Skocz do zawartości

Sello 1.13 BETA1 - sugestie, problemy, wątek zbiorczy

Polecane posty

Wiadomości pod transakcje podpinane są po kliencie (wg adresu e-mail) oraz po aukcji (numer aukcji w tytule maila). Transakcje importowane nie mają powiązania z aukcjami więc w tej chwili nie będą się same podpinać.

 

Problem z podpinaniem pojawia się jeśli mail nadejdzie wcześniej niż transakcja i nie ma w bazie jeszcze klienta zapisanego, stąd nie podpina się on pod klienta a transakcja gdy przyjdzie podpina maile tylko pod siebie, nie zaś pod klienta. Zwiększę priorytet poprawki tego błędu.

Link to postu

Czy przeoczyłem posta, czy może jeszcze nikt nie zgłaszał, iż przy pobieraniu Zamówień z Subiekta nie przenosi danych do Faktury?

 

Czy możecie wprowadzić powiązanie przesyłek z Subiekta z przesyłkami z Sello?

Wtedy podczas importu zamówień z Subiekta można również przenosić formę dostawy.

Link to postu

Z dokumentu nie można odczytać wszystkich ustawień wysyłki, bo nie ma niektórych pól wymaganych w Sello - w tej sytuacji nowa transakcja będzie miała domyślne ustawienia z parametrów transakcji - trzeba więc część rzeczy przeklikać ręcznie.

 

Czyli w przypadku transakcji zaimportowanej z Subiekta z płatnością za pobraniem Sello nie ustawi automatycznie pobrania? Trzeba wejść w transakcję i ręcznie ustawić pobranie?

 

Link to postu

"najbiższych wersjach" – lepsza byłaby tu liczba pojedyncza ;)

 

A co z formatowaniem? Półtora roku temu była na ten temat dyskusja zaś dziś mija dokładnie rok gdy powiedział Pan, że podniesiony jest priorytet wprowadzenia tej funcjonalności ale nie znajdzie się ona w wersjach 1.10 ani w 1.11.

Nie znalazła się także w wersjach 1.12 i 1.13

Czy już zarzuciliście ten temat?

 

To samo z synchronizacją z Subiektem. Mamy towary w których czasami zmieniamy zdjęcia i niestety po synchronizacji nowe zdjęcia są dodawane w sello i jeśli zapomnimy o ręcznym wykasowaniu mamy bajzel.

Sprawa dawno omawiana i obiecywana ale nadal brak tej funkcji i jak widzę nie mam jej w kokretnych planach na najbliższe wersje. Nie wiem dlaczego tego nie wprowadzicie? Wiele osób pyta o tę funkcjonalność?

 

 

 

Lista zapotrzebowań :

 

Poprawka (dopisuję dopłaty payu do listy)

 

1.  Grupowe zamykanie wybranych aukcji

2.  Formatowanie transakcji/towarów/aukcji wg cech, paramentów (np. formularz z zaznaczoną FV wywalałoby na jakiś kolor bo zdarza nam się przeoczyć)

3.  Import transakcji ze sklepu internetowego

4.  Export xml do elektronicznego nadawcy

5.  Szablony wiadomości na poszczególne konta

6.  Pełna synchronizacja z subiektem

7.  MOżliwość wyłączenia pasków podświtlania

8.  Możliwość wyszukiwania w transakcjach po towarach

9.  Dopłaty payu (jako dodatkowy formularz)

 

Link to postu
BŁĄD ZAPISU DO BAZY DANYCH,ZAPIS SPOWODOWAŁBY NARUSZENIE INTEGRALNOSCI DANYCH, PROSZĘ O INFORMACJE CZYM TO JEST SPOWODOWANE

 

Jest to nasz błąd, pracujemy nad hotfixem. Powinien się pojawić dziś lub jutro.

 

Przydałoby się jeszcze jakieś oznaczenie, że klient wybrał fakturę,

To będzie trudne, bo trzeba by zasięgnąć informacji z formularzy (które nie wchodzą w skład transakcji). Chyba, że mowa o tym jaki dokument końcowy jest wybrany w transakcji.

 

Czyli w przypadku transakcji zaimportowanej z Subiekta z płatnością za pobraniem Sello nie ustawi automatycznie pobrania? Trzeba wejść w transakcję i ręcznie ustawić pobranie?

Gdzie w Subiekcie jest płatność za pobraniem?

 

A co z formatowaniem? Półtora roku temu była na ten temat dyskusja zaś dziś mija dokładnie rok gdy powiedział Pan, że podniesiony jest priorytet wprowadzenia tej funcjonalności ale nie znajdzie się ona w wersjach 1.10 ani w 1.11.

To był stan na półtora roku temu, przez te półtora roku pojawiło się dużo nowych sugestii, nowe problemy trzeba było rozwiązać, pojawiły się nowe ważniejsze rzeczy o wyższym priorytecie. Sytuacja zmienia się dość często. Jeśli któreś zgłoszenia mają wyższy priorytet to "spychają" te poprzednie na dalsze miejsce. Tu proszę pamiętać, że to nie jest jedno zgłoszenie, tylko dziesiątki.

 

Dopłaty do Payu powinny być w wersji 1.14.

Link to postu

Witam

Mam bardzo duży problem. Po zainstalowaniu nowej wersji, nie chce się zaktualizować baza danych i nie można otworzyć sello. Dodam że nie zrobiłem archiwizacji wersji 1.12. Jak to rozwiązać no nie mam teraz dostępu do sprzedaży? Czy można odinstalować nową wersje i zainstalowac spowrotem 1.12 (instalke mam) Jak odinstalować zżeby nie stracić danych?

 

pozdrawiam

Patryk

Link to postu

Gdzie w Subiekcie jest płatność za pobraniem?

 

Można ustawić w Subiekcie usługę np. "Przesyłka Pobraniowa" i przy imporcie Sello mogłoby rozpoznawać taki "towar" jako pobranie?

 

Teraz jest tak, że jak zdefiniuję rozpoznawane usługi wysyłki sello wszystkie zapisuje jako płatne z góry. Nie dałoby się aby te usługi np. ze słowem "pobranie" były przez sello rozpoznawane jako wysyłka pobraniowa?

Link to postu

Przy przepisywaniu zamówień z subiekta do sello jest błąd.

Nazwa klienta z subiekta jest brana z "nazwy pełnej" w pierwszej zakładce - a nie z "nazwa" z zakładki adres dostawy.

W ten sposób importują się głupoty tzn nazwa klienta główna i adres do korespondecji. Być może jest to prawidłowe jeśli to korespondecja firmowa ale sello służy do sprzedaży internetowej więc założenie było błędne.

Np ktoś kupił komuś innemu i podał inną nazwę i adres jako korespondencyjny.

Bardzo proszę o szybką korektę.

Link to postu

Witam,

 

Wystawiłem zupełnie nowe aukcje których nie było wcale na allegro poprzez sello z szablonu, ale sprawdziłem że sello nie dokleiło pełnych kodów a mianowicie:

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;"></div>

 

Co robić aby nie stracić powiązania przy ponownym wystawieniu w allegro?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...