

 

Nie obawiaj się zainstalować Sello.

 

Jedyne do czego ja używam Excela, to właśnie reklamacje.

Ale robię to tylko dlatego, że mam zrobiony do Excela dokument worda, który drukuje mi na podstawie tych danych protokół reklamacyjny.

 

A w Sello mam cechy nadawane klientom:

Reklamacja

Reklamacja w toku

Reklamacja załatwiona pozytywnie

Reklamacja załatwiona negatywnie

 

Potem mogę sobie po tych cechach filtrować i patrzeć, którzy klienci mają reklamacje w toku, a że jest to w Sello to od razu widzę zakupione towary i wysłane paczki.

 

Sello przechowuje też emaile, które są podpięte pod konkretnego klienta, więc wszystko widać od razu.

program kupiony i startujemy 1 października dlatego 1000 pytań. Cały weekend siedziałem i czytałem forum.

Widzę że najważniejsze jest to by od samego początku odznaczać wszystkie transakcje i nadawać im statusy wysłane, do wysłania...

Bo jak tego chyba nie zrobię to potem się zginie i nie będę widział co wysłałem a co nie.

Czy da się pracować starą metodą i próbować nowej a po kilku dniach wykasować stare transakcje i już wszystko robić w sello. To mnie jeszcze nurtuje.

 

Link to postu

program kupiony i startujemy 1 października dlatego 1000 pytań. Cały weekend siedziałem i czytałem forum.

Widzę że najważniejsze jest to by od samego początku odznaczać wszystkie transakcje i nadawać im statusy wysłane, do wysłania...

Bo jak tego chyba nie zrobię to potem się zginie i nie będę widział co wysłałem a co nie.

Czy da się pracować starą metodą i próbować nowej a po kilku dniach wykasować stare transakcje i już wszystko robić w sello. To mnie jeszcze nurtuje.

 

 

 

Oczywiście możesz pracować po staremu, a potem oznaczyć transakcje jako anulowane w Sello, te które załatwiłeś poza Sello.

Jednak lepiej tak nie robić.

Sello rezerwuje towar, drukuje paragony, zdejmuje ze stanu.

 

Lepiej robić od razu wszystko w Sello, a jedynie to czego nie wiesz jak zrobić, zapisać sobie na chwilę na kartce, aby dopytać na forum i od razu wprowadzić do Sello.

Link to postu

program kupiony i startujemy 1 października dlatego 1000 pytań. Cały weekend siedziałem i czytałem forum.

Widzę że najważniejsze jest to by od samego początku odznaczać wszystkie transakcje i nadawać im statusy wysłane, do wysłania...

Bo jak tego chyba nie zrobię to potem się zginie i nie będę widział co wysłałem a co nie.

Czy da się pracować starą metodą i próbować nowej a po kilku dniach wykasować stare transakcje i już wszystko robić w sello. To mnie jeszcze nurtuje.

 

 

 

Oczywiście możesz pracować po staremu, a potem oznaczyć transakcje jako anulowane w Sello, te które załatwiłeś poza Sello.

Jednak lepiej tak nie robić.

Sello rezerwuje towar, drukuje paragony, zdejmuje ze stanu.

 

Lepiej robić od razu wszystko w Sello, a jedynie to czego nie wiesz jak zrobić, zapisać sobie na chwilę na kartce, aby dopytać na forum i od razu wprowadzić do Sello.

To jeszcze mnie jedno dręczy, chyba całkowicie nie da się pracować bez poczty.

Np klient kupuje towar i nie wybiera koloru. Zaznaczam go że nie wybrał koloru.

Ale po kilku godzinach lub nawet dniach pisze w tej sprawie email, czasami potrafią napisać z innego konta email i co wtedy?

Więc i tak trzeba przeglądać wszystkie emaile w z tego poziomu wszytko robić. Tak mi się wydaje.

Link to postu

program kupiony i startujemy 1 października dlatego 1000 pytań. Cały weekend siedziałem i czytałem forum.

Widzę że najważniejsze jest to by od samego początku odznaczać wszystkie transakcje i nadawać im statusy wysłane, do wysłania...

Bo jak tego chyba nie zrobię to potem się zginie i nie będę widział co wysłałem a co nie.

Czy da się pracować starą metodą i próbować nowej a po kilku dniach wykasować stare transakcje i już wszystko robić w sello. To mnie jeszcze nurtuje.

 

 

 

Oczywiście możesz pracować po staremu, a potem oznaczyć transakcje jako anulowane w Sello, te które załatwiłeś poza Sello.

Jednak lepiej tak nie robić.

Sello rezerwuje towar, drukuje paragony, zdejmuje ze stanu.

 

Lepiej robić od razu wszystko w Sello, a jedynie to czego nie wiesz jak zrobić, zapisać sobie na chwilę na kartce, aby dopytać na forum i od razu wprowadzić do Sello.

To jeszcze mnie jedno dręczy, chyba całkowicie nie da się pracować bez poczty.

Np klient kupuje towar i nie wybiera koloru. Zaznaczam go że nie wybrał koloru.

Ale po kilku godzinach lub nawet dniach pisze w tej sprawie email, czasami potrafią napisać z innego konta email i co wtedy?

Więc i tak trzeba przeglądać wszystkie emaile w z tego poziomu wszytko robić. Tak mi się wydaje.

 

Maile klienta są dostępne przy każdej transakcji.

Jeżeli klient napisze z innego maila i jesteś pewien, że to faktycznie jego email, wówczas można w Sello takiego maila podpiąć pod konkretną transakcję ręcznie.

 

Tak więc maile trzeba czytać jak dotychczas, ale wszelkie ustalenia możesz sobie notować w Sello w notatkach do transakcji, które potem mogą być widoczne na wydruku np. listy magazynowej służącej do pakowania przesyłek.

