Skocz do zawartości

transakcje się nie ściągają do Subiekta Nexo

Polecane posty

Kolega jest zajęty więc ja napisze. mamy 5 stanowisk. Sello jest na typowym serwerze. Komunikat albo żaden albo inert_nexo_driver. Dodatkowo każdego dnia włączamy tylko jedno stanowisko które mieli ok 30 min wszystkie aukcje po czym jesteśmy w stanie stwierdzić czy aukcje wysłane czy nie. Zazwyczaj jest kilka włączeń i wyłączeń sello - nie będe opisywał szczegółów jest to rytuał codziennie bo inaczej się nic nie wyśle do nexo. Natomiast aukcje z dnia wcześniej  zgrupowane za nic w świecie nie są do wysłania.

Link to postu

Muszę mieć pewne informacje dotyczącej sytuacji, aby móc cokolwiek próbować zdiagnozować. Czy przy wysyłaniu tych zgrupowanych transakcji pojawiają się błędy w raporcie? Jeśli tak to jakie? W treści błędu jest zazwyczaj odpowiedź na pytanie, lub przynajmniej wskazówka co powoduje problem.

Jeśli nie ma błędów, to najwyraźniej program uznaje, że nic nie ma do wysłania. Wtedy sprawdzić należy, czy w tych transakcjach jest w ogóle ustawione tworzenie dokumentów (początkowych/końcowych). Jeśli nie jest to należy ustawić - dla wielu aukcji można to zrobić zmianami zbiorczymi Ctrl+B.

Link to postu

1. zaznaczam transakcję i robię wystaw dokument początkowy. Sello mieli a w logu jest tak

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:Grupa transakcji
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu

 

Towary podpięte stany ok.

 

2. Po zgrupowaniu po zbiorczym wystaw dokument początkowy  wyślij i obierz

InsERT_nexo_Driver: Aktualizowanie dokumentu zakończone błędem:

Wyjątek: Nie można edytować zamówienia gdy zostało już ono zrealizowane.


to jakby rozumiem ale czy to w czymś przeszkadza ? dotyczy innych transakcji niż ta wyżej

 

3 przy zbiorczym wysatwianiu dokumentów początkowych

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:Stacja  (72055655625)
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Część  transakcji robi dokumenty a spora część nie. Problem się ciągnie długi czas. Sello pracuje na jednym komputerze w tym czasie a baza jest na serwerze

 

Link to postu

1. Proszę przejść przez wszystkie zakładki parametrów systemu sprzedaży w Sello, upewnić się, że wszędzie są wypełnione poprawnie wszystkie pola, zapisać ustawienia, zrestartować Sello. Na tym komputerze jest nexo zainstalowane? Uruchamia się poprawnie na bazie z którą współpracuje Sello?

2. Taki błąd pojawia się, jeśli w nexo został wystawiony już do zamówienia dokument końcowy (paragon, faktura).

3. Podobnie jak 1. Czy w transakcjach, które przechodzą jest taki sam opiekun jak w tych, które nie przechodzą?

Link to postu

1 Na komputerze jest nexo i włączone na tym samym użytkowniku mh

2 ok ale czy to powoduje jakieś większe problemu np mielenie w kółko tej samej dyspozycji ?

3 Wszędzie jest mh bo na nim cokolwiek robię i chodzi sobie ale w tle na serwerze

 

 

w transakcji która nie przeszła mam tak wszystko dziś

1     użytkownik mh zmieniono typ dokumentu wstepnego (brak)

2      użytkownik sp12  zmieniono kwotę do zapłaty z ileś tam na ileś

3  sp12 zmieniono koszt wysyłki

4 sp12 zmieniono na nowa w trakcie realizacji

 

Wszędzie jest użytkownik mh ale on pracuje jako automat cały czas zbiera dane i jeśli tym użytkownikiem chce zrobić transakcję która nie przeszła to także się nie da.

W raporcie różnych błędów jest  mnóstwo.

 

komunikat po zakończeniu jest taki że utworzono 23 dokumenty a powinno być ileś tam razy więcej

błędów jest ponad 700 po operacji wyślij i odbierz system sprzedaży

 

 

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

po zbiorczej zmianie dokumentu  np z 60 idzie 20 albo 2.Czasem zapuszczę jeszcze raz to się coś prześle czasem nie a jak zrobie restart sello to prześle się parę zamówień Przy zbiorczej zmianie nie zaznaczam opiekuna. Zaznaczam tylko i wyłącznie dokument wstępny. MH sello  jest powiązany z MH subiekt

 

 

A jest tak ze muszę zaznaczyć zmiany zbiorcze. Wyłączyć sello i ponownie włączyć i jak najszybciej wysłać dane do Nexo bo jak sello zacznie ściągać dane z Allegro to już nic nie prześle do Nexo

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
1 godzinę temu, Robert Mazurek napisał:

bo jak sello zacznie ściągać dane z Allegro to już nic nie prześle do Nexo

To może się wiązać z ograniczeniem w synchronizatorze Sello-nexo, który nie umożliwia wielokrotnego dostępu w tym samym czasie do nexo. Pobieranie transakcji z Allegro powoduje uruchomienie tworzenia zamówień i wtedy z poziomu programu nie będzie się dało utworzyć pojedynczego zamówienia, pobrać towarów itp. Można spróbować wyłączyć automatyczne tworzenie ZK w parametrach transakcji i synchronizację (tworzenie dokumentów) wywoływać ręcznie, np. po pobraniu transakcji.

