Skocz do zawartości

Od dzisiaj Sello nie pobiera transakcji. PROSZĘ O POMOC PILNE!

Polecane posty

1.19 jest obecnie zaplanowana na okolice drugiej połowy sierpnia. Jeśli jednak faktycznie staje się to dużym problemem to możemy wydać wersję 1.18.3 z tym poprawionym mechanizmem, co z kolei jednak wpłynie na przesunięcie terminu wypuszczenia wersji 1.19.

 

W przyszłym tygodniu w webAPI pojawi się postulowana przez nas zmiana, która pomoże usprawnić pobieranie danych jeszcze bardziej. Zaczekamy zatem na tą zmianę i dostosujemy nowe Sello do jej obsługi.

Link to postu

Pewną klasę problemów z pobieraniem transakcji rozwiąże nowy mechanizm. Inne problemy rozwiążą się dopiero gdy przepiszemy pobieranie transakcji (jest to spore wyzwanie więc potrzebujemy na to więcej czasu).

 

Można przyjąć, że jeśli skupimy się na zrobieniu 1.18.3 to 1.19 przesunie się w okolice września. Jest jeszcze trochę rzeczy, które chcielibyśmy poprawić i dokończyć w 1.19. 1.18.3 pojawi się jednak nie wcześniej niż w okolicach 13 sierpnia, gdyż musimy zaczekać na zmiany po stronie webApi aby faktycznie wykorzystać pełnię możliwości i przyspieszyć pobieranie transakcji jeszcze bardziej. Dopiero ta poprawka faktycznie zniesie problem długich list kupujących.

Link to postu

ja tam jestem za jak najszybszą publikacją wersji 1.19 (już ma obsuwę 1 miesięczną), zważywszy że na pełne rozwiązanie problemu (z aukcjami do wyczerpania) i tak trzeba czekać.

 

Jeżeli macie problem z pobieraniem transakcji to tymczasowo aukcje z dużą sprzedażą zwyczajnie zamykajcie.

 

P.S. W wersji 1.19 zmianami zbiorczymi będzie to można zrobić hurtowo ;)

Link to postu

ja tam jestem za jak najszybszą publikacją wersji 1.19 (już ma obsuwę 1 miesięczną), zważywszy że na pełne rozwiązanie problemu (z aukcjami do wyczerpania) i tak trzeba czekać.

 

Jeżeli macie problem z pobieraniem transakcji to tymczasowo aukcje z dużą sprzedażą zwyczajnie zamykajcie.

 

W zasadzie też jestem za 1.19.

 

Pewnie w wypadku, gdyby mi się coś nie pobierało, miałbym zgryz, ale szukałbym innego rozwiązania (np. jakiś czas temu zakładałem nową bazę, żeby się trochę odciążyć...). Teraz też niektóre transakcje muszę pobierać pełnym pobieraniem...

 

Choć można zrozumieć także użytkowników lobbujących za 1.18.3 - tylko, że Bartek nie napisał o tej wersji, ze na pewno rozwiąże wszystkie problemy... Tak przynajmniej zrozumiałem jego post.

Link to postu

Generalnie czas pobierania w bardzo specyficznych przypadkach może się diametralnie skrócić i mówię tutaj o skróceniu np z 3h do kilkunastu minut. Dokładnych testów porównujących jeszcze nie robiliśmy.

Zmiana w webapi, na którą czekamy pomoże z kolei zarówno przyspieszyć pobieranie klientów (ponad to co już w tej chwili udało nam się zoptymalizować) jak i częściowo wykluczy problem z długimi listami kupujących. W tej chwili jesteśmy skłonni taką poprawkę wypuścić niedługo po zmianach w webapi zapowiedzianych na przyszły tydzień.

Link to postu

Alwin jak wpadłeś na pomysł z zamykaniem aukcji? To jak strzelać sobie w stopę! Bardzo nie przemyślany pomysł.

 

 

Poprawienie ściągania danych jest według mnie priorytetem. Co mi po nowych funkcjonalnościach jak te podstawowe kuleją. Pewnie nie jeden z was ma telefony od klientów z pretensjami że towar nie wyszedł.

 

Reszta musi czekać to jest mój postulat ;)

Link to postu

To ja dorzucę jeszcze swoje 2 pomysły, może coś pomogą:

1. Czy kolega plenin wysyłał bazę do analizy do ST? Może chłopaki się coś w niej dopatrzą, a przynajmniej sprawdzą jak w praktyce wygląda pobieranie danych dla aukcji z dużą sprzedażą.