 

A zbieranie towarów do spakowania można robić na podstawie Listy towarów do spakowania, którą należy zainstalować w Sello własnoręcznie

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8279.0

Link to postu

program kupiony i startujemy 1 października dlatego 1000 pytań. Cały weekend siedziałem i czytałem forum.

Widzę że najważniejsze jest to by od samego początku odznaczać wszystkie transakcje i nadawać im statusy wysłane, do wysłania...

Bo jak tego chyba nie zrobię to potem się zginie i nie będę widział co wysłałem a co nie.

Czy da się pracować starą metodą i próbować nowej a po kilku dniach wykasować stare transakcje i już wszystko robić w sello. To mnie jeszcze nurtuje.

 

 

 

Oczywiście możesz pracować po staremu, a potem oznaczyć transakcje jako anulowane w Sello, te które załatwiłeś poza Sello.

Jednak lepiej tak nie robić.

Sello rezerwuje towar, drukuje paragony, zdejmuje ze stanu.

 

Lepiej robić od razu wszystko w Sello, a jedynie to czego nie wiesz jak zrobić, zapisać sobie na chwilę na kartce, aby dopytać na forum i od razu wprowadzić do Sello.

To jeszcze mnie jedno dręczy, chyba całkowicie nie da się pracować bez poczty.

Np klient kupuje towar i nie wybiera koloru. Zaznaczam go że nie wybrał koloru.

Ale po kilku godzinach lub nawet dniach pisze w tej sprawie email, czasami potrafią napisać z innego konta email i co wtedy?

Więc i tak trzeba przeglądać wszystkie emaile w z tego poziomu wszytko robić. Tak mi się wydaje.

 

Maile klienta są dostępne przy każdej transakcji.

Jeżeli klient napisze z innego maila i jesteś pewien, że to faktycznie jego email, wówczas można w Sello takiego maila podpiąć pod konkretną transakcję ręcznie.

 

Tak więc maile trzeba czytać jak dotychczas, ale wszelkie ustalenia możesz sobie notować w Sello w notatkach do transakcji, które potem mogą być widoczne na wydruku np. listy magazynowej służącej do pakowania przesyłek.

 

A zbieranie towarów do spakowania można robić na podstawie Listy towarów do spakowania, którą należy zainstalować w Sello własnoręcznie

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8279.0

My nie drukujemy list do spakowania bo sprzedajemy bieliznę i pakujemy to we dwoje. Ja sprawdzam konkretne zakupy drukuje paragon, wypisuje list i mówię co druga osoba ma spakować. W tej bieliznę jest sporo kolorów i wzorów, więc trzeba to od razu sprawdzać, bo potem po wzięciu takiego zamówienia ktoś by się zastanawiał co ma dać. Gdzieś tak jest nam łatwiej. Kiedyś próbowaliśmy innego sposobu, pakowaliśmy wszystkim paczki i zapisywaliśmy na nich nicki i potem drukowałem paragony i listy, ale zajmowało to dużo czasu i mniej paczek spakowaliśmy. Bo jak powiem komuś co ma spakować, to zanim on to przyniesie do stołu pakowania to ja mam wypisany paragon(często trzeba poobcinać wiszące nitki przy bieliźnie i sprawdzić czy jest dobra), zanim on to spakuje ja już drukuje list i mamy wszystko z głowy. Kombinowaliśmy na różne sposoby i to co robimy teraz najlepiej nam pasowało.

Jedynie co mnie denerwuje to prowadzenie tego excela (wolny czas w domu spędzam nad excel)I to że w programie magazynowym mam sporo artykułów o takiej samem nazwie np "majtki damskie" u różnych producentów i potem się zastanawiam które mam wypisać. Idzie to sprawnie do puki człowiek nie jest zmęczony. Dlatego brakuje na, mechanizmu który automatycznie wystawi nam paragony.

Jeszcze jedno co do końca nie rozumiem to cenniki dostawy.

Piszecie że trzeba stworzyć np "list polecony ekonomiczny" Ale przecież widzę że w słownikach są potworzone formy płatności, chyba że muszę tam wpisać jakieś kwoty.

Ale to też może być problem, na niektórych aukcjach mam listy polecone w cenie 6zł bo list będzie w gabarycie A, ale na drugiej aukcji jest po 8zł bo to już jest gabaryt B. Lub w ogóle robię tańszą przesyłkę za 2zł by przyciągnąć kupującego bo mam z czego dopłacić do wysyłki. Więc chyba program sam powinien sobie pobrać cenę z cennika dostawy jaką wybrał klient i wystawił to na paragonie. No chyba że jest to potrzebne do drukowania etykiet na paczki. Ale od razu pisze że wole to robić ręcznie w Elektronicznym nadawcy lub webtracker z inpostu gdzie ściągam adresy z allegro.

Link to postu

Z tego co piszesz to aż serce mi się ściska, że tak sobie roboty dodajecie.

 

Każdy towar należy mieć w Subiekcie osobno.

Jeżeli sprzedajecie na aukcjach pod jedną aukcją wiele modeli tego samego towaru, wówczas na podstawie informacji z maila lub z formularza Allegro należy w transakcji w Sello zamienić towar ogólny na towar właściwy.

 

Na tej podstawie drukuje się paragony, przynosi towary do spakowania i pakuje.

 

Prawdę mówiąc jak bym miał z każdym towarem biegać po magazynie, to za wiele bym nie spakował.

 

Należy najpierw zebrać wszystkie towary do spakowania za pomocą listy, którą podesłałem, przynieść na miejsce pakowania, i pakować wg listy magazynowej.

 

Czy myślałeś jak Wasz sposób wyglądałby gdybyście musieli zatrudnić jeszcze jedną osobę ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...