Skocz do zawartości

transakcje się nie ściągają do Subiekta Nexo

Polecane posty

Faktycznie wpisałem ręcznie w  wysyłka towarów dostawcy. wysyłka towarów-sposoby wysyłki nie mam gls pobranie co mam zrobić ?

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:Grupa transakcji
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu

 

przesylka pobraniowa gls.gif

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Po lewej stronie widać domyślną dostawę wpisaną do transakcji (z parametrów domyślnych transakcji) oraz domyślny koszt - również z tych parametrów. W formularzu z Allegro po prawej natomiast przychodzi przesyłka oraz koszt wybrane przez klienta (wpisana na aukcji).

Klikając w Przenieś wszystko lub w poszczególne przyciski z ikonką [ < ]  dane z formularza są przenoszone do transakcji. Jeśli przy przenoszeniu dostawy pojawi się komunikat o braku mapowania/powiązania z dostawą, to należy wejść do słownika dostaw w Sello i podłączyć dla sellowej dostawy odpowiednią dostawę z Allegro (na samym dole, tak jak pokazał Marcin powyżej (tutaj akurat Kurier DHL).

Dzięki temu powiązaniu dostawy wybrane przez klienta na Allegro będą ustawiały odpowiednią dostawę w Sello.

Link to postu

W Allegro mam tak

nie mam kuriera gls

mam  kurier pobranie

bo chcieliśmy mieć wybór co do kuriera żeby nie trzymać się sztywno gls bo potem klienci mają do nas pretenesje dlatego tak ogólnikowo kurier

no i teraz dałem tak ze mam sposobach wysyłki kurier gls pobranie a po prawej stronie kurier pobranie jak w allegro

Czy to jest dobrze ?

 

 

Zrzut ekranu 2018-05-15 13.50.59.png

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
5 minut temu, Robert Mazurek napisał:

mam kolejnego klienta. Nie tworzy się zamówienie.

W sello typ dokumentu  ZK

Zaznaczone jako faktura vat. Dokumentu wstępnego nie chce robić. W logu komunikat ten sam

 

Otwórz transakcje i wrzuć jej widok może.

A jak masz tu poustawiane:

zk.JPG.ec609381fe07af52cc270a6cb601139f.JPG

 

Link to postu

Wydaje się, że wszystko jest OK. Może teraz,  jak nie będzie ręcznie wpisywanych "towarów/dostaw" będzie ok. Polecał bym wykonywać pobieranie i synchronizację tylko na jednym stanowisku w sieci i nie jednocześnie. Tak żeby jedna czynność była wykonywana tylko raz. Jesli podczas synchro gdzieś ruszy pobieranie to się wysypie powiązanie z nexo i nie będzie dokumentów... No i jeśli przed synchro nie ma w pobranych transakcjach typów dokumentów wstępnych to należy przeklikać połączenie z nexo.

Link to postu

Do tej pory robiliśmy tak że rano było tak że przez noc pracowało sello na serwerze. Rano było zamykane a następnie uruchamiane na stanowisku klienckim. Dane z sello do nexo startowały zazwyczaj za drugim lub trzecim restartem sello bo nie zawsze łączyło się z nexo. Widzieliśmy to po tym że nie było żadnych błędów i tworzenie dokumentów trwało 2 sekundy. Jak zaczęło mielić i wyrzucać błędy to wiedzieliśmy że jest połączenie.

 

Dziś jest tak błędy są pobieranie tylko szef tworzone dokumenty 0 i aktualizowane 0. Przez noc chodził automat natomiast wczoraj miałem wyłączone jakiekolwiek pobieranie automatyczne żeby nie nakładać procesów. A że te proceder mamy w miarę obczajony tzn startujemy sello i jak raz załapie synchro to już chodzi parę godzin w automacie. A z tego co widzę to brak przysyłania zamówień nei jest od zerwanego połączenia

 

 

Link to postu
17 godzin temu, Robert Mazurek napisał:

kolumny były nie do rozsunięcia

Wtedy Ctrl+Shift+L i przywróć domyślne ustawienia listy.

1 godzinę temu, Robert Mazurek napisał:

Dane z sello do nexo startowały zazwyczaj za drugim lub trzecim restartem sello

Czy po restarcie Sello jakieś inne czynności były wykonywane? Np. otworzenie dolnej zakładki z dokumentami?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...