Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

Pojawił się problem. Import który wcześniej się wczytywał a chodzi o Przesyłkę Biznesową w tej chwili wywala błąd:

 

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': [facet 'pattern'] The value '' is not accepted by the pattern '[{][a-zA-Z0-9]{8}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{4}[-][a-zA-Z0-9]{12}[}]'. (linia:1) (EN:11713)

Element 'Nadawca', attribute 'Guid': '' is not a valid value of the atomic type 'guid'. (linia:1) (EN:11713)

Plik jest niezgodny ze schematem (EN:11714)

 

Sprawdziłem wszystko kilka razy i nić. A czy u was działa poprawnie? Bo jeśli błąd by się pojawił u wszystkich to znaczyłoby że poczta polska znowu sprawiła niespodziankę.

 

Aktualizacja...

Sprawdziłem na stronie poczty polskiej i okazało się że wprowadzili aktualizację:

https://e-nadawca.poczta-polska.pl/download/Zmiany_w_Elektronicznym_Nadawcy_4.2.1_131030.pdf

 

Napisali:

Wersja 4.2.1 (30.10.2013r.)

 

Paczka pocztowa zagraniczna – poza UE / EMS

• Wprowadzono wymagalność uzupełniania pól deklaracji celnej

• Dołożono symbol waluty do deklaracji.

• Drukowanie daty i nadawcy na dokumentach nadawczych w polu opłat.

 

 

Modyfikacje funkcjonalności Elektronicznego Nadawcy

 

• W widoku zbioru umożliwiono wydruk wybranych przesyłek.

• Do Importu XLS wprowadzono nowe kolumny do importu „Kolumna

PowiadomienieNadawcy” i „Kolumna PowiadomienieOdbiorcy”, „Numer

Nadania”

• Do książek nadawczych wprowadzono 3 znakowy skrót ISO nazwy kraju dla

przesyłek zagranicznych,

• Dla przesyłki firmowej wprowadzono mechanizm automatycznego

przypisywania atrybutu miejscowa / zamiejscowa – dostępne w Narzędziach.

 

Import Allegro

• Wprowadzono nowy mechanizm sortowania wyników bezpośrednio w widoku

pobranych aukcji.

• Wprowadzono możliwość tworzenia przesyłek nierejestrowanych.

 

Import ODBC

• Wprowadzono pole kraj do importu przesyłek zagranicznych,

• Zaimplementowano nową metodę do generowania blankietów wpłat dla

Przesyłki Biznesowej oraz Pocztex,

• Umożliwiono dodawanie adresatów do książki oraz do grupy.

 

WebAPI

• Poprawiono przekazywanie gabarytu dla Przesyłki Biznesowej (ryczałt),

• Zaimplementowano nową metodę do generowania blankietów wpłat dla

Przesyłki Biznesowej oraz Pocztex,

• Umożliwiono przekazywanie danych o Przesyłce Paletowej,

• Zaimplementowano nowe metody do zarządzania użytkownikami z poziomu

WebAPI (updateAccount, getAccountList, getProfilList, updateProfil,

createAccount, createProfil),

 

 

Klient Indywidualny / Nadaj przesyłkę

• Wprowadzono nową usługę Paczka MINI (dostępna od 04.11.2013r.)

• Uaktualniono cennik usługi Multipaczka

 

 

Czy to możliwa przyczyna wywalania się importu? Jeśli tak to proszę o pilną POPRAWKĘ....

Link to postu

Na liście zmian nie ma nic na temat zmian w GUIDzie, który już był w Sello. Czy problem pojawił się na tej samej bazie, na której wcześniej eksport dział? Proszę o podesłanie do nas wygenerowanego pliku na sello@insert.com.pl z adresem tego wątku.

 

U mnie wczoraj działało poprawnie. Dla przesyłek binzesowych i dla poleconych firmowych.

