Skocz do zawartości

Istniejące konto na allegro

Polecane posty

im szybsze łącze tym szybciej pobierają się dane ;)

 

ale dlaczego zmiana na 8 ?

Jakieś ograniczenia lokalizacyjne ?

Tak możemy tutaj zamontować internet radiowy i mamy obecnie łącze 4mb a można zamontować maxymalnie 12mb.

Dlatego zastanawiam się czy warto bo może mając nawet 128mb nic to nie pomoże skoro allegro ma jakieś ograniczenie w wysyłaniu pakietów z określoną prędkością.

Stąd moje pytanie jak to wygląda w praktyce.

Mógłbym ewentualnie pomyśleć o LTE z play z takim pakietem (zasięg LTE mam)

http://www.play.pl/telefony/modemy/?grp_2&oid=ISI-318GFZ

 

Link to postu

im szybsze łącze tym szybciej pobierają się dane ;)

 

ale dlaczego zmiana na 8 ?

Jakieś ograniczenia lokalizacyjne ?

Tak możemy tutaj zamontować internet radiowy i mamy obecnie łącze 4mb a można zamontować maxymalnie 12mb.

Dlatego zastanawiam się czy warto bo może mając nawet 128mb nic to nie pomoże skoro allegro ma jakieś ograniczenie w wysyłaniu pakietów z określoną prędkością.

Stąd moje pytanie jak to wygląda w praktyce.

 

 

Jeśli będzie awaria na allegro to i 50MB nie pomoże. Ale na codzień dane i np. parametry allegro pobierają się znacznie szybciej. Albo wysyłanie zmian na allegro (np. zbiorcza aktualizacja cenników). Szybciej w tym wypadku to lepiej.

Link to postu

im szybsze łącze tym szybciej pobierają się dane ;)

 

ale dlaczego zmiana na 8 ?

Jakieś ograniczenia lokalizacyjne ?

Tak możemy tutaj zamontować internet radiowy i mamy obecnie łącze 4mb a można zamontować maxymalnie 12mb.

Dlatego zastanawiam się czy warto bo może mając nawet 128mb nic to nie pomoże skoro allegro ma jakieś ograniczenie w wysyłaniu pakietów z określoną prędkością.

Stąd moje pytanie jak to wygląda w praktyce.

Mógłbym ewentualnie pomyśleć o LTE z play z takim pakietem (zasięg LTE mam)

http://www.play.pl/telefony/modemy/?grp_2&oid=ISI-318GFZ

 

 

W Plusie już są abonamenty internetowe gdzie po wykorzystaniu pakietu podstawowego, dalej jest internet ale w zasigu LTE, bez ograniczeń danych.

Link to postu

Uważam, że 4Mb Ci wystarczy. Również mamy problemy z lokalizacją i mamy zestawione łącze na 5GHz.

To tylko przy wystawianiu aukcji dłużej schodzi, natomiast przy codziennej pracy to nie widzimy problemów. Z tego synchronizujemy sklep i obsługujemy naszych PH, którzy też łączą się z serwerem. Oczywiście są problemy przy pracy zdalnej (zdalny pulpit), no ale cóż... Najważniejsze, żeby było łącze bezawaryjne. Chociaż jak czasem coś siądzie to puszczam przez Play'a. Ale to tak tylko awaryjnie, bo niektóre usługi stoją na stałym ip.

Link to postu

udostępnij sobie łącze przez telefon i sprawdź jak to działa.

 

Ja obecnie mam chyba najtańszy możliwy LTE na rynku

 

Mam RedBullMobile na Karte doładowuje konto za 50zł raz na 100dni (w celu utrzymania ważności połączeń wychodzących), a co 30 dni włączam usługę darmowy LTE, więc za internet o szybkości:

Download 45Mb/s Upload 22Mb/s

 

płace ~16zł miesięcznie

Link to postu

udostępnij sobie łącze przez telefon i sprawdź jak to działa.

 

Ja obecnie mam chyba najtańszy możliwy LTE na rynku

 

Mam RedBullMobile na Karte doładowuje konto za 50zł raz na 100dni (w celu utrzymania ważności połączeń wychodzących), a co 30 dni włączam usługę darmowy LTE, więc za internet o szybkości:

Download 45Mb/s Upload 22Mb/s

 

płace ~16zł miesięcznie

Oferta niezła. Muszę z ciekawości po testować ten program na łączu LTE

Link to postu

Dzisiaj też pierwszy raz napotkałem się z transakcją która wczoraj była zrobiona i opłacona. Jednak sello ją pominął, jak sobie teraz z tym poradzić.

