Skocz do zawartości

Sello 1.8.0 BETA do pobrania

Polecane posty

Może dodacie do wydruków możliwość dołożenia znaczników o fakturze ? tzn. chodzi mi oto by wpisać w danym wydruku np: [faktura:adres] czy coś takiego i by się ona drukowała razem z adresem klienta, towarami etc. na wybranej liście. Oczywiście jeżeli była ona wybrana jako dokument końcowy.

 

Z tymi wydrukami coś da się zrobić ? :)

Link to postu

Chyba udało się pokonać przenoszenie NIP-u do faktur, bo w czasie bety nie spotkało mnie, żeby nie przeniosło. Nie ma też chowania się okienek na dole?

 

Proszę nie zapomnieć, że transakcje zgrupowane gubią gwiazdkę, że to nowa transakcja.

 

Wydaje mi się, że aktualnie nie da się ustawić typu dokumentu końcowego na 'nie twórz'. W poprzedniej wersji tak było.

 

Log z minusowym FOD przesłałem na maila.

Link to postu

Wszystkie zgłoszone w tym wątku problemy i sugestie zostały zapisane. Ewidentne błędy i łatwiejsze w realizacji sugestie są poprawiane na bieżąco.

 

Wydaje mi się, że aktualnie nie da się ustawić typu dokumentu końcowego na 'nie twórz'. W poprzedniej wersji tak było.

Można to ustawić na zakładce Cechy w transakcji. Zakładkę z dokumentami usunęliśmy bo była prawie cała pusta po przeniesieniu adresu i dokumentu końcowego na pierwszą zakładkę.

 

mpawlo177 co widnieje na zakładce Cechy, czy połączenie z Subiektem jest aktywne?

Link to postu

Można to ustawić na zakładce Cechy w transakcji. Zakładkę z dokumentami usunęliśmy bo była prawie cała pusta po przeniesieniu adresu i dokumentu końcowego na pierwszą zakładkę.

 

Chodzi o taką sytuację: miałem teraz transakcję, do której zrobiłem paragon, a sello nie zdążyło zrobić ZK. W celu usunięcia błędów w synchronizacji chciałem w zakładce 'cechy' usunąć tworzenie ZK (ustawić na 'nie twórz') a ustawianie jest zablokowane do edycji. Wydaje się, że wcześniej było to możliwe... A może coś jednak robię nie tak? Transakcja była ustawiona na nieopłaconą, ale już z paragonem.

Link to postu

Wszystko wskazuje na to, że błąd ujemnych kwot bierze się z Allegro, gdyż dla tych formularzy kwota do zapłaty zwracana jest równa 0. Po stronie Sello kwota za zakupy jest wyliczana poprzez odjęcie od kosztu do zapłaty kwoty za przesyłkę - stąd ujemne wartości.

 

Czekamy zatem na rozwiązanie problemu po stronie Allegro.

Link to postu

Wczoraj wszystko z fodami było ok - zatwierdzone i na zielono. Dziś większość na czerwono - we wszystkich gdzie jest więcej niż 1 szt. towaru pokazuje błąd. W danych z fodów jest wartość jednostkowa - i całe obliczenia się rozjeżdżają. Na liście nie wiadomo, które zatwierdzone, a które sie rozjechały.

 

sello_fody.jpg

 

Gdzie błąd?

Link to postu

Wczoraj wszystko z fodami było ok - zatwierdzone i na zielono. Dziś większość na czerwono - we wszystkich gdzie jest więcej niż 1 szt. towaru pokazuje błąd. W danych z fodów jest wartość jednostkowa - i całe obliczenia się rozjeżdżają. Na liście nie wiadomo, które zatwierdzone, a które sie rozjechały.

 

Potwierdzam również powyższy błąd, klient kupił 2 szt (za jednym razem) wypełnił FOD, natomiast FOD widziany w Sello widzi tylko 1 szt.

Link to postu
Bartku a jesteś w stanie ocenić kiedy wersja finalna wyjdzie? Tylko tak realnie.

Z punktu widzenia poprawek zgłoszonych błędów w przyszłym tygodniu powinna być RTM. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to tak właśnie będzie - raczej pod koniec tygodnia.

 

Wczoraj wszystko z fodami było ok - zatwierdzone i na zielono. Dziś większość na czerwono - we wszystkich gdzie jest więcej niż 1 szt. towaru pokazuje błąd. W danych z fodów jest wartość jednostkowa - i całe obliczenia się rozjeżdżają.

 

To niestety problem na Allegro, został już zgłoszony. Źle podliczane są koszty dla zakupów więcej niż 1 sztuki.

 

 

 

 

 

Link to postu

zatem niestety drodze sellowicze skoro problem leży po stronie allegro to nie mamy na co liczyć gdyż tam pracują tylko graficy. Niestety grafik = artysta czyli tłumacząc łopatologicznie z nimi jak z kotami czasem posłuchają.

 

a wracając do tych opłat to będzie jeszcze zabawniej gdyż od 2 dni klienci u nas dokonują wpłat przez płace z allegro (teraz PayU), allegro informuje o tym że środki zostały przekazane - ba nawet informują na karcie użytkownika (kontrahenta) iż środki zostały już przelane na konto sprzedającego, ale tu zonk pieniędzy nie ma. Wysłaliśmy info z reklamacją do allegro ale zapomnieliśmy dołożyć grafik do tekstu i nie wiem czy będą w stanie to odczytać gdyż do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

 

czy ktoś ma tak samo bo u nas na razie 4 takie transakcje wpadły z którymi ciężko cokolwiek zrobić bo przecież klient zapłacił. Czyżby teraz PayU po 7 dniach będą przekazywać wpłaty

 

Link to postu

Uwaga generalna - nadal brakuje możliwości masowego ustawiania WYSYŁKA W CIĄGU. Dodatkowo sugerowałbym zmianę podejścia do masowej zmiany sposobów i kosztów przesyłki (i innych masowych zmian). Teraz działa to na zasadzie kasowania WSZYSTKICH wpisów i robienia nowych. Sugerowałbym zasadę NADPISYWANIA (np. by dopisanie masowe nowej metody przesyłki nie usuwało poprzednich wpisów).

 

Mam także problem z danymi kupujących przesyłanych za pomocą strefy sello. Za cholere nie wiem co zmieniają gdy do transakcji zostanie podpięty FoD.

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

czy ktoś ma tak samo bo u nas na razie 4 takie transakcje wpadły z którymi ciężko cokolwiek zrobić bo przecież klient zapłacił. Czyżby teraz PayU po 7 dniach będą przekazywać wpłaty

 

Między 10 a 12 listopada 3 takie transakcje. Przeprosili za błąd i dodali brakujące wpłaty do kolejnych zestawień, bez zaznaczenia, ze je dodali. Sprawdź sumę wykazanych w zestawieniu transakcji do sumy całkowitej wykazanej w zestawieniu (u mnie się nie zgadzały, być może tak znajdziesz brakującą kasę).

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

U mnie nie można powiązać odpowiednich sposobów dostawy z tymi z allegro. Administracja > Słowniki > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki i wybieram edycję dostawy, w sposobie dostaw z serwisu dodaję odpowiednią pozycję odpowiadającą tej z sello, niestety przycisk OK nie reaguje, można jedynie anulować...

Ksiazkanadawcza-listypolecone1.zipUWAGA! Po instalacji wersji beta koniecznie trzeba pobrać parametry z serwisu z opcją wymuszenia. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości zapisania dostaw w słowniku.[/size]

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...