Link to postu

W transformacie dla przesyłki biznesowej jest zdefiniowana zmienna ustalająca gabaryt

  <!--Dotyczy gabarytu przesyłki biznesowej:
  XS – gabaryt XS
  S – gabaryt S
  M – gabaryt M
  L – gabaryt L
  XXL – gabaryt XXL-->
  <xsl:variable name="Gabaryt">[b]M[/b]</xsl:variable>

 

Jako, że w paczce nie ma takiego pola w tej chwili, to pozostaje stworzyć kilka eksportów takich samych w Sello podmieniając tą literkę na inną właściwą oraz nazwę eksportu aby dało się zidentyfikować.

 

Co do sortowania to jednak nie da się tego zrobić za pomocą sortowania w samej transformacie, gdyż numer na liście wysyłkowej nie jest eksportowany z paczkami (nie należy do paczki).

 

Link to postu

Jako, że w paczce nie ma takiego pola w tej chwili, to pozostaje stworzyć kilka eksportów takich samych w Sello podmieniając tą literkę na inną właściwą oraz nazwę eksportu aby dało się zidentyfikować.

 

Czyli to rozwiązanie ze znacznikami w notatkach do paczek, które zasugerowałeś w poniższym wątku tu też znalazłoby zastosowanie.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6489.msg39806#msg39806

Link to postu

Można i tak. Pytanie czy nie lepiej mieć po prostu dodaną osobną dostawę z innym gabarytem.

 

Ja uważam, że lepiej w konkretnych paczkach ujmować konkretne rzeczy dotyczące danej paczki i wykonać jeden eksport i jeden import :)

Ale z pocztą dopiero zaczynam więc zobaczę jak to w praktyce wyjdzie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

////Na wstępie uprzedzam że użyłem funkcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi.///

Właśnie zacząłem przygodę z e-nadawcą.

Udało mi się wprowadzić zakresy numerów nadawczych do Sello które eksportuję do EN.

Działa to z listem, paczką i pobraniem bo numer składa się z 20 cyfr na końcu liczba kontrolna - działa. nie trzena wpisywać ręcznie do selo.

Tak samo chciałem z pocztexem.

Ale jest problem z Pocztexem który składa sie z EE123456789PL z 9 liczb z czego ta 9 to liczba kontrolna. Mam przedrostek EE i zakończenie PL.

Czy ma ktoś na to rozwiązanie.

Do tego zauważyłem że przy eksporcie xml nie przechodzą telefony i emaile.

A pocztex wbija się na koszt adresata.

 

-----problem ten pojawia się przy pobraniu.

 

Do tego czy wagę można pominąć,

 

-------------albo wpisać stałą wagę ale w którym miejscu????.

 

Po rozmowie z Panem od EN dowiedziałem się że jest webapi które umożliwia połączenie i synchronizację danych, czy coś wiadomo z tym rozwiązaniem?

 

oczywiście interesuje mnie na razie XML dla tego proszę o pomoc.

Nie chciałem tworzyć nowego wątku i mam nadzieję że jest to odpowiednie miejsce.

 

Z góry zaznaczam że nie jestem programistą.

 

Z góry zzięki za pomoc.

Link to postu

Witam,

 

bardzo proszę o pomoc zawężę prośbę i pytanie.

Chodzi o export xml e -nadawca głównie Pocztex.

Gdzie w transformacie:

1 . mogę wpisać stałą wagę 50kg., jeżeli tak to gdzie?

2. czemu przy pobraniach przestawia się pole uiszcza opłatę adresat a nie nadawca?

Czy można to zmienić?

3. czemu nie eksportują się telefony i emalie? 

Czy można to zmienić?

 

No i ostatni problem z numerem Pocztexu który składa sie z EE123456789PL z 9 liczb z czego ta 9 to liczba kontrolna. Mam przedrostek EE i zakończenie PL.

Czy ma ktoś na to rozwiązanie.

Link to postu

 

2. czemu przy pobraniach przestawia się pole uiszcza opłatę adresat a nie nadawca?

