Skocz do zawartości

Sello 1.13 BETA1 - sugestie, problemy, wątek zbiorczy

Polecane posty

Wie ktoś może czemu nie pobiera zamówień z Subiekta? Albo raczej co mamy źle ustawione?

 

Ustawienia:

 

1u7ejnhpl32b.png

 

Inna sprawa, że wygląda jakby pobierało zamówienie natomiast nigdzie go nie widzę. W raportach jest informacja, że pobrało to zamówienie natomiast nie mogę go odnaleźć.

 

Pozdrawiam i dzięki.

 

 

Czy w subiekcie masz ustawioną pozycję wysyłki tak jak w sello / lub czy ta usługa ma zaznaczoną w kartotece towarów opcję "do serwisu aukcyjnego"?

Link to postu
Przy ponownym wystawianiu aukcji w Sklepie pobranej z Allegro Sello nie pamięta kategorii Sklepu. Tak ma być, czy to błąd?

Allegro nie zwraca informacji o kategorii sklepowej w pobieranych aukcjach.

 

Wystawiłem zupełnie nowe aukcje których nie było wcale na allegro poprzez sello z szablonu, ale sprawdziłem że sello nie dokleiło pełnych kodów a mianowicie:

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;"></div>

Czy aukcje były edytowane z poziomu Allegro?

 

Wie ktoś może czemu nie pobiera zamówień z Subiekta?

Proszę sprawdzić w raporcie po kliknięciu w przycisk Pokaż Pełny Log czy pojawiają się tam błędy - powinny.

Link to postu
Wystawiłem zupełnie nowe aukcje których nie było wcale na allegro poprzez sello z szablonu, ale sprawdziłem że sello nie dokleiło pełnych kodów a mianowicie:

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;"></div>

 

Tak, przy edycji aukcji przez Allegro (przy zastosowaniu edytora graficznego) ID towaru jest usuwany. Należy poprawić ten znacznik, aby nie był on usuwany przy takiej edycji (co przy aukcjach wznawianych w kółko automatycznie jest z czasem nieuniknione).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

wersja 1.13.1

 

Dlaczego dalej nie działa powiązanie towaru z aukcjami gdy się wznawiają ??

 

Ktoś wie dlaczego może mi to nie działać ???

 

Dodatkowo dlaczego jest opcja taka na aukcji jak POPRAW a nic nie da się poprawić w aukcji ???? w innych programach niż sello da się to zrobić...

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam

 

Co do zmian cen/opisów to chodzi mi o:

 

Jak jest aukcja z ofertami to nie można jej edytować..

I tutaj.

Jak zlecamy zmianę cen na danej puli aukcji... to aby te aukcje które mają oferty i nie da się zmienić, były zakańczane i wystawiane jako nowe z takim czasem aby zakończenie aukcji i wznowienie następnej edycji było o tych samych porach..... nie wiem czy dobrze to opisałem. Inaczej: chodzi o to aby czasy i daty aukcji (koniec/wznowienie) się nie zmieniały ...

 

Głównie chodzi mi o tą chronologie.....

 

 

 

 

Link to postu

Taka funkcjonalność nieco odbiega od podstawowego scenariusza zmian aukcji trwających i stanowi raczej jego rozszerzenie. Poza tym, nie da się wystawić przecież aukcji na dowolną liczbę dni, aby wyrównać czas zakończenia nowej z tą zakończoną. Nawet gdyby się dało, to może się zdarzyć, że godzina zakończenia już np minęła godzinę temu i wtedy aukcja taka czekała by 23 godziny na wystawienie. W tym czasie nie byłoby na serwisie ani tej starej ani nowej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Proszę sprawdzić czy dodał się klient do Sello, a następnie czy ma wypełnione pola z adresem. Transakcja w Sello wymaga poprawnego adresu, inaczej nie da się zapisać. Poprawny adres składa się z wypełnionych pól Imię i nazwisko lub firma, Adres linia 1 lub 2, miasto.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy dodał się klient do Sello, a następnie czy ma wypełnione pola z adresem. Transakcja w Sello wymaga poprawnego adresu, inaczej nie da się zapisać. Poprawny adres składa się z wypełnionych pól Imię i nazwisko lub firma, Adres linia 1 lub 2, miasto.

 

mam dwie bazy sello:

Baza A - obsługuje konta allegro

Baza B - obsługuje sprzedaż sklepu internetowego.

Baza B do 16/10/ ściągała z subiekta wszystkie zamówienia, czyli te z bazy A ( dokumenty początkowe do transakcji, generowane automatycznie) oraz te, które importowane są do subiekta za pośrednictwem programu Click studio, od 17/10 ściąga tylko zamówienia, które powstały z transakcji Bazy A ( allegro).

Z dnia 16/10 część zamówień sklepowych pojawiła się w bazie B, natomiast pozostałe już nie. Nadal na bieżąco pojawiają się zamówienia "allegrowe".

 

Zauważyłem w subiekcie, że dane osób z allegro ( Baza A) czyli imię i nazwisko wstawia się tylko w rubrykę nazwisko. pole imię pozostaje puste - i nie jest to przeszkodą do migracji danych klienta i samego zamówienia do bazy B.

Inna kwestia, to co można zrobić aby zamówienia Bazy A nie pojawiały się w Bazie B.

Link to postu

Czy w międzyczasie nie był zmieniany/aktualizowany ten Click studio, ewentualnie platforma sklepowa?

 

Aby zamówienia allegrowe nie trafiały do bazy B trzeba je jakoś odróżnić od zamówień ze sklepu. W filtrach w Sello wyszukujących zamówienia w Subiekcie można dodać w tej chwili jedynie warunki pozytywne, czyli takie, których spełnienie spowoduje zakwalifikowanie się do importu. Oznacza to, że trzeba by w jakiś sposób wymusić po stronie sklepu bądź programu importującego do Subiekta ustawianie odpowiedniego atrybutu aby spełniał założenia filtra, np: ustawić jakąś kategorię dokumentu, rozszerzenie dokumentu, bądź wypełniać pole z numerem oryginały (Sello go nie wypełnia).

Link to postu
  • 2 lata później...

A jest to w wątku do Bety 1.13 bo...? :)

 

Błąd ten oznacza, że w importowanej transakcji brakuje adresu dostawy. Adres dostawy jest uważany za kompletny jeśli wypełnione jest pole Imię nazwisko lub firma, miasto oraz jedna z linii z adresem.

 

Czy w kontrahentach w Subiekcie jest zapisany adres dostawy i/lub adres podstawowy w prawidłowy sposób?

Link to postu

Aaaa bo nie chciałem zaśmiecać forum, a trafiłem na ten temat tutaj :)

No właśnie problem w tym, że w SGT mam tylko adres dokumentowy i żadnego do dostaw.

Ale znalazłem punkt w którym to się zaczęło i tam rzeczywiście był źle wypełniony. Teraz albo wypełniam dobrze albo wcale a sytuacja się powtarza ...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...