Skocz do zawartości

Sello 1.13 BETA1 - sugestie, problemy, wątek zbiorczy

Polecane posty

Testujemy:

 

Cenniki dostaw - super!

 

Pobieranie zamówień z Subiekta - super!

 

Ale mam też błędy:

 

1 - po pobraniu nie wysyła się poczta -PILNE

 

Szczegóły błędu:

  SendEmail:

    DllDate: Aug  3 2011

    UnlockPrefix: INSERTCOMPMAILQ

    Username: XXXXXXXXXXX

    Architecture: Little Endian; 32-bit

    Language: Visual C++ 8.0

    recipients:

      TO: XXXXXXXXXXXXXXXX

      totalCount: 1

    renderToMime:

      createEmailForSending:

        xSigningAlg: sha1

        createFromMimeText5:

          createFromMimeObject2:

            security:

              FromHeader: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

              ToHeader: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

      renderToMime: Elapsed time: 0 millisec

    SmtpConnect:

      SmtpHost: XXXXXXXXXXXXXXXXXX

      SmtpPort: 25

      SmtpUsername: XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

      SmtpSsl: 0

      StartTLS: 0

      SmtpAuthMethod: LOGIN

      Need new SMTP connection

      SMTP_Connect:

        Connecting to SMTP server XXXXXXXXXXXXX:25

        smtp_host: XXXXXXXXXXXXXX

        smtp_port: 25

        smtp_user: XXXXXXXXXXXXXXX

        auth-method: LOGIN

        ConnectTimeoutMs: 30000

        calling ConnectSocket2

        AddrInfoList:

          AddrInfo:

            ai_flags: 0

            ai_family: 2

            ai_socktype: 1

            ai_protocol: 0

            ai_addrlen: 16

            ai_canonname: (NULL)

        Connect using IPV4.

        ipAddress1: XXXXXXXXXXXXXXX

        myIP_3: XXXXXXXXXXXXX

        myPort_3: XXXXX

        connect successful.

        Timeout waiting to read socket or accept connection

        timeoutMs: 30000

        InitialResponse:

        Failed to get initial SMTP response..

      checkOrMakeSmtpConnection: Elapsed time: 30062 millisec

    Failed.

 

Innymi słowy: konta e-mail nie dadzą się zweryfikować poprawnie z poziomu administracji - coś trzeba poustawiać żeby działało? PILNE

 

 

2 - co jaki czas sello sprawdza, czy są zaległe transakcje i jaką wysyła wiadomość? można ją zdefiniować?

 

Link to postu

Błąd z mailem chyba nie jest spowodowany nową wersją, raczej wygląda to na brak połączenia z serwerem pocztowym (timeout), bo serwer nie odpowiedział przez 30 sekund na połączenie.

 

2. Domyślnie Sello sprawdza zaległe transakcje co 2 godziny. Można ten czas zmienić w bazie, ale wydaje się, że nie będzie to konieczne.

Wiadomość jest wysyłana taka, jaka zostanie ustawiona w Administracja > Wiadomości automatyczne > Transakcja zaległa - tutaj wybiera się nazwę szablonu, który ma być użyty do generowania wiadomości.

Link to postu

Hmm.... teraz spróbowałem wysłać i poszło, zbiegło się to z instalacją bety więc dlatego skojarzyłem. Sorki za raban :)

 

Reszta jak dla mnie na razie OK. Duże problemy usunięto (cenniki, import z SGT).

 

Kiedy będzie info o integracji/konfiguracji z EN?

 

Co do zaległych - dzięki za podpowiedź. Mam jedną zaległą (czeka na zwrot prowizji z początku czerwca - i na razie sello jej nie zaznaczyło jako zaległa), zobaczę jutro, może sello musi chodzić 2 godziny? Jak dla mnie sprawdzanie mogło by być i raz dziennie, np. po 1-szym uruchomieniu sello.