 

 

rozumiem że chodzi o ten kawałek zamienic na N:

<xsl:element name="Atrybut">

       <xsl:attribute name="Typ"/>

       <xsl:attribute name="Nazwa">UiszczaOplate</xsl:attribute>

       <xsl:choose>

         <xsl:when test="s:DeliveryMethod/s:IsPayOnDelivery=1">N</xsl:when>

         <xsl:otherwise>N</xsl:otherwise>

       </xsl:choose>

Link to postu

1 . mogę wpisać stałą wagę 50kg., jeżeli tak to gdzie?

Należy zamienić w transformacie poniższy fragment kodu:

<xsl:if test="s:Weight">
  <xsl:element name="Atrybut">
    <xsl:attribute name="Typ"/>
    <xsl:attribute name="Nazwa">Masa</xsl:attribute>
    <xsl:value-of select="round(number(s:Weight)*1000)"/>
  </xsl:element>
</xsl:if>

na następujący

<xsl:element name="Atrybut">
  <xsl:attribute name="Typ"/>
  <xsl:attribute name="Nazwa">Masa</xsl:attribute>WAGA_W_GRAMACH</xsl:element>

Zamiast tekstu WAGA_W_GRAMACH należy oczywiście wpisać liczbę.

 

2. czemu przy pobraniach przestawia się pole uiszcza opłatę adresat a nie nadawca?
Tak jak zrobiłeś w kolejnym poście. Można też krócej:

<xsl:element name="Atrybut">
  <xsl:attribute name="Typ"/>
  <xsl:attribute name="Nazwa">UiszczaOplate</xsl:attribute>N</xsl:element>

 

3. czemu nie eksportują się telefony i emalie?
Nr telefonu adresata pojawia się tylko w przesyłce biznesowej. Widzę, że jest możliwość podania telefonu i e-maila dla pozostałych sposobów wysyłki. Jak znajdzie się trochę czasu, to postaram się to dorobić.

 

No i ostatni problem z numerem Pocztexu który składa sie z EE123456789PL z 9 liczb z czego ta 9 to liczba kontrolna. Mam przedrostek EE i zakończenie PL.

Czy ma ktoś na to rozwiązanie.

Rozumiem, że numer jest generowany prawidłowo z wyjątkiem tego przedrostka EE i przyrostka PL. W takim razie można zmienić fragment

<xsl:element name="Atrybut">
  <xsl:attribute name="Typ"/>
  <xsl:attribute name="Nazwa">NrNadania</xsl:attribute>
  <xsl:value-of select="translate(s:SendingNumber,'- ','')"/>
</xsl:element>

na

<xsl:element name="Atrybut">
  <xsl:attribute name="Typ"/>
  <xsl:attribute name="Nazwa">NrNadania</xsl:attribute>EE<xsl:value-of select="translate(s:SendingNumber,'- ','')"/>PL</xsl:element>

Link to postu

Witam, dziękuję.

 

działa.

 

Bardzo proszę o pilne dodanie telefonu i emalia dla Pocztexu bo jest to wykorzystywane do kontaktu i powiadomienia SMS.

 

Ręczne wpisywanie to masakra....

 

Reszta przesyłek pocztowych możne poczekać, ale tez można dodać.

 

Ale Pocztex najpilniejszy.

 

Do Pocztexu potrzebne jest jeszcze dodanie ubezpieczenia, fajnie by można było sobie wybrać wariant ubezpieczenia, oznaczane: U1, U2, U3, U4 na stałe.

 

Te zmiany to było by super, bardzo proszę.

 

Tak wszystko działa, ja jeszcze miałem błąd w pisaniu opcji "X" po kontakcie z informatykiem Poczty.

 

Odnośnie numeracji dziękuję, ale w Sello nie generuje się poprawnie liczba kontrolna dla pocztexu pewnie 8 liczb to za mało dla algorytmu sello.