2. Pomysł Alwina można nieco przekształcić i dla aukcji z dużą sprzedażą wystawiać takie aukcje po kilka razy i jak na nowo wystawionej aukcji sprzedaż osiągnie zadowalającą nas popularność to tą wcześniejszą aukcję można by zamknąć. Wiem, że mogą to być dodatkowe koszty ale próbuję pomóc...

 

 

PS

A czy 1.18.3 czy 1.19 to róbcie co uznacie za słuszne :) Ja tam mam swoje pomysły do realizacji bez względu na wersję Sello ;)

Link to postu

Logi nie zawsze pozwalają ustalić źródło problemu. Pamiętajmy, że to jest zapis zdarzeń, które już wystąpiły i na ich podstawie próbujemy ustalić co się stało. Część problemów jest w ten sposób niemożliwa do wykrycia (zwłaszcza, jeśli w logu nie ma po nich śladu). Najlepsze wyniki daje analiza na oryginalnej bazie, na której występuje problem, wtedy w większości przypadków (jeśli problem nie dotyczy komputera i środowiska) jesteśmy w stanie w miarę szybko zlokalizować problem.

Link to postu

Alwin ja się nie czepiam jeśli tak to odebrałeś ale zamykanie rozkręconych aukcji to prezent dla konkurencji w danej branży.

 

Ja nie mam problemów od maja tylko od początku roku. Wystarczy chwilę poczytać forum aby stwierdzić że jest problem z pobieraniem danych. Od dłuższego czasu ściąganie działa bardzo wolno do kilku godzin a ostatnio nie ściąga wszystkiego (irytacja).

 

Inna bajka to wielkość bazy. Jeśli ktoś ma bazę większą niż 20GB to współczuje. Jedynie co trochę poprawiło szybkość do wymiana dysków na SSD. Dobrze że i w tej kwestii coś się dzieje.

 

 

Mam naprawdę ogromne oczekiwania co do nowego mechanizmu ściągania transakcji. 

Link to postu

No tak

Komputer włączony całą noc i wtedy pobrało dane

Dość duża przeszkoda z tym komputerem pracującym całą noc.

Nie ma możliwości realizowania transakcji w ciągu dnia.

 

Sello coś nie nadaje się do użytku myślę że program nie nadaje się do pracy co jest bardzo przykre.

 

 

 

Z ilości osób, które zgłaszają, że coś nie działa / nie pobiera wynika, że to zdecydowana mniejszość użytkowników. Pewnie występują u was jakieś specyficzne warunki. Na forum rozważano, że może to wynikać z aukcji gdzie jest b. dużo kupujących. Czy też jest tak u Ciebie? Jaka jest szybkość internetu (ja po zmianie na LTE odczułem spory postęp w szybkości pobierania danych)? Czy w trakcie ściągania danych może się zmienić Twoje IP? Jeśli tak, to też byłby problem ze zrywaniem połączeń (kilka lat temu miałem tak w Plusie).

 

Co do aktualizacji to w tej chwili programiści odłożyli nową wersję, żeby zająć się problemem nieściągania danych - więc warto (a nawet trzeba) wykazać trochę cierpliwości. Skoro udało się ściągnąć dane, to macie już jakąś drogę do tymczasowego obejścia problemu.

Link to postu

Wspomnę trzeci raz, że poprawka jest w drodze. Fakt problemów z pobieraniem transakcji wynika z dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to zwiększona w stosunku do sytuacji wcześniejszej liczba kupujących na aukcji - za sprawą pojawienia się ofert do wyczerpania. Zamiast pobrać listę kilku, kilkunastu kupujących, trzeba pobrać całą listę kilkuset kupujących. Spowodowało to kilkukrotne wydłużenie czasu dostępu do danych zwracanych z API Allegro.

Drugi problem, to usterka na WebApi, która powoduje losowe występowanie błędów w transmisji danych, o której można poczytać na facebooku Allegro API.

 

Weźmy również pod uwagę, że API to system naczyń połączonych. Jeśli duża część podłączonych do serwera użytkowników obciąża go w znacznym stopniu to ogólna wydajność serwera spada. Zwraca on zatem dane wolniej niż zwykle. Nawet jeśli sprzedawca nie pobiera aukcji z gigantycznymi listami kupujących, również odczuje spadek wydajności.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...