Wiem, że jest to uciążliwe, ale w obecnej architekturze synchronizatora jest to problem nie do obejścia - dlatego opracowujemy nowy synchronizator, działający na innej zasadzie. Niestety chwilowo prace były wstrzymane przez wzgląd na inne potrzeby, ale do tematu wracamy bo jest to temat równie istotny.

Link to postu

Racja. Ja na nexo powyłączałem automatyczną synchronizację, ponieważ jej uruchomienie w trakcie pobierania danych z allegro zazwyczaj odłącza Sello od Subiekta. Rozłączanie następuje także (ale na GT też) jak na chwilę braknie sieci lub następuje zmiana internetu/ip.

Przy współpracy z NEXO korzystne jest wyświetlenie kolumn z podglądem, czy dokumenty są wybrane i utworzone. To pomaga zorientować się w sytuacji. Jeżeli np. dane z allegro się pobiorą a nie ma Typu dok. wstępnego i/lub końcowego oznacza to, że Sello się odłączyło od NEXO i trzeba przeklikać zakładkę Zewnętrzny system sprzedaży i ponownie wywołać synchornizację z Subiektem.

image.png.ac60ea03f25f1f56676d051c4b17ec62.png

 

PS

przypadkiem wkleiłem grafikę przez ctrl+v ze schowka, super funkcja 

Link to postu

Zrobiłem tak jak piszecie  typ dokumentu ZK prawy klawisz myszy twórz dokument wstępny powoduje komunikat

nie udało się się dodać dokumentu

w logu jest tak

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:Grupa transakcji
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Link to postu

Zależy czy opiekun jest ten sam czy inny.

Czy dla tych transakcji, dla których pojawia się błąd Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu po restarcie Sello udaje się utworzyć ZK czy błąd ten permanentnie dotyczy tych samych transakcji za każdym razem?

Link to postu

Opiekun Szef iMH robia dokumenty nie robi ich sp12. Zmieniłem opiekuna na szef ale nic to nie dało.

 

Na koncie szef masa błedów w logu w wiadomościach

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy: tOWAR BLE BLE BLE   100g (649DDD275)
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

na zmianę z .. ale to wiem

InsERT_nexo_Driver: Aktualizowanie dokumentu zakończone błędem:

Wyjątek: Nie można edytować zamówienia gdy zostało już ono zrealizowane.

 

w logu tworzenie dokumentów nie ma żadnych błędów ! dziwne bo logu dotyczącym wiadomości są logi o błędach tworzeniu dokumentów

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Jestem w trakcie sprawdzania żeby podać na 100 procent dlatego nic nie odpisałem na to. Z 3 dni transakcje które się nie wysłały to się nie wysłały a czy jakieś się wysyłały to sprawdzam żeby być pewnym.

 

Podczas wysyłania zamówień do subiekta wyślij/odbierz w trakcie trwania nagle pokazuje się okienko że utworzono 2 dokumenty ale połączenie teoretycznie trwa bo na to wskazują komunikaty na pasku. Czy ten komunikat może oznaczać że zostało zerwane połaczenie z subiektem ?

Link to postu

Jest tak mam transakcje która się mieli w sello dziś ( nie jedną) której wystawienie dokumentu kończy się nie udało się dodać dokumentu.

dane formularzy pozakupowych mam przesyłka pobraniowa 17 zł

dane transakcji                                mam gls za pobraniem 7,20

jak takie rzeczy prostować ? Do dziś robimy to ręcznie

 

Wysyłka towarów dostawce wpisałem gls pobranie

wysyłka towarów - sposoby wysyłki mam gls pobranie ale jeśli wejde w popraw to

wszystkie dostępne sposoby dostaw po lewej nie mam gls pobraniowa

 

Co gdzie pozmieniać bo się już gubię w tym ? ( to jedna z przyczyn )

 

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
2 minuty temu, Robert Mazurek napisał:

Wysyłka towarów dostawce wpisałem gls pobranie

Gdzie i jak wpisałeś? W pozycje towarową ręcznie? Sposób dostawy też musi być ustawiony w Sello i nie można go wpisywać ręcznie (jeżeli dobrze zrozumiałem, co robisz), inaczej jest towarem jednorazowym, który może zablokować stworzenie dokumentu w Subiekcie. Może jakiś zrzut ekranu z widoku transakcji?

Może wyczyść raport błędów i spróbuj zrobić zamówienie dla jednej problematycznej transakcji (Ctrl + D) i podaj jakie są błędy.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...