Skocz do zawartości

Sello 1.8.0 BETA do pobrania

Polecane posty

Wersja 1.8.0 w wersji BETA jest dostępna do pobrania stąd.

 

Zwracamy uwagę iż jest to wersja BETA i nie wszystko może funkcjonować prawidłowo. Przed jej instalacją należy bezwzględnie wykonać kopię zapasową bazy danych.

 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby wersja BETA nie zawierała błędów uniemożliwiających pracę jednak nie można błędów wykluczyć.

 

Głównym zadaniem tej wersji jest wyłapanie problemów i sugestii, które wystąpią w środowisku zewnętrznym.

 

Dlatego instalację tej wersji polecamy głównie zaawansowanym użytkownikom Sello.

W tym temacie proszę również o zgłaszanie sugestii, błędów do funkcjonalności w tej wersji.

 

UWAGA! Po instalacji wersji beta koniecznie trzeba pobrać parametry z serwisu z opcją wymuszenia. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości zapisania dostaw w słowniku.

 

 

 

 

Chciałbym tylko zwrócić uwagę iż nie zawsze pobranie parametrów z opcją wymuszenia likwiduje problem. Istnieją zdiagnozowane przypadki że pomimo wymuszenia parametrów nie ma możliwości zapisania dostaw. Błąd został zgłoszony i problemem jest istnienie w jakimkolwiek koncie (lub nawet kiedykolwiek w przeszłości) serwisu aukro.cz.

Link to postu

no wlasnie mam wlaczony aukro. Wiec jak sobie teraz z tym radzić ?

 

mam jeszcze 1 pytanie, testuje nowa wersje i notatki ladnie dodaja sie z formularzy po zakupowych, ale prosze mi powiedziec czy jest mozliwosc stalego zapisania aby te notatki mialy opcje widoczny, i do wydruku.

W tej chwili musze wchodzi do kazdej notatki i dodawac aby byla ona wydrukowana ?

 

Tak zwany "gumowy przycisk" występuje również gdy w bazie było włączone kiedykolwiek konto inne niż Allegro. Na to pobranie parametrów nie pomoże. Poprawka będzie w wersji RTM, gdyż wymaga zmian w kodzie programu.

Link to postu

W tej wersji dodaliśmy "domyślną notatkę" czyli, w słowniku szablonów notatek można oznaczyć jedną z nich jako notatka domyślna. Przy dodawaniu notatki za pomocą "Dodaj" notatka dodawana jest z tego właśnie domyślnego szablonu. Podobnie jest też przy dodawaniu notatki z formularza - jest używany ten domyślny szablon notatki.

W wersji BETA jest jednak mały błąd, w zasadzie nie tak straszny, ale w momencie tworzenia notatki z formularza pojawia się dodatkowo okienko z tą notatką.

Link to postu

Nie ma znacznika do anulowania danych w fodach. Dane te nic nie znaczą, dopóki nie zostaną skopiowane do transakcji. Do anulowania zmian w transakcji służy przycisk anuluj. Jeśli zaś chodzi o dane zapisane w transakcji i np przywrócenie adresów, to można je przywrócić w zakładce "Podstawowe" z menu "Zmień adres" - wpisz adres wysyłkowy klienta.

 

Chciałbym zgłosić błąd wersji beta:

 

- pomimo iż cena jest większa od 1zł ciągle pojawia się błąd wystrawiania aukcji "Niepoprawna wartość ceny wywoławczej (min. 1 zł). (0x80004005)"

 

Proszę o poprawkę.

Zbyt krótki opis błędu. Czy dotyczy to każdej aukcji? Czy link "Sprawdź opłaty za tę aukcję" również wyświetla ten błąd pomimo, że cena wywoławcza jest ustawiona na co najmniej 1?

Link to postu

Czy tak było w poprzedniej wersji, czy się zepsuło w becie, że jak w subiekcie jest klient z takim samym NIP-em i z poziomu sello próbujemy stworzyć zamówienie, to sello wywala (komunikat, że już jest kontrahent z takim NIP-em)? Chyba tak się nie działo wcześniej (subiekt pozwala powielać kontrahentów, a sello nie?) Chyba, że można to jakoś obejść - ale jak?

PS zamówienie próbowałem wywołać ręcznie

Przechwytywanie.PNG.f9cb6acf5ffac597e9d7c53cb1af35b7.PNG

Link to postu

Mam problem z odbiorem osobistym.

Gdy wystawiam aukcję mam zaznaczenie "Odbiór osobisty",

również w zakładce aukcje "trwające" znacznik jest zaznaczony.

 

Natomiast w aukcjach na allegro brak jest odbioru osobistego

Zauważyłem to teraz w 1.8Beta, problem w 1.7.2 chyba nie występował?

Czy to tylko u mnie jest problem?

 

Link to postu

Mam problem z odbiorem osobistym.

Gdy wystawiam aukcję mam zaznaczenie "Odbiór osobisty",

również w zakładce aukcje "trwające" znacznik jest zaznaczony.

 

Natomiast w aukcjach na allegro brak jest odbioru osobistego

Zauważyłem to teraz w 1.8Beta, problem w 1.7.2 chyba nie występował?

Czy to tylko u mnie jest problem?

 

Dokładnie to chciałem napisać. Właśnie miałem klienta któremu zarzuciłem, że "czemu nie zaznaczył w formularzu odbioru osobistego" i otrzymałem info, że w aukcjach nie ma takiej opcji, pomimo, że mam ją od samego początku w sello.

Link to postu

u mnie niestety nie można dodać wydruku powiązanego z dostawią, przycisk ok działa już po wymuszeniu aktualizacji, okno się normalnie zamyka ale po ponownym wejściu jest jak było. Udało mi się za to usunąć opcję która już była, niestety tym razem zmiana zadziałała.

Było ze kilkadziesiąt postów temu w tym wątku.  Problem znany Sello Team - usunięty będzie w RTM, a na razie można sobie poradzić jedynie grzebiąc w bazie danych.  Przejrzyj wątek jeśli interesują Cię szczegóły.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...