Skocz do zawartości

Istniejące konto na allegro

Polecane posty

W parametrach wysyłania i odbierania, na samym dole zakładki Podstawowe można określić nazwę użytkownika, który będzie przeprowadzał synchronizację automatyczną. Zazwyczaj użytkownicy tworzą dedykowanego użytkownika o nazwie np. Synchronizator i ustawiają go tutaj, następnie na komputerze serwerowym logują się do Sello na tego właśnie użytkownika.

 

Autostart na konkretnego użytkownika można zdefiniować na dwa sposoby: https://forum.sello.pl/index.php?topic=176.msg1081#msg1081

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czy u was też tak czasami się dzieje że na wydrukowanie paragonu fiskalnego trzeba czekać bardzo długo, nawet zdarzyło się do dwóch minut.

 

 

Nie, u mnie paragony drukują się zawsze od razu.

 

W którym miejscu następuje to oczekiwanie ?

Po kliknięciu OK w okienku do zatwierdzania paragonu ?

Zgłosił mi to pracownik i nie widziałem tego na oczy. Ale mówi ze kilka razy po naciśnięciu "dokumenty końcowe" czekał długo na paragon, raz nawet 2 min.

 

Link to postu

Coś jest na rzeczy, bo u mnie po kliknięciu OK, też się czeka, ostatnio od 5 do 10 s. Byłem u znajomych pracujących na sello i mają to samo. Najdłużej pierwsze dokumenty, potem sello się "rozpędza"...

 

Jak już to może coś z Subiektem.

Bo ostatnio jak zamykam Subiekta, albo Kasiarza to właśnie czekam z 5 sek.

 

Kiedyś tego nie było.

Link to postu

Coś jest na rzeczy, bo u mnie po kliknięciu OK, też się czeka, ostatnio od 5 do 10 s. Byłem u znajomych pracujących na sello i mają to samo. Najdłużej pierwsze dokumenty, potem sello się "rozpędza"...

 

Jak już to może coś z Subiektem.

Bo ostatnio jak zamykam Subiekta, albo Kasiarza to właśnie czekam z 5 sek.

 

Kiedyś tego nie było.

 

https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/699-wersja-12/#comment-1815

 

thinking-021.gif

 

Link to postu

Nie powinno nikogo dziwić, że stworzenie nowego programu od podstaw wymaga zdecydowanie większych nakładów pracy niż utrzymywanie już istniejącego programu :).

 

Co do wystawiania dokumentów, to może to mieć związek z wyszukiwaniem w Subiekcie dokumentów (zabezpieczenie przed dublowaniem). Na taki problem powinno pomóc utworzenie w bazie Subiekta GT indeksu, za pomocą poniższego polecenia (w SQL Server Management Studio):

 

CREATE NONCLUSTERED INDEX IX_SelloDok
ON [dbo].[dok__Dokument] ([dok_Typ],[dok_Podtyp],[dok_SelloId],[dok_SelloData])
INCLUDE ([dok_Id],[dok_NrPelny])
GO

 

Indeks ten powinien pomóc w sytuacji, gdy dokumenty z Sello wystawiają się długo, natomiast w samym Subiekcie takiego problemu nie ma przy wystawianiu dokumentów.

 

Po aktualizacji Subiekta prawdopodobnie trzeba będzie ten indeks ponownie utworzyć.

Link to postu

Nie powinno nikogo dziwić, że stworzenie nowego programu od podstaw wymaga zdecydowanie większych nakładów pracy niż utrzymywanie już istniejącego programu :).

I dlatego dziwimy się, że tak długo musimy czekać na nowe funkcjonalności i poprawki, wszak my chcemy tylko ulepszeń już istniejącego programu, nie nowego ;)

 

Co do wystawiania dokumentów, to może to mieć związek z wyszukiwaniem w Subiekcie dokumentów (zabezpieczenie przed dublowaniem).
Pisząc o "wydruku paragonu fiskalnego" zapewne autor miał na myśli rejestrację fiskalna w drukarce, znacznik w SGT oraz fizyczny wydruk z drukarki fiskalnej a nie samo wystawienie dokumentu - tu przyczyny trzeba raczej szukać w komunikacji oprogramowania Insertu z drukarką czy też w samym sterowniku drukarki.
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z dodawaniem towaru do istniejącej transakcji.