 

Link to postu

przejmie informujemy, że z dniem 01.01.2014r. planowane jest uruchomienie kolejnej wersji Elektronicznego Nadawcy v. 5.0.0

 

W związku z powyższym dla użytkowników zintegrowanych poprzez WebSerwice została przygotowana nowa wersja opisu WebAPI dostępna tutaj

Dla użytkowników korzystających z testowego portalu Elektronicznego Nadawcy - https://en-testwebapi.poczta-polska.pl udostępniono również nową wersję EN 5.0.0.b1    

 

Ponadto przekazujemy nowy opis Interfejsu Wymiany Danych (IWD) dla plików *.xml, który dostępny jest tutaj

 

https://e-nadawca.poczta-polska.pl/download/specyfikacja-wymiany-danych-z-systemem-okienkowym-poczty-polskiej-2014-01.zip

 

 

Dziękujemy

Zespół Elektronicznego Nadawcy

Link to postu

Dzięki za info o zmianach. Z tego, co wyczytałem to nie powinny mieć one wpływu na działanie transformat.

 

Dorobiłem możliwość powiadamiania adresata o przesyłce przy pomocy SMS i e-maila. W załączniku zmienione transformaty. Sposób powiadomienia ustawia się w każdym pliku osobno razem z pozostałymi parametrami (jak np. nr umowy). Dodałem odpowiedni komentarz. Adres e-mail i numer telefonu jest brany z danych klienta.

 

Gdyby były jakieś problemy, to proszę o informację.

Eksport_EN.zip

Link to postu

Adres e-mail i numer telefonu jest brany z danych klienta.

 

Gdyby były jakieś problemy, to proszę o informację.

 

Dziękuję przetestuję,

przepraszam że marudzę ale nr. tel. lepiej importować z kartoteki paczki bo często klienci wysyłają do osób trzecich.

 

Jeszcze jedno do pełni szczęścia to ubezpieczenie, czy można dodać.

Proponuje wpisywanie wariantu

np;

U1, do chyba U4 każdy ręcznie wpisze w transformacie.

 

Pozdrawiam

Link to postu

1. Czy ktoś mógłby mi pomóc w umieszczeniu następujących danych w polu opis dla listu poleconego?

 

-Symbole towarów

-Nazwy towarów

-Ilości towarów

-Symbol klienta

-Nr. faktury

-Dotyczy

-Z dnia

Większość tych danych można wyciągnąć w transformacie z eksportowanego pliku xml.

-Symbole towarów mają ścieżkę ExportData/Package/Items/Item/Symbol

-Nazwy - ExportData/Package/Items/Item/Name

-Ilości - ExportData/Package/Items/Item/Quantity

-Symbol klienta - ExportData/Package/Customer/Symbol

-Nr faktury - niestety nie jest eksportowany

-Dotyczy - jeśli chodzi o nazwę transakcji, to ścieżka do niej to ExportData/Package/ParentTransaction/Name.

2. Czy da się umieścić graficzne logo gdzieś na wydruku etykiet?
Poczta Polska nie daje takiej możliwości.

3. Jak zróbić przejście do następnego wiersza w tych transformatach? Chodzi o to by w polu opis zrobić np.:

 

nick klienta\n

symbol paczki\n

www.strona.net

 

Z góry dzięki!

Zgodnie ze specyfikacją formatu XML wystarczy po prostu zrobić nową linię w transformacie. Tyle mówi teoria. Wszystko zależy od tego jak zinterpretuje to oprogramowanie po stronie Poczty Polskiej. Jeśli zwykłe przejście do nowej linii nie zadziała to można spróbować wpisać kod .
Link to postu
przepraszam że marudzę ale nr. tel. lepiej importować z kartoteki paczki bo często klienci wysyłają do osób trzecich.
Telefon jest importowany z adresu w paczce. Z klienta jest brany dopiero wtedy, gdy go nie ma w paczce.

Jeszcze jedno do pełni szczęścia to ubezpieczenie, czy można dodać.

Proponuje wpisywanie wariantu

np;

U1, do chyba U4 każdy ręcznie wpisze w transformacie.

 

Pozdrawiam

OK, postaram się to zrobić.

Witam, chyba nie działa jak wybiorę sms  czyli M to uzupełnia tel. ale dodatkowo w miejscu email-a wpisuje jeszcze raz nr. tel. a nie email.
Wygląda na to, że to jakiś błąd po stronie Poczty Polskiej. Zgodnie z dokumentacją, numer telefonu i adres e-mail jest przekazywany w tym samym polu importowanego xml-a. Interpretacja zawartości tego pola zależy właśnie od wpisanej literki (M lub E).

