Skocz do zawartości

Sello 1.13 BETA1 - sugestie, problemy, wątek zbiorczy

Polecane posty

Witam,

ja, od momentu zainstalowania nowej wersji 1.13 BETA1, mam problem z aktualizacją towaru w Sello:

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:

Synchronizowanie towaru Sello:

Nie można zablokować towaru: MIKROPRZEŁĄCZNIK ON/ON SPDT BEZ DŹWIGNI  (MSVS15N00) (0x80040F19)- tego jest cała lista a dodatkowo - zapisanie aukcji nr.....nie powiodło się i też cała lista

 

nie wiem już gdzie szukać przyczyny...

pzdr

Ania

Link to postu

Jeśli nie ma jej w Sello (np została usunięta) to przy pobieraniu Sello dodatkowo pobiera opis aukcji aby ten kod wyciągnąć (sam opis nie jest potem zapisywany).

 

nie wiem już gdzie szukać przyczyny...

Proszę zrestartować komputer z serwerem SQL. Czy po tym nadal występują błędy?

 

zapisanie aukcji nr.....nie powiodło się

Co jest napisane w szczegółach tego błędu w pełnym logu w oknie raportu?

Link to postu

właśnie zrestartowaliśmy serwer i wszystkie te błędy opisane przeze mnie na razie zniknęły, ale pojawił się nowy komunikat:

InsERT_Driver: Importowanie dokumentów z systemu sprzedaży:

Tworzenie transakcji na podstawie zamówień:

Dodawanie klienta Sello na podstawie kontrahenta zewnętrznego:

Tworzenie klienta Sello z kontrahenta:

Aktualizacja klienta:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

Nieudana aktualizacja adresu wysyłkowego:

Niedopasowanie typu.

(0x80020005)

przy czym podkreślę, że nie korzystam z automatycznych dokumentów tworzonych w Subiekcie (ani ZK, ani dok. końcowych)

 

Link to postu

sprawdziłam, niestety nie ma takiego zamówienia....

Wszystkie zamówienia mam utworzone tylko i wyłącznie dla klientów spoza Allegro, więc nie ma mowy o pomyłkach w informacji o kliencie czy tym podobnych...

Kolega teraz utworzył nowe i wszystko zaktualizowało się.

Ale przy aktualizacji znowu wyskoczył ten sam błąd

Ot i zagwostka :)

Link to postu

Ale ten błąd jest jeden jak rozumiem? Jeśli pojawia się do każdego zamówienia, tego wprowadzonego ręcznie również, to prosiłbym o podesłanie na sello@insert.com.pl wraz z linkiem do tego wątku zrzutów ekranu z kontrahenta w Subiekcie z zakładki podstawowej i Adresy. Spróbujemy to powtórzyć.

Link to postu

Sello nie potrafi wyszukać towaru w transakcjach jeśli nazwa towaru nie jest umieszczona w tytule (albo od tej wersji transakcja nie jest zgrupowana).

Skoro dajecie możliwość dowolnego nadawanie nawy transakcjom czemu nie ma możliwości wyszukiwania po ZAWARTOŚCI TRANSAKCJI.

 

Już myślałem, że teraz kiedy sello będzie wyszukiwać w transakcjach zgrupowanych sytuacja się poprawi.  NIE! Teraz jest tak, że sello znajdzie towar w transakcji jeśli jest w tytule transakcji albo w zgrupowanej. A co w przypadku kiedy transakcja zawiera jeden towar ale tytuł transakcji jest inna niż nazwa towaru np. "przyszedł pan Zdzichu i kupił sobie u nas w sklepie"? BO np. chcemy wiedzieć ile razy ktoś kupuje z ulicy.

 

Czy naprawdę nie da się tego zmienić?

Link to postu

wersja 1.13

zmiany zbiorcze nie działają,

nie da się zmienić:

Kategoria, konto, cennik, płatności (są na szaro)

 

w wersji 1.13 beta zmieniałem zbiorczo cenniki i działało

 

Działa, tylko przy zmianach zbiorczych, należy pracować tylko w kontekście jednego konta.

Przepraszam za zamieszanie.

Link to postu

A czy obok nie ma takiej ikonki z literką i, po której kliknięciu pojawi się informacja dlaczego są wyszarzone?

