Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

WIN 7 64 , SELLO 1,8,4 ,użyłem " wymuś pobranie parametrów "

od wczoraj nie pobiera tranaskcji ,tzn , nie wszystkie , klient kupił bagażnik + wycieraczki - jest transakcja tylko wycieraczek , meile i fody po zakupwe są , brak niektórych transkacjii .

 

Najlepsze to że w "pełny log"  brak błęldów, więc nie mam co napisac co jest powodem ?....

 

jakieś pomysły ?

Link to postu

WIN 7 64 , SELLO 1,8,4 ,użyłem " wymuś pobranie parametrów "

od wczoraj nie pobiera tranaskcji ,tzn , nie wszystkie , klient kupił bagażnik + wycieraczki - jest transakcja tylko wycieraczek , meile i fody po zakupwe są , brak niektórych transkacjii .

 

Najlepsze to że w "pełny log"  brak błęldów, więc nie mam co napisac co jest powodem ?....

 

jakieś pomysły ?

 

za FAQ Bartka:

2. Jeśli nie ma błędów, proszę pobrać transakcje odznaczając pole "na podstawie historii"

3. Proszę sprawdzić, czy sprzedaż do której brakuje transakcji jest odnotowana na Allegro w karcie sprzedane oraz czy na stronie aukcji widać kupujących - jeśli nie, należy to zgłosić do Allegro, wtedy aukcja zostanie odświeżona i transakcja w Sello się pojawi.

4. Na forum webApi inni użytkownicy twierdzą iż opóźnienia transakcji w stosunku do zakupu sięgają nawet 7h - może więc warto zaczekać trochę dłużej.

Link to postu

Potwierdzam. Czas tworzenia transakcji sięga kilku godzin. Uważam, że jest to sytuacja chora. Fizycznie jesteśmy w stanie po odebraniu wiadomości o wpłacie lub wyborze opcji przesyłki pobraniowej przez Klienta w przeciągu 20 minut: pobrać towar z magazynu, zarejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej, ręcznie wypełnić druk nadania przesyłki, spakować paczkę, dostarczyć ją na Pocztę, nadać, wrócić do komputera, wpisać numer nadania przesyłki i wysłać powiadomienie do Klienta o wysłaniu przesyłki. Oczywiście przy założeniu, że nie blokuje nas tempo pobierania transakcji w Sello. A ostatnio trwa to absurdalnie długo i nijak się ma do narzuconego u nas tempa realizacji transakcji. Co jest powodem tak wolnego tworzenia transakcji oraz kiedy nastąpi powrót do pracy w normalnym trybie, tzn. czas tworzenia transakcji wyniesie ok. 5 minut, tak jak było jakiś czas temu.

Pozdrawiam Emilek

Link to postu

Sello nie wybiera sobie czy pobierze teraz transakcje czy nie. Sello odpytuje serwis Allegro poprzez webApi czy na danej aukcji był zakup. Jeśli webApi zwraca informacje, że nie było zakupu (a tak mniej więcej właśnie jest) to Sello nie ma podstaw aby taką transakcję utworzyć. Utworzy ją dopiero gdy serwis zwróci taką informację.

 

Problemy z opóźnienia transakcji skończą się gdy zostaną naprawione po stronie Allegro. Czym to konkretnie jest spowodowane to być może potrafią odpowiedzieć tylko pracownicy Allegro.

 

My możemy zgłaszać takie problem do Allegro, jednak potrzebujemy dowodów w postaci logów z pobierania transakcji. Dlatego jeśli występuje taka sytuacja, proszę te logi podsyłać do nas z informacją, których aukcji to dotyczy. W sprawie instrukcji włączania logowania proszę pisać na sello@insert.com.pl

Link to postu

Do wszystkich leni -> tak trudno wpisać ten błąd w wyszukiwarkę?

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=5004.msg31228#msg31228

 

A następnie wklepać ten nieszczęsny indywidualny klucz webapi?

 

O tu: Sello -> Moje dane -> Zarządzanie kontami i licencjami -> zaznaczamy stosowne konto i przycisk "dane konta".

 

 

A tu możecie o ten klucz poprosić: http://allegro.pl/contact/contact.php?topic=288

 

O dziwo szybko przysyłają...

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Zasadniczo się z Tobą zgadzam.  Jednak na ten moment masz właściwie 3 możliwości:

1. wystąpić o darmowy klucz (ok. 5 min. roboty) i mieć spokój

2. męczyć się od czasu do czasu przez pół dnia (lub nawet kilka dni - też się zdarzyło) z przekroczonym limitem wywołań

3. zrezygnować z Sello

 

O ile rozwiązanie trzecie może mieć sens, jeśli handlujesz na niewielką skalę lub znalazłeś sensowną alternatywę, o tyle drugie jest raczej bez sensu.  Nie chodzi więc o to, co Insert (czy ktokolwiek) _powinien_ zrobić, tylko o to, jak sobie najłatwiej poradzić w sytuacji, gdy niekoniecznie to robi.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mamy problem z pobieraniem danych po długim weekendzie. Ostatnie transakcje pobrane to parę sztuk z 2 maja.

 

Przetestowałem dziś chyba wszystko z resetowaniami serwera, odznaczaniem pobierz na podstawie zmian w historii itp.

 

Po uruchomieniu pobierania sello mieli i mieli np teraz uruchomiłem o 21:18 a jest 23:26). Nie wyrzuca żadnego błędu, logi puste (tzn jest tylko informacja że rozpoczął pobieranie).

 

Wczoraj zostawiłem na całą noc i od północy w raportach było tylko że trwa pobieranie informacji z konta

 

Co robić nie mam już pomysłu.... proszę o wskazówkę.

 

Wymieniłem juz nawet klucz api na nowy, myślałem, że coś się "odkorkuje", ale nic....

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A już myślałem że jestem sam. Ja mam to samo. jeszcze w piątek były już problemy z pobieraniem danych. Ale od poniedziałku nic tylko mieli i mieli. Nie wiem co jest grane. Pisałem do insertu i kazano mi wysłać logi. Wysłałem ale nic nie dało. teraz właśnie wysyłam bazę. Mam nadzieje że jutro będzie rozwiązanie.

Link to postu

Przesłany skrypt pomaga bo transakcje już się pobierają. Ale jest ale... przy transakcjach grupowych muszę pobierać dane kilka razy żeby wszystkie transakcje jednego klienta zostały pobrane. Dla przykładu klient kupuje 10 pozycji i a sello ściąga 7 pozycji. W płatności i FOD widzę 10. Jak kilka razy próbuje to w końcu ściąga.

 

Generalnie jest coś nie tak.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z czym dokładnie jest problem, bo w jednym zdaniu stoi napisane iż jest problem z tworzeniem transakcji a w następnym, że po odebraniu transakcji nie zapisują się dokumenty. Nie rozumiem też co się nie zapisuje, co to są "w przygotowanych". Fragment logu z raportu również byłby wskazany - tam gdzie te błędy się pojawiają.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...