Prześlij nam może (np. na sello@insert.com.pl) jakiegoś xml-a, którego zaimportowanie daje taki skutek.

Link to postu

1. Czy ktoś mógłby mi pomóc w umieszczeniu następujących danych w polu opis dla listu poleconego?

 

-Symbole towarów

-Nazwy towarów

-Ilości towarów

-Symbol klienta

-Nr. faktury

-Dotyczy

-Z dnia

Większość tych danych można wyciągnąć w transformacie z eksportowanego pliku xml.

-Symbole towarów mają ścieżkę ExportData/Package/Items/Item/Symbol

-Nazwy - ExportData/Package/Items/Item/Name

-Ilości - ExportData/Package/Items/Item/Quantity

-Symbol klienta - ExportData/Package/Customer/Symbol

-Nr faktury - niestety nie jest eksportowany

-Dotyczy - jeśli chodzi o nazwę transakcji, to ścieżka do niej to ExportData/Package/ParentTransaction/Name.

2. Czy da się umieścić graficzne logo gdzieś na wydruku etykiet?
Poczta Polska nie daje takiej możliwości.

3. Jak zróbić przejście do następnego wiersza w tych transformatach? Chodzi o to by w polu opis zrobić np.:

 

nick klienta\n

symbol paczki\n

www.strona.net

 

Z góry dzięki!

Zgodnie ze specyfikacją formatu XML wystarczy po prostu zrobić nową linię w transformacie. Tyle mówi teoria. Wszystko zależy od tego jak zinterpretuje to oprogramowanie po stronie Poczty Polskiej. Jeśli zwykłe przejście do nowej linii nie zadziała to można spróbować wpisać kod .

 

 

a można jakiś przykład jak to konkretnie wpisać w transformate?

 

PS. Czy powiadamianie smsem i mailem działa rónież w przypadku listów poleconych i czy ewentualnie cos kosztuje?

Link to postu

Dorobiłem możliwość powiadamiania adresata o przesyłce przy pomocy SMS i e-maila.

 

Gdyby były jakieś problemy, to proszę o informację.

 

 

Witam, chyba nie działa jak wybiorę sms  czyli M to uzupełnia tel. ale dodatkowo w miejscu email-a wpisuje jeszcze raz nr. tel. a nie email.

 

 

Ale dzisiaj poszło dobrze, błąd wyskoczył na paczce zaimportowanej z subiekta.

 

Link to postu

przepraszam że marudzę ale nr. tel. lepiej importować z kartoteki paczki bo często klienci wysyłają do osób trzecich.
Telefon jest importowany z adresu w paczce. Z klienta jest brany dopiero wtedy, gdy go nie ma w paczce.

Jeszcze jedno do pełni szczęścia to ubezpieczenie, czy można dodać.

Proponuje wpisywanie wariantu

np;

U1, do chyba U4 każdy ręcznie wpisze w transformacie.

 

Pozdrawiam

OK, postaram się to zrobić.

 

 

Witam,

 

Sprawdziłem plik wynikowy i prawdopodobnie jest to problem po stronie Poczty.

Będę obserwował i napiszę jak coś więcej zaobserwuję.

 

Za dodanie ubezpieczenia z góry dziękuj.

Jest to nie ocenione udogodnienie.

 

Witam, chyba nie działa jak wybiorę sms  czyli M to uzupełnia tel. ale dodatkowo w miejscu email-a wpisuje jeszcze raz nr. tel. a nie email.
Wygląda na to, że to jakiś błąd po stronie Poczty Polskiej. Zgodnie z dokumentacją, numer telefonu i adres e-mail jest przekazywany w tym samym polu importowanego xml-a. Interpretacja zawartości tego pola zależy właśnie od wpisanej literki (M lub E).

Prześlij nam może (np. na sello@insert.com.pl) jakiegoś xml-a, którego zaimportowanie daje taki skutek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...