Link to postu

Co znaczy błąd:

 

Dodawanie transakcji na podstawie zamówienia:

Należy podać adres.

(0x80044532)

 

przy importowaniu zamówienia z Subiekta?

 

Za pierwszym razem jest taki komunikat. Potem już nie próbuje pobierać.

 

Poza tym jeśli w Adm. wpiszę w Rozszerzenia kawałek (3 litery) nazwy zamówienia, to nie pobiera (wpisuję środkową część nazwy - chyba, że trzeba od 1 litery?).

 

Co do "zaległych" to w transakcji na liście "Stan transakcji" w ogóle nie ma opcji 'zaległa' - czy tak jest poprawnie?

Link to postu

Najpierw powinien w Sello zapisać się klient. Trzeba by sprawdzić czy ma on wpisany adres i czy jest on taki jak adres kontrahenta w Subiekcie. Wskazany błąd pojawia się jeśli transakcja jest zapisywana a adres dostawy jest niepełny - jest on kopiowany z klienta.

 

Rozszerzenie należy podać całe, takie jak występuje na dokumencie (od 1 do 3 znaków).

 

Zaległość nie jest stanem transakcji, nie chcieliśmy tego zmieniać bo stany transakcji mają wpływ na bardzo dużo rzeczy. Zaległość transakcji widać jedynie w zakładce Zaległe i jest to prosty filtr, który sprawdza czy data ostatniej modyfikacji była dalej niż X dni.

 

ciągle ten sam błąd podczas instalacji.

Jaki błąd?

 

 

Link to postu

Najpierw powinien w Sello zapisać się klient. Trzeba by sprawdzić czy ma on wpisany adres i czy jest on taki jak adres kontrahenta w Subiekcie. Wskazany błąd pojawia się jeśli transakcja jest zapisywana a adres dostawy jest niepełny - jest on kopiowany z klienta.

W Subiekcie są wszystkie dane klienta - załączam grafikę: to co zakreślone to jest (tam gdzie ulica jest też nr/nr). W Sello go nie znalazłem.

 

Rozszerzenie należy podać całe, takie jak występuje na dokumencie (od 1 do 3 znaków).

 

Czego to ma być rozszerzenie? Symbolu kontrahenta w Subiekcie czy po prostu wpisać "ZK". A może nic nie wpisywać?

 

Zaległość nie jest stanem transakcji, nie chcieliśmy tego zmieniać bo stany transakcji mają wpływ na bardzo dużo rzeczy. Zaległość transakcji widać jedynie w zakładce Zaległe i jest to prosty filtr, który sprawdza czy data ostatniej modyfikacji była dalej niż X dni.

 

A! jest nowa zakładka. Nie ma tam niczego. W "Oczekujące na płatność" natomiast jest jedna z 5 VI (pozbawiona już dok. początkowych i końcowych bo wiem, że klient zrezygnował i nie chcę rezerwować towaru) - ale nie wskoczyła w "Zaległe".

kontrahent.png.d8eb939b2f4cf54d343ab5229645310f.png

Link to postu

A nie pojawił się żaden błąd dodawania klienta wcześniej?

 

Jesli chodzi o rozszerzenie to jest to 3 znakowy tekst wstawiany w numer zamówienia, np:

standardowy numer zamówienia: ZK 1/2013

z rozszerzeniem: ZK 1/ROZ/2013

 

Chodzi zatem o to rozszerzenie które tutaj ma nazwę ROZ.

 

ale nie wskoczyła w "Zaległe".

A kiedy była ostatnio modyfikowana? Można to sprawdzić w historii transakcji lub w bazie, pole tr__Transaction.tr_LastModified.

Link to postu

A nie pojawił się żaden błąd dodawania klienta wcześniej?

Był ten błąd, który podałem - nic więcej.

 

Jesli chodzi o rozszerzenie to jest to 3 znakowy tekst wstawiany w numer zamówienia, np:

standardowy numer zamówienia: ZK 1/2013

z rozszerzeniem: ZK 1/ROZ/2013

Chodzi zatem o to rozszerzenie które tutaj ma nazwę ROZ.

