Skocz do zawartości

Sello 1.8.0 BETA do pobrania

Polecane posty

Jest jeszcze jeden problem  z płatnościami allegro, mianowicie miałem 2 razy taką sytuację :

na maila nie otrzymałem informacji  o wpłacie ani o wypełnieniu formularza

w sello nie ma informacji o wypełnieniu formularza ani o wpłacie

po zalogowaniu się na konto allegro widnieje wpłata

 

Z rozmowy z jednym  z klientów wynika że robił on współną płatność do kilku osób (prawdopoodobnie korzystał z koszyka na allegro) Dobrze było by to sprawdzić, mialem już 2 takie sytuacje gdzie klient się piekli po kilku dniach od wpłaty a my nie mamy żadnej informacji że taka była.

Link to postu

co do twojej braku info o wpłacie zapraszam na forum allegro

 

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=301&i=211716&t=211716

 

 

allegro miało awarię w momencie zmiany nazwy płacę z allegro na PayU

 

u nas allegro po 7 dniach łaskawie odpisało że nastąpił błąd i przepraszają ale nie licz na oficjalny komunikat ze strony serwisu allegro.pl

 

 

Link to postu

Dobrze, poradzę sobie inaczej. Po prostu pomaga mi, gdy klient otrzyma maila w którym będzie potwierdzenie, że FOD dotarł, jaki jest adres wysyłki i kiedy ją wyślemy. Czasem ktoś zmienia adres kilka razy lub też ma błędy w adresie, a jak dostanie maila z potwierdzeniem takiego błędnego adresu, to może zdąży go jeszcze poprawić itp.

Link to postu

Dlaczego jeśli w polu "Dokument końcowy" mam ustawione "(nie twórz dokumentu)" otrzymuję komunikat błędu jak poniżej ?

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji xxx: nieznany błąd

InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji:
Zamówienie ZK xxx zostało już zrealizowane.
Dokument PA xxx został wystawiony na podstawie tego zamówienia..
(0x80040F19)

Link to postu

Hej,

 

Mam podobny problem od wczoraj korzystamy z sello w firmie mam ustawioną opcję że ma pobierać dane od dnia dzisiejszego a on ściąga dane z przed miesiąca, dodatkowo wywala błąd (przy pobieraniu komentarzy) że transakcji nie ma w systemie - wygląda na to że pomijanie działa w ten sposób że pomija transakcje ale nie pomija komentarzy, Klientów, oraz aukcji (trwających, zakończonych)i wyskakują błędy.

 

Druga sprawa to "pozytyw za pozytyw" nie działa mam ustawiony szablon zaznaczony z odpowiednia opcją PzP oraz w ustawieniach synchronizacji również mam zaznaczoną opcje by wystawiał pozytyw.

 

Dodatkowo potwierdzam występowanie błędu w formularzu z allegro - mowa o linku z nr transakcji (opłaty) link oraz podany nr transakcji PayU jest z kosmosu,

Link to postu
Po prostu pomaga mi, gdy klient otrzyma maila w którym będzie potwierdzenie, że FOD dotarł, jaki jest adres wysyłki i kiedy ją wyślemy. Czasem ktoś zmienia adres kilka razy lub też ma błędy w adresie, a jak dostanie maila z potwierdzeniem takiego błędnego adresu, to może zdąży go jeszcze poprawić itp.

Fody w zasadzie nie mają takiej akcji jak "zatwierdzenie" więc trudno wysłać maila na takie zdarzenie. Trzeba by je sztucznie dorobić i wywoływać ręcznie.

 

Lepszym rozwiązaniem będzie wysyłanie maila po każdej zmianie danych, np. adresu, rodzaju dokumentu. Załatwi to od razu więcej sytuacji niż tylko zmiana przez Fod.

 

Dlaczego jeśli w polu "Dokument końcowy" mam ustawione "(nie twórz dokumentu)" otrzymuję komunikat błędu jak poniżej ?

Czy błąd ten występuje na pewno przy transakcji, która ma takie ustawienie? Czy restart Sello w tej sytuacji pomaga?

 

Druga sprawa to "pozytyw za pozytyw" nie działa mam ustawiony szablon zaznaczony z odpowiednia opcją PzP oraz w ustawieniach synchronizacji również mam zaznaczoną opcje by wystawiał pozytyw.

Aby komentarze automatyczne zostały wysłane muszą być spełnione odpowiednie warunki: m.in. klient musi wystawić pozytywny komentarz oraz transakcja musi być w stanie zakończonym - czy tak jest?