Czy da się jakoś utworzyć ręcznie transakcje do tej aukcji?

Boje się że np za 2 dni wskoczy mi to do transakcji i przez pomyłkę spakuje to jeszcze raz.

Jak sobie radzicie w takich sytuacjach?

 

EDIT: Widzę że dopiero pełne pobranie danych pomogło i ściągnęło tą transakcje.

Ale dalej mam pytanko czy da się jakoś ręcznie to utworzyć i by potem po pobraniu wiedzieć że to było wysłane?

 

Mam też drugi problem, klient wpłacił mi pieniądze na konto i zarejestrowałem wpłatę ale nie mogę wydrukować dokumentów końcowych.

Wyskakuje błąd

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

Link to postu

 

Mam też drugi problem, klient wpłacił mi pieniądze na konto i zarejestrowałem wpłatę ale nie mogę wydrukować dokumentów końcowych.

Wyskakuje błąd

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

 

Na to jest rozwiązanie

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9245.0

Link to postu

Mam też częsty problem ze ściąganiem emaili. Serwer poczty mam na linuxpl

Oczywiście poczta działa bez problemu w przeglądarce i outloku

Szczegóły błędu:

  GetUidls:

    DllDate: Aug  3 2011

    UnlockPrefix: INSERTCOMPMAILQ

    Username: LENOVO-PC:Sebastian

    Architecture: Little Endian; 32-bit

    Language: Visual C++ 8.0

    Pop3Connect:

      Connecting to POP3 server

      hostname: s98.linuxpl.com

      port: 110

      ssl: 0

      connectTimeoutMs: 30000

      heartbeatMs: 0

      ConnectTimeoutMs: 30000

      calling ConnectSocket2

      AddrInfoList:

        AddrInfo:

          ai_flags: 0

          ai_family: 2

          ai_socktype: 1

          ai_protocol: 0

          ai_addrlen: 16

          ai_canonname: (NULL)

      Connect using IPV4.

      ipAddress1: 95.211.178.6

      myIP_3: 127.0.0.1

      myPort_3: 56401

      connect successful.

      Connected to POP3 server

      Pop3Response: >  Odbi=C3=B3r i p=C5=82atno=C5=9B=C4=87 w punkcie: od 12,10 z=C5=82

 

      greeting: >  Odbi=C3=B3r i p=C5=82atno=C5=9B=C4=87 w punkcie: od 12,10 z=C5=82

      ConnectionType: Unencrypted TCP/IP

    Failed to connect to POP3 server.

    Failed.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy włączone jest bezpieczne połączenie w zaawansowanych ustawieniach.

Po prostu widzę że program czasami przez dłuższy czas nie ściąga poczty a na innych programach normalnie działa. Pozostawienie komputera włączonego na kilka godzin rozwiązało problem.

 

Może kiedyś pomyślicie o uruchomieniu poczty IMAP

Link to postu

Potrzebuje teraz zainstalować sello na drugim stanowisku. Jak to najlepiej zrobić, czy wgrywając sello ustawienia programu ściągnie mi z serwera czy będę musiał parametry od nowa ustawiać?

 

Należy zainstalować wersję kliencką Sello i jedyne co będziesz musiał na drugim komputerze zrobić to wpisać adres serwera SQL i wybrać odpowiednią bazę.

Link to postu

W którym miejscu występuje ten problem?

Jak w wiadomościach otworzę FOD to program w samej wiadomości próbuje uruchomić stronę i wyskakują takie błędy i inne.

Jak uruchamiam link ze samej sprzedaży a nie FOD to aukcja uruchamia się na przeglądarce i wtedy jest dobrze.

poczta_1.jpg

poczta_2.jpg

 

 

Mam jeszcze jeden problem z pocztą i może ktoś inny ma podobny problem i wie jak go rozwiązać.

Jak wiadomo na sello musimy używać POP3 które nie jest doskonałe i wysyłają wiadomości i je odznaczając nie widać tego na drugim komputerze.

Dlatego klientom odpisujemy z outlooka na IMAP by widzieć wszystkie wysłane wiadomości na różnych komputerach.

Ale minusem tego jest że jak ściągnę pocztę w IMAP to widzę ją całą jako nieprzeczytaną, jednak wystarczy uruchomić pocztę w sello na pop3 i wtedy wszystkie wiadomości na IMAP odznaczają się jako przeczytane. Więc jak korzystać z poczty by widzieć na różnych komputerach nie używając sello wiadomości wysłane?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...