Np w zakładce Podstawowe dodaje towar z kartoteki o nazwie "towar01"

i on już jest dodany w tej transakcji, ale klient dokupił jeszcze jedną sztukę i zapłacił osobno na konto, ale ten towar jest w innej cenie niż ta co już jest dodana. Sello nie pozwoli dodać już drugiej takiej samej nazwy bo twierdzi że ona jest już dodana. A muszę to dodać by nadać inną cenę, jak sobie z tym poradzić?

 

Drugi problem to widzę że mam sporo towarów w subiekcie przeniesionych do rezerwacji, chociaż wszystko mam wysłane. Przypuszczam że to są osoby które nie zapłaciły za towar i odzyskałem prowizje. Jak nad tym zapanować, bo chce następnemu klientowi sprzedać ten towar a subiekt mówi że nie mam tego na stanie.

 

 

Link to postu

Mam problem z dodawaniem towaru do istniejącej transakcji.

Np w zakładce Podstawowe dodaje towar z kartoteki o nazwie "towar01"

i on już jest dodany w tej transakcji, ale klient dokupił jeszcze jedną sztukę i zapłacił osobno na konto, ale ten towar jest w innej cenie niż ta co już jest dodana. Sello nie pozwoli dodać już drugiej takiej samej nazwy bo twierdzi że ona jest już dodana. A muszę to dodać by nadać inną cenę, jak sobie z tym poradzić?

 

 

W takiej sytuacji trzeba utworzyć drugą transakcję dla tego dodatkowego towaru.

Pojawi się problem z paczkami, bo nie można utworzyć jednaj paczki dla wielu transakcji.

Trzeba utworzyć jedną paczkę i dodać do niej ręcznie odpowiedni towar dodatkowy.

A tą transakcję, do której nie utworzyłeś paczki należy zakończyć.

 

 

Drugi problem to widzę że mam sporo towarów w subiekcie przeniesionych do rezerwacji, chociaż wszystko mam wysłane. Przypuszczam że to są osoby które nie zapłaciły za towar i odzyskałem prowizje. Jak nad tym zapanować, bo chce następnemu klientowi sprzedać ten towar a subiekt mówi że nie mam tego na stanie.

 

 

Gdy występujesz o zwrot prowizji należy taką transakcję oznaczyć jako anulowaną.

Wówczas dokument początkowy zostanie usunięty i towar w Subiekcie wróci na stan.

 

 

Link to postu

Drugi problem to widzę że mam sporo towarów w subiekcie przeniesionych do rezerwacji, chociaż wszystko mam wysłane. Przypuszczam że to są osoby które nie zapłaciły za towar i odzyskałem prowizje. Jak nad tym zapanować, bo chce następnemu klientowi sprzedać ten towar a subiekt mówi że nie mam tego na stanie.

 

 

Gdy występujesz o zwrot prowizji należy taką transakcję oznaczyć jako anulowaną.

Wówczas dokument początkowy zostanie usunięty i towar w Subiekcie wróci na stan.

 

 

Dzisiaj znalazłem chwile i przejrzałem te zarezerwowane towary.

I mam ten towar01

W zakładce "TOWARY" w transakcjach wszystko jest zaznaczone jako wysłane, a te transakcje które nie są opłacone zostały anulowane. Jednak cały czas mam w subiekcie i sello zarezerwowane 26szt tego towaru. Jak teraz to naprawić i dojść co jest nie tak. Na pewno jest całe mnóstwo innych produktów z którymi jest podobny problem.

 

­ Dane sprzedażowe ­ 
­ ­ 
­ 

Ilość:
0 

Rezerwacja:
26 

Ilość na aukcjach:
0 

Ilość w transakcjach:
36 

 

Link to postu

Rezerwacja wynika z utworzonych w Subiekcie dokumentów ZK. Można je usunąć jeśli są niepotrzebne dla tych anulowanych transakcji.

A sello nie robi tego automatycznie po dodaniu transakcji do anulowanych?