 

Dodatkowo potwierdzam występowanie błędu w formularzu z allegro - mowa o linku z nr transakcji (opłaty) link oraz podany nr transakcji PayU jest z kosmosu,

Poprawiony

 

Kiedy w końcu finałowa wersja?

Miała być, pod warunkiem, że nie będzie dużo zgłoszeń sugestii i błędów. Wszystkie poprawki błędów zgłoszonych na forum są już wprowadzone i aktualnie trwają testy poprawek oraz testy końcowe.

 

,,pod koniec tygodnia'": - ale nie wiadomo którego;)

tego :)

 

 

Link to postu

Napiszcie proszę jak ustawić najlepiej parametry odbierania i wysyłania (chodzi mi  w szczególności o FODY).Mam zaznaczone Dane z formularzy pozakupowych (całe). Natomiast ściąganie FODów trwa u mnie nieraz kilka godzin, nie wiem gdzie tkwi błąd. Jednocześnie chcę, żeby często pobierała się poczta oraz transakcje. (Odwieczny problem, gdy dzwoni klient, który właśnie coś kupił na allegro).

Link to postu

Jeśli chodzi o błąd z dodawaniem wysyłek i wydruków, był już zgłoszony ze_3_strony_temu :) i został już poprawiony. Było tam również podane obejście problemu wydruków (dla zaawansowanych).

 

Transakcje oraz formularze warto pobierać z opcją "na podstawie historii", gdyż pobiera ona tylko to co zmieniło się od ostatniego pobrania. Domyślnie chcemy ten sposób pobierania uczynić domyślnym, oraz dodać opcję Pobierz pełne dane. Innymi słowy odwrócić znaczenie pól wyboru, aby użytkownik nie zastanawiał się co oznacza "na podstawie historii" i czym się różni od normalnego pobierania (które jest tak naprawdę pobieraniem pełnym wszystkiego co zwraca serwis).

Link to postu

Dlaczego jeśli w polu "Dokument końcowy" mam ustawione "(nie twórz dokumentu)" otrzymuję komunikat błędu jak poniżej ?

Czy błąd ten występuje na pewno przy transakcji, która ma takie ustawienie? Czy restart Sello w tej sytuacji pomaga?

 

Problem zaczął występować dopiero w wersji 1.8.0 BETA1, w dniu:

2011-11-25 (Pt) 14:51	xxx	Zmieniono typ dokumentu końcowego (paragon imienny -> (brak))

 

i do dziś przy każdej synchronizacji jest komunikat:

 

2011-11-30 09:06:39	Aktualizacja dokumentu wstępnego do transakcji (Głośnxxx 2.1 (1939276xxx))
Błąd	2011-11-30 09:06:41	Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Głośnxxx 2.1 (1939276xxx): nieznany błąd
Błąd	2011-11-30 09:06:41	InsERT_Driver: Uaktualnianie dokumentu z transakcji: Zamówienie ZK 372 zostało już zrealizowane. Dokument PA 1133/2011 został wystawiony na podstawie tego zamówienia..  (0x80040F19)

Link to postu

Nie powinny. Raczej winiłbym za to np. usunięcie/zwrot paczek do transakcji.

 

I wiadomość z ostatniej chwili, dzisiaj (piątek) Sello 1.8 nie wyjdzie, gdyż znaleźliśmy poważny błąd przy synchronizacji z Subiektem. Poprawkę bylibyśmy w stanie zrobić i przetestować jeszcze dzisiaj ale z racji końca tygodnia i ograniczonego czasu, rozsądniej przenieść wypuszczenie wersji na poniedziałek.

Link to postu

Nie powinny. Raczej winiłbym za to np. usunięcie/zwrot paczek do transakcji.

 

I wiadomość z ostatniej chwili, dzisiaj (piątek) Sello 1.8 nie wyjdzie, gdyż znaleźliśmy poważny błąd przy synchronizacji z Subiektem. Poprawkę bylibyśmy w stanie zrobić i przetestować jeszcze dzisiaj ale z racji końca tygodnia i ograniczonego czasu, rozsądniej przenieść wypuszczenie wersji na poniedziałek.

 

 

Pytanie jest szansa by podczas wysyłania danych do subiekta imię i nazwisko wpisywane było w odpowiednie pola a nie w "nazwę pełną" nawet gdyby nie dało się tego podzielić to wpisanie klienta jako firma było by lepszym rozwiązaniem ponieważ te dane są widoczne później w spisie Faktur, Zamówień itp

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...