Skocz do zawartości

transakcje się nie ściągają do Subiekta Nexo

Polecane posty

Wystarczy otworzyć okno i kliknąć OK. W Sello współpracującym z GT jest tam link do kliknięcia, a z nexo wystarczy nadusić OK.

A dopytam jeszcze jedno, bo to ważne. Czy automatycznie tworzą Ci się w pobranej transakcji rodzaje dokumentów wstępnych? Jeśli ich nie ma po pobraniu danych z allegro, to je utwórz zmianami zbiorczymi, potem ta zakładka i OK, i potem na końcu synchro z Nexo.

 

image.png.69745fb3a09213e8612eb7352f42941e.png

Link to postu
Przed chwilą, Robert Mazurek napisał:

Mam teraz taką sytuację ż pracownik zrobił transakcję wpisując  ręcznie produkty wystawił fakturę a po czasie przyszło zamówienie na nexo i pisząc to mam ponowne takie transakcje

Czyli program działa poprawnie :)  Jedna transakcja z Sello druga ręczna.

Ale czemu pisał w Sello ręcznie transakcję? Dane z allegro też Ci się nie pobierają?

Link to postu

Kilka godzin na pobranie z allegro???

A wykorzystujesz pełne pobieranie lub ostatecznie opcję "Pobierz transakcje i formularze" na konkretnej aukcji trwającej (dla kłopotliwych transakcji to najszybsza metoda)?

 

Posprawdzaj na spokojnie jak to u Ciebie działa i jakie są błędy, bo mnie osobiście robi się jakiś misz-masz... Raz nie działa przechodzienie do nexo, teraz wyszło że i do sello nic nie wchodzi z allegro. Postaraj się wypunktować jak i co robisz i co konkretnie NIE DZIAŁA. Tak będzie trudno wszystko ogarnąć. Chyba, że... wpadniesz do Sosnowca... O.o

 

 

Link to postu
43 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wystarczy otworzyć okno i kliknąć OK. W Sello współpracującym z GT jest tam link do kliknięcia, a z nexo wystarczy nadusić OK.

A dopytam jeszcze jedno, bo to ważne. Czy automatycznie tworzą Ci się w pobranej transakcji rodzaje dokumentów wstępnych? Jeśli ich nie ma po pobraniu danych z allegro, to je utwórz zmianami zbiorczymi, potem ta zakładka i OK, i potem na końcu synchro z Nexo.

 

 

Nie tworzą się automatycznie muszę grupować a potem zbiorczo dokument wstępny i czasem przejdzie kilka czasem nic a czasem po czasie a wygląda to tak

klikam w kółko pobierz wyślij system sprzedaży albo pobierz wyślij wszystko

 

transakcje z dnia.gif

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

1

Dokumenty wstępne się nie tworzą jak nie ma połączenia z nexo. Tworzysz je zmianami zbiorczymi (Ctrl+B) dla wybranych transakcji:

zk.jpg.1856f3dba078d8f223bf7086d5f72bbd.jpg

2

W Zewnętrzny system sprzedaży przeklikujesz OK

3

Wywołujesz synchronizację z Nexo:

Wyślij/odbierz > System sprzedaży

 

Poza tym masz ustawione ZK! a nie ZK chociaż w ustawieniach sello masz zamówienie z rezerwacją towarów. Nie wiem, czy to może przeszkodzić (chyba nie) ale możesz to sobie poprawić.

 

Napisz co Ci wyszło.

Link to postu

Jest chyba troszkę lepiej niż było.

teraz mam transakcje z problem takim. Przesyłka na oko dobrze powiązana. Dwa towary ten sam koszt przesyłki z tym że w rónych cennikach w allegro i nie tworzy się zamówienie w nexo. Mało tego selo wypisuje 8 zł a nie 8,60  Jak to pochytać żeby działało ?

v1.gif

Link to postu

Wykryłem dwa problemy jeden to taki że mam komunikat że dostawa jest niepowiązana a chyba jest. Piszę chyba bo może nie potrafię prawidłowo sprawdzić.

a drugi problem to mam mnóstwo cenników i teraz mam tak ze w cenniku w paczce może być 5 sztuk towaru a klient kupuje towary z różnych cenników czy z jednego ale kupuje 11 sztuk towaru i tu rozwala się tworzenie dokumentu. Można to jakąś logicznie obejść ?

No bo mam tak ze w paczce jest max 5 sztuk jakiegoś tam towaru a innego towaru który został kupiony może iść w paczce 10 sztuk i mam taką sytuację ze nie pójdzie więcej niż 5 sztuk wszystkiego. I mam dwa takie towary w transakcji i jest rozsypka

Link to postu
15 godzin temu, Robert Mazurek napisał:

Mało tego selo wypisuje 8 zł a nie 8,60  Jak to pochytać żeby działało ?

W transakcji wpisuje się na starcie domyślny koszt dostawy ustawiony w parametrach domyślnych transakcji. Formularz pobierany jest po utworzeniu i zapisaniu transakcji więc dopiero wtedy wiadomo co wybrał klient. Stąd w Sello pola podświetlone na czerwono informujące o różnicy w cenie.

Po naciśnięciu tego przycisku

image.png.38ed6ae54eddc7f587d459c677303a60.png

Dane z formularza przeniosą się do transakcji i koszt będzie prawidłowy. Przenoszenie tych danych można również ustawić automatycznie w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce TRANSAKCJE.

28 minut temu, Robert Mazurek napisał:

mam komunikat że dostawa jest niepowiązana a chyba jest

Komputery nie kłamią :). Jeśli jest napisane, że nie jest powiązana, to na 98% nie jest. Trzeba wejść w dostawę Sello odpowiadającej Paczkomaty Inpost Allegro i tam powiązać Paczkomaty Inpost Allegro po przedpłacie.

 

31 minut temu, Robert Mazurek napisał:

I mam dwa takie towary w transakcji i jest rozsypka

To już Allegro powinno obliczyć odpowiednią kwotę za dwie różne paczki i w formularzu do Sello powinna trafić płatność większa za dwie paczki.

Link to postu
Dnia 17.05.2018 o 08:36, Bartosz Rosa napisał:

W transakcji wpisuje się na starcie domyślny koszt dostawy ustawiony w parametrach domyślnych transakcji. Formularz pobierany jest po utworzeniu i zapisaniu transakcji więc dopiero wtedy wiadomo co wybrał klient. Stąd w Sello pola podświetlone na czerwono informujące o różnicy w cenie.

Po naciśnięciu tego przycisku

image.png.38ed6ae54eddc7f587d459c677303a60.png

Dane z formularza przeniosą się do transakcji i koszt będzie prawidłowy. Przenoszenie tych danych można również ustawić automatycznie w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce TRANSAKCJE.

Komputery nie kłamią :). Jeśli jest napisane, że nie jest powiązana, to na 98% nie jest. Trzeba wejść w dostawę Sello odpowiadającej Paczkomaty Inpost Allegro i tam powiązać Paczkomaty Inpost Allegro po przedpłacie.

 

To już Allegro powinno obliczyć odpowiednią kwotę za dwie różne paczki i w formularzu do Sello powinna trafić płatność większa za dwie paczki.

jeśli nacisnę ten przycisk mam informację że brak powiązań sposobów dostaw i teraz wchodzę w słowniki w sposoby wysyłki i okazuje się że mam powiązane. Co tu może być nie tak ?

 

Zrzut ekranu 2018-05-21 10.59.49.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...