Czyli wyłącznie z poziomu subiekta mogę to zrobić, bo teraz musiałbym sprawdzać które zamówienia są zrealizowane a które nie. Jest to bardzo uciążliwe przy dużej sprzedaży

Bardzo dużo aukcji anulujemy i mamy mnóstwo towaru zarezerwowanego.

A czy nie da się ustawić w sello by nie rezerwował mi towaru tylko ściągał go ze stanu przy drukowaniu paragonu?

 

Link to postu

A sello nie robi tego automatycznie po dodaniu transakcji do anulowanych?

Czyli wyłącznie z poziomu subiekta mogę to zrobić?

Po przestawieniu transakcji na status "Anulowana" Sello pyta czy usunąć dokument początkowy, więc jeśli nacisnąłeś NIE to teraz najlepiej zrobić to z Subiekta.

 

A czy nie da się ustawić w sello by nie rezerwował mi towaru tylko ściągał go ze stanu przy drukowaniu paragonu?

 

Da się (Parametry->Zewnętrzny system sprzedaży->zakładka Dokumenty), ale jak będziesz pilnował stanów magazynowych na Allegro ?

Link to postu

A sello nie robi tego automatycznie po dodaniu transakcji do anulowanych?

Czyli wyłącznie z poziomu subiekta mogę to zrobić?

Po przestawieniu transakcji na status "Anulowana" Sello pyta czy usunąć dokument początkowy, więc jeśli nacisnąłeś NIE to teraz najlepiej zrobić to z Subiekta.

 

 

A czy nie da się ustawić w sello by nie rezerwował mi towaru tylko ściągał go ze stanu przy drukowaniu paragonu?

 

 

Da się (Parametry->Zewnętrzny system sprzedaży->zakładka Dokumenty), ale jak będziesz pilnował stanów magazynowych na Allegro ?

 

Ale jak zmieniam transakcje na anulowaną to sello nigdy się nie pyta czy ma usunąć dokument początkowy. Chyba że coś źle robię

 

Ja sprzedaje drobiazgi i przeważnie wszystkiego kupujemy w setkach i tysiącach.

 

Link to postu

Ale jak zmieniam transakcje na anulowaną to sello nigdy się nie pyta czy ma usunąć dokument początkowy. Chyba że coś źle robię

Może w parametrach masz zaznaczone "Przy anulowaniu transakcji,usuwaj dokument bez pytania"

 

Pokaż ewentualnie swoje ustawienia

 

U mnie mam to odznaczone i ze strony sello (przy anulowaniu) nie pada pytanie o usuwanie dokumentów i o ile pamiętam dokumenty nie są usuwane. Dlatego też zawsze wpierw usuwam ręcznie z poziomu sello a dopiero potem zaznaczam jako anulowane. Nie chcę pod tym względem automatu działającego w tle.

 

Ale czy nie lepiej było by, żeby sello zadawało pytanie o usuwanie dokumentów (tak jak robi, gdy kasuje się transakcję DELETEm)? Chyba, że mam coś nieustawione?

Link to postu

dziwne, bo u mnie zawsze pyta czy usunąć dokument wstępny.

 

Dlatego też zawsze wpierw usuwam ręcznie z poziomu sello a dopiero potem zaznaczam jako anulowane.

 

Ja tak usuwałem przed pojawieniem się wersji 1.11.0, teraz robię tak jak wyżej napisałem.

 

Hmm... Chyba mnie olśniło. Usuwam ręcznie dokumenty więc - w zasadzie - sello nie ma o co pytać (a dlaczego tak zacząłem robić, to już nie pamiętam...) ;)  Sprawdzę przy okazji.

Link to postu

dziwne, bo u mnie zawsze pyta czy usunąć dokument wstępny.

 

Dlatego też zawsze wpierw usuwam ręcznie z poziomu sello a dopiero potem zaznaczam jako anulowane.

 

Ja tak usuwałem przed pojawieniem się wersji 1.11.0, teraz robię tak jak wyżej napisałem.

 

Więc pewnie kiedyś nie pytało i robiłem to ręcznie. Najwyraźniej nie zauważyłem zmiany...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...