Ja mam tam miesiąc. Aktualnie 07 - czyli wpisać wszystko od 01 do 12?

 

ale nie wskoczyła w "Zaległe".

A kiedy była ostatnio modyfikowana? Można to sprawdzić w historii transakcji lub w bazie, pole tr__Transaction.tr_LastModified.

1 VII - dodałem notatkę że wystąpiono o zwrot prowizji.

Link to postu

Czy polem identyfikacyjnym nie może być Numer Oryginału - tam zazwyczaj znajdują się dane przekazane ze sklepu jak nr zamówienia / prefix i po tych polach najprościej było by aby pracowało także dodatkowe pole Rozszerzenia.

 

Z tego co się orientuję żaden z programów integrujących sklepy www z subiektem nie ma wpływu na wartość NUMER w ZK to po prostu leci z automatu najbliższy wolny i w żaden sposób nie można wtedy zidentyfikować transakcji zaimportowanej do Sello z zamówieniem ze sklepu. Natomiast NUMER ORYGINAŁU to pole jest nadawane według ustawień w programach integrujących. W naszym przypadku mamy tutaj Nr/NazwaSklepu,

gdzie nr to nr zamówienia. Gdyby choć udało się tworzenie nazwy transakcji na podstawie tego pola to było by 50% sukcesu a już do tego pobieranie zamówień o danych wartościach z pola NUMER ORYGINAŁU np NazwaSklepu to było by kompletnie.

 

Jeśli są tam jakieś ustawienia o których nie wiem, proszę o przekazanie uwag.

 

Przyglądałem się polu w ustawieniach importu:

Dotyczy: Zamówienie nr [NumerZamowienia]

Dało by się tam wstawić automaty Zamówienie nr [NumerOryginału] ?

Link to postu

UWAGA - Odpalone SELLO w nowej wersji, przy włączonej integracji z subiektem zajmuje 1 licencję użytkownika.

 

To bardzo istotne, może to jakiś błąd ?

 

Do chwili obecnej mogliśmy używać 3 komputerów z subiektem na serwerze.

Teraz jeśli na 3 komputerach używany jest Subiekt a na 4 odpalę Sello i spróbuje pobrać zamówienia otrzymuje raport:

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x800413D5)

 

Tak chyba nie powinno być ?

 

Dodatkowo:

 

Gdy zaimportujemy transakcje na podstawie zamówienia i takowa jest już w sello to zmiany dokonane zarówno w samej transakcji jak oddzielnie w zamówieniu w subiekcie - nie wpływają na siebie np. zmiana ilości sztuk, pozycji itp.

Czy tak także powinno być ?

 

P.S. Tag NumerOryginału znacznie ułatwi identyfikację, dla innych użytkowników po prostu trzeba opracować dodatkowe tagi z najczęściej używanymi polami w zamówieniu.

Link to postu

Możemy dodać nowy tag do domyślnej nazwy transakcji: NumerOryginalu.

Pomyślimy jeszcze nad dodaniem nazw z numeru oryginału ale obawiam się, że to już nie w tej wersji.

 

 

 

Mój sklep nie wypełnia nr oryginału. Dla mnie lepiej było by wprowadzić prefiks z przed nr klienta. Jak zwykle, co użytkownik to potrzeby...

Link to postu

am123, tak było od zawsze. Łączenie się Sello do Subiekta zużywa licencję bo następuje normalne logowanie się do Subiekta. Licencja nie jest zużywana jeśli Sello uruchomione jest na tym samym komputerze na którym pracuje już Subiekt.

 

Mój sklep nie wypełnia nr oryginału. Dla mnie lepiej było by wprowadzić prefiks z przed nr klienta. Jak zwykle, co użytkownik to potrzeby.