 

Już myślałem, że teraz kiedy sello będzie wyszukiwać w transakcjach zgrupowanych sytuacja się poprawi.  NIE! Teraz jest tak, że sello znajdzie towar w transakcji jeśli jest w tytule transakcji albo w zgrupowanej

Sello nigdy nie wyszukiwało towarów w transakcji tylko po polu Dotyczy, które w przypadku transakcji pochodzących z aukcji ma treść taką samą jak nazwa aukcji. W większości przypadków będzie to zapewne nazwa towaru ale niekoniecznie.

 

Czy naprawdę nie da się tego zmienić?

Zapewne się da, ale pytanie czy była zgłoszona nam taka potrzeba? Poprawka, którą zrobiliśmy dotyczyła wyszukiwania po zgrupowanych transakcjach ale po polu dotyczy, nie zaś po towarach wewnątrz.

Link to postu

Wersja 1.13

 

Pobieranie zamówień zrealizowanych - nie działa.

Wcześniej podano że ten typ zamówień jest w jakiejś rozszerzonej wersji subiekta.

Aktualnie mam zamówienie normalnie zrealizowane i chciałbym aby zostało ono pobrane.

Niestety nie działa:

 

Typ zamówienia jest niezgodny z obsługiwanymi przez Sello.

Zamówienie nr: ZK 1362/2013

Status dokumentu: 3 (0x80004005)

 

Zamówienie jest w pełni zrealizowane z dołączoną fakturą.

Może dołączenie dokumentu do zamówienia powoduje ten problem ?

Link to postu

Status 3 oznacza skutek magazynowy odłożony - do obsługi odłożonego skutku magazynowego wymagany jest Niebieski Plus dla InsERT GT - aktualnie tego typu dokumentów Sello nie obsługuje. Sello nie potrafi wystawić zamówienia z taką opcją, stąd nie importuje takich zamówień (musi ustawić odpowiednie parametry w transakcji).

Link to postu

Zapewne się da, ale pytanie czy była zgłoszona nam taka potrzeba? Poprawka, którą zrobiliśmy dotyczyła wyszukiwania po zgrupowanych transakcjach ale po polu dotyczy, nie zaś po towarach wewnątrz.

 

Zdarza się, że szukamy w tranzakcjach po zakupionym towarze i bardzo brakuje tego, że sello nie potrafi wyszukać w zawartościach transakcji.

 

Zgłaszam zatem prośbę o wprowadzenie takiej funkcjonalności.

 

PS Myslałem, że szukanie w transakcjach zgrupowanych będzie po zawartości. Wyszukiwanie po polu dotyczy jest trochę kuriozalne skoro każda transakcja zgrupowana nazywa się "Grupa transakcji" ;)

Link to postu

Właśnie nie. Grupa nazywa się "Grupa transakcji", natomiast wewnątrz transakcje zgrupowane mają swoje pierwotne nazwy - stąd nie dało się ich znaleźć wcześniej korzystając z F7/F8, bo nie są one wyświetlane na liście transakcji. Dopisałem do sugestii wyszukiwanie po towarach.

Link to postu

Pani Bartku,

 

Jak zwykle nowa wersja wprowadza nowe funkcjonalności. Dziękuję. Niemniej ciągle brakuje mi nast. funkcjonalności:

 

1.  Grupowe zamykanie wybranych aukcji

2.  Formatowanie transakcji/towarów/aukcji wg cech, paramentów (np. formularz z zaznaczoną FV wywalałoby na jakiś kolor bo zdarza nam się przeoczyć)

3.  Import transakcji ze sklepu internetowego

4.  Export xml do elektronicznego nadawcy

5.  Szablony wiadomości na poszczególne konta

6.  Pełna synchronizacja z subiektem

7.  MOżliwość wyłączenia pasków podświtlania

8.  Możliwość wyszukiwania w transakcjach po towarach

 

 

Jaki są perspektywy wprowadzenia ww funkcjoanlności.

Link to postu

W jaki sposób są identyfikowane i podpinane wiadomości e-mail do transakcji ?

Chciałbym tak skonstruować e-maile z zamówieniami aby także podpinały się pod zaimportowane zamówienia - możliwe jest aby robiło się to automatycznie ?

 

Ponadto jak wygląda sprawa z normalnymi transakcjami i podpinaniem wiadomości do nich, jeśli nie podepnę zbiorczo to raczej same się nie podpinają.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...