Szkoda, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej ;). Rozpoznać transakcję w takim wypadku łatwo, bo jest kolumna z klientem obok kolumny Dotyczy w transakcjach. Jeśli zaś chodzi o filtrowanie to na pewno nie w tej wersji. Dopiszę do sugestii jednak.

Link to postu

am123, tak było od zawsze. Łączenie się Sello do Subiekta zużywa licencję bo następuje normalne logowanie się do Subiekta. Licencja nie jest zużywana jeśli Sello uruchomione jest na tym samym komputerze na którym pracuje już Subiekt.

 

Mój sklep nie wypełnia nr oryginału. Dla mnie lepiej było by wprowadzić prefiks z przed nr klienta. Jak zwykle, co użytkownik to potrzeby.

Szkoda, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej ;). Rozpoznać transakcję w takim wypadku łatwo, bo jest kolumna z klientem obok kolumny Dotyczy w transakcjach. Jeśli zaś chodzi o filtrowanie to na pewno nie w tej wersji. Dopiszę do sugestii jednak.

 

Dla mnie jest OK i tak jak jest (pod warunkiem, że będzie pobierać zamówienia do sello). Mam tylko ZK z sello i ze sklepów - w takim układzie sello pobierze te , których nie ma na liście transakcji i będzie komplet.

Link to postu

To chyba ostatnie na dziś:

 

Pole / Kolumna Opis z ZK dla danego produktu, czy dane mogą być przeniesione do transakcji ?

W tym polu integratory dodają informacje na temat cech produktów, rabatów itp - są to tylko dane informacyjne ale znacznie pomocne.

 

Lecz niestety widzę że w liście kolumn w sello brak takiej pozycji / można ją dodać ? (chodzi o podgląd towarów podczas edycji transakcji)

 

PS:

am123, tak było od zawsze. Łączenie się Sello do Subiekta zużywa licencję bo następuje normalne logowanie się do Subiekta. Licencja nie jest zużywana jeśli Sello uruchomione jest na tym samym komputerze na którym pracuje już Subiekt.

 

Nie o końca - mimo np. uruchomionych 3 komputerów z Subiektem, można było na czwartym komputerze uruchomić Sello i zaktualizować Towary, sprawdzić ich stany itp - po dokonanych zmianach ilościowych w transakcjach dane były przesyłane a stany aktualizowane.

 

Z tego co widzę przy integracji zamówień tak już się nie uda.

Muszę zamknąć "u siebie" Subiekt i Sello aby na 4tym komputerze ktos tylko w Sello mógł pobrać zamówienia z bazy subiektu. Zaznaczę z bazy ponieważ korzystanie z licencji polega na używaniu / odpaleniu programu Subiekt a nie korzystaniu z jego bazy.

 

Tzn. jeśli na komputerze serwerze mamy bazę danych subiekt to możemy wykorzystać licencję 3 stanowiskową na 3 kolejnych komputerach.

 

Dlatego nie powinien blokować licencji program Sello, który aktualizuje, pobiera dane z bazy a nie włącza oprogramowanie subiekt - tak właśnie jest z towarami.

 

Czy może coś źle dedukuję ?  ;D

Link to postu

Sello nie zabiera licencji, zabiera ją uruchomiony przez Sello Subiekt. Problemem może być tutaj szczegół techniczny. Mianowicie, jeśli uruchamiana jest synchronizacja z Subiektem z menu Wyślij/Odbierz lub automatycznie - dzieje się to w osobnym wątku w tle. Subiekt jest uruchamiany i zamykany po zakończeniu wątku. Natomiast jeśli wywoła się operację z głównego wątku programu, czyli np pokaż dokument, wtedy połączenie z Subiektem jest trzymane do czasu zamknięcia się wątku który go uruchomił - a główny wątek programu trwa dopóki się nie wyłączy program. Być może zatem na tych 3 komputerach został ten Subiekt właśnie w taki sposób uruchomiony z Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...